Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a uros11 So dec 15, 2018 1:03 pm

VW bo imel nekega I.D.ja za male pare. Domet bo verjetno še vedno skromen. Bodo pa vsaj male pare, če je res, kar pišejo, da naj bi bil okrog 20 jurjev, upajmo, da z baterijo. Predragi za enkrat, za ta denar lahko še vedno hudega dizla kupimo.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz So dec 15, 2018 2:08 pm

lin je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:Ne, to ni res, ljudje bojo sli sami na ev, ni jih treba silit, od tega bi bil samo kontra efekt, ampak sli bojo na dobre ev, ne na pezo c-zero in podobne. Ev bo zmagal, ker je boljsi, ne ker je cenejsi.



Bo zmagal nekoč , ko bo boljši sedaj pa še ni , ko bodo odpravili tri njegove največje pomankljivosti , domet, hitrost polnjenja in previsoka cena , do tega pa je še daleč.


Električni avtomobil bo vedno imel nižji domet in počasnejše polnjenje kot bencinski/diesel avto. Bo pa mogoče enkrat stal toliko kot bencinski/diesel avtomobil. Dejstvo je, da brez EU vzpodub bi danes vozili in kupovali avtomobile z EU 1 normami in slabše.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1108
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 So dec 15, 2018 2:32 pm

lin je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:Ne, to ni res, ljudje bojo sli sami na ev, ni jih treba silit, od tega bi bil samo kontra efekt, ampak sli bojo na dobre ev, ne na pezo c-zero in podobne. Ev bo zmagal, ker je boljsi, ne ker je cenejsi.



Bo zmagal nekoč , ko bo boljši sedaj pa še ni , ko bodo odpravili tri njegove največje pomankljivosti , domet, hitrost polnjenja in previsoka cena , do tega pa je še daleč.

Za nekoga je boljsi ze danes, za nekoga bo cez 2 leti, po 2025 bo boljsi za skoraj vse, razen izredne primere, kot so zarukanci.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a tha_man So dec 15, 2018 3:04 pm

Ta moment je EV "boljši" kvečjemu za po mestu, kjer slabosti kot so nizek domet in dolg čas polnjenja ne pridejo toliko do izraza. Žal je problem nabavna cena, zaradi katere EV ne upraviči prihranka na gorivu.

Ko bo nabavna cena primerljiva z ICE (mogoče okoli 2025), bo EV spodobna izbira za ljudi, ki se poredko odpravijo na avtocesto ali daljše poti. Pod pogojem, da bo tudi takrat ponujal ustrezen prihranek na gorivu.

Za vse ostale bo EV inferioren, dokler ne pogruntajo baterij, ki bodo zagotavljale dovolj dolgo avtonomijo in hitro poljenje. Ali pa ICE avtomobilov ne ubijejo z visokimi davki in okoljevarstvenimi normami. Glede na razvoj dogodkov žal bolj stavim na drugo varianto...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin So dec 15, 2018 3:33 pm

cc09 je napisal/-a:
lin je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:Ne, to ni res, ljudje bojo sli sami na ev, ni jih treba silit, od tega bi bil samo kontra efekt, ampak sli bojo na dobre ev, ne na pezo c-zero in podobne. Ev bo zmagal, ker je boljsi, ne ker je cenejsi.



Bo zmagal nekoč , ko bo boljši sedaj pa še ni , ko bodo odpravili tri njegove največje pomankljivosti , domet, hitrost polnjenja in previsoka cena , do tega pa je še daleč.

Za nekoga je boljsi ze danes, za nekoga bo cez 2 leti, po 2025 bo boljsi za skoraj vse, razen izredne primere, kot so zarukanci.


Vse se bo šele videlo čaz čas in tudi to koliko bo po 2025 še "zarukancev" po tvoje , jaz mislim , da jih bo še vedno precej več kot pa "nedpovprečno pametnih , za kar se kot kaže imaš ti in res ne razumem , da pri vsej tej tvoji visoki intelegenci ne zmores sestaviti enega posta kjer ne bi bil žaljiv.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz So dec 15, 2018 4:01 pm

Jaz tudi mislim da 2025 neke velike tranzicije na EV ne bo. Mogoče 2035.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a xxl So dec 15, 2018 4:36 pm

Zoe naj bi naredil do 400 km, če je 300, je že zanimiv za marsikoga. Edino končna hitrost bi lahko bila vsaj 160. Moral bi še bit cca 20 000 z baterijami, da začnem razmišljat o njem.
Vsekakor bom čez nekaj let v dilemi, kaj bo poganjalo moj nov avto.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a limas So dec 15, 2018 5:03 pm

EV bo za široke mase aktualen, ko bo prišlo do tehnolođkega preboja pri razvoju baterij.
Tega ni na vidiku, mnogi ugledni proizvajalci avtov pa vzporedno z EV razvijajo tudi tehnologijo vodikovih gorivnih celic.
Zmagovalca bomo dobili čez desetletje ali dve.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin So dec 15, 2018 5:07 pm

Glede na to, da EV niso ravno od včeraj temveč so že kar nekaj časa na trgu, pa se vsaj do sedaj vse velike napovedi o njihovi množičnosti niso uresničile, temveč so daleč od tega in tudi svetovna javnomnenska raziskovanja ne kažejo nekega velikega navdušenja za njih prej obratno in to kljub zelo veliki medijski in politični podpori, vsaj jaz tudi v bližnji prihodnosti ne vidim nekega velikega preboja na tem področju ( verjamem v hibride v povsem EV pa ne), verjetno enkrat pride do tega, toda do takrat bo po moje še preteklo kar veliko vode.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin So dec 15, 2018 5:11 pm

xxl je napisal/-a:Zoe naj bi naredil do 400 km, če je 300, je že zanimiv za marsikoga. Edino končna hitrost bi lahko bila vsaj 160. Moral bi še bit cca 20 000 z baterijami, da začnem razmišljat o njem.
Vsekakor bom čez nekaj let v dilemi, kaj bo poganjalo moj nov avto.



Jaz o njem ne bi razmišljal tudi če bi imel domet 500km in ceno okrog 20000 in to zaradi majhnosti in temu primernega neudobja in počutja med vožnjo. Imamo doma clia in vem kako se počitum, če ga vozim v primerjavi z mojih QQ, za v trgovino je vredu za kam dlje pa vsaj zame ne.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1108
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 So dec 15, 2018 8:27 pm

lin je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:
lin je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:Ne, to ni res, ljudje bojo sli sami na ev, ni jih treba silit, od tega bi bil samo kontra efekt, ampak sli bojo na dobre ev, ne na pezo c-zero in podobne. Ev bo zmagal, ker je boljsi, ne ker je cenejsi.



Bo zmagal nekoč , ko bo boljši sedaj pa še ni , ko bodo odpravili tri njegove največje pomankljivosti , domet, hitrost polnjenja in previsoka cena , do tega pa je še daleč.

Za nekoga je boljsi ze danes, za nekoga bo cez 2 leti, po 2025 bo boljsi za skoraj vse, razen izredne primere, kot so zarukanci.


Vse se bo šele videlo čaz čas in tudi to koliko bo po 2025 še "zarukancev" po tvoje , jaz mislim , da jih bo še vedno precej več kot pa "nedpovprečno pametnih , za kar se kot kaže imaš ti in res ne razumem , da pri vsej tej tvoji visoki intelegenci ne zmores sestaviti enega posta kjer ne bi bil žaljiv.

Ne ponavljaj skoz enih in istih neumnosti, pa ne bom zaljiv. In kako bi drugace imenoval tiste, ki ne bojo izbrali boljsega, cenejsega in cistejsega pogona? Tudi avtoceste bojo pokrite s polnilci, ali cim podobnim. Tudi ce naredis 500 km po avtocesti vsak dan, je to 250 v eno smer, tam se verjetno ne takoj obrnes in picis domov. Tudi vprasanje ce bo res dizel bolj prakticen, ce z njim ne bos smel do cilja v mestu, ampak presedat prej na avtobus.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin So dec 15, 2018 9:19 pm

Kot prvo enako kot meni očitaš ponavljanje "neumnosti " jih lahko jaz tebi razlika je v tem , da jaz pri tem nisem žaljiv, kot drugo tisto kar je zate boljše ni nujno , da je za vse, to je samo tvoja ocena , ki nič ne pomeni, kako bo , ko bo bomo šele videli in jaz pač ne verjamem v tvojo jasnovidnost , da bo z EV vse tako preprosto in brez problemov kot si ti predstavljaš, predvsem pa ne še kmalu in tako tudi kažejo razne raziskave po svetu, ki pa so ti lahko všeč ali pa ne, do tega imaš vso pravico , ki pa je nimaš pravice vsiljevati drugačemislečim in jih zaradi tega celo žaliti, tudi če voziš 500km ali 250 v eno smer še ne pomeni , da sem zato pripravljen ure čakati , da lahko napolnim izpraznjene baterije , jaz npr nisem, glede dizla se celo strinjam s teboj in ga ne zagovarjam, tudi sam sem zadnjega imel že pred več kot 6leti, še vedno pa pritrdim tistim , ki delajo res veliko km in imajo večji in težji avto , da je to trenutno še vedno najbolja opcija zanje, predvsem pa ti želim dopovedati, da lahko imaš vedno svoje mnenje in prepričanje, toda zato ne napadaj in žali tistih , ki imajo pač drugačno. :)
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1108
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 So dec 15, 2018 9:48 pm

Mnenje je nekaj, lahko ga imas kaksnega ces, ponavljanje stvari, ki ne drzijo, je pa nekaj drugega in neumno, drugega izraza pac ni. Vsaj ne manj zaljivega.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin So dec 15, 2018 10:16 pm

In kaj ne drži in je neumno kar ti g. pametni tako sigurno veš.
A se sploh zavedaš , da si ravni ti tisti , ki ves čas ponavlja eno in isto in posiljuje drugače misleče s svojim prepričanjem , preberi svoje poste, saj pa se ves čas samo ponavljaš in se delaš najpametnejšega na forumu.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver Ne dec 16, 2018 5:49 am

Lin...ti si daleč najpametnejši v tej temi in se ti ni bati, da ti bo kdo prevzel ta naslov. Ampak to je samo moje mnenje, vsak ima lahko svojega in ni nujno, da se strinjaš s tem...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Ne dec 16, 2018 11:24 am

Daleč od tega kar si napisal, nikoli si ne domišljam , da sem najpametnejši in tudi pišem ne v tem smislu, verjetno preveč površno prebiraš ali preberete napisano in poten navalite na prvo žogo, kot se temu reče , samo svoje mnenje in razmišljanje napišem in občasno dodam kakšen vir , ki ga potrjuje ( tako kot vsi tudi objave strovnjakov ali novinarjev ni nujno , da so pravilne pri raznih ugotovitvah in napovedih, to se je že ničkolikokrat izkazalo) in daleč od tega pa da bi si domišljal , da vse vem in še manj , da sem jasnoviden in vem kako bo v prihodnje, to je bolj domena nekaterih drugih , res pa je da me EV trenutno ne prepričajo in ne navdušujejo in to nekatere zelo moti toda tako pač jaz mislim in imam vso pravico do tega, si pa lepo napisal svoje mnenje, brez kakšnih nepotrebnih dodatkov imaš vso pravico , da misliš kakorkoli pač želiš. :)

PS: sploh pa a ni bolj zanimivo sodelovati na forumu kjer so mnenja različna kot pa, če je prisotno enoumlje , na takem forumu sploh ne bi sedeloval , ker je preveč dolgočasno , če vsi samo pihajo v isti rog.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1108
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Ne dec 16, 2018 1:27 pm

Neumnosti so, da se bo vleklo 100 metrske kable iz stanovanj na parking. Neumnost je, da bo omrezje crknilo in da ni denarja za povecanje. Neumnost je, da ne bo dovolj elektrike. Neumnost je, da se bo elektrika tolk podrazala, da ne bo prihranka proti gorivu. Neumnost je, da ljudje nocejo elektricnih avtov - res pa je, da nocejo slabih elektricnih avtov, dobrih pa ni prav veliko za kupit. Neumnost je, da so dosegi premajhni, pa se povecali se bojo. Neumnost je, da so elektricni avti avtomatsko drazji za naredit, niso, ko se povecajo kolicine, bojo pa se cenejsi.
Prakticno vsak stereotip o njih je neumnost, in to vsak dan vecja neumnost.
Res je edino, da so danes relativno dragi, ampak dragi so ravno zato, ker jih ne morejo naredit tolk kot jih bi lahko prodali, torej jih ljudje hocejo. Danes je v vsakem ev vsaj 10 jurjev davka na povprasevanje.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Električna vozila

Napisal/-a danci1973 Ne dec 16, 2018 2:01 pm

cc09 je napisal/-a:Neumnost je, da se bo elektrika tolk podrazala, da ne bo prihranka proti gorivu.

Trenutno je cena polnjenja na Petrolovih hitrih polnilnicah takšna, da je vožnja z EV dražja od vožnje z dizlom.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1108
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Ne dec 16, 2018 2:05 pm

To ni nek problem, ker tiste polnilnice vecinoma itak ne delajo, in se ne mores zanasat na njih.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Električna vozila

Napisal/-a danci1973 Ne dec 16, 2018 2:16 pm

Kar se mene tiče, je to kvečjemu še večji problem za uporabnost EV.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 119 gostov