Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a mrtwelvetrees To feb 27, 2018 12:29 pm

Boste kaj dodajali aditiv proti zmrzovanju nafte v teh mrzlih dneh ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a TrijoAdijo To feb 27, 2018 2:02 pm

Ne. Zakaj?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a xxl To feb 27, 2018 2:29 pm

Ne. Zakaj? Ponedeljek zjutraj -17, lesena garaža, nobenih problemov.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a Firediver To feb 27, 2018 2:53 pm

Vsi distributerji imajo oh in sploh super dizel gorivo tako, da mi je smešno poganjat paniko z dodatnimi aditivi..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr feb 28, 2018 10:59 am

Koliko pa "garantira" Petrol, do -20 ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a RedBaron Sr feb 28, 2018 12:18 pm

KO sem na to temo spraševal uslužbenca na petrolu, mi je odgovoril, da nimajo fiksne številke, ampak postopoma večajo količino aditiva v nafti. Začnejo jeseni, z nekaj malega pod 0, potem pa postopoma znižujejo.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a nejc1 Sr feb 28, 2018 7:47 pm

Očitno bolj bogo dodajajo te aditive, te tri dni smo poleg rednih servisov menjali cel kup naftnih filtrov (par jih je bilo tudi takšnih, ki so imeli filter zamenjan pred 2000 ali 3000 km), ker avtomobili niso šli nikamor, v filtru pa "jogurt"(očitno nafta zmrzuje in se izloča parafin) in vsakega ko si vprašal kje tanka je bil odgovor isti - Petrol.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a motom Sr feb 28, 2018 7:53 pm

Danes mi je zmrzovala Petrolova nafta v Jumpyu iz Kr do Lj. Tankal le nekaj dni prej. Po avtocesti je k sreci šlo vsaj do 80/ 100 km/h. Potem sem avto pustl laufat 1h na mestu in potem je slo normalno do Mb. T v Kr -15C.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a Mazda2 Sr feb 28, 2018 8:24 pm

A kar se pa na Petrolu bencina tiče pa ni kakršnihkoli težav?
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a Kohec Sr feb 28, 2018 8:47 pm

Na petrolu ne tankam skoraj nikoli. Ponavadi na OMW, če se peljem pa mimo Shela pa tam, gorivo je boljše , pozna se tudi pri porabi.
Pred leti je AMZS testiral vzorce nafte, petrolova je zmrznila najhitreje.
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a bishop Sr feb 28, 2018 10:29 pm

Na OMW-ju je moj bratranec tankal Vivarota in je imel skoz neke probleme. Al je cukal, al pa ni vžigal. Na uradnem servisu so mu hoteli ne vem kaj vse menjat. Pol je pa en majstr reku, da naj začne tankat na Agipu(sedaj pač Mol-u) in ne moreš verjet, nič več problemov. Aditiva še ni dal noter odkar je zamenjal pumpo.
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a ule Če mar 01, 2018 6:35 am

Pri nas točimo največ na omv (ker je prvi petrol 30km stran), pa do sedaj ni bilo nobenih problemov še. Brez vseh aditivov.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a DePalmo Če mar 01, 2018 6:49 am

Torej, poleg tega da je letos zimska služba bolj kot ne neodzivna, še črpalke štrajkajo? Super ...
 
Uporabniški avatar
Petrol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po okt 24, 2011 2:38 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a Petrol Če mar 01, 2018 10:34 am

Spoštovani,

uporaba dodatkov je eden od načinov, kako lahko še dodatno vplivamo na izboljšanje nizkotemperaturnih karakteristik dizelskega goriva. Njihovo rabo priporočamo predvsem ob napovedi skrajno nizkih temperatur (pod -15 stopinj Celzija), še posebej, če smo vozilo/delovni stroj ipd. primorani parkirati na vremensko izpostavljenih lokacijah, in/ali se skladiščenju goriva na prostem nikakor ne moremo izogniti (delovišča, terensko delo ipd.). Če pa pri tem želimo doseči vsaj minimalen učinek moramo obvezno upoštevati nekaj osnovnih dejstev in načel njihovega delovanja.

Pri uporabi dodatka je obvezno treba vedeti oziroma upoštevati sledeče:
- da smo res kupili dodatek, ki ima funkcijo izboljševanja nizkotemperaturnih lastnosti dizelskega goriva (obstaja še vrsta drugih dodatkov, ki te funkcije nimajo). Še bolje je, da ima dodatek tudi sposobnost preprečevanja odsedanja že izločenega parafina ("anti setling" učinek),
- ker tovrstni dodatki delujejo le preventivno, učinkujejo le, če jih gorivu dodamo pravočasno, ko je to še bistro,
- zagotoviti je treba ustrezno mešanje dodatka z gorivom (dodajanje pred ali med novim polnjenjem rezervoarja),
- ob že izločenem parafinu učinka ni (»taljenje« parafina, ki se je že izločil lahko dosežemo le s fizičnim segrevanjem ali mehanskim odstranjevanjem oz. čiščenjem iz sistema).

Tudi ob upoštevanju vseh zgornjih zahtev učinka uporabe takega dodatka žal matematično ni mogoče natančno predvideti. Ta je lahko le nekaj stopinj, v najboljših primerih, kar je odvisno predvsem od tega, koliko dodatka gorivo že vsebuje in kakšne je njegova izvorna sestava, pa lahko filtrirnost goriva izboljšamo tudi od 5 - 10 stopinj Celzija. Točen učinek uporabe aditiva na določeno gorivo se lahko preveri le z laboratorijskim testom.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

OE Tehnični razvoj, kakovost in varnost – podpora
Petrol d.d., Ljubljana
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a xxl Če mar 01, 2018 11:12 am

Od začetka tega mrzlega obdobja vozim bp (nazadnje včeraj), Tankal sem na Petrolu pred kakšnim tednom, preden so se začele te skrajno nizke temperature (danes čez noč -20,5). Zdaj me strašite, da bom moral v garažo preverit če vžge (zunanja lesena).
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a TrijoAdijo Če mar 01, 2018 12:42 pm

Ja no,kaj nej rečem...služben sekret od sekreta, tankan na Petrolu nazadnje 14 dni nazaj, ima v teh hladnih dnevih probleme. Namreč, vžge,pa laufa in se zaganja,nato crkne, potem sledi ponovni vžig,ki seveda traja, pa spet trokira,pa mu mal pomagam z gasom in ko se takole matrama ene 10 minut, je pripravljen za vožnjo.Pa da ne bo kdo mislu,da so to kakšna stara jetra...avto je star leto in pol, še ne 30kkm za sabo. Drugi službeni sekret od sekreta, tankan na omv-ju pa vkresne ko šus...tankan na OMV-ju.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a dask Če mar 01, 2018 1:40 pm

Živim na območju, kjer gre pozimi večkrat tudi pod -15, tamkam vsa leta dizla na Petrolu (drugega nimamo), pa nimam prav nobenih težav. Očitno imam srečo :roll: :lol:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a TrijoAdijo Če mar 01, 2018 2:03 pm

Ne bi reku,da maš srečo. Prej bi reku, da imaš pripravljeno gorivo za te temperature. Namreč, v naših vukojebinah je diler na Petrolu svetoval uporabo aditiva pri teh nizkih temperaturah. Je že vedu zakaj :D
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a radar Če mar 01, 2018 4:20 pm

Sam tankam nafto na omv, in sicer maxx motion. Zaradi dopusta je bil avto stalno zunaj, temp do - 24 stopinj in ni bilo niti enega problema zjutraj. Brez aditivov proti zmrzali. Tako, da nadaljnega ostajam na tem gorivu.
Lp
 
wavemaker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 543
Pridružen: Pe jan 30, 2004 5:10 pm

Re: Aditiv proti zmrzovanju nafte

Napisal/-a wavemaker Če mar 01, 2018 5:15 pm

meni je izločen parafin zapacal filter (tako pravi mehanik), tankal sem pa na molu (res da sem samo dotočil od polovice do polnega. T je bila okoli -20
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov