Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
P307BlueLION
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jul 23, 2015 3:10 am

parkirni senzorji ali kamera za vzvratno vožnjo

Napisal/-a P307BlueLION Po jan 08, 2018 3:59 pm

Pozdravljeni,

Razmišljam o tem,da bi naknadno(ker avtomobil tega tovarniško nima) na svoje vozilo dal narediti ali park senzorje ali morda celo kamero za vztratno vožnjo kajti zadeva verjamem,da zna biti zelo uporabna...
A kaj izbrati glede na ponudbo - park senzorje v odbijaču ali kamero z žico ali brezžično?.
Vesel bom vsakega uporabnega in koristnega mnenja,nasveta tudi o mojstrih,ki to izvajajo in to počnejo kvalitetno in ugodno ali NE-Predrago.

Lp, Matjaž
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a matejxx Po jan 08, 2018 4:26 pm

Sam bi, dal vsekakor samo senzorje, čeprav je še za te škoda denarja. Meni kamere ne koristi kar preveč, ker rajši gledam ogledala ali pa se obrnem nazaj in v tistem času vsekakor ne gledaš na zaslon. Senzorji pa te opozorijo, če bi slučajno kaj spregledal.
 
P307BlueLION
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jul 23, 2015 3:10 am

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a P307BlueLION Po jan 08, 2018 4:31 pm

matejxx je napisal/-a:Sam bi, dal vsekakor samo senzorje, čeprav je še za te škoda denarja. Meni kamere ne koristi kar preveč, ker rajši gledam ogledala ali pa se obrnem nazaj in v tistem času vsekakor ne gledaš na zaslon. Senzorji pa te opozorijo, če bi slučajno kaj spregledal.


Hvala lepa za vaš odgovor.

Sam razen na kakšni testni vožnji novega vozila iz salona kaj takšnega nisem imel možnost uporabljati vsakodnevno v vožnji vsaj nekaj časa,da bi lahko videl smoternost tega pripomočka?.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a Ivan36 Po jan 08, 2018 4:38 pm

Imam senzorje zadaj serjisko na Grand Espace pa nekaj ne delajo vsakič :lol: in se kar navadiš na premike zadaj in razdaljo, vozilo meri v dolžino 4860 cm, bolj je tečno spredaj, ker vedno pustim ene 30 cm preveč 8) Bolj od vseh teh senzorjev je pomeben rajdni krog, da vozilo lepo v prvo parkiraš povsod brez dodatnega popravka! 8)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jan 08, 2018 5:32 pm

Imam kamero in senzorje, pa kamere skor nikoli ne pogledam, redko. Gledam zunanja ogledala in poslušam piskanje.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 791
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a whitee Po jan 08, 2018 5:50 pm

Jaz bi tudi raje vzel senzorje, razen če dobiš kamero+ senzorje ugodno. Ne vem, jaz skoraj nikoli ne gledam na kamero, špegle pa pipkanje se mi zdi najbolj zanesljivo.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a nejc1 Po jan 08, 2018 6:16 pm

Kombinacija obojega je najbolje, če pa samo eno stvar pa raje dobre senzorje...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a RedBaron Po jan 08, 2018 7:01 pm

Tudi jaz glasujem za senzorje. Tudi kamera zna biti uporabna, brez dvoma, vendar se mi zdi gledanje na spegle in poslusanje senzorjev uporabnejse, kot pa kamera.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a tomzzi Po jan 08, 2018 8:41 pm

+1

Senzorji bodo dovolj. ;) Jaz sem od začetka spremljal še grafični prikaz med števci...
Sedaj pa samo še poslušam piskanje in gledam špegle. Kamera je fajn ni pa nujna. So senzorji povsem ok.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a format Po jan 08, 2018 9:07 pm

+2

senzorji
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a radar Po jan 08, 2018 10:18 pm

Če je možno oboje.
Lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a maniaxxx Po jan 08, 2018 10:29 pm

Oboje je najboljše. Kamera je zelo uporabna pri nizkih ali ozkih ovirah ki jih senzorji lahko zgrešijo. Pa kamera je uporabna ko lezeš s parkinga na glavno cesto vzvratno, ali pa če hočeš natančno parkirat. Skratka pogrešam je oops . Je pa res da je tudi od avta odvisno, eni so tako pregledni da ne rabiš nič.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a AssKicker Po jan 08, 2018 10:36 pm

Mislim da kar je aftermarket delov, je dovolj, če so samo senzorji. Kamera se lahko umaže, pri kakšnih poceni kitajcih kmalu zalije lečo, itd..
Sem pa imel testnega Volvota S90, kateri je imel okoli vozila kamere, in si preko zaslona svoj avto videl kot iz ptičje perspektive. Top zadeva :)
 
Aljo82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če feb 23, 2006 12:51 am

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a Aljo82 To jan 16, 2018 11:30 pm

Brez dvoma kamera!

Tovarniško imam vgrajeno in uporabljam oboje, edina res uporabna zadeva pa je kamera. Moj avto je zelo nepregleden (DS5) in kamera pokaze tudi mrtve kote, ter rob zadnjega odbijaca, kar pomeni da je to edina uporabna zadeva ob parkiranju na centimetre. V ljubljani je to prakticno edini nacin parkiranja in ko parkiras so senzorji popolnoma NEUPORABNI saj neprekinjeno piskajo od razdalje 15 cm in manj ter kažejo rdeče polje in so zaradi teh razlogov bolj kot ne moteč faktor. Tudi vzratna vožnja je bolj pregledna s kamero (otroci, psi, količki, itd.) in reši te mrtvih kotov.

Skratka ce kamero ali senzorje potrebujes za parkiranje namesti kamero. Ce ne parkiras "na centimetre" pa tudi senzorjev ne potrebujes.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a Fnatic Sr jan 17, 2018 9:26 am

Aljo82 je napisal/-a:Skratka ce kamero ali senzorje potrebujes za parkiranje namesti kamero. Ce ne parkiras "na centimetre" pa tudi senzorjev ne potrebujes.


Če si pa navajen avta oz.imaš občutek, pa ne potrebuješ nič. Zasuk in gledanje v ogledala je dovolj. Kolikor jaz vem, te tudi v avtošoli tako učijo..
Ja ja bolj fajn, bonbončki itd. Potem pa vidim Smarta s senzorji..no bom tako dejal, jaz nimam nič od tega pa ravno tako lahko parkiram na centimeter in tudi nimam problemov pa vedno lepo med črte. Pri očetu sem prvič še pogledal na zaslon in se mi je zdelo fajn, ko ti pokaže linijo za idealno parkiranje. Pač ogromen avto. Potem pa nič več. Dobil občutek in sem se prav tako obrnil in parkiral.
Za it na glavno cesto vzvratno je pa tako prepovedano, kot je nekdo zgoraj omenil.

Se opravičujem, če sem s tem komu na žulj stopil ampak to je pač samo kot pomoč. Pri nas na šihtu ima pol ljudi kamere in senzorje. In še vedno vsakodnevno en količek podrejo, na katerem se evidentirajo za prihod. Tako da jim očitno nič ne pomaga.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a Firediver Sr jan 17, 2018 9:52 am

Tudi avtomobili so oblikovno različni in nekateri so bolj nepregledni kot drugi ne glede na izkušenost voznika.

Bombončki pridejo prav, nekateri jih ne marate, drugi pa ne morejo brez njih. Edino ne vem, če se da to izklopit za tiste, ki jih ne marate.

Ista zgodba so bile pred časom klimatske naprave. Ker so bile prve še ročne (brez avtomatike), se je marsikdo prehladil, ker ni znal pametno upravljati. Sedaj pa ga ni junaka, ki bi si zaželel avto brez klime...

Sem pa skeptičen do parkiranja na centimetre. Kaj mi pomaga moja izkušenost, če moj avto pravilno vrinem med dva že parkirana, če bo pa potem za tista dva potencialni problem zlesti ven brez podrsanja mojega avta - ob predpostavki, da niso tako vešči vožnje kot jaz?
Ah ja, kombinacijo "parkirišče" moraš pod nujno imeti...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a Fnatic Če jan 18, 2018 7:41 am

No saj jaz osebno nimam čisto nič proti temu in ostalim bonbončkom. Če komu to pomaga, toliko bolje seveda.
Za parkirat med dva kot si opisal pa ne potrebuješ senzorjev. Le zdravo pamet, da tega ne počneš. Mislim jaz pač ne. Zaje*eš drugega, sam se matraš ven prit pa še avto ti bojo opraskali.
Ba-dum tssssssss =P
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a Kohec Če jan 18, 2018 7:59 am

Fino je oboje, so pa tudi samo senzorji dovolj. Tudi cenovno to ni več tak strošek. če boš samo enkrat spregledal kakšno svetlično korito, boš imel večje stroške, kot pa stanejo senzorji.
 
kabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So feb 06, 2016 12:39 pm

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a kabrio Če jan 18, 2018 9:15 am

Imam avto s tovarniško vgrajeno kamero. V mestnem vrvežu kjer največ vozim in parkiram jo uporabljam pri vsakem rikvercu. Pri prejšnjem avtu brez kamere se mi je že večkrat zgodilo, da se mi je zadaj naprimer z desne iznenada pojavil mali otrok ali z žogo ali kolesom, jaz pa ravno takrat gledal levo ogledalo in ga nisem videl. Ko sem pogledal v desnega ga tudi nisem videl, saj je bil mali že na sredini, ravno tako ga nisem videl v notranjem ogledalu, saj je bila rit avta visoka. Videl nisem nič, hvala bogu so me opozorili zadnji senzorji in sem šel gledat ven kaj dogaja za avtom. Če bi rekel eh spet ti klinčevi senzorji nekaj blesarijo (kot to oni radi če so usrani, mokri...) in bi šel tele rinit vzvratno bi ga zbil. S kamero pa v vsakem momentu vidim v širokem kotu kaj dogaja zadaj avta in sem 100% ziher. Nimaš kaj, fajn pogruntavščina tole. Tudi ženi se dopade.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: parkirni senzorji ali kamera za vztratno vožnjo

Napisal/-a honeybee Pe jan 19, 2018 6:42 pm

senzorji bodo dovolj. čeprav sam razmišljam še o vgradnji kamere. kamera spredaj in zadaj na tovarniški ekran me stane nekje 670 eur.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov