Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a turbič To dec 05, 2017 11:27 pm

nebivedu je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Moj frend ve za trde delce že dolgo.......................

....o delcih, ki gredo čez dimnik "drvarjev" ki kurijo "sve i svašta" pa nič..... :roll:
Slika



Tiste lahko prijaviš ustrezni ustanovi. Samo ponavad samo pametujete, ko je treba pa kaj narest, ste pa pajaci, ki ste raje tiho.

Jaz kurim na drva. Lahko prideš pogledat, kaj imam v kleti od drv. Izključno bukev in malo smreke za spodkurit. Ves pepel gre potem na vrt za gnojilo. Pa s pravilnim izgorevanjem v peči sploh ni niti približno toliko dima, kot na tej sliki.



Čeprav se iz tvojega dimnika ne kadi tako kot na sliki pa iz njega vseeno ne letijo rožice. Namesto, da pluvaš po dizlih in njihovih lastnikih ti predlagam, da svoj "prosti čas" raje posvečaš študiranju, kako bi svojo kurilno napravo spremenil v kaj, kar se bo malce bolj ujemalo s tvojimi stališči. Do takrat pa ti predlagam, da se izogibaš tej temi saj nisi kredibilen.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu Sr dec 06, 2017 9:13 am

Dokler imam svoj gozd iz katerega vsako leto par kubikov lesa dobim zastonj, ne bom spreminjal načina kurjenja. Sploh pa ne zato, ker imam uparjalno peč s filtri, kjer zadeve gorijo s 1300 stopinjami in je zares zelo malo dima. Veliko manj kot ga ven vrže povprečen golf.

Pa ker me pride samo kak teden dela in par litrov goriva na leto za motorko. In to je konkretno cenejše od česarkoli drugega.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr dec 06, 2017 11:52 am

Kaj ti torej daje pravico se usajati nad lastniki diesel avtomobilov, ki se vozijo ceneje in predvsem zakonito?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu Sr dec 06, 2017 1:01 pm

Seveda mi daje pravico, jaz kurim samo takrat, ko je mrzlo, smrdljivci ste pa celo leto na cestah.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr dec 06, 2017 1:51 pm

Praktično računovodstvo torej. Takrat ko meni paše bo tako, sicer pa drugače. V avatarju ima 3x prevelik in požrešen avto, potem bo pa drugim pesmice bral. Come on, zeleni si.
Zadnjič spremenil Locher, dne Sr dec 06, 2017 1:54 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr dec 06, 2017 1:53 pm

Izgovarjanje dizelašov na kurilne naprave , tovornjake, ladje , vlake itd.. je prav bedasto in kalimerovsko, dizli so strupeni in to je žal resnica, seveda pa se bodo še naprej vozili po cestah, sčasoma pa jih bo vse manj in prav je tako.
Zadnjič spremenil corus, dne Sr dec 06, 2017 1:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr dec 06, 2017 1:54 pm

A bencini pa niso "strupeni"? :D
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr dec 06, 2017 1:59 pm

Ne toliko kot dizli, mesta prepovedujejo vstop večinoma dizlom , bencinarjem bistveno manj , to pove vse.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr dec 06, 2017 2:00 pm

To ne pove nič. (corus style)
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr dec 06, 2017 2:04 pm

Tebi očitno ne , na srečo pa vse večim ostalim, zato tudi pada prodaja dizlov po EU in tudi pri nas.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr dec 06, 2017 2:06 pm

Bold claims. Dokaži, da ostalim res kaj pomeni.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr dec 06, 2017 2:12 pm

Si pa res plitu, zakaj pa misliš , da pada prodaja novih dizlov povsod po EU in tudi pri nas :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr dec 06, 2017 2:18 pm

A znaš povedati še kaj drugega kot "pada prodaja novih dizlov povsod po EU in tudi pri nas"? To ni noben argument.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Sr dec 06, 2017 2:59 pm

Kot sem že dejal, seveda pada prodaja, če nas vsi ''šopajo'' s tem. In je folk presran. Saj ok, zdaj si dizli na tapeti. Kaj bo potem?
Vlada tudi obljublja marsikaj, potem pa nič od nič. No lej, naj bo kakor želijo. Bomo videli kaj bo dejansko čez toliko let.
Jaz sem iz bencinca presedlal na dizla. Razlika? Poraba..in to ogromna razlika. A bom zdaj kupil nov avto? Tudi približno ne. Zakaj? Nimam denarja za to. Pa da se ne bo našel kdo kvazi a tega si pa lahko kupil..nisem. Priznam. Družinsko prešel name. Kot zahvala. Se ga branim? Seveda ne, saj ima veliko manj km kot je imel moj prejšnji in veliko mlajši je pa še ohranjen veliko bolj.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a For Sr dec 06, 2017 3:09 pm

Nikoli nisem imel dizla (že 30 let za volanom) pa ne zaradi trdih delcev....nikoli mi ni bil všeč ta zvok in vibracije.
Zdaj ko so že tišji in manj tresejo bom prav dizla kupil. :mrgreen: ...ne morem pomagat, ampak moram biti “kontra” to mi je v krvi. =P :D
Zadnjič ko sem Astro probal mi je bil prav všeč...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a RedBaron Sr dec 06, 2017 3:54 pm

Tole z dizli je podobno kot z rdečim mesom (in še čim). Enkrat je full škodljivo, čez par let je OK, potem spet škodi... en čas trobijo v en rog, ko pa se veter obrne, pa v drugega...


V praksi pa... vsi imajo izpuhe, ki niso ravno "rožnati"...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu Če dec 07, 2017 7:46 am

Vemo da so trdi delci kancerogeni in škodljivi. Vemo da bi bilo predrago narest filtre, ki bi jih vse polovili.

In ne to ni isto kot rdeče meso.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Če dec 07, 2017 9:08 am

Ah pa kar je tam tam. Zdaj tako trobijo, potem bo spet kaj drugače. Če ne meso rdeče pa paradižnik. Vsako leto je drugače. Enkrat škodljiv, drugič oh in sploh dober. No pa saj jaz sem svoje povedal. Ko bo čas za nakup novega avta, bom že takrat videl in premislil, kaj vzet. Za zdaj pa kar bo tako kot je.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a TrijoAdijo Če dec 07, 2017 10:39 am

Pazi čistunčke v tej temi: Vihajo nos nad dizli, a sami vozijo stare, napol pregnite jajce, z bencinskim motorjem, seveda ne po cesti,ampak po hostah in travnikih,ker za na cesto niso zaradi tehnične neizpravnosti in še česa, zraven pa še kurjo na drva, za katere porabijo par litrov mešance za motorko...v hosti :D Sama čistoča jih je :lol:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu Če dec 07, 2017 1:43 pm

Seveda da vihamo nos nad dizli, če pa zasmrajajo ozračje, pa še država jih subvencionira za ta smrad. Ko jih bo država nehala subvencionirat, se bodo itak sami pobrali s cest v hoste, travnike in jame, kjer bodo gnilobno končali svojo pot (ker kupil jih itak ne bo noben več).

Glede starih in gnilih bencinarjev si pa falil daleč mimo. Ja, stari so, gnili pa ne. Najstarejši pri hiši je trenutno nekje 32 let star, pa brez pikice rje (je ravno obnovljen in pripravljen na registracijo kot oldtimer. PA ŠE VEDNO IMA BOLJ ČIST IZPUH OD VSEH DIZLOV. :twisted:
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov