Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

WLTP

Napisal/-a lin Pe sep 14, 2018 11:41 pm

Bolj ko ta WLTP prebiram manj ga razumem, mislim , da že niti tisti , ki so si to izmislili sami več ne vedo kaj sploh želijo, vse manj pa jih razumejo tudi prodajalci avtomobilov, najmanj pa jih bomo razumeli mi kupci, saj si izmišljujejo vse mogoče traparije od velikosti koles in njihovega vpliva na izpuste naprej in sploh več nihče ne ve in ne zna razložiti kako bo nek nov avto obdavčen in kakšna bo njegova končna cena. Tako pač je , ko se preveč "pametni" ljudje lotijo preprostih stvari.
 
kx500
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če dec 06, 2012 5:47 pm

Re: WLTP

Napisal/-a kx500 So sep 15, 2018 3:35 pm

WLTP bo dosti bolj realna meritev kot je bila do sedaj.
Problem je samo v temu, da bi morali porabo in izpuste na podoben način meriti že od samega začetka uradnih meritev. Sedaj bosta poraba in izpusti bolj odvisna od teže vozila, oblike, velikosti platišč kot do sedaj in ne bo več takih "pravljičnih" številk pri porabi goriva kot so bile do sedaj, še posebej pri težjih in večjih vozilih. Bo pa stvar težko "prebavljiva" za vse, ker bosta po novem uradna poraba in izpusti kar naenkrat višja za 20 - 30% medtem, ko je davčna lestvica še zmeraj narejena na osnovi "pravljičnih" številk.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: WLTP

Napisal/-a pskoda So sep 15, 2018 4:08 pm

Zaradi teh bolj realnoh podatkov bodo posledično višji izpusti in bo večja dajatev okolskega davka. Kdo bo to plačal mi, ker se bo avtomobil podražil.

ps.: zaradi mene lahko piše, da ima porabo 2l (nikoli ne gledam tovarniške podatke), ker jaz vem koliko približno bo imel porabo z mojim načinom vožnje
Lp
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: WLTP

Napisal/-a Robi-77 So sep 15, 2018 7:53 pm

lin je napisal/-a:Bolj ko ta WLTP prebiram manj ga razumem, mislim , da že niti tisti , ki so si to izmislili sami več ne vedo kaj sploh želijo, vse manj pa jih razumejo tudi prodajalci avtomobilov, najmanj pa jih bomo razumeli mi kupci, saj si izmišljujejo vse mogoče traparije od velikosti koles in njihovega vpliva na izpuste naprej in sploh več nihče ne ve in ne zna razložiti kako bo nek nov avto obdavčen in kakšna bo njegova končna cena. Tako pač je , ko se preveč "pametni" ljudje lotijo preprostih stvari.


Ne vem kaj tukaj ni za razumet. Avto, ki je 100 kg težji glede na osnovni model sigurno porabi več in ob tem izpusti tudi več CO2. Isto je z dimenzijami gum (245 širina proti 205), P. Bo pa obdavčitev znana takoj, ko bo meritev zaključena in bo znan izpust CO2. Res pa je, da nekatere znamke so s testiranji že zaključile, druge pač ne in se zaradi tega dobava premika v 2019 in zato prodajalci tudi ne znajo povedati kakšna bo cena. Ne bi pa smela biti višja za več kot 300-500 evrov kot sedaj pri vozilu srednjega razreda.. do 20.000 EUR.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: WLTP

Napisal/-a lin Ne sep 16, 2018 8:38 am

Ja vem in to vse razumem samo , če bi bilo tako enostavno bi bilo že to narejeno , tako pa kolikor je objavljeno le ne gre vse po načrtih in se vse bolj komplicira okrog tega. Ko sem se pogovarjal s prodajalci pravijo , da ne razumejo prav sistema , in po sedanjih ugotovitvah niti ne vedo in ne bodo mogli objavljati cene vozila temveč bodo to lahko izračunali šele za vsak avto posebej pred nakupom zaradi različne obdavčitve že pri malenkost drugačni opremi enakega vozila.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: WLTP

Napisal/-a INFINITI Po sep 17, 2018 8:38 am

2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: WLTP

Napisal/-a Tattoo- Po sep 17, 2018 10:28 am

Aftermarket valjarje po novem najbrž sploh ne boš več mogel homologirati...saj včasih so proizvajalci v homologacijo tudi vpisali vse možne dimenzije platišč, sedaj pa vpišejo samo še tisto dimenzijo, s katero je bil opremljen avto. 8)
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: WLTP

Napisal/-a Firediver Po sep 17, 2018 10:49 am

Zanimivi bodo vsi stranski učinki tega ukrepa...nekaj se jih že vidi, vsekakor pa bo šlo v smer "kriminalizacije" lastnikov prepožrešnih in prepackastih mrcin.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: WLTP

Napisal/-a J.McLane Po sep 17, 2018 10:51 am

Individualizem evropskih znamk je konkurenčna prednost, sedaj jih je točno to udarilo po glavi (žepu?)

Obstoječe lastnike bodo pustili pri miru, razen seveda če se za nazaj po starem standardu ugotovi goljufijo (dieslegate).

Vpliv imajo tudi same pnevmatike, tudi če so v isti velikosti. Torej če avto pride z gumami energijskega razreda B , ali to pomeni da boš lahko dal gor gume samo B ali A :lol:
Upam da bodo aftermarket predelave še vedno dovoljene v takih okvirih kot danes, ker to so bolj ali manj osamljeni primeri, velika večina ne gre kar tako menjat dimenzij gum. Da bi pa samo zaradi tega da bi prišparal na DMV naročil avto s 15" in nato kupil aftermarket 17", pa dvomim da se bo splačalo.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: WLTP

Napisal/-a xxl Po sep 17, 2018 11:44 am

Tattoo- je napisal/-a:Aftermarket valjarje po novem najbrž sploh ne boš več mogel homologirati...saj včasih so proizvajalci v homologacijo tudi vpisali vse možne dimenzije platišč, sedaj pa vpišejo samo še tisto dimenzijo, s katero je bil opremljen avto. 8)

Točno tako, sam sem bil presenečen, ko sem videl, da mi v kartončku piše samo 16 in 17 col. Če bi naročil 18 ali 19, bi bile vpisane, zdaj pa bi jih moral homologirat. :evil:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: WLTP

Napisal/-a lin Po sep 17, 2018 7:39 pm

Torej je najbolje , da gredo vsi s kolesi nazaj na 15 ali največ 16 col in kako bodo izgledali potem avtomobili , ki imajo sedaj 18-19 colska kolesa , ja zelo slabo oziroma nikako , ko neke spake na cesti. Še dobro , da sem zamenjal avto še po starem sistemu saj z 18 colskimi kolesi prav super izgleda.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: WLTP

Napisal/-a J.McLane Po sep 17, 2018 7:47 pm

No to nikakor ni res, sedaj ko so prešli iz NEDC na WLTP so celo skušali prikazati višjo porabo, češ da je novi testni cikel toliko težji, vse to samo zato da si dobijo dober začetni položaj (višje emisije CO2), ki jih bo v naslednjih letih treba nižati.

Ni fora v tem da kaj sedaj nebi bilo mogoče več dobiti, vse se bo dalo, samo proizvajalci določenih slabo prodajanih kombinacij morda ne bodo več ponujali, ker se jim take kombinacije ne bo splačalo testirat. 17 in 18" so pa po mojem pri kupcih vseeno preveč zaželena da bi jih kar umaknili iz prodaje.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: WLTP

Napisal/-a lin To okt 09, 2018 11:35 pm

Toliko je bilo pisanja o tem WLTP, ki naj bi stopil v veljavo 1. septebra letos, toda kot vidimo se novi avtomobili povsem normalno prodajajo in to s starim načinom prikazovanja podatkov porabe, nikjer še nisem opazil , da bi kdo navajal podatke o porabi itd.. po WLTP izračunih, tudi o kakšnih dodatnih davkih ni nikjer podatkov , edino kar sem zasledil je to , da je ta WLTP prestrašil kupce povsod po EU in je v avgustu prodaja novih vozil v večini držav zelo poskočila, sedaj pa zelo pada , ker kot kaže nihče noče kupovati avtomobilov po novih WLTP izračunih . Torej so bili pametnejši tisti, ki so kupili nov avto še pred uvedbo WLTP in ne obratno!!!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: WLTP

Napisal/-a ban Sr okt 10, 2018 7:48 am

 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: WLTP

Napisal/-a lin Sr okt 10, 2018 9:01 am

Hvala za ta link, ga nisem opazil, opažam pa , da vsi prodajajo še takoimenovane stare nove avtomobile torej jih je še veliko na zalogi , nikjer pa ne opažam podatkov za kakšen avto po WLTP podatkih , če pa že so v kakšnem avto salonu, jih prodjalci kot kaže raje ne objavljajo oziroma jih skrivajo ?, že verjetno vedo zakaj, kot sem napisal se je v EU ( saj edino tu smo sprejeli ta WLTP, nikjer drugje na svetu ga še niso), prodaja novih vozil v avgustu extremno povečala ponekod tudi za 40%, zatem pa povsod strmo upada, to mi ni jasno, če pa naj bi bil ta WLTP tako super itd...zato se mi poraja zaključek, da kdor je letos planiral kupiti novi avto ga je , če je le imel možnost raje kupil še pred uvedbo WLTP, verjetno se je pozanimal in ugotovil, da je zanj bolje tako .
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: WLTP

Napisal/-a Skyen Sr okt 10, 2018 9:10 am

Oče ravno sedaj kupuje nov avto in sem bil z njim v salonu včeraj in sem tudi sam prodajalca vprašal kako je sedaj kar se tiče WLTPja in je pojasnil, da na avte, ki jih imajo na zalogi nič ne vpliva, vpliva samo na te nove avte, ki bodo sedaj začeli prihajati na zalogo (katere so začeli proizvajati po 1. septembru) oziroma če bi ga hotel naročiti.. Tako da ja, zaenkrat če ga vzameš iz zaloge se še nič ne spremeni in mislim da tudi niso dolžni sporočati porabo po WLTP ker tisti avti itak nimajo wltp meritev narejenih, se bo pa spremenilo kmalu, ampak te nove avte dobijo šele konec novembra/decembra..
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: WLTP

Napisal/-a lin Sr okt 10, 2018 9:20 am

Saj o tem ravno razpravljam , da se za trenutne nove avtomobile ne spreminja ničesar in se lahko normalno prodajajo in se tudi v bodoče ne bo nič spremenilo , ker so testirani po starem sistemu, tudi zato je mogoče bolje kupiti še ta avto iz zaloge kot pa novega po WLPT kar se je pokazalo pri velikem porastu prodaje v avgustu kot sem že pisal, ker so nekateri zavajali in strašili , da bodo ti avtomobili dodatno obdavčeni in se že čez nekaj let celo ne boš smel več voziti s tem avtom, kar je smešno in povsem neresnično.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: WLTP

Napisal/-a DePalmo Sr okt 10, 2018 8:08 pm

Tako kot z vsako tako spremembo, velja za nove avtomobile narejene po tem datumu. Za tiste pred tem, velja stari zakonik.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: WLTP

Napisal/-a lin Sr okt 10, 2018 9:04 pm

Točno tako in zato se lahko zgodi , da bodo vozila po WLTP zaradi večjih izračunov porabe in izpustov bolj obdavčena in posledično tudi dražja , čeravno bo avto praktično enak kot je bil pred tem ( mogoče s kakšnim dodanim dpf filtrom) in to je bil glavni vzrok za tako veliko povečanje prodaje vozil v mesecu avgustu.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: WLTP

Napisal/-a J.McLane Če okt 11, 2018 8:19 am

Avti cenejši ne bodo, bo pa pri veliko modelih DMV ostal enak, ker je DMV pač lestvica na fiksne vrednosti CO2, če je nek avto imel po starem testu 90g CO2 in bo po novem 105g CO2 bo DMV popolnoma isti, če pa je po starem imel 140 g CO2 in po novem 160 g CO2, bo pa razlika pri končni ceni 5%.

Ampak folk seveda ni šel tega predvidevat in računat, so pač pohiteli z nakupom, ziher je pa le ziher.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 119 gostov