Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Tomaž1979
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe nov 16, 2018 2:59 pm

Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a Tomaž1979 Pe nov 16, 2018 3:11 pm

Na fb sem prejel reklamo za skeniranje karoserije vozila. Mislim, da se je imenovalo carscan. Ogledan imam en 3 leta star pasat pa razmišljam, da bi ga peljal na pregled, da nebi kakšno karambolirano sranje nabavil.

A ima kdo kakšno izkušnjo s tem načinom pregledovanja vozil, da ne hodim brez veze v Lj?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 16, 2018 3:23 pm

Najprej se pozanimaj za ceno, če se ti splača.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Tomaž1979
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe nov 16, 2018 2:59 pm

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a Tomaž1979 Pe nov 16, 2018 3:31 pm

Na netu piše 50 eur za pregled
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 16, 2018 4:41 pm

A za pregled avta na AMZS ali na pooblaščenem servisu pa ne bi plačal ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Tomaž1979
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe nov 16, 2018 2:59 pm

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a Tomaž1979 Pe nov 16, 2018 5:06 pm

Sosed je mehanik pa je avto pogledal pravi, da je ok. Zdi se mi pa daje bil štrihan. Lastnik se pa ne strinja.
Če pa tisti carscan deluje pa ne bo dvoma. No saj zdi se mi, če ni nek nateg
 
Ignacij
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To nov 14, 2017 9:38 am

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a Ignacij Pe nov 16, 2018 5:17 pm

Glede na ceno 50€ predvidevam, da si ogleduješ isti pregled, ki sem ga jaz opravil pred tednom dni v Ljubljani na Parmovi. Vglavnem tudi jaz sem kupoval vozilo in me je bilo strah, da je bilo poškodovano, pa sem reskiral in prepričal prodajalca da sva odšla opravit ta pregled karoserije in mi ni žal, saj smo na pregledu ugotovili, da je bil popravljena leva stran vozila, oboja vrata, zato sem se s prodajalcem zdilal, da mi je spustil ceno za 500€. Ni švoh.
Če hočeš mirno spati, da se ne boš sekiral, če si dobro kupil, reskirej tistih 50€ boš vsaj vedel na čem si.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a cc09 Pe nov 16, 2018 5:30 pm

Ne razumem. Prodajalca si dobil na lazi in vse kaj si naredil je, da si zbil za 500 evrov. In kaj zdej, avto ni vec butnjen, slabo porihtan, morda nevaren? Si vsaj pogledal ce ima airbage?
 
Ignacij
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To nov 14, 2017 9:38 am

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a Ignacij Pe nov 16, 2018 7:21 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ejga majstr, mal zadihej, a se bojis, da bos ti tud padel na lazi al kaj? Dvomim, da ves o kakšnem pregledu sploh teče debata, ker je zadeva nova, sploh pa ni bistvo v tem, da koga dobis na lazi.

Da boš pa lazje zivel z mojo odločitvijo o pregledu karoserije pa ti bom pojasnil zakaj sem se odločil:
- ker nisem avtomehanik, oz. strokovnjak za vozila in me lahko vsak/raje vidim vsaka, nategne
- ker zaradi odkartanih 50€ lažje spim
- ker sedaj točno vem, kje je bilo moje vozilo poškodovano, oz. vem tudi obseg poškodbe in zagotovo vem, da vozilo ni bilo na strehi, ni bilo udeleženo v večjem trku, vglavnem vozilo ima poškodbe do 300 mikronov, kar je zame dovolj, da vem da so površinske, verjetno ga je nekdo popraskal al pa je bil trk lahek
- ker, v nasprotju s teboj, ne znam odšraufati cele armaturke, da preverim če ima airbage
- ker je v mojem žepu ostalo dodatnih 450 €, ki bi tebi padle za armaturko, ko bi gledal airbage

Da boš razumel o čem sploh govorim, sem samo zate pripel še sliko poročila, ki sem ga dobil v tej ceni.
Priponke
Audi.png
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a cc09 Pe nov 16, 2018 8:34 pm

Nimam nic proti pregledu, samo ne razumem kaj pomeni tistih 450 evrov. Ce te motijo poskodbe, tega 450 evrov ne popravi. Ce ne, ni razloga za popust. Ce bi bil jaz prodajalec bi sicer povedal za te poskodbe, cena pa je kaksna je.
 
Tomaž1979
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe nov 16, 2018 2:59 pm

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a Tomaž1979 Pe nov 16, 2018 8:41 pm

Ignacij je napisal/-a:Glede na ceno 50€ predvidevam, da si ogleduješ isti pregled, ki sem ga jaz opravil pred tednom dni v Ljubljani na Parmovi. Vglavnem tudi jaz sem kupoval vozilo in me je bilo strah, da je bilo poškodovano, pa sem reskiral in prepričal prodajalca da sva odšla opravit ta pregled karoserije in mi ni žal, saj smo na pregledu ugotovili, da je bil popravljena leva stran vozila, oboja vrata, zato sem se s prodajalcem zdilal, da mi je spustil ceno za 500€. Ni švoh.
Če hočeš mirno spati, da se ne boš sekiral, če si dobro kupil, reskirej tistih 50€ boš vsaj vedel na čem si.


Hvala za info. Kolk časa pa traja?
 
Ignacij
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To nov 14, 2017 9:38 am

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a Ignacij Pe nov 16, 2018 9:27 pm

Ma nekje približno pol ure, da ti pregleda obe strani vozila pa napiše poročilo. Hitr mine
cc09 je napisal/-a:Nimam nic proti pregledu, samo ne razumem kaj pomeni tistih 450 evrov. Ce te motijo poskodbe, tega 450 evrov ne popravi. Ce ne, ni razloga za popust. Ce bi bil jaz prodajalec bi sicer povedal za te poskodbe, cena pa je kaksna je.
No vidiš, vozilo se je oglaševalo kot nepoškodovano, zato je pošteno, da se cena spusti v kolikor vozilo pač ni v takšnem stanju,. Ampak ni bistvo teh 450 €, ki sicer nikoli ne hodijo viška, ampak je bilo bistvo pregleda, da se ugotovil, kakšne so poškodbe, torej, da niso globoke in da ni bil cel avto zbit.

Jaz pa tebe ne razumem, a tebi je pri nakupu vseeno ali je bil avto razbit ali ne?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a cc09 So nov 17, 2018 9:35 am

Ni. Zato pa tega ne bi kupil, ce bi me motile poskodbe, plus to da je prodajalec lagal. Sej dobro da si zbil ceno za 500, ampak to nic ne resi. Poznam enga, ki je dobil na lazi prodajalca, dokazal mu je da km prevrtrni vsaj za 150 jurjev, in kaj je naredil? Zbil ceno iz 16 na 14 in vseeno kupil. Zame je to norost. Tvoj primer ni tako hud, pa vseeno, kaj drugega je se tebi lagal?
 
Tomaž1979
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe nov 16, 2018 2:59 pm

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a Tomaž1979 So nov 17, 2018 10:04 am

Po moje bom peljal poskenirat avto. Probal smo točkovno meriti pa kr nekaj kaže. Tako, da smo se z lastnikom pregovarjal ali se na oko vidi, da je barva drugačna...
Gledam pripeto poročilo pa se mi zdi da bom s tem prišel do dna. Sem pa tudi za da dobim 500eur popusta na vozilo če je bil pač malo popraskan....me to ne moti.
Lahko pa tudi lastnik ne ve da je bil avto kaj štrihan, včasih so že novi obdelani...
Na oko se mi zdi koristna storitev
 
Tomaž1979
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe nov 16, 2018 2:59 pm

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a Tomaž1979 Po nov 19, 2018 12:14 pm

A ima še kdo kako izkušnjo s Carskenom? Se priporočam za povratno info
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a dobek Po nov 19, 2018 12:28 pm

razen dveh (?) osebkov, ki sta samo v tej temi aktivna, dvomim, da kdo :lol:
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a DePalmo Po nov 19, 2018 3:25 pm

Po zgornji sliki sodeč se mi poraja vprašanje če ta pregled opravi le površinski pregled če je pleh bil barvan, ali najde tudi napake na podvozju, da je avto bil zaleten?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a VW T4 To nov 20, 2018 7:50 am

Dobro vprašanje, recimo da je avto nekje razbit, montirani so pa novi deli v prvi barvi. Recimo udarjen spredaj, nameščena nova hauba, odbijač in blatniki...kaj je v notranjosti ti pa scan ne pokaže...
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a vipe5s To nov 20, 2018 8:10 am

Kolikor vidim iz slike, je to samo malo večji merilec debeline laka :mrgreen:
 
Ignacij
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To nov 14, 2017 9:38 am

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a Ignacij To nov 20, 2018 11:03 am

VW T4 je napisal/-a:Dobro vprašanje, recimo da je avto nekje razbit, montirani so pa novi deli v prvi barvi. Recimo udarjen spredaj, nameščena nova hauba, odbijač in blatniki...kaj je v notranjosti ti pa scan ne pokaže...


Kolikor sem jaz zastopil zadevo je meritev tako natančna, da zazna vsako spremembo od original barve, torej tudi zamenjane dele, ki nimajo iste barvne osnove kot originalni deli.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Pregled (skeniranje) karoserije

Napisal/-a DePalmo To nov 20, 2018 4:28 pm

In kaj ti to nuca, če je pa podvozje še vedno zategnjeno in švasano zaradi nesreče?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov