Stran 1 od 2

1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Sr sep 26, 2018 6:41 am
Napisal/-a maarkec
evo en primer z nemcije 1.2 tsi motorj 105 konj,

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 8ad5559f45

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Sr sep 26, 2018 7:23 am
Napisal/-a limas
Ti motorji so v vsakem primeru katastrofa.
Verjetno ima že 4. verigo, 3. turbino in nove šobe.

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Sr sep 26, 2018 7:52 am
Napisal/-a ban
Saj ni renault :mrgreen:

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Sr sep 26, 2018 8:55 am
Napisal/-a void
Ne ni, Renault pa res ne bi mogu naredit tako zanič motorja :lol:

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Sr sep 26, 2018 11:11 am
Napisal/-a kseb
Tudi VW ni :mrgreen: :mrgreen:

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Sr sep 26, 2018 11:56 am
Napisal/-a void
Šalo na stran, včasih mi res ni jasno kako je možno da proizvajalci plasirajo na trg take polizdelke. Kakšen je njihov proces laboratorijskih testiranj in potrjevanje vzorcev da pride do takih lapsusov.

Pomojem se to zgodi ko vodstvo forsira določen agregat, da se plasira na trg čim prej, še preden so testi narejeni.
In potem pride do takih neumnosti, ki jih mi neumni potrošniki kupimo in nekateri potem še celo zagovarjajo, ker jim je to njihova naljubša znamka.

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Sr sep 26, 2018 1:41 pm
Napisal/-a Kristjan123
Pomoje pri testiranju zelo težko ustvariš enake pogoje kot jih bo imel motor po x letih uporabe pri x voznikih

pač cilj je bila čimanjša poraba, odziven motor, ketna da ni potrebe po vzdrževanju- menjavi. Testiranja vzdržljivosti so šla skozi
realna uporaba po par letih pri x uporabnikih je dala drugo sliko. Dvomim če bi VW vedel kaj je spacal skupaj pri tem motorju da bi to dal zavestno na trg. Ne vem čisto moje mnenje...

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Sr sep 26, 2018 2:04 pm
Napisal/-a esem
Enakih pogojev ne moreš poustvarit, lahko pa bistveno slabše (za motor) - torej ta argument odpade. Staranje tudi ni faktor, saj so rožljali že skoraj novi motorji.

Če potegnemo analogijo - torej VW verjetno tudi ni vedel, da nekdo v njihovem imenu na testih porabe zavestno vara testerje ter konkurenco in kupce?

Bridko šalo na stran. Gotovo so dovolj vedeli, a so malo podcenili reakcije, predvsem pa niso mogli začeti razvoja na novo, ko so opazili določene težave ("Bomo že sproti reševali"). Bi bila prevelika luknja v "sodobnosti" motorjev koncerna, verjetno tudi manjša prodaja/dobiček. Šli so se riskantno igro - pri emisijah so se bogato opekli, pri motorjih pač ne. Nekaj manša prodaja in ugled se lahko nadomestita.

Vedeli pa so gotovo (tudi ta trenutek vedo za kaj drugega, kar bo prišlo na dan čez 5, 10, morda 20 let ali nikoli). Tako pač deluje gonja za čim večjim dobičkom - kar je znano vsaj +45 let - od časa Forda Pinta.

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Sr sep 26, 2018 7:37 pm
Napisal/-a maniaxxx
Kristjan123 je napisal/-a:Pomoje pri testiranju zelo težko ustvariš enake pogoje kot jih bo imel motor po x letih uporabe pri x voznikih

pač cilj je bila čimanjša poraba, odziven motor, ketna da ni potrebe po vzdrževanju- menjavi. Testiranja vzdržljivosti so šla skozi
realna uporaba po par letih pri x uporabnikih je dala drugo sliko. Dvomim če bi VW vedel kaj je spacal skupaj pri tem motorju da bi to dal zavestno na trg. Ne vem čisto moje mnenje...


Kakih x let? Bolj se je šlo za x dni. In ja, ta motor je tak šrot ( bil ), da se ne upam kupiti tsi-ja niti pod razno, pa če mi dajo 10 let garancije. Enostavno sem se preveč navozil z nadomestnimi avtomobili v času lastništva TSI-ja.

Prišli smo tako daleč, da renaultu dosti bolj zaupam kot VAG...

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Če sep 27, 2018 6:29 am
Napisal/-a dobek
a to je neka jaka kilometrina? to, pa se nekaj malega, ja ima 80% avtov pri nas, ki se prodajajo s tistimi 125-160tkm prevozenimi :lol:

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Če sep 27, 2018 7:49 am
Napisal/-a pskoda
1.2tsi je šrot dobesedno, 1.4tsi je malo boljši kot tudi 1.8tsi, 2.0tsi je pa en najboljših v svoji konkurenci.
1.0 in 1.5tsi sta trentsno še pod ? glede zanesljivosti

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Če sep 27, 2018 8:28 am
Napisal/-a ban
No ja, doma imamo 9 let starga golfa VI 1.4 TSI, pa avto še ni imel nobene okvare, km je pa 110 kkm. Očitno imamo srečo.

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Če sep 27, 2018 8:43 am
Napisal/-a lin
Tudi moj sosed ima 10+let starega golfa tsi z veliko km in se še vedno vozi pa kolikor vem ni imel nikoli omembe vrednih težav z njim , res pa je umirjen voznik , mogoče pa tudi to vpliva na vse te težave nekaterih.

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Če sep 27, 2018 11:33 am
Napisal/-a void
ban je napisal/-a:No ja, doma imamo 9 let starga golfa VI 1.4 TSI, pa avto še ni imel nobene okvare, km je pa 110 kkm. Očitno imamo srečo.


110k km je dejansko bolj kot ne še nov avto, ne glede na leta.
110k km je tudi slavni 1.5 dci iz leta 2002 naredil, po 150k km se je pa začela veselica z visokotlačnimi, ojničnimi ležaji, šobami itd.

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Če sep 27, 2018 2:35 pm
Napisal/-a ironmaiden
ban...

Koliko olja si pa že dotočil :mrgreen:

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Če sep 27, 2018 2:42 pm
Napisal/-a maarkec
kolk km ima tvoj sosed s tsijem

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Če sep 27, 2018 2:52 pm
Napisal/-a motom
Ne mesat 1.2 tsi s ketno ali jermenom. Sicer pa vem za primer 1.4FSI pri 150kkm preskocila ketna. Je pa ze pri 100kkm pri zagonu vcasih zareglav

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Če sep 27, 2018 3:56 pm
Napisal/-a whitee
Kolegu je pol leta nazaj pri 180 tisoč na 1.4 polotu gti zaropotala mašina. Meu stroška skor 2 jurja.

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Če sep 27, 2018 5:01 pm
Napisal/-a nejc1
motom je napisal/-a:Ne mesat 1.2 tsi s ketno ali jermenom. Sicer pa vem za primer 1.4FSI pri 150kkm preskocila ketna. Je pa ze pri 100kkm pri zagonu vcasih zareglav


Ja bravo, torej se je 50kkm vozil z rožljajočo ketno... Ketna se pač menja, ko začne ružit (pa hvalabogu če začne ružit preden crkne), ne pa da se čaka da vseka in naredi mnogo večje stroške... Pri Vw so pač ketne poddimenzionirane in pač lahko pozabiš, da ne bo potrebne menjave, kot pri nekaterih drugih vozilih...

Re: 1.2 tsi kilometrina

Objavljeno: Če sep 27, 2018 8:04 pm
Napisal/-a motom
Ja bravo. Lahko tudi prodas. In potem vozi zenska. K sreci ni bilo vecje skode.