Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Gužve LJ okolica

Napisal/-a INFINITI Če avg 17, 2017 8:08 am

Živjo

Gledam malo stanovanja v okolici LJ in me zanima kako je v "službenih urah", ko se folk vozi v in nazaj, pa prosim naj napišejo SAMO TISTI, ki se dejansko vozijo vsak dan in tam živijo.

Zanima me predvsem Vrhnika in Grosuplje; ostalo pa že poznam - kake so kaj gužve in koliko realno rabijo do LJ in nazaj.

-p.s. Vrhnika bojda zelo "smrdi" poleti??
https://www.rtvslo.si/lokalne-novice/ob ... adu/375411
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a Fnatic Če avg 17, 2017 8:41 am

GNEČA je povsod. Zjutraj še gre. Popoldne po 15ti predvsem pa se začnejo zastoji oz.močno povečan in zgoščen promet, predvsem na vpadnicah in obvoznici. Ampak se pač navadiš. Tast recimo se vozi iz Logatca ob 4ih proti centru in je skoraj sam na cesti. Za nazaj pa tudi pravi, da do 13ih nekje še ni imel težav.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a jack86 Če avg 17, 2017 10:39 am

Če grem od doma iz Ivančne okoli:
- 7. ure, mi vzame do Stegen 40-50min
- 8. ure, mi vzame do Stegen 20-30min

Cca 3-4x na leto pa se naredi blokada (nesereče), ko ti vzame 2 uri ne glede na uro odhoda.

Gneča se začne pri Grosupljem. Glede na čas poti/cena neprem./oddaljenost do Lj, je Grosuplje precej drago. Dvomim če se splača za 10 minut vožnje na dan plačati 30% višjo ceno neprem. No, o tem se boš že sam odločil.

Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a limas Če avg 17, 2017 10:41 am

V jutranjih urah izgubiš veliko časa zaradi gneč, popoldne ravno tako le v obratni smeri.
Kritične so vse lj. vpadnice in seveda obvoznica. Z leti je vedno več prometa kljub stagnaciji števila Ljubljančanov.
Raje kupi stanovanje znotraj obroča. Bližina obvoznice je idealna lega, da se ni treba vsakič prebijati skozi milijon semaforjev.
Center je najdražji, sledijo Vič, Bežigrad, Šiška, Rudnik, Moste-Polje. Pri slednjih imaš najbolj kvalitetno gradnjo, bližino BTC-ja, AC obroč in najcenejši kvadrat.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a MadIggy Če avg 17, 2017 12:36 pm

Precej znosna glede gneče je okolica Domžal. Pa tudi, če je kje nesreča imaš več opcij do LJ (avtocesta, Trzinka, stara cesta čez Šentjakob, itd,.). So pa za to cene stanovanj višje kot na Vrhniki.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a mrtwelvetrees Če avg 17, 2017 1:22 pm

Razmisli tudi o kraju Dobrova, Horjul, mogoče Polhov Gradec... res da ni avtoceste, ni pa takšnega prometa.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a DePalmo Če avg 17, 2017 2:12 pm

Ko sem se še vozil dnevno (cca. 2 leti nazaj) iz Grosuplja v Ljubljano je zjutraj zgledalo nekako takole:
- če sem štartal ob 6.50, sem bil eden izmed redkih na cesti vse do LJ, vožnja 130 km/h in več ni bila problem
- če sem štartal ob 7.00, sem še pred AC padel v gužvo in je bila povprečna hitrost do LJ 90 km/h, če je bil dež še manj
- če sem štartal ob 7.30, je bila AC še kar znosna, v LJ je pa še vedno vse stalo

Kot izvoze v Lj sem uporabljal Rudnik, Center, Sostro, občasno tudi Zaloška. Gužva je itak bila povsod, ne glede na izvoz.

Nazaj sem se vedno vračal kasneje kot ob 15.00, tako da nisem nikoli imel gužve.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a radar Če avg 17, 2017 3:22 pm

Pozdravljen.
Vsak dan zjutraj iz Grosuplja:
- ob 6.00 ni problema,tekoca kolona,
- ob 6.30 je ze precej slabse, pri cikavi ( grosuplje zahod), se zacenja guzva,katera kasneje doseze hitrosti od 40 km/h dalje (ob slabsem vremenu se nizje),
- problem bo se nov uvoz,kateri bo pripeljal se kocevje in ribnico - otvoritev konec avgusta.

Nazaj iz Ljubljane:
- do treh ni panike,potem cedalje pocasneje, v krizi pripelje do zapiranja tunela debeli hrib..

Na vpadnicah je guzva,ce te denar tisci,kupuj v ljubljani, sploh v primeru oddajanja.
Če te se kaj zanima,vprasaj..

lp
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a INFINITI Če avg 17, 2017 3:45 pm

Fantje hvala za vsak feedback. No pri meni bi bilo tako da moram do 8.00 priti do Črnuč - nazaj se gre ob pol petih popoldan recimo.
Domžalski konec je drugače tudi meni všeč, tudi živel sem tam nekaj let, ampak ne najdem nič ustreznega zaenkrat.

Vrhnika ima tudi kar OK cene, ampak tole z vonjavami in še z Chemisom nazadnje me odvrača, poleg gužve seveda.

Tako da ja - tehtam tudi ne samo končne cene ampak če se splača sploh it kam ven iz LJ oz bližnjih vpadnic glede na dodaten strošek goriva oz več kilometrov na vozilu (cene na kilometer).
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a ojnica Če avg 17, 2017 7:37 pm

Skoz Horjul ali Polhov Gradec se vozim....do Ljubljanske table ni bil še nikoli problem. Problem je pol ko hočeš z avtom v center.
Vrhnika mi je 20km stran, tam okol Sinje Gorice smrdi po odpadkih, za bruhat, kadar že smrdi.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a radar Če avg 17, 2017 9:07 pm

V črnuče -če boš ob tej uri se vozil po seveni obvoznici,bos v guzvi. SO se druge opcije. CE se ti ne mudi, testiraj teden. Pac reskiraj cas in bos tocno videl ali ti ustreza. Samo ne med pocitnicami.
lp
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a TrijoAdijo Pe avg 18, 2017 6:36 am

No, pa še moje dirke, čeprav dirkam v LJ malo dlje kot od Grosuplja in to že lepa,polna 4 leta:
Če sem na vrhu Višnjegorskega klanca ob max 6.25-i uri, sem na Šmartinki ob 6.45. Če seveda ni kakšne nesreče. Če je slabo vreme, se ta čas podaljša za 10 minut. Če "zamudim" 5 minut, sem na Šmartinki približno 10 minut kasneje. Če je slabo vreme, se ta čas podaljša za približno 10 minut. Če je pa kakšen zastoj ali nesreča, se ta čas jebeno podaljša. Za nazaj ob 17:00 ni neke panike,vsaj zdej poleti ne,ko je 1/2 folka na dopustih. Se bo pa po dopustih začela spet veselica, od Tomačevga do Grosuplja bo trajalo približno 25 minut...če bo lepo vreme :) In ja, vreme ima tu svoj čar, ker ko na prednjo šipo padejo dve dežni škraplji, je hitrost na obvoznici približno 70 km/h...na nekaterih punktih se promet celo ustavi. Zjutraj pri Grosupljem pa redno prihaja do zastojev, tudi manjših nesreč.

Dejstvo pa je, da na jutranji relaciji ne bi prihajalo do zastojev, če bi se folk,ki se vključuje na AC v Ivančni Gorici in Grosupljem znal vključevati na AC. Tko, pa prpili iz ovinka na pospeševalni pas in takoj s 60km/h prtisne na prehitevalni pas. Mi pa žlajfamo na polno.... :roll:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a Fnatic Pe avg 18, 2017 8:15 am

60km/h si še preveč rekel. No ali pa se mu umakneš na prehitevalni pas in na koncu pogruntaš, da je ta še počasnejši.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a ojnica Pe avg 18, 2017 8:15 am

V Črnuče iz Horjulske strani se vozim skoz Glince, prideš do križišča in sam preko Celovške si 1,2,3 na obvoznici za Črnuče.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a TrijoAdijo Pe avg 18, 2017 8:40 am

Fnatic je napisal/-a:60km/h si še preveč rekel. No ali pa se mu umakneš na prehitevalni pas in na koncu pogruntaš, da je ta še počasnejši.


No, mi ki prihajamo iz dolenjskega konca, smo že pred temi dvemi priključki na prehitevalenm pasu, da se lahko oni vključujejo na vozni pas. Ampak neeee, morajo presekat vozni pas in butnt direkt na prehitevalnega,da se promet na prehitevalnem skoraj ustavi, pol pa vsi rinemo na voznega,ker je le-ta skoraj prazen :roll:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a JG2 Pe avg 18, 2017 9:06 am

Če rabiš priti v Črnuče, potem glej Cerklje, Komenda, Moste, Mengeš, Kamnik. Dražje kot Vrhniški konec, ampak z razlogom.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a limas Pe avg 18, 2017 9:49 am

Ljubljančani, ki so se v zadnjih dveh desetletjih izselili v okoliška mesta in ruralne predele zaradi narave, razmišljajo o selitvi nazaj v glavno mesto.
Izguba časa v kolonah ne odtehta prednosti bivanja v naravnem okolju.
Še vedno je zmagovita kombinacija stanovanje znotraj obroča in uporaba kolesa, skuterja ali javnega prevoza.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a Fnatic Pe avg 18, 2017 10:01 am

@TrijoAdijo sej je že tko šport vozit po prehitevalnem, vozni pa fraj.
Sicer pa jaz se zdaj vozim iz šiške na obrobje. Se fajn pozna razlika v gneči. Navadno je ravno kontra tako, da imam kar pretočno. Če pustimo ostale neumnosti, ki jih ljudje počnejo po cesti.
No, moj sodelavec se vozi iz Hrastnika v Lj za ob 7ih oz.še malo prej in nima nobene gneče. V nobeno smer. Če gre pa za ob 8ih, se pa vsakih 5 min kasneje, ko starta, pozna za 10min.
Ba-dum tssssssss =P
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a matejxx Pe avg 18, 2017 4:36 pm

limas je napisal/-a:Ljubljančani, ki so se v zadnjih dveh desetletjih izselili v okoliška mesta in ruralne predele zaradi narave, razmišljajo o selitvi nazaj v glavno mesto.
Izguba časa v kolonah ne odtehta prednosti bivanja v naravnem okolju.
Še vedno je zmagovita kombinacija stanovanje znotraj obroča in uporaba kolesa, skuterja ali javnega prevoza.



Odvisno kaj ti je bolj važno. Mene ne boš nikoli spravil živet v mestno, nasploh ne v blok. Se pa rajši vsak dan peljem eno uro v službo in eno domov. Če živiš sredi Ljubljane, res prihraniš kakšno uro, ki jo drugače porabiš za vožnjo. Toda, kaj ti pomaga tista ura, če pa živiš sredi betona.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Gužve LJ okolica

Napisal/-a Renault VG Pe avg 18, 2017 6:03 pm

Jaz se vozim na faks, če začnem ob 8ih grem okrog 7:20 od doma in je pri Grosuplju gužva ( Živim med Grosupljem in Ivančno Gorico) do prvega tunela. Grosuplje nekako odsvetujem za nakup ker ne samo, da stojiš na avtocesti ampak tudi po Grosuplju je gužva do avtoceste, bolje 10, 20 km nižje proti Dolenjski. Skratka takrat zgubim kakšnih 5-10 minut ponavadi( pa nekaj živcev). Če grem na faks za ob 9ih pa štartam od doma ob 8:20, promet je relativno gost, 150 se konstantno ravno ne da peljat, se pa pelješ, tam 90-130 km/h, odvisno od odseka. Vozim se do Tržaške in porabim takrat približno 20-25 minut.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov