Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Električna vozila

Napisal/-a esem To dec 11, 2018 2:15 pm

Imaš kakšen dokaz, da kdo služi bajne vsote?

In BTW - nauči se razlikovat med strokovnjaki in "strokovnjaki"
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Električna vozila

Napisal/-a Tattoo- To dec 11, 2018 3:46 pm

cc09 je napisal/-a:Sej jaz tudi nisem nikoli verjel napovedim VW o 2018, niti danes ne verjamem, da bojo 2020 oz. 21 spravili ven karkoli kar ne bo že videno in zaostajalo.
VW je vseskozi napovedoval da bo njihov prvi namenski električar (VW I.D.) prišel na trg 2020 in to se bo tudi definitivno zgodilo. Ali bo to vse že videno oziroma zaostajalo bomo pa videli...napovedi so zaenkrat obetavne (500+ kilometrov dosega za ceno malo bolje opremljenega Golfa). Dokler masovni avtomobilski proizvajalci ne ponudijo namensko razvitih električarjev je tudi brez veze razpravljati o deležu prodanih EV saj gre trenutno za "butične" izdelke po "butični" ceni! Ko bodo pa avtomobilski proizvajalci imela na trgu ustrezne električarje po ustrezni/konkurenčni ceni se bo pa tudi delež EV zelo hitro drastično povečal!

Prodaja EV bo v prihodnjih letih zagotovo rasla eksponentno, saj imajo vsi (avtomobilski proizvajalci / mesta / države) hude zaveze glede zmanjšanja izpustov. Avtomobilske proizvajalce po 2021 čakajo enormne kazni v kolikor bodo presegli flotne emisije CO2 (pod 95 g/km) in zato se tudi tako intenzivno usmerjajo v elektriko. Proizvajalec bo moral v primeru preseganja flotne emisije za vsak presežen gram plačati po 95 EUR pomnoženo s številom izdelanih vozil v letu 2020...sedaj si pa sami izračunajte kakšne kazni se jim obetajo! :shock: In zato se bo delež vozil z ICE zmanjševal, hkrati pa se bo delež električnih vozil povečeval...dejstva!
Zadnjič spremenil Tattoo-, dne To dec 11, 2018 4:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin To dec 11, 2018 4:03 pm

Tudi jaz verjamem , da bodo EV prišla oziroma so že na trgu ( z njimi pa tudi vse več tistih , ki upozarjajo , da niso tako čista in idealna kot se je napovedovalo, baterije ??) , ne verjamem pa , da tako hitro in masovno kot se napoveduje, sicer pa kot pravim vsak ima lahko svoje mnenje in verjame kakor pač želi , šele čas pokaže kdo ima prav in kdo se moti , kar sem nazorno napisal na primerih iz več desetletij starih napovedih , ki se niso in se kot kaže še dolgo morda nikoli ne bodo uresničila, čeprav so jih takrat napovedovali kot dokaj zanesljiva. V svetu se marsikaj večkrat povsem nepredvidljivo in hitro spremeni , poglejte si samo včerajšnji Macronov nastop v Franciji , kako hitro je moral popustiti ulici in to še ni konec....
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Električna vozila

Napisal/-a INFINITI To dec 11, 2018 4:18 pm

Pozabite električno prihodnost še najmanj 20 let. Lahko tukaj proizvajalci predstavljajo ne vem kaj in tepci na slepo na občinah podpisujejo ne vem kakšne co2 zaveze. dokler ne bo potrebne infrastrukture polnilnic in sploh standarda polnjena urejeno v nulo se lahko vsi igrajo te sanjarije.
Če kaj , bodo hibridi, sploh priključni z nekim pametnim EV only dosegom največ v igri še dolgo časa, pa tudi ne bodo sedaj vsi na vrat na nos bežali v salone in prodajali svoje avte, ki v povprečju imajo 9 let uporabe od nakupa novega.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin To dec 11, 2018 4:24 pm

Podobno tudi sam mislim in me EV ne zanimajo kaj posebno, Hibridi, tudi priključni že, EV pa sploh ne.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 To dec 11, 2018 5:12 pm

Tattoo- je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:Sej jaz tudi nisem nikoli verjel napovedim VW o 2018, niti danes ne verjamem, da bojo 2020 oz. 21 spravili ven karkoli kar ne bo že videno in zaostajalo.
VW je vseskozi napovedoval da bo njihov prvi namenski električar (VW I.D.) prišel na trg 2020 in to se bo tudi definitivno zgodilo.

Bomo videli. Bom malo pomagal linu in prilepil link
https://www.industryweek.com/environmen ... eader-2018
VW je leta 2011 za 18 napovedoval, da bo vodilni v EV, kar se ni zgodilo, in da bo takrat 3% elektricnih avtov, kar se tudi ni zgodilo, smo pa ze marsikje blizu 2%. Ce bi VW naredil svoj del in svoje 3%, bi verjetno bli blizu tega. Je pa tudi treba vedet, da so se nekateri, Musk, ze takrat temu smejali, ker je bilo ocitno, da VW nima strategije kako bi res to naredil. In do zdaj ni na tem naredil cisto nicesar. Bomo vidli kaj bo 2020. Napovedi so eno, narejene tovarna za 300,000 baterij letno pa nekaj drugega.
Ja, EV bojo mnozicni, ampak ne sami od sebe, in ne od gobcanja "strokovnjakov", bo treba kar nekaj naredit na tem, in to placat.
 
errhec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So jun 24, 2006 2:17 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a errhec To dec 11, 2018 5:17 pm

Poglejte si porabo za priključne hibride ( Mitsubishi), pa boste videli kje je trenutna prihodnost.
Mimogrede dovoljeni izpust avtomobila leta 2025 bo 50g/km, sedanji (priključni) hibridi imajo pod izpust 50g/km.

PS
Do leta 2025 mora biti tržni delež avtomobilov z izpusti nižjimi od 50g/km 20% .
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Električna vozila

Napisal/-a DePalmo To dec 11, 2018 8:31 pm

INFINITI je napisal/-a:... dokler ne bo potrebne infrastrukture polnilnic in sploh standarda polnjena urejeno v nulo ...

Ob tem ti pa da za mislit. Si predstavljate da če to nebo urejeno, bo kot je bilo s telefoni pred leti kjer je vsak proizvajalec imel svoj "standard" za polnilec? Si predstavljate da bi bilo pri avtih isto in bi potem morali imeti adapterje?

Bo nekdo kaj kmalu moral ukrepat in narediti eden in edini standardni priključek za vsa EV.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a For To dec 11, 2018 9:44 pm

INFINITI je napisal/-a:Pozabite električno prihodnost še najmanj 20 let. Lahko tukaj proizvajalci predstavljajo ne vem kaj in tepci na slepo na občinah podpisujejo ne vem kakšne co2 zaveze. dokler ne bo potrebne infrastrukture polnilnic in sploh standarda polnjena urejeno v nulo se lahko vsi igrajo te sanjarije.
Če kaj , bodo hibridi, sploh priključni z nekim pametnim EV only dosegom največ v igri še dolgo časa, pa tudi ne bodo sedaj vsi na vrat na nos bežali v salone in prodajali svoje avte, ki v povprečju imajo 9 let uporabe od nakupa novega.


To je to.

Jaz mislim da bo celo propadla ta električna ofanziva. Preveč je na silo in na splošno gledano ispustov ne bodo rešili kar tako.
V mestih že (če bi ta ofanziva uspela) na sploh pa bo skoraj enako. Morajo se odločit, ali rešujejo planet, ali mesta... :roll:
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Sr dec 12, 2018 12:29 am

Pred tednom ali manj VW napove kako bo leta 2026 prenehal izdelovati dizle in bencinarje in to je njihova zadnja izjava iz samega vrha, toliko o točnosti napovedih strokovnjakov, ki sami ne vedo več kaj napovedujejo.


https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktual ... 0/8161121/
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver Sr dec 12, 2018 5:54 am

Bravo lin!
Sedaj se boš specializiral za analiziranje izjav in preverjanje statistike, da boš "argumentirano" zavračal strokovna mnenja in vedno večji procent električnih vozil. Nedvomno dosežek življenja! Pa počasi boš ugotavljal, da postajaš nihilist....
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Sr dec 12, 2018 6:28 am

.
Zadnjič spremenil cc09, dne Sr dec 12, 2018 6:31 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Sr dec 12, 2018 6:29 am

lin je napisal/-a:Pred tednom ali manj VW napove kako bo leta 2026 prenehal izdelovati dizle in bencinarje in to je njihova zadnja izjava iz samega vrha, toliko o točnosti napovedih strokovnjakov, ki sami ne vedo več kaj napovedujejo.


Evo tolk je vredno tvoje razumevanje napovedi, sej se mi je zdelo in zdaj si dokazal. VW ni napovedal, da bo 2026 nehal izdelovat ICE motorje, ampak da jih bo nehal razvijat. Tako si najbrz tudi 5,8 let nazaj prebral, da jo prodaja EV rastla eksponentno, tvoji mozgani so pa to prebrali kot da bo 2018 ma cesti 70% elektricarjev. Zdaj je vse jasno.

Aha, pardon, vidim, da je jutarnji napisal, da bojo nehali izdelovat ice motorje po 26. No, potem ti pa predlagam, da nehaš Jutarnji jemat za vir za karkoli drugega kot kaj je včeraj ušpičila Kardašijeva. Ker jaz sem prebral novico o VW napovedi na vsaj 5 mestih, in nikjer ni pisalo, da jih bojo nehali izdelovat, samo da takrat pride zadnja generacija. Najbrž si tam tudi prebral kaj o električnih avtih. No, ne beri več tistega sranja.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a J.McLane Sr dec 12, 2018 10:41 am

errhec je napisal/-a:Poglejte si porabo za priključne hibride ( Mitsubishi), pa boste videli kje je trenutna prihodnost.
Mimogrede dovoljeni izpust avtomobila leta 2025 bo 50g/km, sedanji (priključni) hibridi imajo pod izpust 50g/km.

PS
Do leta 2025 mora biti tržni delež avtomobilov z izpusti nižjimi od 50g/km 20% .


En primer še ne postavi pravila za vse, priključnih hibridov je veliko več okusov. Najpomembneje pa je, če ima bolj majhno baterijo, da je dober v hibridnem načinu, Outlander kot hibrid je potraten, američani so mu na EPA v hibridnem načinu izmerili porabo 9,4 l/100 km. Recimo v istem razredu ima Toyota RAV4 v hibrid (žal ne obstaja priključni) na istem testu rezultat 6 l/100 km

Pri Outlanderju PHEV potem to postane tekma v tem, da se motor čim manjkrat zažene, to je pa zelo težko, če imaš EV dosega samo za 35 km.

BEV ima še veliko prostora za rast, ljudi ki živijo v hišah s po več kot enim avtom je še zelo veliko, počasi bomo prišli tudi do tega da bo EV veliko cenejši, tako za nakup kot za vožnjo. To je pa izvrsten avto za nekoga, ki živi na deželi in se v mesto vozi v službo, za izlet na morje bo pa še nekaj časa bolj udobna varianta klasično vozilo, pa čeprav bo dražje.

Ne gledat na svoje potrebe in kako za vas EV nikakor ni dobra izbira, treba je pogledat malo naokoli in sem prepričan da je potencialnega trga za EV že danes pri današnji infrastruturi nekje za 20%. V 10 letih se bo doseg in infrastruktura izboljšala in bo potencialnih kandidatov ziher že 50%, prodaja pa tam pri 20-30%.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Sr dec 12, 2018 2:15 pm

cc09 je napisal/-a:
lin je napisal/-a:Pred tednom ali manj VW napove kako bo leta 2026 prenehal izdelovati dizle in bencinarje in to je njihova zadnja izjava iz samega vrha, toliko o točnosti napovedih strokovnjakov, ki sami ne vedo več kaj napovedujejo.


Evo tolk je vredno tvoje razumevanje napovedi, sej se mi je zdelo in zdaj si dokazal. VW ni napovedal, da bo 2026 nehal izdelovat ICE motorje, ampak da jih bo nehal razvijat. Tako si najbrz tudi 5,8 let nazaj prebral, da jo prodaja EV rastla eksponentno, tvoji mozgani so pa to prebrali kot da bo 2018 ma cesti 70% elektricarjev. Zdaj je vse jasno.

Aha, pardon, vidim, da je jutarnji napisal, da bojo nehali izdelovat ice motorje po 26. No, potem ti pa predlagam, da nehaš Jutarnji jemat za vir za karkoli drugega kot kaj je včeraj ušpičila Kardašijeva. Ker jaz sem prebral novico o VW napovedi na vsaj 5 mestih, in nikjer ni pisalo, da jih bojo nehali izdelovat, samo da takrat pride zadnja generacija. Najbrž si tam tudi prebral kaj o električnih avtih. No, ne beri več tistega sranja.


Ne skrbi za moje možgane in ne rabiš biti žaljiv, kot tudi jaz nisem in nikjer nisem napisal , da bo 2018 že 70% EV, zato si ne izmišljuj mojih navedb, so pa viri in novinarji , ki pišejo o tem kot tudi o drugih stvareh zelo različni in tudi podatki , ki jih navajajo se razlikujejo ,( sem tudi jaz prebral , da bodo 2016 nehali razvijati dizel , bencin motorje pri VW) kaj pa kdo verjame je pač njegova stvar, vsak lahko ima svoje mnenje ni pa ga zaradi tega potrebno žaliti ali biti nesramen nikjer ni dokazil , da je ravno tvoje razmišljanje ali so tvoji viri pa 100% točni , že večkrat sem napisal kako so tudi testi avtomobilov za povsem enak avtomobil včasih diametralno nasprotni, odvisno od tega kdo jih izvaja, tako pač je, napovedovanje prihodnosti je lahko takšno ali drugačno, običajno pa se izkaže , da povsem točno ni nikoli.
Glede tistega Hrvaškega sranja po tvoje, pa včasih tam napišejo več resnice kot na marsikatem tujem ali našem domačem "sranju" med drugim tudi večina našega uvoza novih avtomobilov gre ravno preko Hrvaškega sranja , če še nisi vedel in zato , ker smo mi tako majhni v prodaji , da nas kot take veliki proizvajalci (tudi Renault npr se uvaža preko Hrvaške) sploh ne jemljejo resno.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Sr dec 12, 2018 4:55 pm

Popravljam: ne 2016, prav je 2026 bodo prenehali razvijati.... , lapsus pač, se zgodi.

PS: podatki , ki sem jih navajal so iz Hrvaškega portala Avtoklub .
Zadnjič spremenil lin, dne Sr dec 12, 2018 5:38 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a alexwell Sr dec 12, 2018 5:25 pm

kje polnit električni avto čez noč, če živiš v bloku? najbrž bo vsak iz svojega stanovanja imel 100m kabel in se priklopil na štrom.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Sr dec 12, 2018 5:50 pm

Ja verjetno in če bo v bloku več lastnikov EV bodo glavne varovalke nonstop skurjene ali pa jih bo metalo ven, če so avtomatske, zaradi preobremenitve.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a emozul Sr dec 12, 2018 5:59 pm

Primer, kako so si nekateri uredili v bloku.
https://evsvet.eu/viewtopic.php?f=14&t=1621
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Sr dec 12, 2018 8:47 pm

lin je napisal/-a:Ja verjetno in če bo v bloku več lastnikov EV bodo glavne varovalke nonstop skurjene ali pa jih bo metalo ven, če so avtomatske, zaradi preobremenitve.

Jasno, tako kot imamo zdaj tisti s hišami bencinsko črpalko v garaži, vsak blok pa svojo na parkirišču.

In potem se čudiš, če te kdo rahlo užali...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov