Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Če jan 10, 2019 3:52 pm

Res bi rad videl EV , ki ima doseg 400-600km in to v realnosti ne na papirju, ta namreč vse prenese, realnost pa je potem daleč od papirnatih podatkov in EV so delali že pred 80 leti , bili so celo veliki hit in že tedaj napredek , ki pa se je potem klavrno končal in to zaradi povsem enakih slabosti kot jih imajo še sedaj, kako bo v prihodnosti, pa živi bili in videli. :)
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz Če jan 10, 2019 5:37 pm

Vidim, da nekateri zelo zelo težko razumete da električni avtomobil večjega dosega kot bencinski ne bo imel. In niti slučajno ni to razlog da se migrira na EV, razlog je ekološke narave.

V mestih živi največja koncentracija prebivalstva z največjo kupno in politično močjo. Verjemi da slej kot prej bodo zlobirali da boš ti za svoj avtomobil z notranjim izgorevanjem plačal lepe lepe dajatve, če se boš želel voziti.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Če jan 10, 2019 6:37 pm

Vse je mogoče tudi to, da bodo našli čistejši in učinkovitejši pogon od el. v prihodnosti, baterije ravno niso neki vzor ekologije, ko pa bodo povedali v javnosti kolikšno je njihovo sevanje ( to se sedaj seveda skriva, kot se je tudi strupeni izpust dizla zelo dolgo) pa ne vem , če bomo še tako navdušeni sedeti na teh vse močnejših baterijah.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Električna vozila

Napisal/-a dobek Če jan 10, 2019 8:00 pm

nered je napisal/-a:Da ne govorim, da vsi pozabljate investicija v EV se eksponentno veca


:ue
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
errhec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So jun 24, 2006 2:17 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a errhec Če jan 10, 2019 8:26 pm

Lin lahko razložiš kako seva baterija?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Če jan 10, 2019 9:44 pm

lin je napisal/-a:Vse je mogoče tudi to, da bodo našli čistejši in učinkovitejši pogon od el. v prihodnosti, baterije ravno niso neki vzor ekologije, ko pa bodo povedali v javnosti kolikšno je njihovo sevanje ( to se sedaj seveda skriva, kot se je tudi strupeni izpust dizla zelo dolgo) pa ne vem , če bomo še tako navdušeni sedeti na teh vse močnejših baterijah.

Strupeni izpust dizla se ni skrival, ampak ignoriral. Če si hotel kaj izvedet o njem, si komot lahko. O baterijah pa prosim še jaz za kak link. Če že tistega o pogonu na vodo nismo dočakali.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz Če jan 10, 2019 9:46 pm

 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Če jan 10, 2019 11:25 pm

errhec je napisal/-a:Lin lahko razložiš kako seva baterija?


Vsaka el. naprava povzroča določeno sevanje ,ki se lahko tudi drugače imenuje se ne bom spoščal v strokovne razlage , enako velja tudi za tel. ali androide itd kakorkoli se že imenujejo, v ZDA so dobili tudi že tožbe zaradi " sevanja" teh naprav in posledično bolezni itd.. baterije sigurno povzročajo tudi to in kot sem napisal zaenkrat se o tem še ne govori javno ali pa se ne sme, toda prej ali slej se bo našel nekdo , ki bo odprl tudi to temo na strokovnem področju , za dizle se je vedelo ja mislim , da v javnosti bolj malo, so pa vedeli nekateri, ki tudi sedaj vedo za baterije in kot so morali biti tiho pri dizlih, morajo biti tudi sedaj pri EV in baterijah, toda čas pač prinese svoje prej ali slej se vse odkrije.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe jan 11, 2019 6:18 am

Torej, kot se nam je zdelo, samo bluziš. Kot že celo temo.

Influenz je napisal/-a:Avto na pogon na vodo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Hydroelectricity

Ni mislil na to, ampak na tankanje vode v avto:)
Je pa to res najblizje pogonu na vodo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver Pe jan 11, 2019 6:20 am

Se pravi, da ti nekaj trdiš, kar pa bo čas šele kasneje dokazal? Ma ti nisi samo vseved, ti si prerok!

Mobilni telefoni sevajo, ker imajo anteno in oddajajo energijo na visokih frekvencah (900, 1800, 1900 MHz). Škodljivi so predvsem zato, ker imaš to anteno med uporabo pri glavi brez zaščite (ozemljen oklop - Faradayeva kletka).

Imaš tudi sevanje drugih naprav, predvsem tistih, ki sevajo preko monitorja, mikrovalovka itd. Že 50Hz iz omrežne napetosti so dokazovali, da je zelo dobra frekvenca za razvoj raka.

Vsega tega v avtomobilu ni. Baterija je enosmerni vir napetosti, torej 0 Hz, nima antene, da bi sevala, niti tistih 50Hz iz omrežja ne. Pa še v kovinski karoseriji je, ki je vezana na - pol.

Da te še malo citiram:

"Vsaka el. naprava povzroča določeno sevanje ,ki se lahko tudi drugače imenuje se ne bom spoščal v strokovne razlage , enako velja tudi za tel. ali androide itd kakorkoli se že imenujejo, v ZDA so dobili tudi že tožbe zaradi " sevanja" teh naprav in posledično bolezni itd.. baterije sigurno povzročajo tudi to in kot sem napisal zaenkrat se o tem še ne govori javno ali pa se ne sme, toda prej ali slej se bo našel nekdo , ki bo odprl tudi to temo na strokovnem področju , za dizle se je vedelo ja mislim , da v javnosti bolj malo, so pa vedeli nekateri, ki tudi sedaj vedo za baterije in kot so morali biti tiho pri dizlih, morajo biti tudi sedaj pri EV in baterijah, toda čas pač prinese svoje prej ali slej se vse odkrije."

Od vsega posta je samo o mobilnikih nekaj res, vse ostalo pa so namigovanja in posploševanja. Dej, izpostavi dokaze za te svoje pavšalne trditve, bodi malo bolj strokoven in ne tako površen, ne sklicuj se na prihodnost, če že danes nekaj trdiš da je tako!

Ah, ja, tega ne bomo dočakali.
Še pred prazniki sem ti izpostavil eno jasno vprašanje, pa mi nisi odgovoril. Tudi sedaj mi ne boš, saj vem.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a BlackT Pe jan 11, 2019 7:24 am

Firediver, kaj pa ti veš, imaš mogče 100+let vozniških izkušenj in izpite za kategorije A-Ž :lol:
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe jan 11, 2019 12:46 pm

@Še pred prazniki sem ti izpostavil eno jasno vprašanje, pa mi nisi odgovoril. Tudi sedaj mi ne boš, saj vem.

Tudi jaz sem te še pred prazniki povabil na pogovor iz oči v oči, kar pa si ti kot tudi večina prepametnih net. komentatorjev ne upaš in najdeš 1001 izgovor, zato se v podrobne razprave preko net. s strahopetci pač ne mislim več spuščati.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver Pe jan 11, 2019 12:57 pm

Če ne znaš niti preko foruma normalno komunicirati, ne boš niti na štiri oči drugače...ali pa znaš komunicirati samo tako, pa še s pestmi, če ne gre drugače.

Torej, na nobeno moje vprašanje nimaš odgovora..zakaj? Ti je mačka snedla jezik in polomila prste, da ne moreš odtipkati odgovora?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe jan 11, 2019 2:35 pm

Vidiš kako sprevračaš moje besede , noben fizični dvoboj nisem nikoli omenjal, temveč preprost prijazen pogovor , če pa si ti želiš " dvoboj" pa te moram opozoriti, da sem med drugim lastnik modrega pasu v karateju , sem tudi vojni veteran, verjetno ne veš kaj to pomeni, saj si takrat bil še v plenicah ali pa mogoče celo v tekočem stanju in mi tudi orožje ni tuje, to malo za šalo upam , da spet ne boš tega pograbil in sprevračal mojih besed :D :D
Ne mislim pa res več tu brezvezno polemizirat s 'prepametnimi in domišljavimi mladostniki, ki resnih življenskih izkušenj razen internetnih sploh še nimajo in niso doživeli.
Lp
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz Pe jan 11, 2019 3:50 pm

Vidim, da samo še astronavt nisi bil.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe jan 11, 2019 4:02 pm

Da mladenič, vse mogoče sem dal skoz v življenju in večina od vas verjetno niti delček tega ne bo nikdar doživela , seveda pa si v svoji mladostni domišljavosti delate norca iz vsega kar so starejše generacije preživele, ne zavedate pa se, da brez nas vas ne bi bilo in res ne bi rad doživel , da bi vaša generacija morala preživljati to kar smo mi , ker se bojim , da zaradi svoje mehkužnosti in domišljavosti veliko tega sploh ne bi preživeli.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz Pe jan 11, 2019 4:11 pm

Hmm, da ne bo čas za kakšno tableto?
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe jan 11, 2019 4:17 pm

Potrjuješ kar sem napisal, kot kaže je tvoja edina življenska izkušnja tipkovnica ob pc, ob kakšnem resnem problemu pa v naročje mamice s polnimi hlačami.
Lp
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe jan 11, 2019 5:06 pm

lin je napisal/-a:Ne mislim pa res več tu brezvezno polemizirat s 'prepametnimi in domišljavimi mladostniki, ki resnih življenskih izkušenj razen internetnih sploh še nimajo in niso doživeli.
Lp

Zakaj si potem odprl to temo in to celo na internetu? A so vsi tvoji šank prijatelji že v predjamskem gradu? Za šankom bi bil ti sigurno najbolj pameten, tu pa pač nisi. Tudi če si bil v desetih vojnah in prevozil milijardo kilometrov ne pomeni, da veš kaj bo z električnimi avti. Edino če imaš kakšne izkušnje s prehodom iz konjev na avte, to kar podeli.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe jan 11, 2019 5:45 pm

Tema je kot vidim na odziv zanimiva, seveda pa je smisel komentiranja v različnih mnenjih, ki so podkrepljena tudi z različnimi članki in raziskavami tudi po tujih medijih, ki so zelo različna od tistih, ki so nad EV navdušeni do drugih, ki jih EV ne prepričajo in trenutno ne zanimajo , kar pa ti kot najpametnejši domišljavec tu ne moreš sprejeti , verjetno tudi vidiš v prihodnost, mogoče imaš kakšno stekleno kroglo , ki ti vse pove kaj in kako bo v prihodnosti, seveda kot vedno ne moreš končati brez žaljitev, dojami že enkrat , da vsi ljudje ne razmišljajo in nikoli ne bodo razmišljali kot ti in sprejmi tudi drugačna mnenja, svojo pamet in intelegenco boš veliko lažje dokazoval na tak način kot z poniževanjem in zasmehovanjem drugače mislečih od tebe.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 46 gostov