Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a DePalmo Če apr 05, 2018 1:59 pm

Fino da se nekaj dela oz. se že dogaja, ampak skrajni rok 2030 pa tudi ni blizu. Bo verjetno prej tretja svetovna vojna, me zanima kok se bo takrat jambralo o ekologiji.

Influenz je napisal/-a:Ekologijo boš čutil na denarnici. Itak drugih načinov ni.

Sem jo že čutil ko sem 6 let vozil "ekološkega" bencinarja z 8-9 litrov porabe ... Vsak teden sem dal 100 evrov za polni tank, sedaj je pa čas da jo čutim malo drugače, zato je tudi bil pogoj dizel z EURO6 motorjem s katerim grem lahko tudi v, kot mi pravi kolega, Nizozemska mestna središča. Tudi Nemčija bo prepovedala vožnjo le starejšim dizlom (kar je bistvo te gonje ane? starejši dizli, ne vsi!), novejši se bojo še vedno lahko vozili skozi.

Sicer pa še vedno trdim da se bo tale trenutni trend obrnil in bojo dizli spet popularni. Z nečim je treba rajo zaposlit, da se skrije ostale pizdarije ki se dogajajo po svetu ...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Če apr 05, 2018 2:45 pm

DePalmo je napisal/-a:Seveda, če pa 100x ali raje več bolj onesnažujejo kot jaz z EURO6 motorjem. Da se bo pa meni v glavo vbijalo ekologijo, na drugi strani se pa nič ne naredi na ostalem onesnaževanju, je pa tut bosa.

Nic se ne naredi na ostalem? Pejt enkrat s tem tvojim dizlom za en tank juzneje pa tam glej kako je ko se nic ne naredi in ko se po mestih vozijo golfi iz 80ih. Od katerih tvoj dizel ni nic kaj manj strupen, samo manj smrdi.
 
Uporabniški avatar
Galaxy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 88
Pridružen: Če maj 14, 2015 5:48 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Galaxy Če apr 05, 2018 5:25 pm

Pozdravljeni,
Sem pred nakupom novega avta vrednosti cca 30k.
Ali je nakup dizla rizična, če imam namen avto prodat čez 4 leta?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered Če apr 05, 2018 5:52 pm

Jaz nebi, sploh pa ne za 30k EUR. Ce kupujes dizla trenutno rabljenega 1-2 leti ali pa novega nekje max do 16-18k EUR. Prodaja bo kar rizicna tudi cez 4 leta.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Cefizelj Če apr 05, 2018 7:21 pm

Zakaj bi bila v Sloveniji prodaja dizla čez 4 leta rizična?
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J1897 Če apr 05, 2018 8:01 pm

esem je napisal/-a:Počasi bo dovolj teh veleidiotizmov, češ da pri dizlih ne gre za ekologijo. Varovanje okolja = varovanje zraka , posledično tudi varovanje pljuč/zdravja.
Stalna mantra o "zlaganosti" ekologov pove nekaj samo o izjavljalcu.

Sicer niti ne vem, zakaj se trudim, ker očitno ne morete ali pa nočete razumeti, kaj želim povedati. ČE bi se dejansko šlo za varovanje okolja, bi se lotili vvseh ali pa vsaj več problemov. Tako pa se osredotočajo zgolj na enega, ki sploh ni med večjimi. To je za mene zlagana ekologija, edina druga možnost pa je, da so ti ekologi tako totalno nesposobni, da ne morejo/nočejo videti dosti bolj perečih problemov. Ki se sicer morda ne nahajajo pred njihovimi domačimi vrati, obstajajo pa, ne glede na to koliko si zatiskamo oči.
Če slučajno še nisi opazil, sam nisem nikoli zanikal onesnaževanja dizlov. Zgolj opozarjal sem (očitno neuspešno) da to stalno mantranje o tem,kako je dizel kriv za vse, ne bo rešilo nič, ravno tako pa tudi osredotočanje ukrepov na dizle ne bo rešilo nič. No verjetno bo na celovški malo čistejši zrak, v globalnem smislu pa to ne pomeni nič.
To konstantno valjenje krivde za vse hudo na dizle, obenem pa mižanje na obe oči ob vsem drugem, je približno tako, kot da bi v eni evropski državi ubili par civilistov in bi vsi skočili v luft in bili solidarni, ko pa bi ena druga država v neki tretji državi zdronirala osnovno šolo/bolnico, pa nikome ništa.






Ups, se opravičujem. Točno to je moderno početi in se dogaja vsak dan.


Da povzamem - na k*rac mi gre ta zlaganost/dvoličnost/politična korektnost/kakorkoliželitedasetoimenuje.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem Če apr 05, 2018 9:58 pm

Ti resno misliš, da se na ostalih podroćjih ekologije spi? V katerem svetu živiš, "alternativnem" morda? In da mi ne razumemo? Česa - tvoje neresnosti v analizi? No, tudi tu se motiš.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a emozul Pe apr 06, 2018 7:18 am

esem je napisal/-a:Nakup ne, prodaja pa


Esem, to so samo predvidevanja.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Pe apr 06, 2018 12:42 pm

Šokiran sem, kako kratek je domet povprečnega zemljana zahodnega sveta.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz Pe apr 06, 2018 1:18 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Tudi jaz sem šokiran.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a emozul Pe apr 06, 2018 2:37 pm

Locher je napisal/-a:Šokiran sem, kako kratek je domet povprečnega zemljana zahodnega sveta.


Jaz sem pa šokiran, da nekateri ne znate brati.
Govora je o štirih letih.
 
Uporabniški avatar
Galaxy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 88
Pridružen: Če maj 14, 2015 5:48 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Galaxy Pe apr 06, 2018 4:32 pm

Zdaj več ne vem. Avto imam rezerviran...
Bencinarji so mi bolj pri srcu, sam v večjih avtih ga ni možno dobiti z malo več opreme. Sploh na zalogi ne.
Sam glede, da ga po predvidevanjih ne bom vozil več kot 4 leta, verjetno tudi trg dizlov v 4 letih ne bo izginil.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz Pe apr 06, 2018 4:47 pm

To se ne sekiraj, tudi čez 4 leta bo še vedno trg dizlov. Problem dizlov bodo začeli reševati najprej z nižjimi EURO normami... že če bi vse euro 1-4 dizle in tiste brez dpf zmetali iz voznega parka bi bil že lep napredek.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered Pe apr 06, 2018 6:56 pm

Prepracunati moras rizik. Lahko, da v 4ih letih nebo nobenih sprememb v zakonodaji, ki bi omejevale dizle in posledicno ti povzrocile vecjo izgubo in/ali stroske lahko pa, da popolnoma kontra. Problem je ker je trenutno dosti nesigurnosti, vlada pripravlja en zakonik za 2019-2020 v skladu z pariskim sporazumom. Hkrati pa imamo evropsko komisarko, ki zeli dodatno taxo na dizle in omejevanje gibanja v mestu. Hkrati pa je tista, ki je so-odgovorna za uveljavitev EURO7 standarda.

Hkrati pa cenovna razlika dizlov upada, saj bencinarji postajajo vse bolj zanimivi. Ja sicer nebi dizla takoj odpisal ali se bal nakupa sploh ce kupujes EURO6 motor. Ampak definitivno nebi sel v rang 30k.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl Pe apr 06, 2018 7:20 pm

Jaz pa prodajam euro 6 dizla in grem nazaj na TB. Ne bom čakal kaj bo, če ne bo nič, pa mi je itak vseeno.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a alexwell Pe apr 06, 2018 8:13 pm

kaj pa veš mogoče bodo čez 2 leti pogruntali, da je tudi TB prevelik onesnaževalec, tako da ni 100% varen nakup
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher So apr 07, 2018 9:03 am

emozul je napisal/-a:
Locher je napisal/-a:Šokiran sem, kako kratek je domet povprečnega zemljana zahodnega sveta.


Jaz sem pa šokiran, da nekateri ne znate brati.
Govora je o štirih letih.


Bi moral dopisati KSZ? Če ni bilo jasno, ni se nanašalo na tvoj prispevek, ampak na splošno dogajanje okrog dieslov, onesnaževanja, "reševanja" planeta, (kvazi) eko alternativ, ipd.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem So apr 07, 2018 7:16 pm

Zanimiv in poučen intervju o prihodnosti avtomobilizma s Pečjakom - svetovno priznanim strokovnjakom za el. vozila iz Slovenije
https://www.zurnal24.si/avto/slovenski- ... edo-307462
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J1897 Po apr 09, 2018 8:19 pm

esem je napisal/-a:Ti resno misliš, da se na ostalih podroćjih ekologije spi? V katerem svetu živiš, "alternativnem" morda? In da mi ne razumemo? Česa - tvoje neresnosti v analizi? No, tudi tu se motiš.


Nisem nikjer napisal da se spi. Se pa ne dela niti približno dovolj, ker so nekateri problemi postali že ekstremno pereči. Je pa res, da se teh problemov ne vidi/voha na celovški v času glavne prometne špice.
Bom pa zaključil s precej provokativno mislijo - me prav zanima, ali bi bila ta "eko" navdušenost enaka, če bi v imenu ekologije začeli omejevati bencinarje, oziroma če bi (ponovno v imenu ekologije) z dizelskih tovornjakov prešaltali na bencinarske, kar pa bi s sabo povleklo precej velike stroške?


Nekako se mi doszdeva, da bi bilo "ekološko ozaveščenih" navdušencev precej manj kot jih je trenutno.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov