Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a s line To nov 28, 2017 10:13 pm

nujno rabim pomoč
jaz tankam avto nekaj dni nazaj za 80eur in še zdaleč, da bi blo to do vrha pokrovčka za dolivanje bencina.
Potem grem čez dva dni spet tankati ko naredim 100km in nalivam nalivam in nikakor ni bencina bilo še do vrha in to za 20eur kljub temu, da mi števec kaže na skali da je avto polen do konca jaz pa hočem natankati čisto do vrha da bi izračunal točno porabo in kar ne moreš..
Izgleda kot, da bi bil v avtu tank luknja brez dna??
ne razumem, ker zdaj lahko grem še enkrat tankat ampak sploh ne vem kam se ta bencin zliva v avto notri ali v tank ali kam, bencina pa na vidiku nikjer.
Tank nikjer ne pušča, no vsaj jaz ne vidim da bi tako puščalo, da bi se kar zlivalo ven nekam.
Gre se za avto VW golf 5 letnik 2006 bencinar FSI.
hvala
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a vipe5s Sr nov 29, 2017 8:41 am

Resno? Tank je plastičen sicer. Kako ne smrdi nič?
80€ je 60l (100tke), to je že nad mejo tanka (tam cca. 55l).
Prvič slišim, sam bi najprej nad zadnjim desnim kolesom dol pa preveril okol tanka, če kaj smrdi po bencinu, potem pa naprej do tanka, in cevi do motorja (verjetno potrebno plastiko pod karoserijo odstranit - veliko sreče s tem ker se mal narustajo nosilci in se ne odvijači lepo).
Potem pa pod avto in preverit (idealno v kanalu oz. na dvigalu).
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a s line Sr nov 29, 2017 4:59 pm

ja saj za 80eur 100tke maxmotion sm tankal in čez 2 dni, ko sem naredil 100km še za 20eur stotke s tem, da se od prej kazalec na merilni skali bencina niti mal ni pomaknil dol, to je več kot 70 litrov bencina, teče pa nikjer ven, no zdi se mi, da ne no, ker če bi teklo bi za tak pojav moralo močno tečti kje ven.
v notranjosti po bencinu niti ne smrdi nič, tako, da ne vem.
Če sem tankal prazen tank za 80eur in bencina ni na vidiku ne vem kaj bi lahko to bilo, ali je možno da je tank ne vem kolk literski v takem avtu, to ni mogoče 70litrov spravit v tak avto.
Kakšne tanke pa vgrajujejo v volkswagnu kamijonske ?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr nov 29, 2017 6:12 pm

Vem da imajo nekatere Škode TDI eno "stikalo" katerega porineš s pištolo za tankanje in lahko naliješ cca 8l več
Ampak ne vem če je to tudi pri bencinarjih sploh pri vw.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a gusti85 Če nov 30, 2017 6:10 am

Mislim da ima tvoj golf 55l tank. A si prvi lastnik? Mogoče je že kdo namestil še kakšen dodaten rezervoar (za drogo švercat) :twisted: :twisted: :twisted: :D
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a danci1973 Če nov 30, 2017 8:28 am

Včeraj sem na OMV pogledal in je cena za MaxxMotion 100plus bila 1,418 EUR - 80€ je torej 56,5 litra. Kar je, če je tank bil res popolnoma prazen, povsem možno. Po 100 km je dodatnih 20€ (če je spet tankal OMV 100ko) pomenilo 14 litrov - poraba 14 l/100km pa tudi ni tako nemogoča.. :)

Bencin ima kar močan vonj, tako da če bi ti dejansko kaj puščalo, bi to skoraj zagotovo zavohal. Naslednjič bodi pogumen in tankaj dokler ročka sama ne izklopi, pa boš videl, pri čem si.

Če si v obeh primerih tankal na isti črpalki, je možno tudi, da malo narobe meri...
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a s line Če nov 30, 2017 3:36 pm

danci1973 je napisal/-a:Včeraj sem na OMV pogledal in je cena za MaxxMotion 100plus bila 1,418 EUR - 80€ je torej 56,5 litra. Kar je, če je tank bil res popolnoma prazen, povsem možno. Po 100 km je dodatnih 20€ (če je spet tankal OMV 100ko) pomenilo 14 litrov - poraba 14 l/100km pa tudi ni tako nemogoča.. :)

Bencin ima kar močan vonj, tako da če bi ti dejansko kaj puščalo, bi to skoraj zagotovo zavohal. Naslednjič bodi pogumen in tankaj dokler ročka sama ne izklopi, pa boš videl, pri čem si.

Če si v obeh primerih tankal na isti črpalki, je možno tudi, da malo narobe meri...

avto nima porabe 14 litrov to bi bilo noro., ker sem prej tankal samo za 30eur in je bilo to za več kot 300km vožnje.
Sedaj pa, ko je natankan toliko pa imam že 100km in je števec še zmerom čisto na vrhu merilne skale, da je avto do konca še zmerom poln bencina kljub narejenim 100km in več
Ne vem kje je potem ta bencin višek od polnega tanka gor.
Cena goriva max100 je pa 1,352
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a a4 Če nov 30, 2017 6:34 pm

seveda da lahko ima tako visoko porabo, in sicer ob okvari lambda sonde naprimer ali česarkoli drugega... visoka poraba je lahko znak kakšne okvare na motorju...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a srcnik Če nov 30, 2017 9:07 pm

Pač tankaš že v cev ki vodi do rezervarja za gorivo, katera pa ni nujno, da 100% tesni, kar pomeni, da ti čez noč kapljo za kapljo uhaja gorivo, katerega pa ne vidiš ker prej izhlapi.

Se mi je že naredilo podobno, ko sem dizla tankal do vrha, vendar tam se vidi zjutraj vsaj flek na asfaltu.

Zaključek: Neumno je tankati da napolniš še cev do vrha.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a gusti85 Če nov 30, 2017 9:48 pm

To se ponavadi zgodi poleti ko se volumen bencina poveča, če avto pustiš na soncu, prej je pa bencin na hladnem v podzemnem rezervoarju.

Avtorju teme pa: Mislim, da ti mi ne bomo našli luknje v rezervoarju :D
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a s line Če nov 30, 2017 11:22 pm

a4 je napisal/-a:seveda da lahko ima tako visoko porabo, in sicer ob okvari lambda sonde naprimer ali česarkoli drugega... visoka poraba je lahko znak kakšne okvare na motorju...

Še enkrat na motorju ni nobene okvare tudi avto je bil na rednem servisu menjava olja in filtrov, tudi tester ne pokaže nobene napake in tudi preveritev plinov na tehničnem pregledu so zelo vredu.
Tankal sem po večini 20 eur in z 20 eur sem naredil čez 200km ali 240km., sedaj pa hočem polni tank do konca da vidim TOČNO porabo ampak očitno ne gre in se bo treba zanesti na senzor ročke, ko izklopi in pomeriš s tem potem lahko.
In tudi števec sedaj ne gre dol in je že 100km narejenih in števec je še zmerom čisto do vrha merilne skale za gorivo.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a DePalmo Pe dec 01, 2017 1:39 am

Kako veš kako se števec pravilno obnaša če ga še nisi točil polno? Pri mojem je nekako takole: prvih 100-150km se cager ne premakne, naslednjih 250km prileze do polovice, naslednjih 250km že sveti lučka. Odvisno je kakšno obliko rezervoarja imaš.

In kako ne veš kam gre gorivo? Če ne gre mimo, gre v tank. Ročko zatakneš da toči in ko se izklopi, je polno. Več kot tok neboš natočil, drugače bi videl kako se zliva mimo. Če boš dotakal za 10-20 evrov, neboš kar tako točil polno ... Če boš natočil krepko več kot je predpisana velikost tvojega rezervoarja, imaš tri opcije:
1. imaš precej večji tank
2. bencin ti dejansko teče ven, ampak nisi še nikoli toliko natočil da bi videl iz kje bo pritekel
3. na črpalki goljufajo

Če hočeš točno meritev, napolniš toliko da vidiš gorivo v cevi in ob naslednjem točenju napolniš do iste točke. Ampak ti svetujem da imaš takoj po takem točenju daljšo relacijo, da se ti ne zgodi omenjeno par objav zgoraj.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a s line Pe dec 01, 2017 3:04 pm

senzor je izklopil ročko že prej ko bencina niti do vrha še ni bilo
potem se je pa bolje potemtakem držati senzorja, ko pač izklopi se izračuna
pač prevoziš recimo 300km in greš spet tankati, ko izklopi senzor izračunaš.

in ja, kaj se lahko zgodi, če polniš čisto do vrha, če ne greš takrat na malo dalšo relacijo.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a lancia hf Pe dec 01, 2017 6:05 pm

Hudič je to, ko do polnega rezervarja goriva ne prdeš tako, kot do avtomobila ............
Bencinski servisi se držijo točno napisanega in se ne da barentati tako kot z avtomobili :lol:
Tankat polnega neglede na € in nato jambrej po forumu kako in kaj ............... pa saj to ni tako težko ..... vsaj upam da ne . ;)
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a sonic So dec 02, 2017 10:02 am

Ni mi zdaj jasno - a si tankal polno ali ne? (pustiš da teče, dokler se pumpa samodejno ne ustavi).
Po npr 100 km prevoženih pa spet greš tankat dokler se pompa ne ustavi.
Ker to je edini zanesljivi način. Ne gledat kazalca, ker pogosto se po tankanju do vrha (na zgoraj opisan način) ne premakne z vrha, dokler ne prevoziš vsaj cca 50 km ali več.

Skratka ne se zanašat na kazalec pa ne tankat po 20 EUR če želiš vsaj približno natančno izmerit...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: avto tankam kot luknjo brez dna ? kam gre gorivo

Napisal/-a motom So dec 02, 2017 10:55 am

Zanimivo je tudi, ko tankaš na OMV in doma slučajno opaziš da si natankal dražji diesel za 5eur na tank. Neko novo gorivo...kao.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: BOBoo in 93 gostov