Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
slekso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jul 18, 2018 8:52 pm

Toyota servis Ljubljana

Napisal/-a slekso Sr jul 18, 2018 9:05 pm

Danes sam svoj avto Toyota Corolla Verso odpeljal na servis. Vzrok je iztekanje nafte iz rezervoarja. Ugotovili so da je zgornji dela rezervoarja prerjavel in zato prihaja do izteka.. Avto je star 10 let. in mi se zdi čudno, da pri 10 letih pride do take napake. V dobri veri, da me pripada garancija ker je na pločevino 12 letna so mi gospodi povedali, da to ni pločevina na katero se nanaša garancija.
Moje prepričanje je, da je Toyotin rezervoar naredila iz slabe pločevine. Na servisu pa me prepričujejo, da je zato krivo gorivo (nafta). Ker avto vozim večinoma po Sloveniji in gorivo točim na domačih bencinskih servisi ugotavljam, da nam ti prodajajo slabo gorivo po trditvah gospodov iz Toyote.
Zraven so mi ponudili tudi predračun za zamenjavo original rezervoarja za ceno 563,80 €. na spletu se najde ta za 128€ nov.
Sprašujem se za kaj je original toliko dražji če so mi danes sami povedali, da je čisto normalno, da ta propade v desetih letih. Nas Toyota z svojimi slabimi originalnimi deli ropa?
prebral sem ogromno forumov in nikjer ne najdem, da bi pri kakšnemu avtu po 10 letih rezervoar prerjavel razen pri Toyoti in na servisu to razlagajo kot normalno.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Toyota servis Ljubljana

Napisal/-a chad Sr jul 18, 2018 9:29 pm

Tudi jaz še nisem slišal za tak primer. Kakorkoli, jaz bi vzel neoriginal rezervoar in ga peljal nekam zamenjat, avto je deset let star. Tam so itak deli krat dva ali tri, pa še pol drugih stvari ti bojo priporočali usput zamenjat. Garancija na prerjavenje se nanaša na zunanje kozmetične dele pleha, rezervoar spada bolj pod podvozje. Pri nas smo imeli dve toyoti in z nobeno ni bilo težav, tako da si očitno imel smolo. Kriva bo pa prej sol kot gorivo.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Toyota servis Ljubljana

Napisal/-a DePalmo Če jul 19, 2018 5:39 am

Smo imeli Daewoo Lanos letnik 2000, isti problem pri prejšnjem lastniku. Ker je tank iz pločevine in ker se tudi v nafti nabira kondenz, je tank prerjavel in ga je bilo potrebno zamenjat, ampak šele pri nekje 15 letih.

Sklepam da je to kar hiba vseh avtov ki imajo tank iz pločevine, ponavadi so plastični in zdržijo.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Toyota servis Ljubljana

Napisal/-a Bucko99 Če jul 19, 2018 10:46 am

slekso je napisal/-a: Nas Toyota z svojimi slabimi originalnimi deli ropa?
:lol: :lol: Izjava tedna :mrgreen:

ON: Pozanimaj se še kje drugje koliko je dela z zamenjavo, potem pa se odloči ;)
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Toyota servis Ljubljana

Napisal/-a Fnatic Pe jul 20, 2018 9:48 am

@chad ti je odgovoril kot je treba. Kupi pač tisti neoriginal in pojdi zamenjat k enemu popoldnacu, fušarju itd..
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Toyota servis Ljubljana

Napisal/-a limas Pe jul 20, 2018 10:39 am

Kot kaže ne gre za posamičen primer. Na nemških forumih tudi omenjajo zarjavele rezervoarje pri tojotah. Se pravi, da ni vzrok v slabem gorivu. Verjetno je rezervoar načet z zunanje strani.
Žal je rja problem vseh azijskih vozil.
Ni mi jasno zakaj tojotin tank ne more biti plastičen kot pri evropski konkurenci?

https://www.google.hr/search?ei=F6xRW7C ... tBs2W5UdQo
 
slekso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jul 18, 2018 8:52 pm

Re: Toyota servis Ljubljana

Napisal/-a slekso Po jul 30, 2018 2:54 pm

Danes sem dobil nov rezervoar za 129 €. Še vedno ne vem zakaj je original skoraj 700€, če po desetih leti propade. Cene Toyota originalnih delov so močno prenapihnjene zato se moramo temu potrošniki upreti.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Toyota servis Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Po jul 30, 2018 4:00 pm

Ne razburjaja se - VSI deli na uradnih servisih katerekli znamke so večkratnik neke online trgovine z rezervnimi deli.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Toyota servis Ljubljana

Napisal/-a limas Po jul 30, 2018 4:34 pm

slekso je napisal/-a: zato se moramo temu potrošniki upreti


Ne moremo se upreti, imamo pa možnost izbire. Z nekaj iznajdljivosti in izbiro pravega serviserja prišparaš v 10 letih lastništva avta vsaj tretjino vrednosti novega vozila C segmenta.

Zakaj so pooblaščenci dragi? Morajo biti, drugače ne preživijo.
- šolanje in izpopolnjevanje zaposlenih
- nabavljanje originalnih tovarniških delov (dobiček pospravi proizvajalec vozil - v tvojem primeru tojota)
- zelo draga diagnostična naprava, ki pokaže več od prenosnikov nepooblaščenih servisov
- ves marmor, mesing in steklo, ki ga vidiš v salonih
- franšiza? (nisem prepričan)

Največji sovražnik azijskih avtov je rja, prava veselica pa se začne po 10-ih letih, pri nekaterih (korejci) pa veliko prej.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Toyota servis Ljubljana

Napisal/-a Dizzy Če avg 02, 2018 10:37 am

limas je napisal/-a:
Največji sovražnik azijskih avtov je rja, prava veselica pa se začne po 10-ih letih, pri nekaterih (korejci) pa veliko prej.


tale mi je zelo skočila v oči ... skratka, imam na očeh par azijskih avtov, večina stara med 7-12 let, dlje časa sem bil lastnik Toyote (od 7-13 leta starosti), nikjer nobene rje ...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Toyota servis Ljubljana

Napisal/-a limas Če avg 02, 2018 4:11 pm

Seveda na očeh ni rje. Je pa pod pločevino na vitalnih delih.
Slika 26: sistem prestavljanja na menjalniku:
Slika 27: ozemljitev.
Slika 28: votli deli karoserije.
http://www.autobild.de/bilder/dauertest ... tml#bild26




https://www.bild.de/auto/auto-news/toyo ... l#fromWall

https://www.motor-talk.de/forum/mazda-6 ... 25022.html

Mazda3: rja po 3 letih
https://www.mazda-forum.info/threads/ro ... ren.75930/
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 124 gostov