Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a corus Po dec 11, 2017 11:56 am

Rezultati testa križancev po mnenju naših v svetu " najpametnejših medijev : :lol: oops

Peugeot 3008
1611
Seat ateca
1591
Toyota C-HR
1532
Opel grandland X
1531
Volkswagen tiguan
1478
Hyundai tucson
1438
Renault kadjar
1342
Nissan qashqai
1337
Kia sportage
1310


Kupci v EU mislijo malo drugače: Avto finance navajajo podatke za prodajo suvov v E- 2017. EU trg še naprej vodi nissan qashqai, v letošnjih prvih treh četrtletjih je prepričal več kot 195 tisoč kupcev (8,2 odstotka več kot lani). Na drugem mestu se je utrdil volkswagen tiguan s prodajo 179 tisoč vozil in kar 45 odstotno rastjo in peugeot 3008 s prodajo 122.984 vozil se je uvrstil na tretje mesto. Na desetem mestu je Toyota C-HR, ki prodaja predvsem hibridne različice. Letos je v Evropi prepričala že prek 54 tisoč kupcev.

In kam ste že vi uvrstili qashqaija ,aja na predzadnje mesto, vsa čast vašemu strokovnemu delu oops , kupci kot vidim mislijo povsem drugače in v svetu to največ šteje.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a thunderbolt Po dec 11, 2017 12:06 pm

corus je napisal/-a:kupci kot vidim mislijo povsem drugače in v svetu to največ šteje.

Koliko enega sranja se proda v ogromnih številkah samo zaradi dobrega marketinga, pa zaradi tega še ni nič manjše sranje.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a corus Po dec 11, 2017 12:12 pm

Nissan si je izmislil suva: Qashqaija in to že leta 2006 , od takrat je praktično ves čas najbolj prodajan suv v svojem razredu, vsi so ga začeli kopirati, pa jim še vedno ne uspeva povsem, več kot10 let kupci ne bi največ kupovali po tvoje "sranja z dobrim marketingom" tako neumni pa ljudje v EU niso, preden napišeš svoje " sranje" se malo pozanimaj kako in zakaj , je tako.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a thunderbolt Po dec 11, 2017 12:21 pm

Nisem mislil konkretno na QQ, ampak me je zbodla tvoja pavšalna ocena, da kupci pa že vejo.

QQ ni sranje, je pa definitivno to, da obstajajo boljši konkurenti.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a J.McLane Po dec 11, 2017 12:24 pm

Po kateri logiki naj bi kupci vedeli bolje kaj je optimalni nakup? Tak test je meni itak čisto mimo, če pogledaš samo končno lestvico, meni je tak test zanimiv ko ga malo bolj podrobno bereš in vidiš kateri avto je kje boljši, žal je pa tudi test napisan v bolj skrajšani verziji in je morda težko izluščit podatke.

Sem se pa malo naiskal da sem dobil tale tvoj vir podatkov za prodajne številke:
https://avto.finance.si/8862981/Sanjsko ... ra-razredu

Mi je pa malo čudno, ker Toyota navaja, da je v prvih 9. mesecih prodala 96.934 C-HR in ne zgolj 54k
http://newsroom.toyota.eu/toyota-motor- ... -ev-sales/

Kakorkoli, ne vem zakaj bi moral biti avto z 200.000 prodanimi kosi na nekem primerjalnem testu pred tistim, ki se ga proda v 100.000 kosih. Nebi rekel če bi zmagal nek nišni model, ki se ga proda zgolj v nekaj 100 kosih, to bi bilo pa res mimo.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a corus Po dec 11, 2017 12:40 pm

Ne trdim da je QQ trenutno najboljši, saj pa je že model 2014 in sedaj z malimi popravki , in bi bilo čudno , da ne bi v treh letih kdo malo napredoval , toda praktično najslabša ocena za še vedno najbolj prodajan model v EU pa mi ni normalna , sploh pa sem večino od teh križancev tudi sam preizkušal in me ni nobeden toliko navdušil , da bi mu dal neko veliko prednost, sploh pa ne pred qashqaije. To, da je še vedno najbolje prodajan suv pa ima sigurno svojo težo in to veliko, vsak proizvajalec vozil naredi avto s tem v mislih in sanja o veliki prodaji in to jim je tudi glavni cilj, saj pa delajo avto za kupce ne za sebe in kakšne zmage na testih, za njih je pomembna samo prodaja vse ostalo je postranska zadeva in kupci že vedo kaj je za njih najbolje.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a J.McLane Po dec 11, 2017 1:12 pm

Če je prodaja dobra še ne pomeni, da je to samo zaradi dobrega izdelka, veš kolikokrat se je zgodilo, da se je dober izdelek prodajal slabo. Ko imaš enkrat en spodoben izdelek (spodobni so vsi avti na tem testu), potem je prodaja odvisna samo še od marketinga in cene.

Sicer pa v kapitalizmu se želi čim večji dobiček in ne zgolj prodajne številke, tako da se je kdaj že zgodilo, da se planirana in proizvedena količina ni dobro prodajala in je potem potreben dodaten popust, kar pa sigurno ni dobro za dobiček. Ne pravim, da je to primer pri QQ ampak na splošno.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a xxl Po dec 11, 2017 1:19 pm

Res je, Kadjar je v osnovi enak Kaškaju, pa se bistveno slabše prodaja. Saj sem jaz tudi med "prizadetimi", pa me to ne bi odvrnilo od nakupa, avta, kateri me zanima, ker so razlike med njimi minimalne.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a corus Po dec 11, 2017 1:52 pm

Vse to je lahko resnica, toda 10let na vrhu prodaje v EU, to se pač težko spodbija, kar podobno velja za golfa , ki kraljuje na podoben način v svojem razredu, četudi ima vag vse več nasprotnikov , tudi sam nisem njihv pristaš, toda do prodajnih številk je pač potrebno imeti spoštovanje, ker stoji za njimi ogromno truda proizvajalcev in je konkurenca na trgu zelo huda. Je pa prav , da je veliko konkurentov in se vsakdo lako odloči po svojih željah , potrebah in denarnih zmožnostih.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a pleomax Po dec 11, 2017 7:06 pm

206 se je pred leti tudi neverjetno dobro prodajala,pa ni bila najboljši avto...kaškaj je že dolgo zunaj in kot tak bolj prepoznaven,reklamiran,ker zadnje čase vidim iz tedna v teden več 3008. Za mene boljše,da se jih ne proda cel kup,ker več kot se jih naredi,bolj dolgočasen avto postane,da ne omenjam,da je možnost napak v proizvodnji večja.Skratka,prodajni rezultati ne odražajo nujno dejanske kakovosti avtomobila. Da so pa konkurenti prehiteli QQ pa se mi ne vidi nič posebnega,ker ni več ravno najnovejši. Ni pa noben od teh slab. Ne razumem pa te teme. A tako zelo boli srce lastnike QQ, ker je 3008 pač boljši? Raje bodite veseli,ker boljši kot so konkurenti,bolj se bo nissan potrudil narediti boljšega QQ :)
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a corus Po dec 11, 2017 9:27 pm

Se strinjam, da je trenutno P3008 lepši od QQ, če pa je boljši, pa se bo šele videlo čez kakšno leto in več , ko pridejo na plano kronične Peugeotove napake in problemi.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a pleomax Po dec 11, 2017 9:54 pm

Pa smo spet pri starih mitih,ki že dolgo ne veljajo več. Vedno znova in znova. Smo imeli očitno neverjetno srečo,da nam je že 5 peugeotov super delovalo in še čudežno delujejo,prav tako 2 pri sosedih in pri sorodnikih.
 
kabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So feb 06, 2016 12:39 pm

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a kabrio Po dec 11, 2017 10:47 pm

Jaz nimam čisto nič proti, če P3008 pobira vse žive regionalne in lokalne nagrade za naj SUV 2017. Samo potrditev, da sem kupil prav :lol:
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a svetilnik To dec 12, 2017 7:10 am

Zmagovalec je znamka, ki je zelo problematična glede okvar napram ostalim in pa zelo draga kar se tiče rezervnih delov in servisov. Tudi jaz pravim, manjka še Mazda ;)
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a Gosic To dec 12, 2017 7:52 am

:D
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kia_Sportage

Sami poznavalci.

corus je napisal/-a:Nissan si je izmislil suva: Qashqaija in to že leta 2006 , od takrat je praktično ves čas najbolj prodajan suv v svojem razredu, vsi so ga začeli kopirati, pa jim še vedno ne uspeva povsem, več kot10 let kupci ne bi največ kupovali po tvoje "sranja z dobrim marketingom" tako neumni pa ljudje v EU niso, preden napišeš svoje " sranje" se malo pozanimaj kako in zakaj , je tako.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a chan To dec 12, 2017 8:19 am

Verjetno ni prav nobena skrivnost, da zgolj gole prodajne številke pač niso pokazatelj, da je lahko določen avtomobilski model posledično suveren na vseh ostalih področjih. Še posebej ne v segmentu tokrat testiranih kompaktnih SUV, kjer je eden poglavitnejših razlogov pri nakupu (poleg frajerske oblike seveda) tudi sama cena vozila.

Tako je pač potrebno vedeti, da se Nissanov Qashqai prodaja večinoma v cenovnem rangu okrog 20 evrskih tisočakov (btw, že dražjih štirikolesno gnanih primerkov je v prodaji zgolj za vzorec), kjer kupci iščejo višje nasajeno alternativo kombi-limuzinam nižjega srednjega razreda. Tako predstavljajo povsem drug rang kupcev, kot tisti, ki pogledujejo k npr. VW Tiguanu, saj slednji odštejejo zanj v povprečju vsaj 10 tisočakov več. Podobno skupino potrošnikov kot Tiguan, zanimivo, zaenkrat zajema tudi P 3008, saj se veliko kupcev odloča za bogateje opremljene verzije (Allure).

Resda je ob tem potrebno povedati tudi to, da so prav vsi križanci, ki so bili tokrat testirani, zelo solidni predstavniki tega segmenta, kjer eklatantnega poraženca ni možno niti pod razno razglasiti. Kupec, ki kupuje tovrstno vozilo, tako ne more zgrešiti prav z nobenim izmed njih. A vendarle razlike med njimi vseeno so, kjer npr. v voznosti ravno Nissanov Qashqai in Renaultov Kadjar nista ravno prepričala (poligon). Konkurenca je vsaj v tem elementu le boljša!

Btw, za pionirja novodobnih športno uporabnih vozil velja Toyotin RAV4 s prvo generacijo (leta 1996), Qashqai pa velja za pionirja križancev C segmenta, ki postajajo iz leta v leto popularnejši.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a Ivan36 To dec 12, 2017 11:46 am

Zame pa je sedaj najboljši ta:Opel grandland X Odlično pregleden A stebriček in veliko prečnega in višinskega prostora v kabini + odlični sedeži ( poglobljeni) ne, da jih jahaš 8) Torej odlično vozilo za voznike nad 190 cm v višino plus malček nad 120 kg suhe teže :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a pskoda To dec 12, 2017 12:14 pm

Za kupca so ti testi bolj v ozadju, ker vsak ima drugačne potrebe oz zahteve.
Če je zmagal 3008 še ne pomeni, da bo recimo za Janezka top avto in bo lahko raje vzel Sportage, ker bu bolj odgovarja za njegove zahteve, čeprav je bil zadnji na testu.

ps.: smo pa tudi ljudje, ki ne bi nikoli vozili, lastili tak avto pa čeprav bi ga gratis dali
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a corus To dec 12, 2017 3:52 pm

Za nissana nasploh je menda veljalo , da mu servisi životarijo, ker nimajo kaj popravljati , odkar so se združili z renaultom se je počasi začelo to spreminjati ( ker vgrajujejo tudi v nissana vse več renaultovih delov ), na bolje za servise, žal slabše za nas kupce, tako pravijo ravno na servisu. Še vedno pa je bistveno manj popravil na nissanih kot renaultih, (govorim o vozilih enakega razreda), to povzemam besede glavnega serviserja, kjer sem bil prejšnji teden.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: TEST KRIŽANCEV

Napisal/-a limas To dec 12, 2017 5:35 pm

Pežo je vsekakor všečen, ampak po nekaj letih vedno preseneti z deformirano zadnjo premo in uničenimi sinhroni v menjalniku. Lahko, da so preboleli to specifiko ali pa se motim.
Pri vsakem nakupu je prisoten kompromis, pri pežoju pa že dolgo vedo, da v sodobni potrošniški družbi kupci najbolj padajo na lepo obliko - posebej ženska populacija.
Zanimivo bo v kakšni nemški reviji brati vzporedni test rabljenih križancev, kjer utegne biti vrstni red zelo pomešan.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 56 gostov