Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a svetilnik Če sep 14, 2017 2:17 pm

Prijateljica je ravnokar servisirala dve leti staro Ford Fiesto 1.0, 125 KM pri privatnem mehaniku nekje pri Domžalah. Za menjavo olja 5-20(ne Castrol, kot forsira ford za te motorje, ki naj bi bil po mehanikovih besedah dražji zaradi znamke, toda slabši), filtra olja, filtra zraka in nisem siguren če tudi filtra klime, je dala vse skupaj 75 €. Potrdil ji je tudi servisno knjižico, delo pa je trajalo max. eno uro.
Sam imam tudi Ford Fiesto 1.0, 140KM, in bi za ist servis pri pooblaščenem fordovem servisu dal najmanj200€, zato sem začel malce razmišljati, če bi ga dal tudi sam na servis k temu mehaniku. Skeptičen sem edino glede garancije in ravno to vas sprašujem kako in kaj? Kako je z drugimi rezervnimi deli, oljem itd...
No, da razjasnim še to, mehanika sem sam osebno srečal, striček je cool in pa včasih se je z mašinami ukvarjal profi, delal je tudi za Vladimirja Stankoviča.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a mrtwelvetrees Če sep 14, 2017 2:27 pm

Glej, ne vem koliko let imaš še garancije na avto, ampak po moje se ti splača vozit na pooblaščeni servis, dokler imaš garancijo,
olje obvezno kupiš drugje, recimo na mimovreste kjer je ponavadi 40% nižja cena kot pri pooblaščenih servisih.
In pač ko pelješ na pooblešnega, jim zabičaš da ne menjajo nič več kar je potrebno.

Odvisno pa je tudi koliko časa še misliš imeti avto, ga misliš na po letih prodat, pol se ti splača futar na pooblaščenca, če pa ga misliš met "dokler ne razpade" pol pa ne.

Seveda pol ko je avto izven garancije, če ga voziš na pooblaščenca, jim lahko rečeš da samo zamenja olje in filtre pa ti požiosajo servsno klnjigo, recimo zavorne ploščice sam zamenjaš ali popoldanski serviser (veliko ceneje).


PS: Imaš že to novo fiesto 1.0 140KM ?

Vprašanje: tale serviser ki ga omenjaš ? Dela drugače na Fordu da je uradno potrdil servisno knjigo - vpisal tudi v digitalno klnjigo, ali je dal samo svoj žig in podpis ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a RedBaron Če sep 14, 2017 2:32 pm

Ce je servisiran po proizvajalcevih direktivah in ce je servis pravna oseba (ne fusar), potem ti garancija naceloma velja.

AMPAK, velja ti osnovna 2 letna garancija, razne podaljsane garancije pa ponavadi ne veljajo, ce ni servisiran na pooblascencu.

Jaz ti v tem primeru svetujem neko vmesno varianto, sam nabavis olje in filtre in servis naredis na pooblascenem servisu. Pa bos hitro prisparal vsaj 30 - 40€.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a svetilnik Če sep 14, 2017 2:36 pm

Avto bo star dve leti, garancija pa velja pet let. Tako tudi delam, olje kupim na Eurotonu, potem pa ga servisiram pri pooblaščencu. Mehanik ni uradni mehanik Forda, je pooblaščen privat mehanik za vsa vozila. Fiesta je prejšni model.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a svetilnik Če sep 14, 2017 2:54 pm

Mehanik je Juteršek Dušan iz Doba pri Domžalah in všasih je šravfal Stankovičevo formulo.

http://www.rabim.info/jutersek-dusan-sp ... otorjev-12
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a mrtwelvetrees Če sep 14, 2017 3:11 pm

"pooblaščen privat mehanik za vsa vozila" :D

Potem tisti žig in potjena servisna knjiga nič ne pomeni (sam račun več pomeni v takem primeru, kjer piše kaj je bilo delano)

Če msiliš avto kmalu prodat, bo kupec hotel pogledati v digilano servisno knjigo na Fordu kaj se je delalo, to nekaj pomeni, če pa misliš avto imeti 10 let ali več, pa vozi k temi tipu brez problema. Tako bi jaz delal.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a yeo Če sep 14, 2017 3:37 pm

Fordovo podaljšano jamstvo na 5 let ti takoj preneha, če ga ne servisiraš pri njih. Ti lepo piše na tistem papirju, kjerje opisano to jamstvo. Tukaj ti tudi zakon nič ne pomaga, ker da ti oni podaljšajo jmstvo lahko imajo svoja pravila in ni isto kot pri 2 letni garancijj, ki je zakonsko predpisana.
Drugače pa menjaj serviserja, jaz sem imel že 2x 1.0 ecoboosta in sedaj imam 1.5 ecoboosta in vedno je bil mali servis na pooblaščenem servisu samo par evrov več, kot je dala tvoj prijatlca za nepooblaščenca.. 200 eur je kar malo huda :)

Aja, pa filter zraka ford menjuje na 60.000km, medtem ko filter klime vsakih 20.000. Tako da najvrjetneje ji je menjal filter klime.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a RedBaron Če sep 14, 2017 4:39 pm

Ceneje kot v eurotonu bos olje dobil na mimovrste, ali motornaolja.com
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a svetilnik Če sep 14, 2017 5:12 pm

yeo je napisal/-a:Fordovo podaljšano jamstvo na 5 let ti takoj preneha, če ga ne servisiraš pri njih. Ti lepo piše na tistem papirju, kjerje opisano to jamstvo. Tukaj ti tudi zakon nič ne pomaga, ker da ti oni podaljšajo jmstvo lahko imajo svoja pravila in ni isto kot pri 2 letni garancijj, ki je zakonsko predpisana.
Drugače pa menjaj serviserja, jaz sem imel že 2x 1.0 ecoboosta in sedaj imam 1.5 ecoboosta in vedno je bil mali servis na pooblaščenem servisu samo par evrov več, kot je dala tvoj prijatlca za nepooblaščenca.. 200 eur je kar malo huda :)

Aja, pa filter zraka ford menjuje na 60.000km, medtem ko filter klime vsakih 20.000. Tako da najvrjetneje ji je menjal filter klime.


Par € več je nemogoče, saj je samo delo toliko... da o ostalem materilau ne govorimo. Tukaj na tem forumu pa človek res lahko prebere vse pravljice... :lol: :lol: :lol:

Drugače pa je bil filter zraka, ki pa mislim, da se menja na 40.000km ;)
Zadnjič spremenil svetilnik, dne Če sep 14, 2017 5:15 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a svetilnik Če sep 14, 2017 5:13 pm

RedBaron je napisal/-a:Ceneje kot v eurotonu bos olje dobil na mimovrste, ali motornaolja.com


Pri eurotonu sem dobil preko veze še dodaten popust.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a yeo Če sep 14, 2017 7:03 pm

svetilnik je napisal/-a:
yeo je napisal/-a:Fordovo podaljšano jamstvo na 5 let ti takoj preneha, če ga ne servisiraš pri njih. Ti lepo piše na tistem papirju, kjerje opisano to jamstvo. Tukaj ti tudi zakon nič ne pomaga, ker da ti oni podaljšajo jmstvo lahko imajo svoja pravila in ni isto kot pri 2 letni garancijj, ki je zakonsko predpisana.
Drugače pa menjaj serviserja, jaz sem imel že 2x 1.0 ecoboosta in sedaj imam 1.5 ecoboosta in vedno je bil mali servis na pooblaščenem servisu samo par evrov več, kot je dala tvoj prijatlca za nepooblaščenca.. 200 eur je kar malo huda :)

Aja, pa filter zraka ford menjuje na 60.000km, medtem ko filter klime vsakih 20.000. Tako da najvrjetneje ji je menjal filter klime.


Par € več je nemogoče, saj je samo delo toliko... da o ostalem materilau ne govorimo. Tukaj na tem forumu pa človek res lahko prebere vse pravljice... :lol: :lol: :lol:

Drugače pa je bil filter zraka, ki pa mislim, da se menja na 40.000km ;)


Oprosti, če sem te užalil, ker pač ne plačam tk bolane cene za servis.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a svetilnik Če sep 14, 2017 9:57 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



:D Nisi me užalil, toda cene uradnih servisov po Slo so takšne kot so, € gor ali dol in sam jih poznam, saj sem do sedaj zmeraj servisiral pri pooblaščenem serviserju, tako da... To so samo tista nakadanja po forumih, "moj bencinar pa ima povprečno porabo 4l" ;)
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a yeo Pe sep 15, 2017 3:52 pm

Seveda sem te užalil, za kar se ti še enkrat opravičujem.
Ti pa dam še enkrat isti nasvet: pojdi po ponudbe na različne servise, cene servisa so približno iste (razlike v ceni so pri olju, eni imajo v cisterni 207l drugi kantice), popusti se pa razlikujejo. Kjer prideš prvič po ponudbo je po navadi 5% popusta, kjer pač si redna stranka in se da kej dogovorit v sprejemnici, pa dajo tudi veliko več popusta.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a Ivan36 Pe sep 15, 2017 7:11 pm

Matrno ko bereš teme in cene predraga vozila predragi servisi a vi sploh imate denar??? Sami popusti pa krediti pa lizingi :lol: :roll: Folk je totalno zapufan, da niti trezno več ne razmišlja! :huh:
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a yeo Pe sep 15, 2017 7:20 pm

Stric, razlika med tistim, ki ima denar in tistim, ki ga nima, je ta, da tist ki ima denar je škrt in hoče čim ceneje priti skozi :) ne govorim zase, ampak za par premožnih ljudi, ki jih poznam :)
Z barantanjem ni nič narobe, ker pomeni, da če lahko dajo popust imajo cene napihnjene..
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a svetilnik To sep 19, 2017 4:15 am

Ivan36 je napisal/-a:Matrno ko bereš teme in cene predraga vozila predragi servisi a vi sploh imate denar??? Sami popusti pa krediti pa lizingi :lol: :roll: Folk je totalno zapufan, da niti trezno več ne razmišlja! :huh:


Denar za servis ni problem, problem je v tem, da nočem, da me nategujejo, ker vem, da je vrednost celotnega servisa najmanj 55°% cenejša.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a pskoda To sep 19, 2017 5:57 am

Saj pri nabavi novega avtomobila te tudi nategnejo ko pesa in ne samo za tistih 100€ kot pri servisu, ampak kar nekaj 1000€ potem se pa še sam z lizingom za par 1000€
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a Firediver To sep 19, 2017 6:01 am

Povprašaj za servisne storitve na podeželju, boš presenečen..druga stvar pa je, če si pripravljen vozit na servis tako daleč...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a svetilnik Če nov 09, 2017 5:50 am

Torej, ni druge kot na uradni servis. Samo v vednost, menjava olja(moje olje), filtra olja, filter zraka in delo pride 125€. Vem, da vse skupaj ni vredno 60€, toda zaradi garancije druge rešitve ni.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Vprašanje glede servisa - garancija

Napisal/-a svetilnik Sr nov 15, 2017 7:05 am

Tako, servis opravljen, sicer zelo drag glede na delo, toda nujno potreben, ker tukaj govorimo o garanciji.
Mehanično delo 62,70€
Filter olja 13,52€
Filter zraka 26,54€
Račun za plačilo 125,60€
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov