Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
artmanlinux
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če dec 14, 2017 12:33 pm

Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a artmanlinux Če dec 14, 2017 12:51 pm

Živjo,

ker imam dotrajano vozilo sem pogledoval po novi Škodi Kodiaq (cena približno : 35.000 eur), pa me zanima ker je kar velika investicija kaj pravite glede nakupa v teh nekako prelomnih letih prehoda na električno energijo, hibridnih pogonov, zaostrovanje dopustnih emisij, morebiti višjih davkov na dizel, bencin itd... Je smiselno kupiti avto in ga po 5-6 letih prodati, oz. ga bo sploh lahko prodati. Ali bo sploh kaj vreden? Delam do 20.000 letno. Kratke relacije do 100 km edino poleti 10-15 krat po 400km. Vzeti dizel ali bencinski motor. Benciski motor je 1.4 tsi, 150KM, 250Nm. Dizel 2.0 tdi 150KM, 340Nm. Prosim za mnenja.

lp Artman
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a Ivan36 Če dec 14, 2017 1:08 pm

Ideja je! Kupi drugo leto enak model RABLJEN za 25.000€ 8) Bencinar bo ako je NOV 26.000 € Okoli 18500€ Uvozniki 1 letnikov bojo pohiteli to uvažati.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a dask Če dec 14, 2017 1:11 pm

Če mene vprašaš še nismo niti blizu prelomnim letom, kar se motorizacije tiče. Ja, davki bodo višji in to je tudi edini cilj. Uporabnost električarjev je še daleč od praktične, edina varianta bi bila mogoče pogledat za kakšnim hibridom. Dvomim pa, da bo v 5-6 letih prišlo tako daleč, da bi bilo težko prodati rabljen bencinski ali dizel avto. Če bi bilo to res, bi v naši proizvodnji že delali izdelke za električarje na polno, tako se pa dela nekaj projektov v minimalnih količinah ter nekaj v malo večjih za hibride. Za bencinske pa v miljonih.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a ban Če dec 14, 2017 1:11 pm

Ti sam kup če imaš tako možnost. Nov je le nov, zase vem, da če bom mel možnost nikol več ne kupm rabljenga. Kolk je pa kaj čakalna doba kodiaqa?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a pskoda Če dec 14, 2017 1:18 pm

Kupi novo
Za elektriko se nimaš kaj bat je še daleč, da bi bil avto uporaben kot bencin oz dizel.
Avto je velik tako, da bo tudi praba višja. Jaz bi sigurno vzel dizla zaradi porabe in višjega navora. Se pelješ brez, da bi non stop gledal na porabo in cjazil, da bi prišel blizu porabe dizla z katerim se bi vozil normalno pa tudi če se boš vozil 150km/h bo poraba normalna, bencinar bo pa takoj +10l
Lp
 
artmanlinux
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če dec 14, 2017 12:33 pm

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a artmanlinux Če dec 14, 2017 1:29 pm

Hvala za hitre odgovore. Pol tdi gledat.
Čakalna doba je 5- 6 mesecev.
Ma mogoče kdo v lasti kodiaqa?

Lp
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a cc09 Če dec 28, 2017 6:25 am

Po 5, 6 letih ga seveda ne bo smiselno prodati, tako kot ni nobenega drugega. Ce ga bos pa hotel prodati, ne bo nek problem.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a pskoda Če dec 28, 2017 6:35 am

Jaz ti samo priporočam, da vzameš DAB sprejemnik, ker v parih letih bo zelo velika možnost, da bo radijo delal samo z DAB sprejemnikom.
To bo po moje največja inovacija, ker bo recimo 95% ljudi ostalo brez radija oz ne bo lovil nobene postaje in bodo primorani kupiti nek nadomestek DAB-u.
Če pa moraš ugraditi DAB naknadno lahko pa pozabiš na prikaz katera skladba se vrti, novice ki se izpišejo na ekranu (kot se zdaj pri nekaterih sistemih) in še kaj se bi našlo.
Vsaj meni to pomeni veliko
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a xxl Če dec 28, 2017 8:55 am

cc09 je napisal/-a:Po 5, 6 letih ga seveda ne bo smiselno prodati, tako kot ni nobenega drugega. Ce ga bos pa hotel prodati, ne bo nek problem.

Zakaj ni smiselno? Takrat še nekaj dobiš zanj in ti služi kot začetni kapital za novega. Ali naj čaka, da pade vrednost na jurja-dva?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a ban Če dec 28, 2017 9:13 am

pskoda je napisal/-a:Jaz ti samo priporočam, da vzameš DAB sprejemnik, ker v parih letih bo zelo velika možnost, da bo radijo delal samo z DAB sprejemnikom.
To bo po moje največja inovacija, ker bo recimo 95% ljudi ostalo brez radija oz ne bo lovil nobene postaje in bodo primorani kupiti nek nadomestek DAB-u.
Če pa moraš ugraditi DAB naknadno lahko pa pozabiš na prikaz katera skladba se vrti, novice ki se izpišejo na ekranu (kot se zdaj pri nekaterih sistemih) in še kaj se bi našlo.
Vsaj meni to pomeni veliko

Se stinjam gleda dab radia, kvaliteta zvoka je vrhunska. Nekje v skandinaviji so FM že ukinl, pri nas tako drastičnega ukrepa ni za pričakovat, ampak sčasoma bo šel FM out.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a Locher Če dec 28, 2017 9:31 am

xxl je napisal/-a:Zakaj ni smiselno? Takrat še nekaj dobiš zanj in ti služi kot začetni kapital za novega. Ali naj čaka, da pade vrednost na jurja-dva?


Strategije so različne in ne nujno napačne. Ker ne delam ogromno kilometrov, zvozim avto dokler ni (pre)star, potem pa po drugega. Pri šestih letih bi se mi krave smejale, če bi prodajal.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a xxl Če dec 28, 2017 9:50 am

Seveda, pri meni so krave zelo vesele.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a limas Če dec 28, 2017 1:28 pm

Dizel se splača pri 30.000+ km. Novi turbo bencinarji so kar varčni. Naredi dolgoročni izračun in primerjaj.
Ne sanjaj o električnih vozilih, ker je vse skupaj blef in nategovanje naivnih kupcev, dokler ne bo avtonomija 1000+ km in čas polnjenja 1-2 uri. To se ne bo nikoli zgodilo.
Fosilna goriva bodo še dolgo na sceni, Petro-kemični lobi je strahovito močan, da bi se kar sam od sebe ukinil.
Eko prihodnost je v gorivnih celicah.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a gusti85 Če dec 28, 2017 4:33 pm

xxl je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:Po 5, 6 letih ga seveda ne bo smiselno prodati, tako kot ni nobenega drugega. Ce ga bos pa hotel prodati, ne bo nek problem.

Zakaj ni smiselno? Takrat še nekaj dobiš zanj in ti služi kot začetni kapital za novega. Ali naj čaka, da pade vrednost na jurja-dva?


Kaj misliš kaj je ceneje ... da v 20ih letih kupiš 2 nova avta in vsakega prodaš po 10ih letih ALI da v 20ih letih kupiš 4 nove avte in vsakega prodaš po 5ih letih?

Če bi bilo ceneje se vozit z skos z novim avtom, verjemi da bi se vsi ... tak pa gonimo stare kantice.

Je pa zanimivo da je isti argument uporabil en prodajalec novih avtov pred kratkim, ko mi je dejal ... "kupi zdej nov avto, ko še za starega kaj dobiš. Potem stari ne bo nič več vreden..." Hja sam moj stari avto bo v naslednjih 3h letih izgubil 3 jurje na ceni, novi bi pa izgubil 15 jurjov v treh letih.

Sicer pa sej vemo kako je ... pred ženo je vsak izgovor dober, da si umislimo novega :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a Firediver Če dec 28, 2017 4:42 pm

Kaj je ceneje: da nekdo prileti v tvoj 20 let star avtomobil in škripneš ali pa imaš do 5 let starega z vso aktivno in pasivno varnostjo in imaš večje šanse preživetja?

Ena stvar je, da nimaš pogojev za boljši avtomobil in ostajaš na starem, druga stvar pa je, da si toliko škrt, da imaš 20 starega - ker pač tako najmanj izgubljaš - lahko pa bi bp omislil novega z danes standardno varnostno opremo. In škripneš v nesreči.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a Locher Če dec 28, 2017 5:57 pm

Nisem tako pomemben, da bi me skrbelo, če bom slučajno škripnil zaradi ne najnovejšega avta. Eno je škrtost, drugo je racionalnost, tretje je potrošništvo. Vse troje se da zagovarjati in ostale prikazovati kot bebce.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a Mazda2 Če dec 28, 2017 6:32 pm

Jaz imam denarja za novega Passata, ne povsem osnovnega, ravno o cifri nebom govoril, pa Mazda bo aprila stara 8 let, pa jo nekako mislim imeti še 7 let, do 15ega leta starosti. Dokler je karoserija dobra in ni vse prerjaveno nima kaj bit. Tisti asistenčni sistemi za opozarjanje pred zapustitvijo voznega pasu in ostale take bedarije so pa vsaj zame bolj tako tako, bolj mi je važna konstrukcijska varnost avta, čeprav vem da Mazda 2 ni ravno varen, ampak to je relativno, glede na večje avte, ki ga pa ne rabim za 10 kilometrov do službe in nazaj, kar je večinoma moje vožnje in po mestu največ. Možno pa je da me prej prime za kakšen drug avto, ampak zaenkrat sem si zadal cilj, da ga imam 15 let, kupil sem novega.
Zadnjič spremenil Mazda2, dne Če dec 28, 2017 6:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a RedBaron Če dec 28, 2017 6:33 pm

Glede varnosti se naceloma strinjam. Vendar ravno na podrocju pasivne varnosti je bil v zadnjih 10 -15 letih narejen velik napredek. 20 let mogoce res ne, vendar recimo 10 let star avto, danes nima nekega manjka na podrocju pasivne varnosti. Seveda izboljsave so, vendar revolucije ne more biti, ker so zadeve doterane do konca.

Res pa je, da nima vseh modernih asistencnih sistemov, vendar vprasanje koliko novih avtov jih ima, tistih, ki so za doplacilo seveda.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a xxl Če dec 28, 2017 6:58 pm

Vsak naredi kako mu paše in predvsem, koliko zmore. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega vozila - dolgoročni pogled

Napisal/-a Locher Če dec 28, 2017 7:14 pm

Zmore verjetno vsak, pomembne so predvsem prioritete.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 89 gostov