Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a lin Sr nov 21, 2018 6:15 pm

Dokaz , da stvar ni tako enostavna kot nekateri mislijo, zato je bolje to prepustiti strokovnjaku, ki ima ustrezno opremo in vse uredi kot je potrebno od začetka do konca in , da to potem tudi deluje kot mora.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a pskoda Če nov 22, 2018 7:41 am

Zato pa pravim, da je preko abs-a zakon in vw grupa ima to vrhunsko rešeno.

Kdor ne čuti, da je guma skoraj ali celo prazna, če slučajno sistem zataji (meni še ni) naj volan prepusti drugim
Lp
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a danci1973 Če nov 22, 2018 9:14 am

Rešitev s senzorji je sicer dražja, a ima prednosti. Recimo - ob zadnji ohladitvi je pritisk v pnevmatikah padel za 0.3 bara, kar sicer ni konec sveta, a za obrabo pnevmatik, porabo itd. tudi ni zanemarljivo...

Rešitev z ABS tega ne zazna.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a Firediver Če nov 22, 2018 9:38 am

..ampak važno je, da s sistemom preko ABS odpadejo problemi pri menjavi platišč - in to je za nekatere najbolj pomembno!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a abbe Če nov 22, 2018 1:13 pm

jurcek85 je napisal/-a:Stvar je bila sledeča, da sem lansko zimo kupil kovinska platišča, ki so imela klasične ventilčke, letos konec poletja pa nove zimske pnevmatike. Pač nekako iz svoje radovednosti, sem se odločil, da pa bi kupil te sonzorje, glede na to, da vozilo to funkcijo ima oz. omogoča pregled tlaka v pnevmatikah. Tako sem te nove TPMS ventilčke pred montažo pnevmatik tudi namestil na platišča, hkrati pa sem mislil, da bom to lahko izvedel sam s kalibracijo. Na pooblaščenem servisu so mi celo rekli, da moje vozilo sam zazna te senzorje in ni potrebna kalibracija.
Torej sem se očitno uštel v dobri veri pač probaš tak in drugačen način sploh. Poslužuješ se tega, če je volja. Če tega nebi imel bi šel na servis bi rekel, dajte mi original ventilčke ...... in plačal za moje pojme pretirano višji strošek kot je realno vredno.
Po vsem pisanju bi evenetuelno lahko "rešil" težavo s priklopom na tester na servisu.

Še dobro, obstajajo forumu na katerem se vse "zmenimo" :=)

lp


nc nebi rešu z obiskom servisa pa priklopom na tester ker maš v vozilu napačne ventile.
a na letnih gumah nimaš ventilov al jih maš
senzprskih sebveda?
Ni vse res kar napišem
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a jurcek85 Če nov 22, 2018 8:32 pm

Na letnih gumah imam ventilčke za nadzor tlaka, ki delujejo pravilno.
Pred nakupom za zimske gume, sem se pozanimal in so mi potrdili, da bi naj bili kompatibilni z mojim vozilom, tako da sem v dobri veri to nabavil. Bomo videli če bo šlo nastavit če ne bo pač gorela lučka za nadzor tlaka :=)
 
mstrms
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe feb 08, 2019 12:49 pm

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a mstrms Sr nov 06, 2019 11:17 am

Si lahko malo izposodim temo, da ne odpiram nove?

Torej v poletju sem nabavil Astro K, zdaj pa me zanima, ker sem vzel 15" za zimske pnevmatike, ali lahko naročim tele senzorje?
https://www.ebay.com/itm/4-Stuck-Origin ... E#viTabs_0

Pač v teh letnih 17" so notri in sprogramirani, ampak pojma nimam kako in kaj ob nakupu novega sistema. Itak ne bi rad dal 200€+ za original oplove, ker sem sam toliko, da spremljam mesečno tlak kljub senzorjem (tehnologiji na zaupam preveč). Bi me pa motilo, da utripa lučka, piskanje itd.

Nikjer ne zasledim kakšno tehnologijo zaznavanja ima Opel, nekje sem prebral tudi, da se da to preko ABS sistema odčitavat... nisem toliko vešč v avtih, ne bi pa rad kaj zaj**al...
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a DX5050 Sr nov 06, 2019 1:51 pm

Mene pa zanima a je kaj pomembno na kateri poziciji je feltna oz. ventilček? Je v sistemu sprogramirano katera feltna (oz. ventilček) je naprimer spredaj desno? Ali lahko to feltno dam spomladi naprimer zadaj levo, brez da bi bilo treba it na novo sprogramirat?
Avto-> Ford cmax 2016
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a tomzzi Sr nov 06, 2019 3:42 pm

mstrms je napisal/-a:Si lahko malo izposodim temo, da ne odpiram nove?

Torej v poletju sem nabavil Astro K, zdaj pa me zanima, ker sem vzel 15" za zimske pnevmatike, ali lahko naročim tele senzorje?
https://www.ebay.com/itm/4-Stuck-Origin ... E#viTabs_0

Pač v teh letnih 17" so notri in sprogramirani, ampak pojma nimam kako in kaj ob nakupu novega sistema. Itak ne bi rad dal 200€+ za original oplove, ker sem sam toliko, da spremljam mesečno tlak kljub senzorjem (tehnologiji na zaupam preveč). Bi me pa motilo, da utripa lučka, piskanje itd.

Nikjer ne zasledim kakšno tehnologijo zaznavanja ima Opel, nekje sem prebral tudi, da se da to preko ABS sistema odčitavat... nisem toliko vešč v avtih, ne bi pa rad kaj zaj**al...


Ti jaz povem, ker imam Astro K in imam letne na alu 17". Za zimske sem vzel komplet posebej jeklene 16".
Senzorje sem tudi jaz naročil preko nemškega ebaya.
Samo, da sem jaz vzel original. Te katere si ti prilimal niso original oplovi/gm-ovi. Tako, da ti glede kvalitete ne morem rečt.
Kataloška je že prava.
Saj načeloma bi morali delati ok. Če bodo pa zdržali toliko kot original pa ne vem...

Glede seznanitve senzorjev z vozilom oziroma programiranja...
Si pa lahko na Aliexpress oziroma tudi eBay kupiš orodje za seznanitev oziroma programiranje senzorjev.
Jaz sem si ga kar naročil takrat in sedaj to sam počnem ob menjavi. Ti vzame maks 5min časa.
Rabiš EL-50448.
https://tinyurl.com/yy7qm9e6

Navodila
https://www.youtube.com/watch?v=HIdYpSt_Id8

Na servisu so lani kolikor vem računali 4€ po gumi. :roll: Se pravi 16€ samo za programiranje. :lol:
Zato sem si pa kupil svoje in to doma opravim.

Edit:
Prek ABS ne bo nič na Astri K.

lp

Edit 2:

@DX5050
verjetno je pomembna pozicija ja.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr nov 06, 2019 6:23 pm

A kdo ve če te na tehničnem vržejo če ti gori lučka za sernzorje (oz. jih nimaš) ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a zidnidvojnik Sr nov 06, 2019 7:27 pm

Pozdravljeni,

Da se jaz pristavim loncek glede senzorjev v pnevmatikah na astri k. Ogledal sem si zgornji video in napravo za reset teh senzorjev, vendar pasem naletel na tezavo. Sam imam avto z najnizjo opremo (mislim da enyoj) in nimam barvnega ekrana na stevcu. Tudi meni je nekoliko drugacen in nikakor ne vem kam v meniju naj grem da bi resetiral s tisto napravo.

Hvala za pomoc
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a tomzzi Sr nov 06, 2019 8:08 pm

Postavi se v meni kjer ti kaže tlak v pnevmatikah.
Nato pritisni in pridrži reset tipko na obvolanski ročici. Te potem vpraša če hočeš ponovno seznanit senzorje.
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a zidnidvojnik Sr nov 06, 2019 8:57 pm

Aha ok hvala. Probal in dela. Torej pol rabim samo se tisto napravo za 10€ kupit.

Lp
 
mstrms
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe feb 08, 2019 12:49 pm

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a mstrms Če nov 07, 2019 6:40 am

Našel original za 37€ po komadu https://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-OPEL- ... #vi-ilComp

Zdaj razlika med oem/schrader aftermarket je (vseh štirih)90€ https://www.ebay.com/itm/4-St%C3%BCck-O ... 3525772946

Programator se dobi tudi za 5€ https://www.ebay.com/itm/EL-50448-TPMS- ... 3550309597

Če kupim oem pa ne gre uparit, potem sem vrgel dnar stran, če pa kupim original pa bi se še vedno dalo na uradnem servisu sparit, če ne sem pa vrgel malo več denarja stran... Lučke ne mislim gledat par let vsako zimo. Na uradnem servisu sem z popustom prišel na 58€ po komadu + programiranje (ne vem koliko imajo). What to do haha
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a danci1973 Če nov 07, 2019 11:24 am

Obstajajo senzorji, ki skopirajo ID kodo obstoječih senzorjev in jih potem ni treba posebej uparjat z avtom.

Vem za mehanika na Štajerskem, ki ima take senzorje in programator zanje.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a tomzzi Če nov 07, 2019 3:46 pm

Ne komplicirajte.
Tist programator dela! Senzorji pa bi tudi morali delat bp original ali kopija. Ta programator jasno zagrabi vse.
Jaz sem konc 2017 pred menjavo gum pač kupil na nemškem ebayu senzorje (original). Res, da so bili takrat v akciji in sem jih dobil precej ugodno. Programator na aliexpress.
Nobenih problemov.
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a jurcek85 Če nov 14, 2019 9:37 am

Sam imam Insignio 2014 letnik. Kupil sem TPMS senzorje na ebayu
https://www.ebay.com/itm/GENUINE-TPMS-TYRE-TIRE-PRESSURE-SENSOR-FITS-FOR-OPEL-ASTRA-INSIGNIA-CORSA-MOKKA/113730917219?hash=item1a7ae41363:g:0kUAAOSw3KNcxR3V

Nikakor mi jih ni uspelo usposobiti, da bi mi nebi prikazoval opozorilo o nedelovanju. Pri starejših vozilih je to bilo mogoče saj so senzorji delovali preko ABS-a.

ima kdo izkušnje s tem kako urediti?

hvala
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a void Če nov 14, 2019 11:08 am

Treba bo jih sprogramirati, pooblascenec ti bo to uredil v 5min. Placal boš nekih 10€ in to je to.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a mrtwelvetrees To nov 19, 2019 10:05 pm

A mogoče kdo ve, pri Renaultih od letnika 2015 naprej, kako je če imaš 1 komplet senzorjev na letnem kompletu platišč in en komplet senzorjev na zimskem kompletu ? Ali se samodejno povohajo ali je treba priklopiti na tester ?

Čer če imam 1 komplet na letnem se sami povohajo z računalnikom spomladi ko jih dam gor, tudi če jim zamenjam spredaj - zadaj gume.

Zanima pa me če bi imel še en komplet senzorjev za zimske gume ali bi mogel potem priklopiti na tester ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: TPMS senzorji - nadzor tlaka

Napisal/-a danci1973 To nov 19, 2019 10:34 pm

Sicer nimam pojma, kako je to pri Renaultu, tako da če te alternativna univerzalna rešitev ne zanima, lahko kar nehaš brat. :lol:


Drug komplet senzorjev bo verjetno zahteval programiranje elektronike na avtu... In to morda celo ob vsaki menjavi koles.

Obstajajo pa 'univerzalni' senzorji, pri katerih se 'klonira' identifikacijska koda obstoječih in potem delujejo popolnoma enako kot originalni.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 22 gostov