Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered To maj 22, 2018 1:51 pm

Nimajo dolocene omejitve tako, da je cisto po zelji mesta. In ce gre sodece po Hamburgu bo tudi EURO6 prepovedan v vecini primerov.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Tattoo- To maj 22, 2018 2:20 pm

@nered: Ne bluzi! :roll:

Prepoved bo veljala samo za starejše diesle (do EURO5 standarda) in še to samo na nekaterih ulicah. Prav tako prepoved ne velja za stanovalce!

Slika
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered To maj 22, 2018 3:53 pm

Iz mestne izjave:

The Federal Administrative Court (BVerwG) in Leipzig has decided that driving restrictions for diesel vehicles can be ordered if this is necessary for reasons of air pollution control for the health protection of the affected population.

This means that the through- access restrictions resolved with the Clean Air Plan in June 2017 can now also be ordered in Hamburg . This affects sections of the Max-Brauer-Allee for cars and trucks older than the emission standard Euro 6 or VI and sections of the Stresemannstraße for diesel trucks (older than Euro VI).

Residents are excluded from the restriction. These include, for example, residents and their visitors, ambulances, garbage trucks or delivery services. The police are responsible for necessary controls to comply with the passage restrictions. There will be increased focus and spot checks at the beginning of the scheme.


Preberi se enkrat izjavo po tem ko je sodisce v Lepzingu objavilo, da lahko mesta sama regulirajo. Z vstopom v veljavo bo omejitev za vsa vozila pod EURO6 razen v dolocenih primerih. Prav tako ni tako malo kot sam pravis 2 ulice ampak obmocje 2.2km dveh ulic. Ce beres se malo nizje imajo namen razsirit obmocje na 9km do 2019. In na koncu se omejitev velja do 2022 po tem pa vec nebo izjem tudi za rezidente.

In to je samo Hamburg, ki je ze pri prvi sodbi sodisca 2 meseca nazaj objavilo omejitve. Hamburg prav tako nacrtuje zelene cone se pravi polna prepoved za dizelske motorje, ki prihaja 2019. Tko, da ni tko naklonjeno dizlim, kot namigujes. Prav tako, to je sele zacetek.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl To maj 22, 2018 6:32 pm

pskoda je napisal/-a:Točno je res in v mojem primeru je razlika cca 4l med dizlom in bencinarjem istega ranga z podobno vožnjo

V mojem primeru 1-2 litra, pri naslednjem pričakujem še manj.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a alexwell To maj 22, 2018 8:02 pm

nered je napisal/-a:Preberi se enkrat izjavo po tem ko je sodisce v Lepzingu objavilo, da lahko mesta sama regulirajo. Z vstopom v veljavo bo omejitev za vsa vozila pod EURO6 razen v dolocenih primerih. Prav tako ni tako malo kot sam pravis 2 ulice ampak obmocje 2.2km dveh ulic. Ce beres se malo nizje imajo namen razsirit obmocje na 9km do 2019. In na koncu se omejitev velja do 2022 po tem pa vec nebo izjem tudi za rezidente.

In to je samo Hamburg, ki je ze pri prvi sodbi sodisca 2 meseca nazaj objavilo omejitve. Hamburg prav tako nacrtuje zelene cone se pravi polna prepoved za dizelske motorje, ki prihaja 2019. Tko, da ni tko naklonjeno dizlim, kot namigujes. Prav tako, to je sele zacetek.


noroo.... kobilarne v okolici hamburga so že v polnem razcvetu, da bodo lahko s kočijami dostavljali blago, gradbeni stroji pa gredo v razrez, ker se bo zdaj moglo vse delat na roke
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda To maj 22, 2018 8:14 pm

xxl je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Točno je res in v mojem primeru je razlika cca 4l med dizlom in bencinarjem istega ranga z podobno vožnjo

V mojem primeru 1-2 litra, pri naslednjem pričakujem še manj.


Men ga daj v roke in bo iz 1-2 ratalo 3-4 ali še več
TSIji so požrešni kot ostali. Trenutno imam porabo z tsijem med 11 in 12l z tdijem 6.5 oz 7l res max. Za 7l sem imel po ac brez problema +180km/h potovalno hitrost na oz iz paga. Prej sem z 1 tankom prišel tja se vozil po pagu prišel nazaj in sem imel še 1/4 tanka. Zdaj 1 tank ne zdrži tja in nazaj (brez vožnje po pagu) je treba vmes tankat
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl To maj 22, 2018 8:42 pm

Saj si povedal, v tvojem primeru. V mojem je tako in to nima zveze z "meni ga daj v roke".
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Reaper85 Sr maj 23, 2018 4:50 am

novinec1980 je napisal/-a:Jst mislim da EURO 6 še zelo doooolg ne bo problem. Jst mam Megana dci 110. Ko bodo naredli tazga bencinarja, da mi bo tolk mal pil, ga bom takoj kupil. Turbo bencinar je razmeroma ok dokler se cjaziš, ko ga malo bolj prtiskaš pa gre poraba v višave.

Oplov 1.6T 200 je še kar ok, tudi če ga stiskaš, vsaj za 18km v eno smer na dan je še sprejemljivo. Oz. za na šiht tudi za dlje, saj itak krijejo stroške prevoza po kilometrih. Plačajo pa če se prav spomnim, kar sem zadnjič računal, za nekje 13-14l porabe.
Sam sem med najhitrejšimi vozniki v SLO, oz. na moji poti še nisem srečal niti približno tako hitrega, pa se moram kar potrudit da pridem čez 10l, realne in ne po BC-ju, ki kaže do sedaj v -1,15l.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Sr maj 23, 2018 6:22 am

Meni je corsa 1.6t po bc kazala povprečno porabo na cca 20kkm 10.7l
Lp
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a ban Sr maj 23, 2018 8:52 am

Reaper85 je napisal/-a:
novinec1980 je napisal/-a:Sam sem med najhitrejšimi vozniki v SLO, oz. na moji poti še nisem srečal niti približno tako hitrega, p

Prvi na cesti, prvi v nebesih :?
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a AssKicker Sr maj 23, 2018 11:15 am

Med nahitrejšimi, oziroma še nisi srečal tako hitrega, pa porabo imaš manj kot 10 litrov? Porabo česa, bremz olja mogoče? Kakšen stroj pa voziš, da tako noro leti, pa tako malo kuri?
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a novinec1980 Sr maj 23, 2018 12:43 pm

Reaper85 je napisal/-a:
novinec1980 je napisal/-a:Jst mislim da EURO 6 še zelo doooolg ne bo problem. Jst mam Megana dci 110. Ko bodo naredli tazga bencinarja, da mi bo tolk mal pil, ga bom takoj kupil. Turbo bencinar je razmeroma ok dokler se cjaziš, ko ga malo bolj prtiskaš pa gre poraba v višave.

Oplov 1.6T 200 je še kar ok, tudi če ga stiskaš, vsaj za 18km v eno smer na dan je še sprejemljivo. Oz. za na šiht tudi za dlje, saj itak krijejo stroške prevoza po kilometrih. Plačajo pa če se prav spomnim, kar sem zadnjič računal, za nekje 13-14l porabe.
Sam sem med najhitrejšimi vozniki v SLO, oz. na moji poti še nisem srečal niti približno tako hitrega, pa se moram kar potrudit da pridem čez 10l, realne in ne po BC-ju, ki kaže do sedaj v -1,15l.


Jst se na tvojem mestu glih ne bi hvalil, da si najhitrejši. Moraš vedit, da nisi sam na cesti...
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a plinaš Ne maj 27, 2018 12:40 pm

Janezek65 je napisal/-a:Ja, saj tudi Pasata ne moreš pri nas kupit bencinarja.

ah daj no.. https://cc.porscheinformatik.com/sl-si/ ... &radius=50
plin je cnej k bencin
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Janezek65 Ne maj 27, 2018 2:15 pm

Ti to resno? :roll:
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a plinaš Ne maj 27, 2018 3:45 pm

kaj resno? Nova vozila.
Takoj dobavljivo.
men zgleda kot bencinar.. takoj dobavljiv .. ja resno z neta .. če oni lažejo mene jaz lažem tebe.. =P
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a avto fan1308 Ne maj 27, 2018 5:26 pm

V ceniku ni ne duha ne sluha o bencinskem motorju. (cenik velja od 25.4 naprej)

Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Robi-77 Ne maj 27, 2018 6:33 pm

Glede na to, da so na volkswagen.de https://www.volkswagen.de/app/konfigurator/vw-de/de/der-passat/31305/38550/comfortline?page=engine na konfiguratorju čist vsi bencinski motorji, je to muha našega generalnega uvoznika. To je očitno samo v tej naši preljubi Sloveniji, da nas prodajalci vseh znamk posiljujejo z dizli. Ko sem kupoval Grand Picassoja, sem ugotovil ,da je je bilo takrat avtonetu 26 novih Grand Picassojev od tega le trije bencinarji. In tud v enem izmed salonov me je prodajalec posiljeval z dizlom. In ko sem mu povedal, da me me to ne zanima, me je ves začuden vprašal: A BENCINARJA????
Priponke
Brez naslova.jpg
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Ne maj 27, 2018 7:03 pm

Nov avto naroči in izberi bencinarja.
Pri nas se še vedno bolj dizli prodajajo kot bencinarji, zato je ponudba taka kot je.

Jaz imam vedno problem dobiti avto iz zaloge, da je meni všeč, zato vedno naročam novega po mojih željah
Lp
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a alexwell Ne maj 27, 2018 7:18 pm

mogoče jih je manj tudi zato, ker imajo bencinarji (razvidno iz te tabele) večji izpust co2 in s so tem bolj škodljivi za okolje.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a DePalmo Ne maj 27, 2018 8:25 pm

Ter večjo porabo! To je poglavit razlog zakaj jih narod ne kupuje na veliko. Več CO2 pomeni tudi večjo porabo.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov