Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
AKREVS6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr okt 31, 2012 4:26 pm

uvoz avta

Napisal/-a AKREVS6 Po sep 25, 2017 6:29 pm

Zdravo.Zanima me kakšni postopki me čakajo ob uvozu avta iz kanade in kakšne stroške lahko okvirno pričakujem.Gre pa za audi coupe letnik 83 ki pa je že več let v sloveniji z kanadskimi tablicami.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: uvoz avta

Napisal/-a mihaing Po sep 25, 2017 6:53 pm

- kupoprodajna pogodba
- homologacija
- obisk davčne uprave ko dobiš homologacijo (kjer te bodo vpalili cca 50% davka na kupoprodajno pogodbo)
- tehnični ko dobbiš od davčne
- registracija

Simpl...
 
AKREVS6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr okt 31, 2012 4:26 pm

Re: uvoz avta

Napisal/-a AKREVS6 Po sep 25, 2017 7:12 pm

Hvala za hiter odgovor.Torej kupoprodajna pogodba najprej ker je lastnik trenutno še v sloveniji. A vse ostalo pa lahko uredim sam ker se on kmalu vrača v tujino ?
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: uvoz avta

Napisal/-a mihaing Po sep 25, 2017 8:38 pm

Jap. Samo boš potreboval nujno potrdilo, da je avto odjavljen v kanadi iz prometa. Brez tega ne boš naredil nič. Skratka odjavljeno prometno, to pa bo on lahko naredil samo gor.
 
AKREVS6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr okt 31, 2012 4:26 pm

Re: uvoz avta

Napisal/-a AKREVS6 To sep 26, 2017 2:51 pm

Sem šel danes na davčno in so me po tretji obiskani pisarni poslali na carino.Ko sem tam tretjemu uradniku razložil celo zgodbo je rekel da je avto v sloveniji nelegalno ker da ni plačana carina.Možno ga je uvoziti po plačanih dajatvah ki pa znašajo 81 % od vrednosti vozila oziroma 44% če ima certifikat oldtajmerja.Zanimjivo pa je ugotavljanje vrednosti vozila.Ocenijo ga povprečno na ceno na mobile de kjer pa so cene od 4000 do 50000.Ni pa mi hotel carinik dati neke okvirne cene ampak je rekel da jo bo določil ko bom prišel z papirji. :?: Kako naj jaz zdaj kupim avto ki bi ga dobil za neko pametno ceno potem pa jo bo določil eden carinik po svoji dobri volji.Po tej logiki bo vrednost dajatev trikrat večja od kupnine :?:
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: uvoz avta

Napisal/-a grega983 To sep 26, 2017 3:10 pm

Izkušnja kolega pri uvozu neke komaj kaj vredne kant iz tujine. Uradniki so veselo špekulirali o ceni vozila, seveda so bile te ocene zelo optimistične glede na dejansko stanje, nakar je kolega naročil neodvisnega cenilca, ki je te pijavke prizemljil z uradno cenitvijo.
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov