Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne nov 11, 2018 6:17 pm

Vem da je vprašanje mogoče malo smešno, vem tudi da je treba biti pozoren na vem stvari,
bolj me zanima koliko dolga naj bi bila testna vožnja za bencinarja 1.2 16V, če bi slučajno lastnik zbrisal napake iz računalnika.
Primer za ABS ali sondo na izpuhu .... itd
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a luxxx7 Ne nov 11, 2018 7:12 pm

Odvisno od več parametrov... Ali je avto ogret ali hladen ali sonda ne izmeri pravilno pod največjo obremenitvijo ali v prostem teku...
Jaz bi ga na tvojem mestu obremenil po ravnini/AC in se bo pokazalo, če se bo.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a ironmaiden Ne nov 11, 2018 7:34 pm

am, ti bi enega ubogega cliota "gonil" po avtocesti, da bi ga stestiral :lol: :lol: :lol:
mislim, da bi od lastnika dobil en šamar ( bi imel ti en reset) :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne nov 11, 2018 8:49 pm

Kaj pa si mislu, treba stestirat, do blokade :mrgreen:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a lovec1990 Sr dec 19, 2018 1:17 pm

Vem da je tema že kar nekaj časa neaktivna.

Prvo, če lastnik ne dovoli testne vožnje ali pa se izgovarja pomeni, da ima avto neko težavo ki bi jo ti opazil med vožnjo in v tem primeru odidi stran. Dolga naj bo toliko, da se mrzel avto ogreje in da ga pelješ po mestu/vasi, izven naselja in po AC in ga čimbolj reznoliko voziš nekaj časa bolj mirno nato pa z malo večjimi obrati ne pozabit na njihovim dvorišču ali prazni cesti močno zavirat. Če je napake resetiral jih lahko testna vožnja kjer si probaval z večimi načini vožnje in vožnjah v različnih pogojih ponovno pokaže napake ali pa jih ti sam opaziš. na koncu poglej ponovno motor da ni postal masten

Pelješ avto z lastnikom ki pooblaščencu oni bi verjetno videli če je kdo resetiral kaj
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a RedBaron Če dec 20, 2018 4:15 pm

Jaz kot prodajalec (kadar sem v tej vlogi) rabljenega vozila, sicer nimam nič proti testni vožnji, ampak, če se pa najde kak pametnjakovič, ki bi se izživljal nad avtom... to pa ne dovolim!! Ko boš dal denar in bo avto tvoj, delaj kar hočeš, dokler je pa moj, boš pa po pameti "testiral"!!

Sem že imel tak primer in smo kar hitro zaključili...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a nebivedu Pe dec 21, 2018 10:31 am

Normalna vožnja po naselju, vožnja v klanec (enkrat po regionalki, drugič po avtocesti) in vsaj 45 minut vožnje, da se avto ogreje in da vidiš, kako se obnaša.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a Firediver Pe dec 21, 2018 11:42 am

Me prav zanima kdo od premnogih s.p. dilerjev ti bo dovolil 45min testno vožnjo?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a nebivedu Pe dec 21, 2018 12:50 pm

Firediver je napisal/-a:Me prav zanima kdo od premnogih s.p. dilerjev ti bo dovolil 45min testno vožnjo?


Če nebo, potem tam ne bom vzel avta. Rešeno na hiter način.

3 tedne nazaj sem za sodelavca šel gledat en avto. Sem dal jaz za gorivo in smo po podrobnem pregledu avta naredili 200km, od tega nekje 30 po makadamih za test amortizerjev, 4x4 pogona, sistema proti zdrsu,... in se je lastnik strinjal. Avto je bil dobro stestiran, pokazalo je nekaj drobnih napak, ampak v osnovi je bil avto za kupit in sodelavec ga je potem tudi vzel.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a Ivan36 Pe dec 21, 2018 2:10 pm

Še vse privatne avte sem vozil vsaj 20 km test zavor pokannje v zglobih in slaba sklopka . pa klima mora delati v toplih dneh in gretje pozimi nič mlčene stekla spredaj ali na straneh in potem kupil, v avtoprodaji pa itak kupiš ker je itak tok pocen :mrgreen: 8)
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a titanius Pe dec 21, 2018 2:38 pm

Ko bom jaz prodajal citroena definitivno testna voznja ne bo tako dolga,ce pa bo,bom vozil jaz. Strinjal pa se bom s pregledom kjerkoli. Saril po avtu pa ne bo noben. Noben ne bo cuval avto kot jaz.. sploh ce bi ga mrzlega hotel pritisnit bi mu jaz pritisnil eno pa vrgel ven iz avta. Avta pri spjih so druga tema,tistim je vseeno kaj ti delas. Pri privatniku pa kaj? Ce ti kaj zjebe,bos ti sam popravljal,on pa bo sel domov. Hvala lepa
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a lovec1990 Pe dec 21, 2018 3:10 pm

titanius ker kupec pa šari po avtu mislim da kupec lahko brez problemov vizualno pregleda ves avto.Med testno vožnjo pa nevidim problema da kupec proba odzivnost avta in obnašanje pri vožnji z nizkimi obrati in malo višjimi in lahko proba zavore brez da bi koga ogrožal.

sicer pa OP je spraševal bolj okvirno koliko mora biti testna vožnja dolga, da bi odkril če prodajalec kaj prekriva
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a Ivan36 So dec 22, 2018 10:28 am

Sem še vsak prodajan avto dal kupcu za probat in vsi so bili potem srečni kupci mojega vozila :mrgreen: . če so pa kaj zjahal je pa nasldnji KUPEC še tisto popravil :mrgreen: 8) :lol: Edini tak primer je bil TWINGO sem ga res porihtal zavore in optika servis olja pa mi je en stručko ročno zavoro pretegnil na testni vožnji :DDD :lol: pih je bila še dobra za naprej ....
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a ojnica So dec 22, 2018 1:21 pm

Testna vožnja se dela na praznem parkirišču in nikjer drugje, kaj pa če kupec ne zna dobr vozit avto in ti ga pošlje v karambol, pol pa ne bo več tolk smešno, tud če si poleg. Kot drugo v 20km ne ugotoviš nič kar nebi v prvem km, narediš po nakupu 1000km in več popraviš in voziš dalje. Kot tretje, pričakovat da bo avto kot nov brez vlaganja je misija nemogoča. Kar prišparat ene 500-800 evrov za stroške. Zavore, izpušni, ležaji, velik servis, drobrnarije kot so senzorji....seveda to ne velja za 2-3-4 leta str avto....govorim o 10-12 let starem avtu.

Ko sem pred 2 leti prodal ibizo 2003 je bla vozna, ampak kupec je moral po nakupu menjat vse zavore in sklopko pa še en kup drugih drobnari., pač so tud pedantni kupci, ko hočejo da dela na stari kripi tolk dobr kot pri novem, iz salona. Tak mimgrede sem ga točno 1 teden pred tem dal čez tehnični in še pregledniku sem rekel, če lahko dobr preveri, sva šla spodaj. 800 evrov sem dobil, še danes se take prodajajo za 1200 evrov, tak da kupec ej lahko preklemano zadovoljen z nakupom, ker takrat niti ena ibiza ni bla pod 1100 evrov.

Potem sem kupil takrat cliota l.2002 na plin za 750 evrov , plača plinsko, avto skoraj free, moral sem vložit vsaj 300-400 evrov sam materiala brez gum in reg. Res je v tem času prevozil 30.000km
Danes mi dela, popravljam sproti, razni mali zvoki ignoriram, če bo kaj resnega bo ropotal in treslo ko hudič. Potem ko dvigneš avto vidiš takoj vzrok, stolčeš dol, odbrusiš, karkoli in zamenjaš, vžgeš in pelješ-...
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3281
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a McLaren So dec 22, 2018 3:09 pm

Ce ti ne znas rabljenega avta kupit ne pomeni da drugi ne znajo. Sm kupu 10 let rabljen avto in vse kar sm naredu na njem je bil mali servis in nic drugega. Od takrat sm naredu z njim 25000 km in se vedno ni blo nic izrednega. Pa to o testiranju avta na parkiriscu je en velik lol. Da pridem kupit rabljen avto in mi rece da lahk na parkingu nardim en krog al pa dva se obrnem pa grem stran, ker ja, na parkingu bom vidu kako se avto obnasa pr 130 na uro. Tvoji nasveti in pametovanje so res smeh
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a ojnica So dec 22, 2018 4:50 pm

Odvisno kaj so za tebe izredni stroški in kaj pod mali velik servis.

Delat testno vožnjo izven parkirišča je tvegano.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3281
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a McLaren So dec 22, 2018 6:02 pm

Tvoja zjebana j***a od avtov verjamem da ne dovolis da se jih testira na normalnih cestah ker bi verjetno razpadli ce bi sel hitrejse od 70 km/h. Kaj je pa mali servis in kaj so izredni stroski popravil pa je tako jasna stvar da razumejo vsi razen tebe
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a ojnica So dec 22, 2018 6:15 pm

Umiri se, noben nobenga ne sili, če prodajalec ne želi, da se avto testira izven parkirišča potem se obrneš. Rabljen avto, če si delal velik servis te je prišel več kot pa sem jaz zmetal v 2 letih tistih 200-300 evrov. Men ni crknila še nobena mašina razen enkrat pred 13 leti na swiftu pa še tisto sem menjal za drugega swifta, menjalniki vsi delal, sklopko sem menjal samo na enem avtu pri 250.000km. Menjal sem ležaje, zavore, izpušni, okol motorja kak manjši del,...drugače pa deloval.
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a Nebomgabiksal Če jan 03, 2019 9:12 am

Nobena testna vožnja ti ne pomaga, 5, 50 ali 500km. Če ima prodajalec namen nekaj skrit, bo skril. Jaz nisem mehanik in v vseh nakupih sem se naučil nečesa - ocenim človeka, hišo, okolico... pa drobne zadeve na avtu, kako so spucana najbolj skrita mesta (se pravi doma na roko ali avtopralnice), kaj se skriva po predalčkih ipd.
Če mi je čisto malo sumljivo, se raje obrnem, ker je pleha čisto preveč.

Moj prvi nakup je bil Audi A3 od 'čefurja' - pa nič sklabšalnega, ker oni najbolj skrbijo za avte. Bil je tip-top, in se mi še danes kolca (samo bi bil že skoraj oldtimer :twisted: )
Moj zadnji nakup je bil Mini v Namčiji od privar prodajalca, ki mi je sam povedal & pokazal vse napake in se je bal, da bom delal pot zastonj. No ja, nosilci motorja so bili tudi na koncu,a mpapk to pač vzameš v račun...
Vse vmes pa so 'bitke', ki jih zmagaš ali izgubiš...
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Koliko dolga naj bo testna vožnja da se pokažejo napake

Napisal/-a Mo Fo Sho Ne jan 06, 2019 7:26 pm

Nebomgabiksal je napisal/-a:Nobena testna vožnja ti ne pomaga, 5, 50 ali 500km. Če ima prodajalec namen nekaj skrit, bo skril. Jaz nisem mehanik in v vseh nakupih sem se naučil nečesa - ocenim človeka, hišo, okolico... pa drobne zadeve na avtu, kako so spucana najbolj skrita mesta (se pravi doma na roko ali avtopralnice), kaj se skriva po predalčkih ipd.
Če mi je čisto malo sumljivo, se raje obrnem, ker je pleha čisto preveč.

Imaš 100 % prav.
Kot prvo, razen če si v lajfu nardil 50+ testnih voženj rabljenih avtomobilov, ti niti v 100+ kilometrih testne vožnje ne boš pogruntal napak vozila, še mehanik bo kaj zgrešil... Tisto, da pogruntaš aha ploščice so boge, menjalnik šteka v prvo ampak ne preveč ni ugotovitev vredna omembe. Problem so napake pri 10+ let starih avtih, ko dobiš ponarejeno servisno knjigo češ vse je že bilo menjano, v resnici pa se pod havbo dogaja veselica in ti na to veselico nisi povabljen, če narediš samo testno vožnjo... :D

Kot drugo - tako kot pravi Serpentinšek... "rabljenega pleha je povsod dost" in to je živa resnica ! Treba je NAJPREJ preveriti prodajalca. Imaš temo "Nategatorji" in google oceno, ki tudi nekaj pove. Ogromno ti pove že to, kako je prodajalec oblečen, ali te gleda v oči, ali dosti govori in pravzaprav nič ne pove ali je bolj zmeren glede tega, kakšni so avtomobili, ki jih prodaja (če jih ima pod streho ali ne, če so zaprašeni ali ne - spomnim se, da sem bil enkrat sredi poletja, deževalo ni več kot 2 tedna na ogledu enega Opla in je bilo vseh 20+ avtov, ki so bili v prodaji TOTALNO USRANO ZAMAZANIH, očitno je da niso bili oprani že mesec, dva. Opel, ki sem ga šel gledat je bil še znotraj en svinjak - nikdar več se ne vrnem tja). Jaz grem nabavit avto izključno k takemu prodajalcu rabljenih vozil, ki ima dolgoletno tradicijo ter da ustreza zgornjim kriterijem - ker takemu prodajalcu se gre za to, da bo fural biznis še 20 let naprej in imel redne stranke ! Kupil pri takemu prodajalcu dva avta, zelo zadovoljen z njima..
Tvoj socialni čut ti bo več povedal o kredibilnosti prodajalca in avtu kot pa 10 mehanikov.

Testna vožnja je namenjena tudi temu, da ti dobiš občutek kako je voziti dotičen avto. Ne iskati samo napak ampak tudi pozitivne strani. Ali res ne bom kupil vozila, ki je zabavno za vozit, malo potroši samo zato, ker menjalnik enkrat na lunin mrk šteka, ko daš v rikverc in ima pokvarjen motorček zadnjega brisalca? Kupuješ rabljen avto ne pa nov !

lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Komisar Korozije in 53 gostov