Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a danci1973 Pe nov 30, 2018 12:13 pm

void je napisal/-a:Goljufali so vsi, zato ker je biu cikel testiranja tako ohlapen. Daleč najbolj je pa VAG, ker je imel dobesedno dve vrste softwara za testni in navadni način. To nihče drugi ni imel, drugi so samo izkoriščali luknje v zastarelen NEDC sistemu testiranja.

To, da so poraba in izpusti v realni uporabi drugačni (praviloma višji) kot v 'laboratorijskih' testih, ni goljufanje - to je pač kruta realnost.

Goljufali so le tisti, ki so za teste imeli drugačne nastavitve kot potem v realni uporabi. In kolikor vem, tega niso imeli vsi.


In če kdo misli, da bodo WLTP testi realni za vse, se moti - bo morda bližje nekemu povprečju, a nekdo, ki živi in se vozi v Alpah, bo imel višjo porabo in izpuste od WLTP, nekdo drug, ki živi in se vozi na panonskih ravnicah, pa nižjo.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a Kristjan123 Pe nov 30, 2018 12:26 pm

Ali pa reklamni slogan ki so ga uporabljali "Volkswagen ko ves kaj imas" tudi dobro pase s to afero....
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a spektr Pe nov 30, 2018 12:33 pm

Če ne pa dobi nekoga, da prevzame lizing namesto tebe. Saj se veliko avtov proda na takšen način?!?
lp dejan
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a cc09 Pe nov 30, 2018 6:26 pm

DePalmo je napisal/-a:Takrat ko je izbruhnila afera so vse firme dali na testiranje. In kolikor vem je samo "das auto" imel probleme, ostali niso imeli težav z emisijami. Pustimo ob strani dejstvo da so takratni testi porabe bili le farsa in nikoli niso odražali realnega stanja, govorim o prirejanju motorne elektronike da je avto sploh lahko opravil emisijski test. In edino VW grupa je goljufala oz. bila ujeta na laži, ostali niso bili. Če tega ne moreš dojet, boš pač splezal dol iz drevesa in se soočil z realnostjo.

To da avti pokurijo več kot so imeli na testih in proizvedejo več CO2 kot je predvideno, je jasno vsem. In še vedno je tako, čeprav so zunaj novi testi in novi standardi!

Me pa čudi da nima novi Citroen električne servo pumpe, še jaz sem jo imel v P 206 HDi, letnik 2005.

Ti ne dojemas prakticno nicesar v zvezi s tem. Preberi link. Citroen je priznal, da motor deluje drugace na odprti cesti, da ga zasciti pred visokimi temperaturami in ker izven naselij NOxi menda niso pomembni. Nekdo temu lahko rece goljufanje, drugi nakladanje, lahko se pa tudi sprenevedamo.
Kot drugo, goljufanje na testu je omogocilo NIZJO porabo v realnem prometu, ne pa visjo. Zaradi popravka se je poraba zvisala, ne pa znizala. Ali se je pa zmanjsala zmogljivost. Eno, drugo in tretje pac ni mozno. Renault tudi ni bil obsojen goljufanja, je pa priznal, da se njihovi filtri izklopijo ko je temperatura pod ali nad nekimi temperaturami, seveda ne taksnimi kot so predpisane za test. Temu tudi ti lahko ne reces goljufanje, jaz pa bom. In to so tudi ukinili pri novih motorjih, kar se pozna.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a esem Pe nov 30, 2018 11:50 pm

No, zanimivo. Bi te prosil, da dodaš link na to priznanje Renaulta. Tega do zdaj ni bilo zaslediti, kar je čudno, saj bi mediji to verjetno raztrobili.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a Firediver So dec 01, 2018 5:46 am

In kdo po novem sploh dosega norme brez goljufanja?
Saj pravim, čimprej na hibrida, ker bodo novi dizli (da se sploh lahko prodajo) samo še zamorjeni, pokvarljivi in polni stroškov.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a cc09 So dec 01, 2018 10:21 am

esem je napisal/-a:No, zanimivo. Bi te prosil, da dodaš link na to priznanje Renaulta. Tega do zdaj ni bilo zaslediti, kar je čudno, saj bi mediji to verjetno raztrobili.


https://www.google.si/amp/s/amp.theguar ... sions-test

Vsi so imeli kaj takega ali podobnega. Renault kao ni goljufal, ker njegovi avti so delali enako na testu in izven, so pa delali drugace pri temperaturah pod 20 in nad 30. Kar je priblizno isto.
 
berlingar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr nov 28, 2018 10:05 pm

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a berlingar Če dec 06, 2018 9:45 pm

To je zdaj ugotovljeno dejstvo;

Avto se pelje lahkotno samo v situaciji, ko je pritisnjena tipka za odrositev šipe, če vozim z odprtimi vrati ali če se ne privežem z varnostnim pasom.

Nobena od teh treh rešitev ni uporabna, niti prva ne, saj se v avtu ob takem zračenju težko diha.

Bomo videli, kakšna bo obrazložitev s strani piarovke zastopstva citroena. Pred tremi meseci me je odpravila z besedami: "Gospod, vi žal ne dojemate tehnološkega napredka."
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a Janezek65 Če dec 06, 2018 10:10 pm

Žal mi je, da si v taki situaciji. Vem kako je, ko kupiš nov avto pa ti že nov freta, uradni odgovor s strani proizvajalca/zastopnika pa se glasi: da je to za tak avto čisto normalno. :evil:
Res je žalostno, da taka dejanja naše pristojne institucije dopuščajo. Saj proti proizvajalcem avtomobilov ne moreš praktično nič, če se začnejo pojavljati napake, ki jih ne vejo ali nočejo odpraviti. Najhuje pa je, ko to nemoč občutiš kot potrošnik.
Ko berem različne forume, opažam, da je takih primerov vedno več in to pri različnih proizvajalcih.

Sam bi najraje na svoj avto ob stranke nalimal nalepke, da je Megane ena velika kanta, ga ob priložnostih parkiral pred salonom Renault kjer sem avto kupil, pa se žena na žalost ne strinja. Bi vsaj dobil neko zadoščenje pri sebi.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a esem Če dec 06, 2018 11:04 pm

Tragikomedija :roll: :twisted:
Kaj pa, če kombiniraš te "pogoje" - so kakšne spremembe?
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a motom Če dec 06, 2018 11:25 pm

Verjetno bi se dalo spremeniti kak parameter s testerjem....kot npr pri vw za ukinitev start/stop funkcije, ko spremenis mejno napetost iz 12 na 7 V. Več let je veljalo, da se ne da ukiniti s/s... cas pa je pokazal da je to mozno.
 
berlingar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr nov 28, 2018 10:05 pm

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a berlingar Ne dec 09, 2018 3:13 pm

V kolikor problem ne bo zame ugodno rešen do 21.12.2018 nameravam to sramoto javno objaviti na youtube vlogu v kar osmih evropskih jezikih. Akterje za snemanje že imam. Seveda bomo to širili še po socialnih omrežjih in po mailu poslali vsej možni konkurenci v Sloveniji in tudi v tujini...
Ko sem včeraj kolegu pokazal, kako različno se obnaša volan, glede na to ali je ventilacija usmerjena v šipo ali ne, mi je rekel, da je kaj tako norega videl samo še v burleski Stan in Olio. Rekel mi je tudi, da zna biti takšna stvar problematična tudi iz varnostnega vidika. Trdota volana se med vožnjo stalno spreminja glede na delovanje klime,...
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a pleomax To dec 11, 2018 12:54 pm

Na tvojo žalost se sedaj prodaja že nov model, ki takšnih butastih rešitev več nima in od novega kupcev verjetno ne boš odvrnil, sem pa na tvoji strani, saj takšnega avtomobila nisi imel priložnosti preizkusiti in se tako to ne dela. Si pisal mogoče na citroen Slovenija še ali sem to spregledal?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a ojnica To dec 11, 2018 1:08 pm

Daj to posnami in objavi tukaj da vidmo v čem se gre.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a mrtwelvetrees To dec 11, 2018 1:34 pm

Tudi mene zanima kako deluje, lahko posnameš video pa nam pokažeš ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a mavrica Sr dec 26, 2018 12:47 pm

u, se najlepše zahvaljujem za opozorilo, sem ravno gledal novi model 6d temp. Sem imel namen vzeti tudi leasing pri Citroenu, čeprav je bil ta med najmanj ugodnimi, a bom raje vozilo iskal drugje.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: "Varčevalni" servo volan v berlingu 3/2018 - katastrofa

Napisal/-a VW T4 Sr dec 26, 2018 2:04 pm

novi berlingo nima veze s tem, ki ga je avtor kupil. On je kupil še enega izmed zadnjih od odhajajočega modela. Sedaj se prodaja pa popolnoma nov model.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov