Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a format Če dec 14, 2017 5:42 pm

Med desetimi vozili na lestvici pretiranih razlik ni, po mnenju avtorjev raziskave bodo tako kupci katerega koli izmed avtomobilov na lestvici varni.
Britanska raziskovalna agencija Thatcham Research, ki jo je že leta 1969 ustanovilo tamkajšnje združenje zavarovalnic z namenom zmanjševanja škode v primeru prometnih nesreč in večanje prometne varnosti, je tudi letos pripravila spisek najvarnejših avtomobilov z letnico 2017. Med faktorji, ki so vplivali na uvrstitev avtomobilov na lestvico, so ocenjevali asistenčne sisteme za preprečevanje nesreč, kot najpomembnejšega pa so izpostavili sistem za preprečevanje nenamerne menjave voznega pasu, s katerim so bila opremljena vsa vozila na lestvici.

Poleg sistema za preprečevanje nenamerne menjave voznega pasu se je kot pomemben faktor za visoko uvrstitev izkazal tudi sistem samodejnega zaviranja v sili, še posebno, če je nadgrajen z možnostjo prepoznavanja kolesarjev in pešcev. Ti dve skupini udeležencev v prometu na letni ravni 'pripomoreta' h kar 30 odstotkom nesreč s smrtnim izidom ali težkimi poškodbami v EU, zato se bo prisotnost tovrstnega sistema v avtomobilu kot enega izmed kriterijev pri ocenjevanju z letom 2018 pričelo upoštevati tudi na testih Euro NCAP.

Ostali sistemi, ki so jih pri Thatchamu zajeli v raziskavo, so še radarski tempomat, sistem za nadzor voznikove pozornosti, ki v primeru, da se voznik ne odzove na situacijo v prometu, vozilo samodejno zaustavi, sistem za nadzor mrtvega kota in pa sistem za nadzor prečnega prometa, ki preprečuje predvsem pogoste nesrečne ob vzvratni vožnji iz parkirišč.

Na lestvici Japonci, Nemci in Švedi
Ob upoštevanju vseh navedenih faktorjev in delovanju sistemov je komisija izbrala deset najbolj varnih avtomobilov (po abecednem vrstnem redu):

Honda Civic
Mercedes Benz razred X
Subaru ImprezaSubaru XV
Toyota C-HR
Vauxhall Insignia
Volvo S90/V90
Volvo XC60
Volkswagen Arteon
VW T-Roc
Lestvica je vsekakor zelo zanimiva tudi za slovenske kupce, saj so vsi navedeni avtomobili že na voljo pri nas (ali pa bodo v bližnji prihodnosti). Avtorji raziskave ob tem z zadovoljstvom ugotavljajo, da so avtomobilski proizvajalci v zadnjem letu dni opravili velik napredek na področju avtomobilske varnosti, hkrati pa kupcem zagotavljajo, da bodo z nakupom katerega koli avtomobila na lestvici kupili najbolj varen avtomobil na trgu.

Jure Šujica

Povezava do članka:
https://www.avto-magazin.si/novice/kate ... 2017-12-14
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a DePalmo Če dec 14, 2017 9:39 pm

Dve stvari.

1. Kje je Tesla S / X? Skozi leto sem zasledil par zelo zanimivih nesreč kjer so vozniki / potniki odkorakali, medtem v "navadnem" avto to nebi bilo mogoče.

2. Večina teh sistemov je za doplačilo, tako da je tale raziskava bikov drek. Če bi bili vsi ti sistemi zakonsko obvezani da so že v osnovni verziji avtov, potem se bi pa lahko kaj pogovarjali. Tako pa ko sem računal za novega Peugeot 308 (za tega sem gledal, lahko se pa predvideva kateregakoli iz spiska), tile varnostni sistemi nanesejo lepega tisočaka in nisem prepičan če se bi odločil za njih. In potem kar naenkrat tak varen avto ni več tok varen ...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a cc09 Pe dec 15, 2017 12:02 am

Jasno, za lite feltne in avtomatsko klimo ni problem dat jurja, za razne asistence pa je.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a DePalmo Pe dec 15, 2017 12:41 am

Za "varnostne" sisteme ki bi mi dejansko prav prišli (naprimer parkirni senzorji) ja, bi doplačal, za vse kar je bilo testirano ... ne. Naprimer "sistem za preprečevanje nenamerne menjave voznega pasu". Kaj mi bo? Nisem neumen da nebi vedel kdaj menjam vozni pas, da mi pa avto nebi pustil menjat pasu ker bo on mislil da sem se zmotil, pa nimam kaj počet s takim avtom.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a cc09 Pe dec 15, 2017 10:33 am

Sej, spis tudi v postelji, ne pa na avtocesti, a ne da.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a vipe5s Pe dec 15, 2017 10:46 am

Ne neumen, eni delajo ogromno kilometrov na cesti in se bojijo, da bi lahko zaspali. In jim prav pride to..
In iščejo/uporabljajo razne tehnologije za prepoznavanje tega (ravno kak teden nazaj bral v eni grupi na FB - kamere ki gledajo, če se veke zapirajo).
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a pskoda Pe dec 15, 2017 1:17 pm

Ko sem se jaz pogovarjal in tudi nekaje v testih sem videl, slišal glede sistema za preprečevanje nenamerne menjave voznega pasu je bilo rečeno, da od začetka je zanimiv potem ti gre pa na živce in ga izklopiš
Lp
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a format Pe dec 15, 2017 2:55 pm

DePalmo je napisal/-a:Dve stvari.


2. Večina teh sistemov je za doplačilo, tako da je tale raziskava bikov drek. Če bi bili vsi ti sistemi zakonsko obvezani da so že v osnovni verziji avtov, potem se bi pa lahko kaj pogovarjali. Tako pa ko sem računal za novega Peugeot 308 (za tega sem gledal, lahko se pa predvideva kateregakoli iz spiska), tile varnostni sistemi nanesejo lepega tisočaka in nisem prepičan če se bi odločil za njih. In potem kar naenkrat tak varen avto ni več tok varen ...



Peugeot ni na lestvici.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a tomzzi Pe dec 15, 2017 8:47 pm

pskoda je napisal/-a:Ko sem se jaz pogovarjal in tudi nekaje v testih sem videl, slišal glede sistema za preprečevanje nenamerne menjave voznega pasu je bilo rečeno, da od začetka je zanimiv potem ti gre pa na živce in ga izklopiš


Mene prav nič ne moti! Seveda je od začetka zanimiv. Tako kot vsaka nova stvar. Vendar kot pravim mene nič ne moti in ne izklapljam.
Itak pa pri menjavi pasu ne moti. Tudi pri prehitevanju ne če le vklopiš smernike. ;) Drugače zna kar "cuknit" nazaj. ;)
Tako kot je eni tečen tudi start/stop. Meni ni. Pa sem mislil, da mi bo to šlo še najbolj na jetra. Pa mi ne gre.

Ajde saj lane assist zna biti res na trenutke tečen. Ampak mene v 99% vožnje ne moti.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a matejxx Pe dec 15, 2017 9:31 pm

cc09 je napisal/-a:Jasno, za lite feltne in avtomatsko klimo ni problem dat jurja, za razne asistence pa je.



Mi ni problem dati za stvari, ki jih hočem. Da bi si pa doplačeval tehnologijo, ki je bolj moteča kot koristna mi je pa škoda denarja. Npr. imam v avtu start-- stop sistem, ki ga vedno izklopim, ko prižgem avto. Druga stvar je npr. radarski tempomat, prej ko sem imel navaden tempomat sem ga občasno uporabljal, radarskega sem poskusil, ko sem kupil avto, od takrat pa ga nisem nikoli več vklopil. Jaz uživam v vožnji in zato mrzim, da avto kaj dela namesto mene, zato tudi avtomatika ne mislim kupovati. Koristna zadeva se mi zdi samo sistem za preprečevanje naleta, ker mi avto pusti čisto normalno vožnjo, rešil me bo pa v kritični situaciji. Toda, da bi pa gledal da bo to imel moj naslednji avto, pa ne mislim. Če sem do sedaj lahko brez tega, sem še lahko naprej.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a pskoda Pe dec 15, 2017 9:41 pm

Jaz zelo podobno mislim kot ti glede raznih asistenc, ampak auto menjalnik je vsaj za mene fino sploh če je dvosklopčni in ima možnost izbire hitrega prestavljanja. Stari automatiki so pa obup
Lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a nebivedu Pe dec 15, 2017 10:44 pm

Trenutno je na japonskem po vseh testih en izmed najvarnejših avtomobilov prav subaru impreza.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a format To jan 02, 2018 7:36 pm

Niso najvarnejši avtomobili vendar najzanesljivejši:

Iz Velike Britanije prihaja novica o novi raziskavi glede zanesljivosti približno tri leta starih avtomobilov, ki so jo tokrat izvedli novinarji britanske revije What Car?

Kot navadno je med deseterico najbolj zanesljivih avtomobilskih znamk zastopanih 6 japonskih proizvajalcev, za popolno presenečenje pa je poskrbela znamka Alfa Romeo, ki je tokrat uvrščena v družbo znamk Suzuki in Honda. Za nakup novega avtomobila obstaja veliko razlogov, razlogov za kasnejšo zvestobo lastnikov določeni avtomobilski znamki je občutno manj, predvsem pa na zvestobo vpliva zanesljivost delovanja avtomobila. V tokratni raziskavi je sodelovalo točno 14.208 britanskih lastnikov avtomobilov, katerih avtomobili niso starejši od treh let. Tako so britanski novinarji dobili vpogled glede zanesljivosti delovanja 169 različnih serijskih modelov, ki nastajajo pri 32 avtomobilskih znamkah.
Najbolj zanesljive avtomobilske znamke

1. Lexus - 92.1%
2. Mitsubishi - 90.8%
3. Toyota - 89.6%
4. Suzuki - 86.6%
5. Alfa Romeo - 85.8%
6. Honda - 84.9%
7. Hyundai - 84.8%
8. MG - 83.4%
9. Ford - 82.1%
10. Subaru - 81.8%
11. KIA - 81.3%
12. Audi - 80.4%
13. Škoda - 80.1%
14. Mini - 79.6%
15. Porsche - 78.3%
16. Mazda - 77.9%
17. BMW - 77.6%
18. Vauxhall / Opel - 76.4%
19. Dacia - 75.9%
20. Renault - 75.4%
21. SEAT - 75.2%
22. Volkswagen - 74.7%
23. Mercedes-Benz - 70.4%
24. FIAT - 70.2%
25. Volvo - 62.3%
26. Jaguar - 61.9%
27. Peugeot - 56.7%
28. Citroën - 55.2%
29. Nissan - 52.7%
30. Tesla - 52.4%
31. Land Rover - 50.6%
32. Jeep - 42.1%

Vir:
https://www.volan.si/novosti/novice/656 ... what-car-/
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a INFINITI To jan 02, 2018 9:40 pm

2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Najvarnejši avtomobili leta 2017

Napisal/-a format So jan 13, 2018 9:41 am

https://www.avto-magazin.si/novice/najb ... a-2017-so/

Euro NCAP: in najbolj varni avtomobili leta 2017 so ...
Pri agenciji za preučevanje varnosti novih avtomobilov Euroncap so opravili analizo lanskih testnih trčenj in izpostavili avtomobile, ki so se v svojih kategorijah izkazali za najbolj varne.
Najboljši rezultat med poslovnimi limuzinami je dosegel Volkswagen Arteon, najbolj varen veliki križanec je bil Volvo XC60, majhen križanec pa Volkswagen T-Roc. V kategoriji majhnih mestnih avtomobilov je bil najboljši Volkswagen Polo, za najbolj varnega majhnega enoprostorca pa se je izkazal Opel Crossland X (čeprav ga Opel dejansko uvršča med križance). Prvo nagrado za najboljši majhni družinski avtomobil sta si razdelila Subaruja XV in Impreza, ki si delita platformo.
Kot ugotavljajo v agenciji, je večina avtomobilov, ki so jih preskusili lani, tudi dejansko zapeljala na ceste lansko leto. Večina je kljub močno zaostrenim kriterijem osvojila pet zvezdic, kar dokazuje napredek na področju varnosti novih avtomobilov. Pri tem so se slabše odrezali starejši prenovljeni modeli, ki so nastali pred uvedbo nekaterih danes samoumevnih varnostnih pripomočkov in jih vanje ni mogoče vgraditi niti naknadno. Vsekakor v agenciji pozdravljajo dejstvo, da se proizvajalci trudijo, da bi svoje avtomobile uskladili z novimi smernicami na področju varnosti.
Kar 82 odstotkov lani preskušenih avtomobilov je imelo tudi možnost opreme za večjo varnost pešcev in drugih ranljivih udeležencev prometa, v 62 odstotkov pa je bila ta vgrajena serijsko. Tudi s tempomatom in omejevalnikom hitrosti je bilo serijsko opremljenih 82 odstotkov avtomobilov, skupaj s tistimi, ki so njuno vgradnjo omogočali v okviru dodatne opreme, pa jih je bilo 92 odstotkov. Izboljšala se je tudi pasivna varnost, saj je bilo 96 odstotkov avtomobilov kompatibilnih z najnovejšimi otroškimi sedeži (i-Size), v 94 odstotkov pa so bili vgrajeni varnostni pasovi z zategovalniki in omejevalniki zatezne sile.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov