Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Firediver To mar 20, 2018 8:56 am

Tudi v Srbiji je ogromno predelanih vozil na plin, pa so zaradi tega naprednejši?

(Hint: Bencin jim je predrag, ker živijo v izobilju revščine..)
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl To mar 20, 2018 9:08 am

Vse je to politika. Bencin pa bomo skoraj vedno lahko naknadno vgradili, če se že tovarna ne spomni. VW ponuja tudi CNG.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a INFINITI To mar 20, 2018 9:22 am

Firediver je napisal/-a:Tudi v Srbiji je ogromno predelanih vozil na plin, pa so zaradi tega naprednejši?

(Hint: Bencin jim je predrag, ker živijo v izobilju revščine..)


Ja nehote so naprednejši in bolj čisti po izpuhu - ironično a ne da so potem tukaj velepomembni EU hlapci od janezka do helmuta vsi v smradu smoga z delci v zraku v mestih krepko nad dovoljenimi normami
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a whitee To mar 20, 2018 9:56 am

Jaz sem tudi v avtošoli vozil cliota na plin in ni bilo nobenih problemov. Avto lepo deluje, edino malo moči vzame.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a uros11 To mar 20, 2018 10:03 am

Avtomobilski forum, pa šimfate ICE?

Kot da bi bral med_over_net in gledal Stalloneja v pickasti prihodnosti avtomobilov na baterije in mozoljastih možakov kot ideala dedca.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a INFINITI To mar 20, 2018 10:11 am

Evo če bo koda zanimalo - tukaj je spisek vseh EURO 5 diesel avtomobilov:
http://download.autobild.de/dl/2093559/ ... Diesel.pdf
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a ojnica To mar 20, 2018 11:04 am

[quote="Influenz"]Ko bo enkrat imel LPG take trošarine kot diesel in bencin ne bo več zanimiv.[/quote]

Imam pred seboj račun iz Butan plina:

34 litrov plina: 13.31 evra
Trošarina: 2.50 evra
EKO taksa 0,98 evra
Pris. Eko sklad 0,20
OVE+SPTE 0,25

+ ddv

= 21 EVROV

Se pravi nekje 40% pobere država
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz To mar 20, 2018 11:42 am

http://www.mgrt.gov.si/delovna_podrocja ... derivatov/

Še vedno manj kot pri bencinu in dieslu
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered To mar 20, 2018 11:55 am

Se vedno pa je vgradnja vprasljiva. Prvo je problem z garancijami, nato z nerealnimi cenami vgradnje nato z zanesljivostjo in kvaliteto vgradnje. Danes si napravo vgradis jutri pa za to napravo vec ni posrednika/serviserja v drzavi. Danes imas garancijo, jutri podjetje zapre in se lahko poslovis.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Firediver To mar 20, 2018 12:24 pm

Meni osebno je zanesljivost vozila na prvem mestu in ni šans, da bi vgradil plin, ker:
- sem daleč od bilokaterega vgrajevalca in serviserja plinskih sistemov, sploh za kasnejše preglede in mimoidoče plinske problemčke
- Razpršenost plinskih pump npr. na Keltiki je samo ena polnilnica s plinom, pa še ta na začetku (v Kobaridu).
- mesto je itak druga scena, če ti avto crkne greš s trolo ali taksijem.
- pozimi so temperature kar nizke in teren je razgiban. Plina ne šravfa vsak mehanik.
- sodeč po temi o avtoplinu na tem forumu je ta sistem kar hecno držati na vajetih..saj razumem, če ti je hobi je to super.
- nimam časa za tak hobi, da bi se stalno ubadal z avtoplinom, se mi v življenju preveč dogaja, da bi imel čas za avto ujčkat.
- rabljeni avtomobili s plinsko napravo so tako malo vredni, še manj kot brez plinske naprave...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To mar 20, 2018 1:08 pm

Jaz omenjam plin v tovarniški izvedbi, naknadno ga ne bi vgrajeval, čeprav vem , da je veliko zadovoljnih voznikov tudi z vgradnjo, toda jaz pač ne zaupam temu, tovarniško vgrajen plin pa je super zadeva, zato mi ni jasno zakaj proizvajalci masovno to ne delajo temveč rinejo s to elektriko, ki ima še vedno preveliko slabih strani predvsem tudi v sami ceni avtomobila glede na udobje. Mislim , da nas bodo težko prepričali , da se moramo vsi voziti ve nekih mini škatlicah na elektriko, ko pa lahko za enak denar dobiš zelo udoben avtomobil in pri plinu teh razlik ne bi bilo. Glede cene goriva pa elekrtičarji lahko samo sanjajo , da se bodo večno vozili ceneje, to je samo sedaj , ko nas hočejo s tem zavesti , da bi šli na el. vozila, niti slučajno se vlade ne bodo odpovedale dohodkom iz trošarin, bodo pač elektriko obremenili z njimi.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a meganer To mar 20, 2018 1:14 pm

Spomnite se kako je bilo z kurjavo in kurilnim olje. Ni ekološko drago, smo šli na pelete (7 let nazaj so mi jih za 170 znosil v kurilnico danes so pa ....), zopet drago neekološko, sedaj so na toplotnih skoraj vse dokaj novogradnje. Olje je šel pa toliko dol da je bilo kurilc, pelete, toplotna mogoče 100eur razilke. Počakajmo, da se vse prešalta na elaktriko potem bo tudi bencin šel za polovico dol ker ga arabci nebojo morali prodajat v eu tako velike številke.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz To mar 20, 2018 1:57 pm

Razlika med ogrevanjem na kurilno olje, pelete oz. toplotno črpalko je kar konkretna.. 100 € razlike je mogoče če greješ 10 kvadratov. Tudi prešaltanje na elektriko ne bo kar takoj, bo morala država vmes poseči (z obdavčitvijo bencinskih in diesel agregatov in ta izkupiček daš v subvencije električnim avtomobilom)
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To mar 20, 2018 6:16 pm

Ko se in če se bo občutno povečalo število el. vozil bodo subvencije kaj hitro ukinjene, država pa bo svoj dohodek pobirala naprej in to na el. vozilih z višanjem cen elektrike ali kako drugače , vsekakor se ne bomo vozili nič ceneje kot sedaj to je 100%.
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J1897 To mar 20, 2018 7:37 pm

Sicer bom malo prekinil tokdebate, ampak mi je zadeva tako padla v oko, da jo moram omeniti. Danes sem prelistal marčevski avto magazin. Uvodnik v stilu trenutno moderne gonje proti dizelskim vozilom (treba je strožje omejitve, dvignit trošarine...), potem pa se spravim listat po testih, in glej ga zlomka! Večina testov obravnava dizelska vozila, pri tistih par bencinarjih pa je vedno kot minus navedena poraba :roll: Tega nekako ne razumem - v uvodniku se pridružujejo trenutno uveljavljeni antidizelski gonji, par strani kasneje pa testirajo (in na nek način promovirajo) večinoma dizle :roll: .
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a meganer To mar 20, 2018 8:10 pm

Ker ima bencinar manjši izpust kot dizel kaj pa ko bencinar kuri več pa se to izenači z dizli??
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a DePalmo To mar 20, 2018 8:18 pm

J1897 je napisal/-a:Sicer bom malo prekinil tokdebate, ampak mi je zadeva tako padla v oko, da jo moram omeniti. Danes sem prelistal marčevski avto magazin. Uvodnik v stilu trenutno moderne gonje proti dizelskim vozilom (treba je strožje omejitve, dvignit trošarine...), potem pa se spravim listat po testih, in glej ga zlomka! Večina testov obravnava dizelska vozila, pri tistih par bencinarjih pa je vedno kot minus navedena poraba :roll: Tega nekako ne razumem - v uvodniku se pridružujejo trenutno uveljavljeni antidizelski gonji, par strani kasneje pa testirajo (in na nek način promovirajo) večinoma dizle :roll: .


Zato sem kupil dizla. Sedaj sem kar nekaj let "podpiral" bencin, sedaj pa pač hočem nižjo porabo in seveda boljše pospeške kot jih nudi navaden bencinar.

Sem pa prepričan da bojo dizli z nami še kar nekaj let, samo to je pač trenutna modna muha da se jih more tako pljuvat.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a kseb To mar 20, 2018 9:14 pm

Razmišljam enako.
Novega dizla dobim v roku 2-3 tednov. EURO 6.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a plinaš To mar 20, 2018 9:20 pm

Firediver je napisal/-a:Tudi cestnega vozila, ki bi bil samo na plin, še nisem videl - vsi so vsaj za start potrebovali tudi nekaj bencina.

Bolj smiselno je, da se za vmesno obdobje (do električnih vozil) uveljavijo hibridi, navsezadnje se mora tudi infrastruktura prilagoditi bodočemu povpraševanju po elektriki.
.

moj sodelavec ima škodo oktavio 1.8 tsi na plin..dokler je plin v tanku vžiga na plin in vozi na plin.. in ni edini tak avto v sloveniji ..superb z istim motorjem.. pa nekaj fordov ecoboost ..

tudi hibridi se vozijo na plin - toyote prius recimo .. to pa že nekih 9 let.. top kombinacija , če imaš za nabavno ceno avta..
plin je cnej k bencin
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz To mar 20, 2018 10:15 pm

meganer je napisal/-a:Ker ima bencinar manjši izpust kot dizel kaj pa ko bencinar kuri več pa se to izenači z dizli??


Problem je v tipu izpustov med bencinarji in diesli. Diesel je pač bolj umazan ker ima v izpuhu več saj, dušikov oksidov in trdih delcev. Saj to se že po olju vidi, v diesel avtomobilu je olje že po 1000km zelo črno..
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov