Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

1.6 fsi - težava zagona hladnega motorja in obrati

Napisal/-a s line Če apr 26, 2018 3:23 am

Pozdrav
ne najdem nobene primerne teme
Imam spet eno težavo z avtom
zakaj mi avto težko vžge, mislim vžge drugače v prvo ampak obrati so tako nizki, da izgleda kot da bo ravnokar ugasnil sam od sebe, ko pa daš malo gasa pa začne delovati nad 1000obrati in kasenje čez nekaj sekund pade normalno pod 1000 obrati in deluje normalno, težava je v tem da avto nikol pri vžigu ni deloval tako, da na začetku komaj da se zavrti motor potem pa daš malo gas pa deluje normalno.

To mi je začelo delovati po tem ko sem včeraj bil na avtocesti, in ga malo bolj tiščal skoraj do končne hitrosti par sekund v nekem odseku ampak samo par sekund drugače pa skoz 130 140km/h
Kaj bi sedaj to bilo, da ko avto vžgeš ko je mrzel, da se komaj sploh zavrti motor kot, da bo ravnokar ugasnil ali so to svečke za menjati, da je avtocesta svečke tako iztrošila do konca da mrzel avto vžge v prvo nič ne vergla ampak, ko se vžge se motor zelo težko zavrti ker so obrati tako nizki, ko pa daš malo gasa pa dela normalno.
svečke ne vem kdaj si bile menjane avto imam pa eno leto.
Kaj je lahko še narobe če niso za to krive svečke da ko vžgeš da avto komaj da začne delovati po dodanem malo gasa pa začne laufati normalno nad 1000obrati ampak mora delovati pod 1000 normalno, ko sem ga vžgal mislim da je deloval skoraj na dnu obratomera mislim pod 1000 ali še manj kod pod 1000 komaj da se vrtel motor, po dodanem gasu pa nad 1000.
Gre se za bencinski motor 1.6 fsi
hvala
lp
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: težava hladnega zagona motorja in obratomer

Napisal/-a plinaš Če apr 26, 2018 6:03 am

mogoče ti je zapacalo bencinske injektorje - 1.2 tsi motorji so znani po teh problemih.umazanija v bencinu je reden pojav pri nas.
senzor za temperaturo - ta določa količino bencina pri hladnem zagonu ( koliko "zauga" da računalnik)..
bencinska črpalka .
plin je cnej k bencin
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: težava hladnega zagona motorja in obratomer

Napisal/-a s line Če apr 26, 2018 7:52 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Misliš senzor temperature sesalnega zraka ta je bil menja en teden nazaj z original, tankam pa o v 100maxxplus, zakaj pa bencinska črpalka? a to pomeni da bi bila fuč lahko,
No kaj pa svečke a nebi bile svečke lahko krive za to?.
Drugače danes zjutraj mi je spet normalno vžgal in deluje nad 1000 obrati nekaj sekund in pade čez nekaj sekund pod 1000 obrati.
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: težava hladnega zagona motorja in obratomer

Napisal/-a s line So apr 28, 2018 12:31 am

Kaj zna kakšen odgovoriti na to vprašanje
Včasih ko prižgem mrzel avto avto deluje na 700 obratov in trese ga , ko pa dodaš gas pa deluje normalno na 1000 obratov ali 900 tako kot je normalno, ampak, ko zalaufam mrzlega je na 700 obratov komaj, da laufa potem pa dodaš gas pa takoj začne delovati na 900 obratov.
Kaj bi to lahko sploh bilo, to mislim da ni neka znanstvena fantastika za odgovorit, kajti če bi to vprašal kakšnega na pooblaščeni servis bi rekel da ne ve, da treba priklopit na tester, kakšen mehanik je potem to ?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov