Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2021 8:24 am

Potrpljenja vam manjka...saj se šele od Priusa naprej (prej jih je naftni lobi kvalitetno zaviral) konkretno razvija EV za masovno proizvodnjo. In velik skok so naredili od takrat. Še VAG se je lotil EV..kaj vam to pove? Nima več vere v superiornost, brezmadežnost, ne vidi skritih rezerv v svojih dizlih?

ICE na fosilna goriva se je dosti počasneje razvijal, koliko so ti bili eko se dooolgo časa niti ni vprašalo. Potem so začeli vgrajevati katalizatorje ampak šele, ko so motorji dobili električni vbrizg in šele cca 100 let po prvem avtomobilu so uvedli te famozne EURO norme za izpuste (EURO1 leta 1992).
Če bi začeli z emisijami 100 let prej (ob začetku ICE avtomobilov), bi bil pogreb.

Ne skrbite za elektriko in omrežje, to bodo že razvojniki razvili! Potreba po električni energiji bo rasla ne glede na EV. To je cena napredka v prihodnosti.
Za ceno dosedanjega napredka imamo današnje ugodnosti, ampak nihče več ne gleda dosedanje škode ampak samo prihodnjo zaradi EV in obnovljivih virov.

Saj to ni slabo, treba si je naliti čistega vina, ampak če že tako brihtno kritizirate, dejte predstavit boljše predloge in načine, kako te predloge dejansko uresničiti!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Locher To jan 05, 2021 9:06 am

Sem samo uporabnik in mi dol visi za predloge. Z njimi naj se ukvarjajo tisti, ki izdelujejo vozila in z njimi mastno služijo. Zame je EV trenutno nesmiseln nakup in kot kaže, bo še dolgo. Na misel mi ne pride, da bi si omislil ID3 namesto GTD ali R.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2021 9:19 am

Dajanje boljših (in seveda tudi uresničljivih, ne samo neke teorije iz oblaka) predlogov je mišljeno bolj za tiste, ki ste takooo glasni proti obnovljivim energijam in EV.

Kritizirati zna vsak, ampak brez konkretnega kontrapredloga je eno samo nabijanje v prazno. Praktično, niti za na forum ni...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Locher To jan 05, 2021 9:31 am

Obnovljivi viri ali "obnovljivi viri"? Zelena energija ali "zelena energija"?

Next "big thing" ali samo naslednja stvar s katero se potegne denar iz žepa naivnežev, ki si ne preberejeo drobnega tiska in ne preučijo ozadja izdelave nove rešitve?

Mislim, da je neustrezno ljudem očitati pravico, da dvomijo. Povej boljšo rešitev ali utihni? Resno?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2021 9:42 am

Če želimo konstruktivno debato, morajo biti konstruktivni predlogi.
Če ni konstruktivnih predlogov, debata izgubi namen in lahko postane eno samo "babje kričanje", Kvaliteta foruma pade - tega si nihče ne želi...
Če konstruktivnih predlogov nimaš, si seveda lahko tudi tiho. Ne da moraš biti tiho, lahko si tiho in to je še najbolje za vse.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a TrijoAdijo To jan 05, 2021 10:03 am

Tle se nabija o dosedanji škodi, ki je bila storjena z ICE. Kakšna pa bo škoda ko bo treba menjat baterije? Kam se jih bo odlagalo? Kakšen vpliv ima na na naravo? In kje se dobi material za izdelavo baterij, kablov,...itd? Kako se prozvaja el. energija? Kakšen vpliv ima to na naravo? Na to pa vi, zagovorniki štromarjev, očitno veselo pozabljate....
Pozabljate tudi, da je ICE mogoče obnovit. Vse se da, če se hoče in če so €€€. In kakšno je cenovno razmerje med obnovo ICE in menjavo baterije v EV? In kaj dlje časa zdrži?
Pa še nekaj: Raja še zmeri veliko bolj odobrava vozila z ICE kot pa na štrom gnane. Lahk daš vštric od rje preluknanega golfa 2 D in ganc novga VW EV, pa boš vidu po katerem se bo folk bolj slinu.
Sej ne rečem, je fajn vozit štromarja, tko...za sm pa tja....Sam da bi ga pa kupu, pa se z njim odpravu na road trip, kjer bi od točke A do točke B zabil cel dan, ker je treba hudiča nedovršenega filat na vsakih "par" kilometrov in čakat par ur, da se bom lahk pol vozu dve tri ure, pol spet nekje stal ko uno budalo med filanjem, pa ne bi, ne hvala.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2021 10:13 am

Še enkrat...potrpljenja vam manjka!
Pustite EV-ju recimo 100 let razvoja in potem primerjajte!

To, da sedaj še niste zadovoljni, je popotnica razvoju, da to izboljša! Rabi pa čas, saj inženirji vseeno niso čarovniki.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a TrijoAdijo To jan 05, 2021 10:27 am

Kot sem že reku, bi tole lahko bilo pred ohohoho leti. Pa ni. A zakaj? Mogoče zaradi naftnega lobija, mogoče pa zaradi pomanjkanja virov za izdelavo kvalitetnega proizvoda. Skratka, tole kar za to ceno zdej ponujajo, ni nč od nč. In medtem ko bomo čakal 100 let da bojo izpilili zadevo, bojo vmes pogruntali, da niso s tem nič naredili. Okoljska obremenitev bo ista, če ne celo večja....
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
StariMojster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: So dec 09, 2017 3:10 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a StariMojster To jan 05, 2021 10:31 am

Locher je napisal/-a:Sem samo uporabnik in mi dol visi za predloge. Z njimi naj se ukvarjajo tisti, ki izdelujejo vozila in z njimi mastno služijo. Zame je EV trenutno nesmiseln nakup in kot kaže, bo še dolgo. Na misel mi ne pride, da bi si omislil ID3 namesto GTD ali pokerstars.


Ne smisel so električna vozila? Jah ko si boš lahko privoščil kakšno Teslo potem verjetno ne boš takšnih streljal tukaj :)
 
StariMojster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: So dec 09, 2017 3:10 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a StariMojster To jan 05, 2021 10:32 am

Firediver je napisal/-a:Še enkrat...potrpljenja vam manjka!
Pustite EV-ju recimo 100 let razvoja in potem primerjajte!

To, da sedaj še niste zadovoljni, je popotnica razvoju, da to izboljša! Rabi pa čas, saj inženirji vseeno niso čarovniki.


Se popolnoma strinjam. Je pa tako, da je razvoj že na zelo visokem nivoju.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2021 10:38 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Kot sem že reku, bi tole lahko bilo pred ohohoho leti. Pa ni. A zakaj? Mogoče zaradi naftnega lobija, mogoče pa zaradi pomanjkanja virov za izdelavo kvalitetnega proizvoda. Skratka, tole kar za to ceno zdej ponujajo, ni nč od nč. In medtem ko bomo čakal 100 let da bojo izpilili zadevo, bojo vmes pogruntali, da niso s tem nič naredili. Okoljska obremenitev bo ista, če ne celo večja....


No, ti si pri sebi lahko tako zelo prepričan, da bo tako v prihodnosti.

Poskusi z EV so bili že prej, celo manjše serije so tudi bile, ampak kmalu tudi uničene, ker je tako naftni lobi želel. Obstajajo tudi dokazi o tem.

Pač šele sedaj je dozorel čas za EV, ker je bil prej naftni lobi premočen. Ergo: Raznorazna politika kroji prihodnost.

Ne bo treba 100 let piliti EV-ja za enak razvojni preskok kot pri ICE.
Vseeno pa mi ne deluješ kot navdušenec za EV, niti ne kot nevtralnež, ampak bolj "kako dobiti 1000 in en način zakaj ne EV".

Gorje državi, kjer prevladujejo skeptiki na splošno. En lep primer je VB.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Locher To jan 05, 2021 10:41 am

Dajem času in razvojnikom čas. Ne rabim pa EV gorečnikov, ki demonizirajo ICE, me neprestano informirajo, kako bo nekaj uporabno čez "100 let" in evangelizirajo novosti. Super! Lepo je slišati! Ampak jaz živim danes in ne čez "100 let". Kdor hoče "future technology" danes, naj si jo pač omisli in naj bo srečen z njo. Srečni ljudje ponavadi ne čutijo potrebe po vsiljevanju svojih prepričanj drugim.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a J.McLane To jan 05, 2021 10:56 am

Glede posiljevanja, klasičen pogon boš imel na izbiro še dolgo časa, tako kot tudi danes še vedno lahko kupiš staro Nokio s fizično tipkovnico. Danes je tabor nasprotnikov EV kar velik, ko pa pridejo konkurenčni izdelki do potrošnika se pa zgodi premik in po 10-20 letih bodo ljudje tipa Locher v manjšini.

Večinski prehod na EV je neizbežen , neznanka je samo časovnica, kdaj se bo to zgodilo.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2021 10:59 am

Locher je napisal/-a:Dajem času in razvojnikom čas. Ne rabim pa EV gorečnikov, ki demonizirajo ICE, me neprestano informirajo, kako bo nekaj uporabno čez "100 let" in evangelizirajo novosti. Super! Lepo je slišati! Ampak jaz živim danes in ne čez "100 let". Kdor hoče "future technology" danes, naj si jo pač omisli in naj bo srečen z njo. Srečni ljudje ponavadi ne čutijo potrebe po vsiljevanju svojih prepričanj drugim.
Se strinjam.

Ne potrebujemo pa tudi a priori negativnežev in gorečih pljuvačev po vsem EV in OVE. Saj zato vedno vztrajam, da naj taki predlagajo boljše alternative za razvoj in prihodnost, pa je kvečjemu ena sama tema. (Ponavadi pa zmerjanje na veliko).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2021 11:00 am

J.McLane je napisal/-a:Glede posiljevanja, klasičen pogon boš imel na izbiro še dolgo časa, tako kot tudi danes še vedno lahko kupiš staro Nokio s fizično tipkovnico. Danes je tabor nasprotnikov EV kar velik, ko pa pridejo konkurenčni izdelki do potrošnika se pa zgodi premik in po 10-20 letih bodo ljudje tipa Locher v manjšini.

Večinski prehod na EV je neizbežen , neznanka je samo časovnica, kdaj se bo to zgodilo.


Lepo napisano in se pridružujem.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a TrijoAdijo To jan 05, 2021 11:56 am

Ja, poskusi z EV so bili že prej, a bodmo realni: Kdo bi si takrat omislu EV, ki ima domet slabih 100km, potem pa stoji na parkingu 2 dni prklopljen na štrom?
Ne potrebujemo pa tudi posiljevalcev z EV. Kupte si jih, mejte si jih, seveda če si jih lahko privoščite. Nas, diesel & petrol heade pa pustite pri miru. In ne, nisem nevtralnež niti zagovornik EV....Sem zagovornik enega in edinega ICE. Js sm spisal en kup minusov glede EV, od tebe pa nisem prebral niti enega plusa v prid EV. Sam pozivaš k predlogom za boljšo alternativo in bla bla bla....sam pa po tem vprašanju ne napišeš nič :roll: Pol pa zame napišeš da sem skeptik :roll:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a alexwell To jan 05, 2021 12:07 pm

trenutna infrastruktura ne omogoča večinskega prehodna na EV....že samo v sloveniji je več kot milijon reg, vozil in če pomislimo, da bi od tega bilo vsaj 100.000 EV do kakšnega kaos in borbe bi prišlo na polnilnih mestih
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2021 12:17 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Ja, poskusi z EV so bili že prej, a bodmo realni: Kdo bi si takrat omislu EV, ki ima domet slabih 100km, potem pa stoji na parkingu 2 dni prklopljen na štrom?
Ne potrebujemo pa tudi posiljevalcev z EV. Kupte si jih, mejte si jih, seveda če si jih lahko privoščite. Nas, diesel & petrol heade pa pustite pri miru. In ne, nisem nevtralnež niti zagovornik EV....Sem zagovornik enega in edinega ICE. Js sm spisal en kup minusov glede EV, od tebe pa nisem prebral niti enega plusa v prid EV. Sam pozivaš k predlogom za boljšo alternativo in bla bla bla....sam pa po tem vprašanju ne napišeš nič :roll: Pol pa zame napišeš da sem skeptik :roll:


Khm...preberi naslov teme, v katero pišeš. Si prepričan, da pišeš v pravo temo?

Jaz ne nasprotujem EV in OVE-ju, razumem zadeve in razumem tudi to, da vsaka ideja rabi čas da zaživi. To je zame dobra alternativa fosilnim gorivom in boljše zaenkrat še ne poznam. Meni alternativ ni treba izpostavljati, ker je ta zaenkrat najboljša.

Ostro pa nasprotujem tistim pljuvačem nergačem, ki ekstremno in z majavimi argumenti agitirajo proti EV. Dobro, saj lahko, ampak če so (ali ste, v primeru, da se tukaj prepoznate) toliko proti, predstavite alternativo, tisto pravo pot, kam bi moral razvoj zaviti, da bi bilo po vaše prav. Predpostavljam, da so možne tudi druge alternative, ampak od nergačev ni za pričakovati konstruktivnih predlogov, ker se njihov svet konča pri besedi NE.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver To jan 05, 2021 12:22 pm

alexwell je napisal/-a:trenutna infrastruktura ne omogoča večinskega prehodna na EV....že samo v sloveniji je več kot milijon reg, vozil in če pomislimo, da bi od tega bilo vsaj 100.000 EV do kakšnega kaos in borbe bi prišlo na polnilnih mestih


Uf, kakšne zlajnane fore...

Kolikokrat moram ponoviti, imejte potrpljenje!

Ne bo vse z danes na jutri, ampak se bo vse uredilo...Tudi prvi avtomobilisti pred 120+ leti so hodili v lekarno po bencin, ker še ni bilo bencinskih črpalk.

No, je še kakšen nergač na liniji?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a alexwell To jan 05, 2021 12:27 pm

potrpljenje glede česa? že pred 10imi leti sem se vozil s peugeotom ion, danes 2021 ni bistvenih sprememb na infrasktrukturi, proizvodnja EV pa se je drastično povečala...ljudje se še pred svojim blokom vsak dan borijo za parking ne da še jim bo omogočeno brezskrbno polnjenje
Zadnjič spremenil alexwell, dne To jan 05, 2021 12:30 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov