Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Če dec 13, 2018 4:49 pm

Ne vem kaj je zanj in kaj zate hiter prihod. Ampak ce od 2025 naprej prodavajo samo elektricne avte, kar ni realno, bojo samo elektricni avti na cesti tam okoli leta 2040.

Realno, imajo vsaj 30 let casa, da podvojijo kable. Naj se lotijo. Ce jim to ni dost, se pa naj lotijo kaksnega drugega dela. Bi pa znalo bit, da jih bo presenetilo tam nekje leta 2035, da zdaj bi pa res treba kaj naredit na tem. Kot nekatere pri nas preseneti sneg decembra.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz Če dec 13, 2018 5:00 pm

Hvala bogu, da se bo nadgradilo. To pomeni posel za slovenske firme. Če se pa poviša poraba bencina/dizla gre pa denar v roke Savdske Arabije..
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a limas Če dec 13, 2018 5:58 pm

Influenz je napisal/-a:Pusti ga, da v miru prebere. Se mi zdi da je tip človeka, ki počasi bere in še bolj počasi razumeva.

Slabo se ti zdi.
Še en prededipalec, ki se spušča na nivo ad hominem.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Če dec 13, 2018 6:02 pm

Poslušam studio ob 17h tema EV in ne morem verjeti kaj govorijo , vse je sestavljeno iz govora: nekoč bo , mi bomo postali najpametnjši , da ne omenjam , da smo že sedaj, morali bomo planirati vsako pot, si izračunavati koliko km dnevno lahko naredimo , voziti se bomo morali v Škatljica kot so SMART, TWINGO, ki bodo na el. in ko bomo polnili avto bomo celo čakali , da posije sonce in se bo šele takrat avto začel polniti, ko pa bo poln pa, če ga dnevno ne bomo izpraznili bomo elektriko iz baterije v avtomobilu pošiljali nazaj v omrežje , kot bi sedaj napolnili poln tank in , ko ga ne uporabiš kličeš soseda , da naj pride izčrpat tvoje gorivo iz avtomobila in ga natoči v svojega, no sedaj so ugotovili celo, da bomo v EV prvi v EU najbolj razviti in najpametnejši ali če strnem nam bodo torej vsako svobodo gibanja poizkušali maximalno omejiti in nas prisiliti v neko stalno planiranje vsakega osebnega premika ali še drugače postali naj bi črede ovac , ki jim pastirji dovoljujejo kdaj lahko kam in kako daleč gredo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a xxl Če dec 13, 2018 6:10 pm

In do letos bi, po prejšnjih napovedih, morali imeti 10 000 EV, pa jih imamo 1303. :lol:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Če dec 13, 2018 6:48 pm

Cigavih napovedi?
Takih oddaj kot ta ob 5h, ki je itak nisem poslusal, bo se veliko. Posel z nafto je prevelik, da bi ga nekateri opustili, stromarji so pa tako neumni, da jim ljudje mecejo denar v faco, pa se se jim ne da pojacat kablov. Na takem svetu v taki drzavi, je 1033 elektricnih avtov kar uspeh. Tistega, ki je napovedal 10,000, bi pa samo vprasal kaj je naredil za to do zdaj.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a xxl Če dec 13, 2018 7:22 pm

V oddaji so to povedali. Žlender & Co. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Če dec 13, 2018 7:48 pm

Ja saj , ko njega poslušaš z njegovimi idejami včasih dobiš ali dobim občutek kot , da živi v nekem svojem s sedanjostjo povsem neprimerljivem svetu, problem je samo , ko so takšni ljudje na mestih kjer lahko povzročijo običajnim državljanom veliko težav.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Če dec 13, 2018 8:39 pm

Da pogledaš skoz okno in rečeš, da vozijo avti v glavnem na bencin in dizel, in zato bo tako še 100 let, ne rabiš neke pameti.
Ti živiš ne v sedanjosti, ampak v preteklosti. Če bi živel v sedanjosti, bi že opazil, da ljudje hočejo električne avte, in v bližnji prihodnosti jih bojo dobili. Ali bo pa pol avtoindustrije propadlo, ker dizelskih j**c si nihče več ne zares želi. Ja, v nečem se moraš vozit, ampak če nam ne bojo dali električnih, bomo kupovali najcenejše bencinarje in dizle, to pa pomeni kitajce, največ korejce.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1294
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a J.McLane Če dec 13, 2018 9:09 pm

lin je napisal/-a:Pred kratkim je bil na TV intervju s strokovnjakom Elesa, ki je jasno povedal, da je naše el. omrežje preslabo za hitri prihod EV, to je za nas laike ponazoril z vodo npr: sedaj dobivamo vodo po ceveh x premera in če bi prišlo do nenadnega povečanja potrebe po vodi bi bilo potrebno vse dovodne cevi menjati z bistveno večjim premerom cevi, enako je z el. ni problem v napetosti, problem je v moči in lajično povedano v debelini dovodnih kablov, ki so premajhnega preseka za povečano obremenitev , da pa vse to zamenjaš pa rabiš kar nekaj časa tudi let. In ne pametujte sedaj o tem , ker to je povedal strokovnjak, ki pozna slovensko el. omrežje do potankosti.


Navedi vir ali pa boti tiho. Evo jaz ima vir direkt od ELESa, ki pravi drugače kot trdiš ti:
https://www.avto-magazin.si/plugin/mag- ... -koristni/
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Če dec 13, 2018 10:23 pm

Predvsem si nikoli ničesar ne izmišljujem, je pa res , da veliko preberem ali gledam na različnih medijih itd..., vsekakor pa si ne zapisujem podatke o virih in si jih tudi ne mislim zaradi takšnih kot si ti , včasih tudi navedem kakšen vir , ker mi je pač trenutno ravno pri roki ali sem ga šele prebral, če prelistaš ali prebereš samo 2-3 podatke na dan si pač vir zapomniš , če pa to delaš širše in mnozično pa res ne razmišljam o tem kdaj točno kje sem kaj prebral ali slišal, kot sem dejal nikoli pa si ničesar ne izmišljujem , ker tudi ne vem kakšen smisel bi to imelo.
Zadnjič spremenil lin, dne Če dec 13, 2018 10:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Če dec 13, 2018 10:26 pm

cc09 je napisal/-a:Da pogledaš skoz okno in rečeš, da vozijo avti v glavnem na bencin in dizel, in zato bo tako še 100 let, ne rabiš neke pameti.
Ti živiš ne v sedanjosti, ampak v preteklosti. Če bi živel v sedanjosti, bi že opazil, da ljudje hočejo električne avte, in v bližnji prihodnosti jih bojo dobili. Ali bo pa pol avtoindustrije propadlo, ker dizelskih j**c si nihče več ne zares želi. Ja, v nečem se moraš vozit, ampak če nam ne bojo dali električnih, bomo kupovali najcenejše bencinarje in dizle, to pa pomeni kitajce, največ korejce.

Nikoli nisem navajal , da EV ne bodo prišla , moje osebno mnenje je, da pač ne tako hitro kot nekateri napovedujejo in avtomobilska industrija ne bo propadla zaradi avtomobilov na fosilna goriva , ravno nasprotno predvideva se precejšnje odpuščanje delavcev ravno zaradi prihoda EV , ker pa nekateri tako želite vire evo ti enega , ki misli podobno kot jaz

https://www.zurnal24.si/avto/cez-stiri- ... cin-317713
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver Pe dec 14, 2018 5:45 am

Stara resnica je, da se zaradi napredka in ukinitve stare tehnologije vedno odpušča delavce...ampak temu vedno sledi nova tehnologija in nove potrebe po delavcih.

Lep primer je Nemčija: Zaradi napredka in gospodarske rasti je vedno potrebovala delavce, ker jih doma ni imela, Pred 50 leti so bi to npr. Turki in Jugoslovani, dandanes pa ljudje iz Bližnjega Vzhoda. Ergo: Napredek ne zmanjšuje števila delovnih mest!

V razvitem svetu je stalnica, da vsak dan veliko podjetij propade...ampak je stalnica tudi to, da jih veliko tudi nastane. To marsikomu v Sloveniji še ni jasno in dela neutolažljivo tragedijo iz vsake zgodbe o propadlem podjetju posebej...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe dec 14, 2018 6:29 am

lin je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:Da pogledaš skoz okno in rečeš, da vozijo avti v glavnem na bencin in dizel, in zato bo tako še 100 let, ne rabiš neke pameti.
Ti živiš ne v sedanjosti, ampak v preteklosti. Če bi živel v sedanjosti, bi že opazil, da ljudje hočejo električne avte, in v bližnji prihodnosti jih bojo dobili. Ali bo pa pol avtoindustrije propadlo, ker dizelskih j**c si nihče več ne zares želi. Ja, v nečem se moraš vozit, ampak če nam ne bojo dali električnih, bomo kupovali najcenejše bencinarje in dizle, to pa pomeni kitajce, največ korejce.

Nikoli nisem navajal , da EV ne bodo prišla , moje osebno mnenje je, da pač ne tako hitro kot nekateri napovedujejo in avtomobilska industrija ne bo propadla zaradi avtomobilov na fosilna goriva , ravno nasprotno predvideva se precejšnje odpuščanje delavcev ravno zaradi prihoda EV , ker pa nekateri tako želite vire evo ti enega , ki misli podobno kot jaz

https://www.zurnal24.si/avto/cez-stiri- ... cin-317713

Haha, kdo so ti nekateri? Jasno da ne bojo tako hitro kot napovedujejo nekateri, jasno je pa tudi da bojo veliko prej kot napovedujejo "nekateri". To z nekaterimi brez stevilk in imen je eno samo mlatenje prazne slame. Sigurno lahko najdes norca, ki napoveduje, da se bomo leta 2020 z elektricnim avtom peljali na luno, pa je vreden odpiranja teme? So zato elektricni avti brez veze, ce ne bomo sli na luno?
Pusti druge in poslusaj moje napovedi. Leta 2025 bo avto v rangu golfa najkasneje do 100,000 km cenejsi na elektriko kot na bencin ali dizel, tak z dosegom vsaj 500 km. To je minimum kje bomo. Ne napovedujem kolk jih bojo prodali, to je v nasih rokah, po moje ne malo in vprasanje ce jih bojo lahko zadost naredili.
Odpuscanje pomeni 50 ali pa 100,000 odpravnin. Pomeni prenovo ali zaprtje tovarn, kar je strosek. Pa se strosek razvoja elektricnih avtov. Ostane se tisto cesar se najbolj bojijo, spremembe trznih delezov. Ce imata danes dva po 10%, bo pri elektricnih avtih en morda imel 2, drugi pa 20. Nihce ne ve, sigurno je samo, da delezi ne bojo ostali enaki. Ce se neka firma zreducira za petkrat, to lahko ni bankrot, ampak zame je to propad, ti pa temu reci kar ces.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a emozul Pe dec 14, 2018 8:40 am

Pusti druge in poslusaj moje napovedi.

To je pa stavek leta, si bomo vsi zapomnili!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe dec 14, 2018 9:02 am

Stavek leta se strinjam in glej nenadoma imamo pri nas kar tu na forumu najpametnejšega in 100% pravilnega napovedovalca prihodnosti , bravo vedel sem , da v Sloveniji vse najbolje vemo in smo, oziroma so nekateri najpametnejši nasploh na svetu. :lol: :lol: :lol:
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe dec 14, 2018 11:01 am

Tako je. Zapomni si leta 2025 kje si prebral pravo napoved. Tu od mene, ne pa na autoblogu od jutarnog lista.

Ne, resno, to ni (samo) moja napoved, ampak povzetek in seštevek resnih napovedi, realnih načrtov itd. Po letu 2025 boš še lahko kupil dizla ali bencinarja, samo splačal se več ne bo. In s tem se bo tudi končal njihov razvoj. Nihče ni prepovedal katodnih televizij, še zmeraj lahko postaviš tovarno za njih, morda jih lahko celo še kje kupiš, sigurno bi bile tudi cenejše od lcdjev, ampak nikomur to ne pade na pamet, nihče jih več noče, nihče jih ne pogreša (tudi če imajo kakšno prednost v sliki).
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1294
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a J.McLane Pe dec 14, 2018 11:21 am

Ta s CRT in LCD je zanimiva, v bistvu ima LCD še danes samo eno bistveno prednost pred CRT, velikost glede na diagonalo zaslona. Vse drugo je praktično slabše oz. šele sedaj po 10 letih masovnega prehoda na LCD prihaja na nivo.

EV pa ima samo eno slabost, hitro polnjenje, vse ostalo je boljše.

Medtem v Nemčiji pa je bila odprta prva polnilnica s 450 kW močjo, 100 km dosega se napolni v manj kot 3 minutah:
https://insideevs.com/fastcharge-porsch ... er-450-kw/
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe dec 14, 2018 11:39 am

cc09 je napisal/-a:Tako je. Zapomni si leta 2025 kje si prebral pravo napoved. Tu od mene, ne pa na autoblogu od jutarnog lista.

Ne, resno, to ni (samo) moja napoved, ampak povzetek in seštevek resnih napovedi, realnih načrtov itd. Po letu 2025 boš še lahko kupil dizla ali bencinarja, samo splačal se več ne bo. In s tem se bo tudi končal njihov razvoj. Nihče ni prepovedal katodnih televizij, še zmeraj lahko postaviš tovarno za njih, morda jih lahko celo še kje kupiš, sigurno bi bile tudi cenejše od lcdjev, ampak nikomur to ne pade na pamet, nihče jih več noče, nihče jih ne pogreša (tudi če imajo kakšno prednost v sliki).


Glej vse je mogoče lahko , da imaš prav lahko pa tudi ne , jaz vem , da prihajajo EV bolj kot to pa mislim , da jim ne bo uspela slediti infrastruktura potrebna za nihovo polnjenje in pa cena glede na konfort velikost in udobje v vozilu , jaz pač nisem pripravljen iz avtomobila srednjega razred in njegovega udobja preiti na nek majhen EV samo zato , da se bom ceneje vozil, ker večji je in po moje še bo občutno dražji od fosilnega, če pa bodo cene primerljive konfortu velikosti in udobnosti, pa no problem zakaj pa ne , toda v to pač do 2025 še ne verjamem da bo.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe dec 14, 2018 11:46 am

J.McLane je napisal/-a:Ta s CRT in LCD je zanimiva, v bistvu ima LCD še danes samo eno bistveno prednost pred CRT, velikost glede na diagonalo zaslona. Vse drugo je praktično slabše oz. šele sedaj po 10 letih masovnega prehoda na LCD prihaja na nivo.

EV pa ima samo eno slabost, hitro polnjenje, vse ostalo je boljše.

Medtem v Nemčiji pa je bila odprta prva polnilnica s 450 kW močjo, 100 km dosega se napolni v manj kot 3 minutah:
https://insideevs.com/fastcharge-porsch ... er-450-kw/


Mislim , da ima več primerljivih slabosti ne samo hitrost polnjenja, tu je še domet in predvsem cena glede na velikost, udobje in nasploh konfort med vožnjo. Sicer vem , da se ponavljam toda še enkrat pravim, nisem se pripravljen voziti v mini škatljicah samo zato , ker so el. in je vožnja cenejša, saj je EV nekega srednjega razreda pa primerljivo vsaj zaenkrat še občutno predrag.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 51 gostov