Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a lin Pe nov 09, 2018 9:39 pm

Tipičen odgovor mladega domišljavega voznika, toda uradni podatki pač ne lažejo , nisem si jih jaz izmislil , vsak si lahko najde na netu te podatke : največ in to občutno največ najhujših prometnih nesreč v letu 2017 v Slo, so povzročili vozniki v starosti 25-34 let. Žal je tako in to je bistveno bolj zaskrbljajoče kot razne počasne vožnje in napake starejših voznikov, ki pa večinoma (so tudi izjeme, vendar zelo mali %) niso usodne .
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a maniaxxx Pe nov 09, 2018 9:44 pm

lin je napisal/-a:Ja po več kot 30 letih in krepko preko milijona prevoženih poklicnih km( privatnih sploh ne štejem zraven) , pač nimam pojma , veš pa ti vse , verjetno pri svojih rosnih letih in nekajdeset tisočih km .


Seveda imate prav dragi gospod, kot vedno.

Nekaj deset tisoč, točneje preko 50000 kilometrov imam izkušenj, samo na letnem nivoju :lol:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a maniaxxx Pe nov 09, 2018 9:48 pm

lin je napisal/-a:Tipičen odgovor mladega domišljavega voznika, toda uradni podatki pač ne lažejo , nisem si jih jaz izmislil , vsak si lahko najde na netu te podatke : največ in to občutno največ najhujših prometnih nesreč v letu 2017 v Slo, so povzročili vozniki v starosti 25-34 let. Žal je tako in to je bistveno bolj zaskrbljajoče kot razne počasne vožnje in napake starejših voznikov, ki pa večinoma (so tudi izjeme, vendar zelo mali %) niso usodne .


Statistika tudi pravi da je največji razlog neprilagojena hitrost, kar je lahko tudi hitrost 10km/h, po statistiki je tudi povprečna plača v slo 1100 e netto, skratka, vemo kaj je statistika in na koliko načinov se jo da interpretirat...

Pa nikjer nisem napisal da so starejši nevarni zaradi počasne vožnje, ta sama po seb ni nevarna, nevarni so zaradi neznanja, slabega vida, sluha, ne navajenosti na moderni promet in predvsem ker mislijo da vse vejo ker imajo 40 let izpit...sicer pa največji razlog nesreč v SLO je neznanje in nekultura, vse ostalo je posledica tega ( divjanje, telefon, alkohol ipd )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a lin Pe nov 09, 2018 10:02 pm

Žal v tem primeru statistike ne prirejajo, saj so podatki o udeležencih v nesrečah znani in obdelani in tu ni nobenega statističnega zavajanja. Tudi ne trdim , da z leti ne pešajo sposobnosti za volanom, toda žal v prometu niso nek velik problem starejši vozniki, kot se jih večkrat poizkuša prikazati , temveč mlajši zaradi : hitrosti, objestnosti, alkohola, precenjene sposobnosti , znanja in izkušenj itd....in tega pri starejših ni ali pa je v zelo malem zanemarljivem odstotku.
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a Lignage Pe nov 09, 2018 10:06 pm

ironmaiden je napisal/-a:Če gremo v ekstre - Suzuki baleno 900kg :mrgreen:


Tale Baleno je res ena velika zapravljena priložnost Suzukija na trgu in z njim bi pri Suzukiju lahko povsem resno nastopili v B-segmentu. Prva stvar, ki bi jo sam iz Balena zabrisal ven je tista njegova grda armaturka, noter pa bi dal Swiftovo, ki izgleda mnogo boljše. Potem me niti njegova cena (12600€), kolikor stane osnovni model pri nas, ne bi več motila. Tako ali tako bi potem prihranil pri gorivu... :)

Drugače pa, 80, 90 konjski avti so dovolj. Pri nas je najvišja hitrost na avtocesti 130 km/h, ne 180, kot očitno nekateri mislijo. Na naših cestah je vse polno primitivcev, ki se ne držijo omejitev, ne upoštevajo varnostne razdalje in ne uporabljajo smernikov. Konec koncev pa so naše avtoceste prometno zelo obremenjene in na njih je vse polno tovornjakov. In premalo zmogljiv avto je še najmanjši problem. Ko enkrat npr. doživiš vožnjo po VB, kjer je vožnja po avtocesti povsem nekaj drugega kot pri nas ali pa pri opazovanju mestne vpadnice v Amsterdam, ne vidiš, da bi kakšen voznik kombija imel premajhno varnostno razdaljo, se človek resno vpraša, med kakšnimi butlji živi.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a lin Pe nov 09, 2018 10:12 pm

maniaxxx je napisal/-a:
lin je napisal/-a:Ja po več kot 30 letih in krepko preko milijona prevoženih poklicnih km( privatnih sploh ne štejem zraven) , pač nimam pojma , veš pa ti vse , verjetno pri svojih rosnih letih in nekajdeset tisočih km .


Seveda imate prav dragi gospod, kot vedno.

Nekaj deset tisoč, točneje preko 50000 kilometrov imam izkušenj, samo na letnem nivoju :lol:


No vidiš , če boš tako nadaljeval boš po 30 letih prišel blizu mojim izkušnjam na cesti :lol:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a maniaxxx Pe nov 09, 2018 11:35 pm

Ne vem če si dojel, preko 50000 jurjev delam na leto, že veliko let, tako da nekaj sem pa že dal skozi. Se celo strinjam da su mlajši ponavadi bolj objejstni, ampak stari ste pa nesposobni za volan v veliko primerih. Ne eni ne drugi ne spadajo na cesto, ni tu kdo bolj spada kdo pa manj, obojni so za javni prevoz in pika.

Meni je žal, da nisem inštruktor v AŠ ( kar sem bivšo učil vozit ji je zelo pomagalo kasneje v relanosti, na samem izpitu je imela težave zaradi tega ) in še bolj da nimam moči uredit tako cestno infrastrukturo ( predvsem število znakov, ki jih je pol preveč ) omejitve ipd, kot spucat ljudi, ki niso za na cesto. Č ebi bilo po moje bi res na cesti ostalo mogoče 10% voznikov, ostali bi bili na javnem prevozu ( ki seveda bi ga tudi bilo treba urediti). Da ne bo da se mam za najboljšega voznika, sam bi tudi potreboval mesečno za vlak včasih :lol:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a xxl Pe nov 09, 2018 11:59 pm

Ti si nek komik, najbrž?! :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a maniaxxx So nov 10, 2018 12:19 am

sam v prostem casu =P
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a pskoda So nov 10, 2018 8:31 am

Jaz se pa strinjam s tabo razen tistih 10% je malo huda čeprav, če gledaš varnostno razdaljo na ac jo tudi 1% ne upošteva.

ps.: naše avtošole bi morale iti v italijo vozit potem bi po končanem ispitu postali pravi vozniki
Lp
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a Renault VG So nov 10, 2018 9:11 am

lin je napisal/-a:Žal v tem primeru statistike ne prirejajo, saj so podatki o udeležencih v nesrečah znani in obdelani in tu ni nobenega statističnega zavajanja. Tudi ne trdim , da z leti ne pešajo sposobnosti za volanom, toda žal v prometu niso nek velik problem starejši vozniki, kot se jih večkrat poizkuša prikazati , temveč mlajši zaradi : hitrosti, objestnosti, alkohola, precenjene sposobnosti , znanja in izkušenj itd....in tega pri starejših ni ali pa je v zelo malem zanemarljivem odstotku.

Bomo ignorirali vožnje v nasprotno smer in dejstvo da prevozijo izredno malo kilometrov na leto, vključevanje z 70 km/h na uro na avtocesto tudi ni nikakeršen problem ane? Ne rečem pa, da niso od nas mladih voznikov boljši stari tam med 35-55 let, občutno več izkušenj in malo bolj umerjeni(v glavnem). Ampak da mi trdiš da je 70 letnik bolj varen kot jaz pa ne kupim.

Sicer pa šibki avti niso slabi za prvi avto, se vsaj naučiš spremljat promet, predvidevat in podobno ker če želiš vozit kolikor toliko hitro moreš to delat.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a lin So nov 10, 2018 1:51 pm

Ne trdim , da je 70 letnik bolj varen od tebe , ker te ne poznam in to sploh ni mogoče posploševati, je pa lahko manj nevaren od marsikaterega mladega voznika.
 
Uporabniški avatar
maius28
Novinec
 
Prispevkov: 367
Pridružen: Če jan 05, 2006 11:12 am
Kraj: Gališki slapovi

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a maius28 So nov 10, 2018 3:27 pm

Infenus!

Sam tudi vozim KIO. Imam prvi model Ceeda SW z 1.6 in 130 PS . Tudi sam želim menjati moj Ceediko za novega Ceeda SW. Povem ti samo to, da bom vzel avto z manj opreme in motorjem 1.4 z 140 PS. Zakaj? Ne zaradi dirkanja, ampak zaradi pospeškov, AC in če verjameš, nižje porabe goriva. Doma sem imel oba nova Ceeda 1.4 z 101 PS in 140 PS (vsakega dva dni) in povem ti lahko, da je 101 PS dovolj za zmerno in premišljeno vožnjo. 140 PS pa je idealno. Na testu mi je Ceed z 101 PS porabil 7 litrov, Ceed z 140 PS pa 6.5 litrov (oba avta s srednjo opremo). Ker ne menjujem avto na tri leta, ampak ga imam vsaj 7 let, ti predlagam, da se govoriš za testno vožnjo šibkejše in močnejše različice.

Upam, da sem ti kaj pomagal.

LP
Nikoli ni prepozno.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a Doche So nov 10, 2018 3:29 pm

Ti vleces ven skoz neko statistiko. Obenem govoris, da je tvojih miljon km proti ostalim nekaj kar je vredno vec. Ker ce vec prevozis, ti pac noben ne bo pameti solil. Tocno tako se slisi, enako kot, da poslusam doma svojega oceta, kateri ne upa vozit hitreje kot 90kmh. Ampak hej, koliko voznikov pa potrebuje v avtosoli 60 ur da spravi skozi izpitno. A tukaj pa vec ne pomeni, vec prevozenih za vec znanja? Po tvoji statistiki pac.. kar je enako temu, da drazje ni vedno boljse.

In ja.. da sem se malo ON.. imam sodelavca, ki je v nasi ekipi 10 ljudi edini, ki ne zagovarja dosti konjev. Ampak to je pac njegovo mnenje. Lahko pa glede na njega trdim, da se pac najdejo taki, ki kupujejo svoh motorje, ker jim to nic ne pomeni, ker mislijo, da ce vzames 300 konjev, da mores noret in tega nikjer ne izkoristis. Sam pa vozi svojih dizelskih 90 konjev hitreje kot jaz vcasih svojih 150. Ker on ima sistem on/off pri stopalki za plin. Med drugim tud on ne servisira avta, ker se mu zdi to neumnost. Gume pa tud samo in izkljucno kitajske, ker v avto ni vredno vlozit niti eur. To se samo vozi in tanka. Je pac tak clovek.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a sašo5 So nov 10, 2018 5:46 pm

maniaxxx je napisal/-a:Ne vem če si dojel, preko 50000 jurjev delam na leto, že veliko let, tako da nekaj sem pa že dal skozi. Se celo strinjam da su mlajši ponavadi bolj objejstni, ampak stari pa nesposobni za volan v veliko primerih.

določi leta, da vidim, če sem (že) tam.....drugače se mam za objestnega, že 36-to leto :mrgreen: pri meni je tudi že zdavnaj "milijonček" mimo, nikoli nobene praske...zanimivo in hecno tudi meni... :lol:
...se pa strinjam z napisanim....
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a maniaxxx So nov 10, 2018 5:50 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Nisi ti star, to so mišljeni tam 70+, sicer je tudi to zelo odvisno, eni so pri 80 super za volanom, drugi pa že pri 50 še za na avtobus niso
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a lin So nov 10, 2018 6:29 pm

Poleg krepko preko milijon službenih km sem 10 let honorarno bil zaposlen tudi kot inštruktor vožnje in spravil do vozniškega dovoljenja kar preko 1000 kondidatov , samo malo v vednost in razumevanje , da ne pišem kar nekaj v tri dni, temveč imam določene izkušnje , verjetno več od večine mladih gospodov tu na forumu in mi je žalostno, ko vidim kako mladostniki, ko opravijo vozniški izpit kaj hitro pozabijo kar so jih tam učili in opozarjali in si domišljajo , da že vse znajo in obvladajo , čeprav je resnica povsem drugačna, šele čas in tišoči in tisoči km na cesti prinesejo tudi znanje in sposobnost pravilne reakcije v določenih trenutkih.
Tudi jaz na srečo nisem imel nikoli omembe vredne nezgode, toda nikdar se nisem in se ne hvalim s tem , ker nikoli ne veš kje te to lahko doleti.
Zadnjič spremenil lin, dne So nov 10, 2018 6:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a Firediver So nov 10, 2018 6:33 pm

Koliko od teh kandidatov je bilo starejših? Recimo, da so bili vsaj v svojih 50, 60-ih letih. So obvladali v nulo in so jim policisti izpit odvzeli samo po pomoti?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a lin So nov 10, 2018 6:50 pm

Nekoč sem dobil kandidata 35 letnika, ki je živel v Nemčiji , tam je imel izpit in vozil 10let tudi po večjih Nemških mesti, zaradi določenih okoliščin , ki jih ne bom navajal v javnosti, je moral pri nas ,( preselil se je v Slo) ponovno opravljati vozniški izpit. Mislil sem , da bo to samo formalnost 5-6 ur in bo šel na izpit , sam avto je namreč popolnoma obvladal , zgodilo se je , da sva morala prevoziti 30 + učnih ur in komaj, komaj je naredil izpitno vožnjo, vzoredno z njim sem učil 50 letnika , ki ni imel nikoli izpita in je opravil brez problema po manj kot 30 urah, pač ena zanimiva izkušnja.
 
Goodfellas
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po apr 17, 2017 4:52 pm

Re: Kdo kupuje švohne avte?

Napisal/-a Goodfellas Ne nov 11, 2018 6:33 pm

Ceed s 100KM ti glede pospeševanja zaradi večje teže pride praktično isto kot Rio s 84KM.

Novi Kia Ceed 2018 hatchback 1.4 100KM 12.6 s do 100km/h

Kia Rio 2017 1.25 84KM 12.9 s do 100 km/h

Kia Ceed Karavan (2012-2017) 1.4 100KM 13.5s do 100km/h
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 20 gostov