Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Jeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To jun 28, 2016 7:34 pm

Provida na Dolenjskem

Napisal/-a Jeta Sr jul 05, 2017 10:59 pm

Danes sem se peljal iz Ljubljane proti Novemu Mestu, nekje pri Trebnjem ravno ko sem prehiteval na prehitevalnem z 140 km/h se za mano začne podit en temen Superb. Na nekje 30-40 m mi prižge mode lučke. Kot se vrnem na vozni pas se Superb samo odpelje naprej. A mi bodo poslali kazen po pošti ali se je temu superbu samo mudilo in je zato prižgal lučke? Mogoče kdo ve kako je če te provida izmeri?
BMW 120d xDrive ter BMW M760il xDrive
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a esem Sr jul 05, 2017 11:15 pm

Neznosno! Nič spanja, tresavica, omedlevica in koagulacija krvi. Kazen, ki bo, če bo, prispela po pošti, vse to samo delno odpravi.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a nered Sr jul 05, 2017 11:23 pm

99.9% je verjetnost, da je bilo samo opozorilo za neprilagijeno hitrost ali varnostno razdaljo. Provida te bo vedno ustavila, pokazali ti bodo meritev in tudi na mestu izdali kazen, samo takrat kadar te ne morejo ustaviti zaradi varnostnih razlogov bi na dom dobil poziv pred sodnika za prekrske.

Ce se je mimo tebe plejal z vkloplenimi lucmi potem se je najverjetneje odzval na poziv z centrale na prijavo in ni imel veze z teboj. Ce so bile luci rdece/modre je verjetnost, da gre za diplomatsko vozilo.

Jaz se nebi sekiral.
 
Jeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To jun 28, 2016 7:34 pm

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a Jeta Sr jul 05, 2017 11:33 pm

Razen če je lučke prižgal zato, da se mu umaknem. Nisem si pa tablice zapomnil. So imeli pa danes pri Trebnjem na počivališče speljan ves promet in je policija tam stala. Radio 1 je pa poročal o kontroli vinjet.
BMW 120d xDrive ter BMW M760il xDrive
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a INFINITI Če jul 06, 2017 8:37 am

140 km/h po avtocesti??? Norec! -Naslednjič te bo sigurno lovil policijski helikopter ker Superb ne bo zmožen :mrgreen:

-Za tako hitrost se ne sekirajo, ker lovijo precej hitrejše ali pa nevarne voznike, ubežnike ipd. Poflešal ti je modro ker si mu šel na živce z vožnjo po prehitevalnemu , njemu pa se je dejansko mudilo na konkretnejšo zadevo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a motom Če jul 06, 2017 8:44 am

Za 140 te niti ne more kaznovat. Pri meritvi s provido se nad 100 odsteje 20.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a krimič Če jul 06, 2017 8:47 am

Ne objavljaj bedarij, ce nisi preprican v to. Pri hitroati nad 100 km/h se odsteje 10 km/h.
Za avtorja pa...ne sekiraj se, ker ne bo nic. Enkrat mi je policaj sam rekel, da do 150 km/h na avtocesti ni problem, saj se odsteje 10 + stevec laze 5 km/h. Ampak to samo povem, da ne bo kdo sedaj grabil za besedo!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a sašo5 Če jul 06, 2017 8:50 am

Jeta je napisal/-a:Danes sem se peljal iz Ljubljane proti Novemu Mestu, nekje pri Trebnjem ravno ko sem prehiteval na prehitevalnem z 140 km/h se za mano začne podit en temen Superb. Na nekje 30-40 m mi prižge mode lučke. Kot se vrnem na vozni pas se Superb samo odpelje naprej. A mi bodo poslali kazen po pošti ali se je temu superbu samo mudilo in je zato prižgal lučke? Mogoče kdo ve kako je če te provida izmeri?

tu notri ni nič kamer...... :arrow: si pač eden od "kampistov" na prehitevalnem pasu..... =P
Dolenjska: Bel Passat NM CJ288(predzadnji model) nima xsenona dobro prepoznaven, če slediš prometu...in nedolgo .temno plavi Passat (zadnji model) tudi prepoznaven....ko te prehitijo ti posveti in se ti posveti :mrgreen:
Slika

krimič je napisal/-a:Ne objavljaj bedarij, ce nisi preprican v to. Pri hitroati nad 100 km/h se odsteje 10 km/h.
. Enkrat mi je policaj sam rekel, da do 150 km/h na avtocesti ni problem!

do 160 po števcu ti ne bo noben nič :!: in to je dejansko teh 150km/h kot pišeš......- je pa meja "toleranca" 143 realnih (10% od 130 dovoljenih) na Hrvaškem 20% (156km/h)
 
izotrop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So avg 13, 2016 2:16 pm

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a izotrop Če jul 06, 2017 10:56 am

esem je napisal/-a:Neznosno! Nič spanja, tresavica, omedlevica in koagulacija krvi. Kazen, ki bo, če bo, prispela po pošti, vse to samo delno odpravi.


Ti bi se pa lahko malo obnašal, če si že neki moderator a.k.a. forumska gospoda :roll: V vsaki drugi temi imaš izpade. Mislim, da je človek čisto lepo vprašal, pač ne ve. Če nimaš kaj pametnega za povedat, bodi tiho. Sem siguren, da ti tudi nisi požrl vse pameti tega sveta, čeprav se ti mogoče zdi. Zabaven si pa verjetno edino sam sebi.

Jedro tega foruma dandanes predstavlja cca. 20 ljudi, ki večinoma čakajo na "prišleke", da jim lahko potem pametujejo in se iz njih norčujejo. Na nivoju, res.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a limas Če jul 06, 2017 11:23 am

Avtorju teme: nič se bati. Do 150 km/h se ne bodo ukvarjali s tabo. Z upoštevanjem toleance, 140 km/h sploh ni prekršek. Po pošti dobiš le kazen od stacionarnih radarjev.
Kot so že predhodniki napisali: možnost spremljevalnega diplomatskega vozila, vozilo visokih državnih uslužbencev, policijsko vozilo na neslužbeni vožnji, ki si ga morebiti izsilil s spremembo pasov, opozorilo za predolgo zadrževanje na prehitevalnem pasu...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jul 06, 2017 1:45 pm

Točno tako, če po števcu voziš 140 te ne bo noben ustavil, niti stac. radar te nebi slikal... vozit bi mogu vsaj po števcu ene 160 kar je nekje 145 (cca) pa še za to vprašanje če bi kaj dobil.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Jeta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To jun 28, 2016 7:34 pm

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a Jeta Če jul 06, 2017 10:18 pm

Jaz imam potovalno hitrost na avtocesti okrog 140 km/h, seveda je odvisna od same ceste, prometa in vremena. Tudi sam se dosledno umaknem na vozni pas takoj ko je to mogoče ter, da imam vsaj 200-300 m frej do naslednjega vozila. Če se pa nekdo vozi za menoj se mu pa umaknem takoj, ko je to mogoče. Tudi sam sem alergičen na ljudi, ki se vozijo po prihetevalnem pasu npr. 120 ali 110 kilometrov na uro ter se nočejo umaknit. Ko jim po 2 kilometih vožnje za njimi prižgeš lev smernik ti pa še začnejo bremzat.
BMW 120d xDrive ter BMW M760il xDrive
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Provida na Dolenjskem

Napisal/-a primozek68 Pe jul 07, 2017 8:42 am

Tema je o providi, ne začenjajte spet o prehitevalnih pasovih pa blendanjih, k bodo forumski čvekači v momentu nalapali 10 strani.
Sex turns gay people into Mexicans.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov