Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a emozul Po sep 28, 2020 8:36 am

Hočem povedati, da drugje ni bistveno bolje (kvečjemu slabše) kot pri nas.
Živimo bolje kot pred 20-30 leti, standard je višji, lahko bi seveda bilo bolje.
https://siol.net/posel-danes/novice/kaj ... nes-414449

https://www.stat.si/qol/index_sl.html
Dolg bo pri vseh državah višji (korona).
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a Kohec Po sep 28, 2020 9:25 am

Statistično gledano, živimo morda bolje , kot nekoč. Potrebno pa je povedati, da nekoč ni bilo takšnih socialnih razlik. Službo si dobil takoj in s plačo si lahko normalno živel. Danes pa je to drugače.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a xxl Po sep 28, 2020 10:09 am

Locher je napisal/-a:
emozul je napisal/-a:Dejstvo je, da je standard kar dober. Dokler bo tako se cene ne bojo spremenile.
Veliko jih pravi kako je drugje bolje. Jaz mislim, da velike razlike ni (Avstrija, Nemčija,...), ker je treba pogledati celo sliko.


Standard je dober?! Po katerih merilih?

Po negativnih obrestnih merah in vseh posledicah, ki jih bodo na daljši rok prinesle? Po tem, da vidiš cel parking avtov med 4 in 10 let, in je nemara več kot pol od teh še vedno na puf? Po zmožnostih povprečnega državljana za nakup nepremičnine? Po veliki tihi inflaciji, ki bo verjetno kmalu vse prej kot tiha? Po dolgu države, ki je vse prej kot majhen, in se celo veča ne pa manjša? Ciljnih 60% BDP se vse bolj zdi kot ZF. Po demografski sliki, ki bo po 2040 prinesla težave pri zagotavljanju penzij? Po izobrazbeni sestavi mladih, ki iščejo delo v tujini in obenem izobrazbeni sestavi tistih, ki se priseljujejo? Po številu večjih podjetij, ki nekaj pomenijo in sploh še plačujejo davke od dobička v slovenski proračun? Sklepaš, da naj moč gospodarstva temelji na podjetjih, ki so dobavitelji velikim podjetjim, prinašajo nizko dodano vrednost in ki so lahko že jutri ob posel? Po vse večjih stroških življenja? Da brezposelnosti in strukture zaposlenih ne omenjam. Omeniti je treba tudi tiste, ki dnevno migrirajo v sosednji Avstrijo in Italijo in torej niso brezposelni.

Nizka dodana vrednosti, to poslušamo ves čas. "Marljiv" državljan za okopi, ki so ga celo življenje trenirali, da je treba delat (ni važno, če na učinkovit in smislen način), to preprosto interpretira, da se dela premalo. In seveda ne pozabimo, da je kriv javni sektor, ki požre sadove vsega njihovega znoja. Lastniki kapitala se muzajo in smejijo.

Mater si ti črnogled, žal, ampak tudi realen. Vsaka generacija plača svoj davek. Starši moje generacije so rojeni v drugi svetovni vojni, v začetku je bilo težko, potem je sledil raj socializma, moja generacija je šla skozi Jugoslavijo, Slovenijo in EU, zdaj to plačuje, nova generacija (naši otroci) pa... V življenju mi je vseeno uspelo nekaj naredit in tudi mlajši boste, za to je potreben čas, čeprav od politike vedno poslušam o krizi in zategovanju pasov, celo življenje, tako da, to ni nič novega. Ne preostane ti drugo, kot da se prilagodiš, kakor koli že. Zdaj si še privoščim kar lahko, kako bo v prihodnosti, kot pravim, se bom že prilagodil.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a Locher Po sep 28, 2020 10:39 am

xxl je napisal/-a:V življenju mi je vseeno uspelo nekaj naredit in tudi mlajši boste, ...


Po nobenih kriterijih ne spadam med mlade.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a Locher Po sep 28, 2020 10:51 am

emozul je napisal/-a:Hočem povedati, da drugje ni bistveno bolje (kvečjemu slabše) kot pri nas.
Živimo bolje kot pred 20-30 leti, standard je višji, lahko bi seveda bilo bolje.
https://siol.net/posel-danes/novice/kaj ... nes-414449

https://www.stat.si/qol/index_sl.html
Dolg bo pri vseh državah višji (korona).


Kje na primer ni bolje? Za kateri družbeni sloj?

Če živimo danes bolje kot pred 20 ali 30 leti, kaj je danes toliko boljše? Trije hoferji in štirje špari tik pred nosom? Je to merilo boljšega življenja? Je metrika, koliko kruha si kupil takrat in danes, res edina pomembna? Ni. Služb v industrijski proizvodnji je vse manj zaradi avtomatizacije. Tudi služb v storitvenem sektorju je vse manj zaradi tega, ker programska oprema zamenjuje ljudi. Družba znanja, bodo rekli, pozabili pa, da je to obenem tudi družba revščine.

Življenje je precej dražje, energija je precej dražja, cene storitev so občutno dražje. Veliko dragih (potrošniških instant) gadgetov in naročnin si prisiljen imeti, da sploh lahko "funkcioniraš" v sodobni družbi.
Zadnjič spremenil Locher, dne Po sep 28, 2020 10:59 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a xxl Po sep 28, 2020 10:58 am

Locher je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:V življenju mi je vseeno uspelo nekaj naredit in tudi mlajši boste, ...


Po nobenih kriterijih ne spadam med mlade.

Ne leti osebno nate, na splošno govorim. To, da si realist pesimist, je pač tvoja odločitev. Prilagodi se človek, ne izgubljaj časa, ziher si tudi ti nekaj dosegel, ceni to, sveta pač ne boš spremenil. Ali pa kandidiraj v parlament, pa poskusi kaj doseči. Hitro boš obupal. 8) :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a Locher Po sep 28, 2020 11:04 am

Ne gre zame in vprašanje ali sem kaj dosegel v življenju in kaj sem sploh dosegel v življenju. Je treba vedno vključiti v debato osebni okvir? Gre za vprašanje kje smo bili, kje smo in kam gremo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a xxl Po sep 28, 2020 12:08 pm

Saj ti pravim, pejt v parlament. Jaz bom plaval s tokom, ker nimam več časa skrbeti kje smo bili, kje smo in kam gremo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a Locher Po sep 28, 2020 12:31 pm

Še dobro, da najdeš čas za prispevke na tem forumu.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a xxl Po sep 28, 2020 12:55 pm

Enako. Ne skrbi ti zame.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a format Če okt 01, 2020 11:04 am

Ali so se cene goriva kaj spremenile, ker od danes naprej niso regulirane?
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Če okt 01, 2020 11:35 am

Pocasi, zdaj je komaj ogrevalni krog :D
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a xxl Če okt 01, 2020 12:18 pm

Zaenkrat ni videt.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a bostjannn Če okt 01, 2020 3:25 pm

Ravno tankal na lokalnem petrolu , cena še vedno ista 1€, se vedel ne bi, da se ravno danes sprosti, če ne bi tu na forumu prebral.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1157
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a meganer Če okt 01, 2020 3:26 pm

Na AC .... 1,031eur dizel ....

Goriva.si
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a titanius Če okt 01, 2020 5:07 pm

Petrol 0-24 Kranj. Zjutraj ob 6:10 ko sem sel iz sluzbe sem videl cene..
1.03 dizel
1.11
1.07
cetrte nisem videl.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a matejxx Če okt 01, 2020 5:11 pm

Kako pa je sedaj sploh s cenami? Ali lahko spreminjajo ceno kadar hočejo, ali je kaj omejeno?
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a format Če okt 01, 2020 5:42 pm

Na bencinski MOL je še vedno 1 € bencin 95 oktanski ter dizel. Za 100 oktanskega pa ne vem, že prej je bil preko 1 €.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a RUNAČ Če okt 01, 2020 6:06 pm

Kakšen mesec bodo cene še tam-tam okrog 1 evra, potem bo večina folka itak pozabila na to temo in bo šlo taktično lepo počasi na vzgor.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Cena bencin - diesel v prihodnosti

Napisal/-a esem Če okt 01, 2020 8:14 pm

titanius je napisal/-a:Petrol 0-24 Kranj. Zjutraj ob 6:10 ko sem sel iz sluzbe sem videl cene..
1.03 dizel
1.11
1.07
cetrte nisem videl.
Me zanima, koliko nas pozna to črpalko oz ve kje je. Je to na AC, kjer že prej cena ni bila omejena ali je to izven AC in se je torej že podražilo?

Vedno napišite ali je AC ali ne!!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov