Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a krimič To mar 13, 2018 8:28 pm

Torej na svojem VWju imam električno ročno zavoro, ki se vklopi, ko ugasneš motor. Ima mogoče kdo informacijo ali lahko le-to kako izklopiš?
Namreč avto imam parkiran v garažnem boksu v katerem bi rad parkiral tudi skuter za mestna opravila. Ker pa bi bil izpostavljen tudi kraji, bi ga parkiral za avto, kjer bi bila kraja onemogočena. Ker pa bi moral za vsako avto malo prestaviti, ga ne bi rad zmeraj prižigal in ugašal in bi ga le malo potisnil naprej in nazaj. Je kakšna možnost?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a pskoda To mar 13, 2018 8:33 pm

Tester
Recimo z vcds se da to naredit
Lp
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a krimič To mar 13, 2018 8:41 pm

Anpak to potem pomeni trajen izklop ali kako?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a Cefizelj To mar 13, 2018 8:47 pm

To pomeni trajen izklop. Za ostalo si preberi navodila za uporabo. Pri moji Laguni se da ročno po izklopu avta tudi izklopiti. Kako ima to narejeno WV ne vem, ampak verjetno piše v navodilih za uporabo.

EDIT: sem našel na primeru passata. Ko je vklopljena ročna zavora po ugasnitvi avta stisneš tipko za ročno zavoro in zavorni pedal ali gas pedal narahlo, skupaj s tipko in se ročna zavora deaktivira. To moraš naredit po vsakem izklopu avta, ko želiš imeti izklopljeno. Če bi želel trajno - tester. Če to ne bo delovalo (ne vem kateri model avta imaš) pa piše v navodilih za uporabo.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a krimič To mar 13, 2018 9:14 pm

Sem tudi sam pregledal navodila in ugotovil takšen postopek. Testiram jutri ali deluje.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a abbe To mar 13, 2018 10:40 pm

Cefizelj je napisal/-a:To pomeni trajen izklop. Za ostalo si preberi navodila za uporabo. Pri moji Laguni se da ročno po izklopu avta tudi izklopiti. Kako ima to narejeno WV ne vem, ampak verjetno piše v navodilih za uporabo.

EDIT: sem našel na primeru passata. Ko je vklopljena ročna zavora po ugasnitvi avta stisneš tipko za ročno zavoro in zavorni pedal ali gas pedal narahlo, skupaj s tipko in se ročna zavora deaktivira. To moraš naredit po vsakem izklopu avta, ko želiš imeti izklopljeno. Če bi želel trajno - tester. Če to ne bo delovalo (ne vem kateri model avta imaš) pa piše v navodilih za uporabo.

NEnepomeni trajen izklop.
le da se rocna ne bo zategnila ko bosugasnil avto.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a pskoda Sr mar 14, 2018 6:37 am

Jp
Lp
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a Cefizelj Sr mar 14, 2018 11:10 am

Seveda pomeni trajen izklop ker bo izklopljeno vedno ko bo ugasnil avto. V kakšnem drugem slučaju se pa ročna še sama vklopi? Edino hill hold, ki pa ima svojo nastavitev v testerju.
Ne bo pa avto brez ročne in mislim da je to vsem jasno.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a krimič Sr mar 14, 2018 7:45 pm

Preizkusil zadevo in se zlahka ugasne s postopkom, ki ga je opisal @Cefizelj. Res pa je da je to potrebno narediti vsakič, ampak vseeno.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a pskoda Če mar 15, 2018 12:19 pm

Z testerjem samo izklopiš zategovanje ročne, ko motor ugasneš. Če hočeš imet ročno, ko motor ugasneš moraš sam povečt tipko za ročno.
Drugače ročna deluje in jo ne izklopiš popolnoma, da jo ne moreš uporabljat, ampak samo ko se motor ugasne jo ne zategne in jo moraš sam, če jo rabiš oz če ni avto na ravnem.


Za mene je to brezveze. Če jo bom rabil jo bom že sam vklopil itak pa je priporočljivo, da se pozimi ročne čez noč ne zateguje
Lp
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a uros11 Če mar 15, 2018 12:38 pm

Pri g7 lahko ročno izklopim brez testerja in se ne bo vsakič zategnila, isto kot jo lahko vklopim, da se vedno zategne, ko se izpolnijo pogoji.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a ban Če mar 15, 2018 1:53 pm

In kako se to naredi?
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a uros11 Če mar 15, 2018 2:42 pm

Tako enostavno je, da se niti ne spomnim. Žena je pred nastopom zmrzali in snega to izklopila, jaz pa sem prejšnji dan vklopil nazaj, ker me je motilo, da moram sam zategovati. Vem pa, da ne ona ne jaz nisva šla brati navodil. Sedaj, ali moraš dati kontakt in pritisniti gumb poleg za avtohold ali kaj podobnega, se trenutno ne spomnem, avta pa tudi ni doma, da bi probal.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a matejxx Če mar 15, 2018 6:17 pm

Če imaš npr golf 7. Enostavno izklopiš Auto hold tipko in se ročna ne bo avtomatsko vklopila. Druga možnost je, da se odpasaš in potem auto hold ne deluje več.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a krimič Če mar 15, 2018 7:58 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Ko odprem vrata se ročna avtomatsko zategne, pripasan ali ne.
Izklopiš jo kot je že napisal @Cefizelj. Preden ugasneš avto pritisneš tipko in daš malo gasa. Vendar če to narediš pri zaprtih vratih se bo po odprtju le-teh spet zategnila in moraš postopek ponoviti.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: El. ročna zavora - izklop

Napisal/-a uros11 Če mar 15, 2018 8:25 pm

Jaz nisem delal nič podobnega dodajanju gasa. Samo tipka in to je to.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov