Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a nejc1 Po nov 12, 2018 6:47 pm

Važno je, da te opozori ko recimo pade tlak na 1.5 bara, torej da veš da nekje nekaj spušča in je treba zrihtat zadevo. Drugače so vas pa učili, da je treba redno preverjat tlake v gumah, najboljše vsakih 14 dni, če pa že ne kompliciramo toliko pa vsaj na 1-2 meseca. Sicer pa tudi na prikaz tlaka posamezne pnevmatike v meniju (pri tistih ki to imajo) se ne moreš najbolj zanest, ker senzorji niso točno in tudi med posameznimi senzorji so odstopanja, tako da...
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a 215709 Po nov 12, 2018 7:14 pm

Poglejte to ''high tech'' tehnologijo vredno 100€!!
Sramota 1 baterijca in en cipek vrejtno vredno 1€ vsaka komponenta

Nateguje nas povsod kjer jim pasee

Ps. Vrjetno je gdaj tut baterija fuc pa seveda takrat spet potrebno nove kupit :o

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a DePalmo To nov 13, 2018 7:40 am

Ko je tlak na 1.5, že sam veš da nekaj ne štima, za to ne rabiš senzorjev. Mogoče pa res pričakujem preveč in so ti senzorji samo zato da zadostijo zakonodaji, praktične vrednosti pa nimajo. Razen za prodajalce ...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a abbe To nov 13, 2018 8:37 am

nejc1 je napisal/-a:Važno je, da te opozori ko recimo pade tlak na 1.5 bara, torej da veš da nekje nekaj spušča in je treba zrihtat zadevo. Drugače so vas pa učili, da je treba redno preverjat tlake v gumah, najboljše vsakih 14 dni, če pa že ne kompliciramo toliko pa vsaj na 1-2 meseca. Sicer pa tudi na prikaz tlaka posamezne pnevmatike v meniju (pri tistih ki to imajo) se ne moreš najbolj zanest, ker senzorji niso točno in tudi med posameznimi senzorji so odstopanja, tako da...


senzorji sami po seb so zelo natancni in zaznavajo tlak na 2 decimalki natancno,poleg tega imajo vgrajen tudi senzor temperature in pospeškomer..
tok o tem da ni nitr sam en čip.(ne leti na tebe ampak na sliko iz kasnejšega posta)
proizvajalec se pa sam odloči kako bo to njegov avto prikazoval in koliko natancno bo prikazoval podatke oz.kdaj bo dajal opozorila in kdaj ne,
Ni vse res kar napišem
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a danci1973 To nov 13, 2018 10:11 am

Meni se zdi moj (aftermarket) TPMS dokaj koristen in me je najbrž že tudi rešil kakšne neprijetnosti, ko mi je ena guma med mirovanjem spuščala zeloooo počasi (0,1 bara na teden), med vožnjo pa precej hitreje (0,5 bara od MB do CE).

Je pa res, da ima ločen display, ki ga imam lahko skoz na očeh in se tako niti ne zanašam na njegove alarme.
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a masko So nov 17, 2018 3:00 pm

Sam sem imel pri Seatu in Škodah VAG-ov sistem preko ABS-a. Ta sistem ni zanesljiv. Ko sem predrl gumo me je opozorilo šele, ko sem se že ustavil s prazno pnevmatiko.Sedaj imam na BMW-ju senzor in stvar deluje odlično. Ko je padel tlak za 0.2 bara me je na to opozoril iDrive in našel sem vijak v gumi. Senzor preko iDrive sporoča tlak in temperaturo posameznih pnevmatik. Res pa je, da s temi senzorji ne moreš menjati platišč med sabo.Niti levo, desno niti spredaj, zadaj, tako, da to je velika slabost. So pa učinkoviti.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a mrtwelvetrees So nov 17, 2018 5:11 pm

Kako da ne moreš menjat lokacijo gume, se da nam najbž moraš preko testerja to uredit = spet stroški.
Renault ima lepo to rešeno, kaže pritisk za vsako posebej, resetiraš lahko sam, tudi če premnjaš lokacijo gume.
Senzorji pa so svinjsko dragi in jih nebi plačal za zimske gume še en komlet, nenormalne cene... :evil:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a lin Ne nov 18, 2018 3:03 pm

Gume lahko menjaš samo paralelno, torej desna sprednja nazaj in obratno in tu ne bi smel biti problem , nikakor pa se ne menja gum diagonalno npr. prednja ali zadnja leva na desno stran in to v nobenem primeru tudi , če nimaš senzorjev.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a DX5050 Ne nov 18, 2018 3:23 pm

Zakaj ne diagonalno?
ok če imaš gume na feltnah in imajo gume določeno smer rotacije, potem tega ne moreš počet, vendar nevem zakaj ne bi smel menjat gum diagonalno, če so asimetrične oz imajo določeno samo notranjo/zunanjo stran (nimajo smeri rotacije)??
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a danci1973 Ne nov 18, 2018 3:35 pm

lin je napisal/-a:nikakor pa se ne menja gum diagonalno npr. prednja ali zadnja leva na desno stran in to v nobenem primeru tudi , če nimaš senzorjev.

V navodilih mojega avta je narisano, da se gume menjava diagonalno, če nimajo označene rotacije...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a Firediver Ne nov 18, 2018 5:17 pm

lin je napisal/-a:Gume lahko menjaš samo paralelno, torej desna sprednja nazaj in obratno in tu ne bi smel biti problem , nikakor pa se ne menja gum diagonalno npr. prednja ali zadnja leva na desno stran in to v nobenem primeru tudi , če nimaš senzorjev.


Poglej si to stran in si razširi obzorja...

https://www.blackcircles.com/general/tyre-rotation

To, da gume ne smeš rotirati diagonalno velja samo za "usmerjene" gume.

Sem pa osebno bral v navodilih za Land Rover Freelanderja, da je bilo zaradi njihovega "bisera" (IRD) nujno treba rotirati gume za dosego čimbolj enakih kotalnih obsegov in je bila narisana tudi kako rotira rezervna guma (sedaj ne najdem slikice na netu)...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a lin Ne nov 18, 2018 5:21 pm

Da , imel sem v mislih gume z označeno rotacijo kar nisem napisal , lapsus pač.
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a jurcek85 Po nov 19, 2018 9:00 pm

Zdravo,
Imam Opel Insignio sports tourer 2014 in zamenjal sem zimske gume na kovinskih platiščih z novimi TPMS senzorji. Sedaj mi gori opozorilna lučka za tlak. Pri pregledu na displayu pa mi na nobeni pnevmatiki ne prikaže tlaka. Nekako ne znam resetirati te lučke, nikjer na spletu pa ne najdem nobenega vodiča kako zadevo uspešno rešiti. Kupil sem si tudi to zadevo https://www.ebay.co.uk/itm/Hot-Sell-EL-50448-G-M-Auto-Tire-Pressure-Monitor-Sensor-TPMS-Activation-Tools/183192206711?hash=item2aa71b3d77:g:vgMAAOSwx8pa3So-:rk:2:pf:0 katero sem videl, da jo uporabljajo na servisu, ter vsi vodiči na youtubu imajo to napravo.
Ima kdo izkušnje kako zadevo usposobiti?
Hvala za pomoč
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a mrtwelvetrees Po nov 19, 2018 9:14 pm

Najbrž bo treba na tester priklopit.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a abbe Sr nov 21, 2018 8:35 am

jurcek85 je napisal/-a:Zdravo,
Imam Opel Insignio sports tourer 2014 in zamenjal sem zimske gume na kovinskih platiščih z novimi TPMS senzorji. Sedaj mi gori opozorilna lučka za tlak. Pri pregledu na displayu pa mi na nobeni pnevmatiki ne prikaže tlaka. Nekako ne znam resetirati te lučke, nikjer na spletu pa ne najdem nobenega vodiča kako zadevo uspešno rešiti. Kupil sem si tudi to zadevo https://www.ebay.co.uk/itm/Hot-Sell-EL-50448-G-M-Auto-Tire-Pressure-Monitor-Sensor-TPMS-Activation-Tools/183192206711?hash=item2aa71b3d77:g:vgMAAOSwx8pa3So-:rk:2:pf:0 katero sem videl, da jo uporabljajo na servisu, ter vsi vodiči na youtubu imajo to napravo.
Ima kdo izkušnje kako zadevo usposobiti?

Hvala za pomoč


katere ventile si kupil za na zimska platišča
Ni vse res kar napišem
 
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a abbe Sr nov 21, 2018 11:17 am

katere te?
če si dal dva linka
taprvi so univerzalni.
treba jih je sprogramirati ker so prazni
sepravi jim je treba povedati na katero vozilo bodo šli.
če lahko to narediš s tvojo napravo ne vem,vndar dvomim da lahko

tadrug link so pa orginal gm sam dvomim da za tvojo insignio
Ni vse res kar napišem
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a jurcek85 Sr nov 21, 2018 12:12 pm

v bistvu sem dal obojne :=)
spredaj sem dal iz prvega linka, zadaj pa iz drugega
Z "mojo" napravo žal nebo šlo oz ne gre. Poizkušal že na vse načine. Ker napram stari insignii 2012 si v meniju pod nadzor tlaka lahko ponastavil nastavitve in skalibriral nove senzorje, jaz pa nekako nimam te opcije, da bi to naredil.

lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a abbe Sr nov 21, 2018 1:44 pm

Jst osebno zastopim d bi ljudje radi prišparali kakšen euro. in podpiram to v celoti,do točke ko nekdo ve kaj dela.ti si očitno malo zabluzil
porabu si neki dnarja naredu nisi nič
zdj boš kupoval nove senzorje spet (kar stane eure) potem bo treba premontažo narest (kar spet stane eure) potem pa še nekomu plačat da to uredi s testerjem in programatorjem (kr spet stane eure)
in kok boš na konc prišparal?najverjetneje nič
ustrezni senzorji v slo novi stanejo za tvoj avto 36eur po komadu.skupaj z premontažo in prilagoditvijo je to cca 200.
to sicer je cena za 2 novi zimski gumi ampak nimamo kaj tehnologija je tam kjer je.
ti si de sedaj porabil recmo da cca 70-100 eur.kar znse za eno nov gumo naredu nisi pa nič
niso vsi opli na istih senzorjih pa nimaj vsi enakega sistema za nadzor..

p.s. ni moj namen moralizirat amapk pač razložit,djmo temu rečt širšo sliko
Ni vse res kar napišem
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: TPMS SENZORJI

Napisal/-a jurcek85 Sr nov 21, 2018 3:50 pm

Stvar je bila sledeča, da sem lansko zimo kupil kovinska platišča, ki so imela klasične ventilčke, letos konec poletja pa nove zimske pnevmatike. Pač nekako iz svoje radovednosti, sem se odločil, da pa bi kupil te sonzorje, glede na to, da vozilo to funkcijo ima oz. omogoča pregled tlaka v pnevmatikah. Tako sem te nove TPMS ventilčke pred montažo pnevmatik tudi namestil na platišča, hkrati pa sem mislil, da bom to lahko izvedel sam s kalibracijo. Na pooblaščenem servisu so mi celo rekli, da moje vozilo sam zazna te senzorje in ni potrebna kalibracija.
Torej sem se očitno uštel v dobri veri pač probaš tak in drugačen način sploh. Poslužuješ se tega, če je volja. Če tega nebi imel bi šel na servis bi rekel, dajte mi original ventilčke ...... in plačal za moje pojme pretirano višji strošek kot je realno vredno.
Po vsem pisanju bi evenetuelno lahko "rešil" težavo s priklopom na tester na servisu.

Še dobro, obstajajo forumu na katerem se vse "zmenimo" :=)

lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov