Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Ne dec 30, 2018 12:54 pm

Ne živim v mestu in nikoli nisem in nikoli ne bom , razen če bi bil kako prisiljen v to, za kar pa ne vidim nobenega vzroka in zato me to ne gane sploh, sicer pa to vedno povem, EV ja za po mestu seveda in kot drugi avto , če si to lahko privoščiš za kaj drugega pa zaenkrat še ne, nikjer pa še nisem zasledil , da bi prepovedali vstop v mesto za bencinarje , povsod je problem dizel , razen kjer je pač vsem prepovedano , čakam na to prepoved , ki jo nekateri dizelaši tako vneto napovedujejo zaenkrat je še ni. :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver Ne dec 30, 2018 12:59 pm

Potrpljenje..vse bo še prišlo na vrsto. Presenečenj ne bo, samo nekaj let zamika...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Ne dec 30, 2018 6:53 pm

Vsaj zaenkrat še ni kje na vidiku, sicer pa si to želijo predvsem dizelaši , ki tako vneto trdijo kako sta dizel in bencinar enako problematična v smislu okolja in zdravja ljudi itd..kar seveda ne drži saj pa mesta , ki prepovedujejo vstop dizlom, že dobro vedo kako je tem in ne prepovedujejo dizlov kar tako brez veze, ker je to trenutno v modi mislim , da pa je to bolj v smislu našega starega pregovora: če meni pogine krava, naj še sosedu...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver Ne dec 30, 2018 7:21 pm

Bravo lin, ti veš vse..vse odgovore poznaš, vse o drugih veš. In da ne pozabimo, velikokrat poveš eno in isto, pa še to tisto, kar smo že vedeli.

Mogoče ti bo počasi kapnilo, da ta forum ni ravno tak "nabijaški" kot katerikoli drugi "javni" forum, kjer se lahko dela kar želi, tu ne postaneš strokovnjak, če si nabiraš (bolj nabijaš) poste na forumu s pisanjem in ponavljanjem ene in iste vsebine. Ne izpade resno, niti kredibilno, čeprav je res, da je to vseeno tvoje mnenje. Neprestano ponavljanje očitnega - čemu? Imaš mar občutek, da te ne razumemo? Da te nismo prebrali?

No, sedaj pa nadaljuj s svojo mantro...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Ne dec 30, 2018 11:56 pm

Joj , joj še en užaljeni dizelaš, kot pravijo: če stopiš mački na rep , pač zacvili in ta forum ni nič kaj drugačen kot so drugi in nič si nikoli ne domišljam , da vse vem, prej bi to lahko trdil zate in tvoje poste. Priznam , da pa včasih malo po provociram in taki kot si ti takoj nasedejo, sicer pa zakaj pa bi moralo biti na forumu vse samo dolgočasno........, ponavljanja je pa kot povsod tudi tu veliko, kar pa je normalno saj pa mislim , da večina pa res ne prebira starih postov itd...

Lp ;)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a xxl Po dec 31, 2018 12:09 am

xxl je napisal/-a:
Influenz je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Fantje, ko hodim po centru Madrida, kjer se trnutno nahajam, vidim nešteto EV in hybridov, tudi električnih skuterjev in biciklov. Res je večina službenih (taxi, rentacar), pa vendar je slika čisto drugačna kot pri nas, predvsem v številčnosti. Zanimivo je, da javnih polnilnih postaj sploh ne opažam, pa vidim kar nekaj privat Leafov, Zerotov...V centru pa ni družinskih hiš. ;)


Saj tu sploh ni dileme, EV je za po mestu idealen. Slej kot prej bodo prepovedali uporabo avtomobilov na notranje izgorevanje v mestu, torej boš imel dve opciji, ali parkiraš ob robu in nadaljuješ vožnjo z javnim prometom ali pa imaš EV..

Res je, letos oktobra so začeli omejevati promet za nerezidente, starejše dizle. EV imajo prost dostop in glede na to koliko gost promet je in koliko ljudi je na odprtem, nočem niti pomislit kaj vdihujem. Kako je šele bilo pred tem?

Zdaj pa druga skrajnost. Peljemo se 600 km proti Galiciji in srečam samo i8, pa še to najbrž lokalec, ki se je pravkar vključil na polovici moje poti. Za nas je 300 km verjetno dovolj, ne morem si zamislit, da bi stali pol ure ali več, da nafilamo EV in nadaljujemo 600 kilometersko pot, saj smo stali 2x po 5 minut, od tega enkrat za tankanje.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver Po dec 31, 2018 6:15 am

lin je napisal/-a:Joj , joj še en užaljeni dizelaš, kot pravijo: če stopiš mački na rep , pač zacvili in ta forum ni nič kaj drugačen kot so drugi in nič si nikoli ne domišljam , da vse vem, prej bi to lahko trdil zate in tvoje poste. Priznam , da pa včasih malo po provociram in taki kot si ti takoj nasedejo, sicer pa zakaj pa bi moralo biti na forumu vse samo dolgočasno........, ponavljanja je pa kot povsod tudi tu veliko, kar pa je normalno saj pa mislim , da večina pa res ne prebira starih postov itd...

Lp ;)


Posploševanje, ponavljanje, provociranje...bravo lin, dosežek tvojega življenja!
Med vrsticami naj bi bilo razbrati, da nisi med najmlajšimi uporabniki foruma, po obnašanju pa spadaš ravno mednje.
Verjemi, ta forum marsikdo uporablja za koristne nasvete, tudi z iskalnikom se da poiskati že podan koristen nasvet in zato še kako prav pride branje starih postov.
In zato tebe lin te ne potrebujemo tukaj, ker si mnenja "da starih postov nihče ne bere"..bo forum bolj pregleden in zanimiv in - zakaj zavraga bi moral biti podoben vsem ostalim? Zakaj ne bi smel biti ta forum bolj profesionalen in brez odvečnega smetenja?
Ah ja, zato, ker je tu lin...čisto nobena pridobitev nisi za ta forum, pritlehno podtikaš svoje izjave tako, da umetno povzročaš bolj ali manj burne odzive forumašev. To je navadno trolanje..znak neresnega uporabnika!

In kje si ti zasledil, da zagovarjam dizelaše, ker naj bi bil po tvojem "užaljen dizelaš"?
Spet posplošuješ in v tem primeru meni delaš krivico, ker me označuješ za nekaj, kar nima osnove...pa preveri vse moje stare poste vse od leta 2004 in mi predstavi podlago za tvojo trditev!

Kaj sedaj, boš stisnil rep med noge?
Pazi, od tvojega odgovora je odvisna tvoja kredibilnost na tem forumu...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a J.McLane Po dec 31, 2018 8:38 am

Medtem ko nekateri napovedujejo sesutje električnega omrežja se pa omrežnina ceni:
https://www.zurnal24.si/slovenija/odlic ... jsa-321326

Ali imajo denarja dovolj ali pa načrtno hočejo sesuti električno omrežje, le kaj bi lahko bilo?

Ne razumem tudi tiste fore da EV nimajo duše. Kaj točno naj bi dalo avtu dušo? A so to vozila ki se jih štanca do onemoglosti (Clio, Golf) ali so to vozila, ki so nekaj posebnega, v katerem koli smislu pač že?

Kdor je gledal Top Gear, je lahko zasledil veliko pljuvanja čez EV in in hibride, ampak v resnici niso pljuvali direktno same tehnike, ampak slabe vozne lastnosti direktno konkretnih primerov (npr. Prius). Ko so dobili na test za njih "proper" hibride (Ferrari, McLaren, Honda, i8) in sedaj tudi že EV (Rimac), so malo obrnili svojo ploščo. Zanimivo je bilo tudi to da je veliko gostov v tej oddaji imelo tudi Priusa, pa čeprav so bili "car guy" tipi gostov, enostavno so ločili avto za v službo oz. comuting in avto za zabavo, za take ne obstaja avto, ki bi znal oboje. Tako kot ne obstaja celoletna guma, ki bi znala vse.

Jay Leno velja za enega največjih ljubiteljev avtomobilov, in potem ti ta tip izjavi da bo Toyota Prius enkrat zbirateljski avto. Brez duše, resno?

Čez 5 let bo pa izjavil, da je Nissan Leaf zbirateljski avto.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz Po dec 31, 2018 9:15 am

xxl je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:
Influenz je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Fantje, ko hodim po centru Madrida, kjer se trnutno nahajam, vidim nešteto EV in hybridov, tudi električnih skuterjev in biciklov. Res je večina službenih (taxi, rentacar), pa vendar je slika čisto drugačna kot pri nas, predvsem v številčnosti. Zanimivo je, da javnih polnilnih postaj sploh ne opažam, pa vidim kar nekaj privat Leafov, Zerotov...V centru pa ni družinskih hiš. ;)


Saj tu sploh ni dileme, EV je za po mestu idealen. Slej kot prej bodo prepovedali uporabo avtomobilov na notranje izgorevanje v mestu, torej boš imel dve opciji, ali parkiraš ob robu in nadaljuješ vožnjo z javnim prometom ali pa imaš EV..

Res je, letos oktobra so začeli omejevati promet za nerezidente, starejše dizle. EV imajo prost dostop in glede na to koliko gost promet je in koliko ljudi je na odprtem, nočem niti pomislit kaj vdihujem. Kako je šele bilo pred tem?

Zdaj pa druga skrajnost. Peljemo se 600 km proti Galiciji in srečam samo i8, pa še to najbrž lokalec, ki se je pravkar vključil na polovici moje poti. Za nas je 300 km verjetno dovolj, ne morem si zamislit, da bi stali pol ure ali več, da nafilamo EV in nadaljujemo 600 kilometersko pot, saj smo stali 2x po 5 minut, od tega enkrat za tankanje.


Si ti resen? Na relaciji 600 km si ne predstavljaš, da se za pol ure ustaviš in nekaj poješ/popiješ?? Kaj si ti en izmed tistih, ki vozi prtljažnik poln konzerv pa prepečenca na morje?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Po dec 31, 2018 10:18 am

Omreznina se ceni, ker poraba elektrike narasca in se je vseeno vec pobere, pa se bolj bo narascala. Ce bi poraba padla, bi pa omreznina sla gor, ker je to skoraj fiksen strosek.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Električna vozila

Napisal/-a danci1973 Po dec 31, 2018 10:36 am

Influenz je napisal/-a:Si ti resen? Na relaciji 600 km si ne predstavljaš, da se za pol ure ustaviš in nekaj poješ/popiješ??

Odvisno od relacije - če si ves čas na avtocestah, lahko 600 km prevoziš v slabih 5. urah in jaz tu ne vidim nobene potrebe za ustavljanje (razen za tankanje, če pač nisi začel s polnim tankom - ampak to je 5 minut, ne 30).
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Po dec 31, 2018 11:39 am

Firediver je napisal/-a:
lin je napisal/-a:Joj , joj še en užaljeni dizelaš, kot pravijo: če stopiš mački na rep , pač zacvili in ta forum ni nič kaj drugačen kot so drugi in nič si nikoli ne domišljam , da vse vem, prej bi to lahko trdil zate in tvoje poste. Priznam , da pa včasih malo po provociram in taki kot si ti takoj nasedejo, sicer pa zakaj pa bi moralo biti na forumu vse samo dolgočasno........, ponavljanja je pa kot povsod tudi tu veliko, kar pa je normalno saj pa mislim , da večina pa res ne prebira starih postov itd...

Lp ;)


Posploševanje, ponavljanje, provociranje...bravo lin, dosežek tvojega življenja!
Med vrsticami naj bi bilo razbrati, da nisi med najmlajšimi uporabniki foruma, po obnašanju pa spadaš ravno mednje.
Verjemi, ta forum marsikdo uporablja za koristne nasvete, tudi z iskalnikom se da poiskati že podan koristen nasvet in zato še kako prav pride branje starih postov.
In zato tebe lin te ne potrebujemo tukaj, ker si mnenja "da starih postov nihče ne bere"..bo forum bolj pregleden in zanimiv in - zakaj zavraga bi moral biti podoben vsem ostalim? Zakaj ne bi smel biti ta forum bolj profesionalen in brez odvečnega smetenja?
Ah ja, zato, ker je tu lin...čisto nobena pridobitev nisi za ta forum, pritlehno podtikaš svoje izjave tako, da umetno povzročaš bolj ali manj burne odzive forumašev. To je navadno trolanje..znak neresnega uporabnika!

In kje si ti zasledil, da zagovarjam dizelaše, ker naj bi bil po tvojem "užaljen dizelaš"?
Spet posplošuješ in v tem primeru meni delaš krivico, ker me označuješ za nekaj, kar nima osnove...pa preveri vse moje stare poste vse od leta 2004 in mi predstavi podlago za tvojo trditev!

Kaj sedaj, boš stisnil rep med noge?
Pazi, od tvojega odgovora je odvisna tvoja kredibilnost na tem forumu...


Ja res nisem med mlajšimi prej obratno , imam pa zelo veliko izkušenj z vozili takimi in drugačnimi, saj sem celo življe tako poklicno kot privatno v tem poslu in , da se ponovim imam B,C,D,E + inštruktor vožnje torej vse kategorije + več let vodja avtoparka v službi itd... zato se velikokrat ne strinjam z napisanim kar včasih povzroči burne odzive nekaterih , ki so slepo zaverovani v svoje vozilo( vsak cigan svojega konja hvali), tudi s testi se včasih ne strinjam (čeprav jih pozdravljam in podpiram), ker imam pač kot sem napisal dolgoletne izkušnje z vozili in je to drugače kot pa, če imaš avto en dan na testu, ker pa vem , da to večina ne razume običajno dodam , da je to pač moje mnenje, veliko koristnih nasvetov se najde tu, predvsem za laike in to pozdravljam, zato mi je avtomobilizem kot tak všeč in sodelujem na njem , večkrat odprem tudi kakšno temo in glede na št. odziv že mora biti zanimiva, četudi povzroči zelo različne odzive včasih tudi užaljenost , glede ponavljanja , daleč nazaj ne prebiram postov, kot jih tudi drugi kot vidim večinoma ne, saj opazim , da kdo prilepi kakšen link, ki sem ga že jaz še ne dolgo dodal , pa me to ne moti in ga zato ne napadem , da me ponavlja itd..in če misliš , da jaz s svojimi naštetimi izkušnjami in znanjem smetim forum, lahko greva podrobneje razpravljat na temo avtomobilov in znanja o njih , seveda ne tu na forumu, lahko pa kje drugje te povabim, pa da vidim kakšno je tvoje znanje na tem področju, morda me celo presenetiš, da si užaljeni dizelaš sem pač razumel iz tvojega odziva na moj dopis, če sem se zmotil se ti opravičujem , kot bi se verjetno tudi ti meni, če bi se pobliže spoznala in bi videl s kom imaš opravka , do 2004 pa res ne bom bral postov, to pa z vsem spoštovanjem do tvojega pisanja mi je brezveze, verjamem pa , da je lahko to nekomu , ki išče rešitev za svoje težave dobrodošlo. Želim ti srečno in uspešno novo leto in še veliko takšnih ali drugačnih postov, saj temu je forum tudi namenjen kot vsak forum in s tem , da je ta pač nekaj posebnega ali kot sem te razumel strokovno na višjem nivoju od drugih se žal ne strinjam , ker večkje sodelujem in ni tu nič kaj drugače, zato pa recimo meni ni všeč ta tvoj poniževalni odnos do drugih forumov, ki jih mogoče sploh ne poznaš. Še enkrat vse najlepše v novem letu ti želim kot tudi vsem ostalim forumašem , in predvsem mirne živce ob prebiranju in pisanju tudi v primeru , da s z nekom ne strinjate , vsak pač lahko ima svoje mnenje in to je po moje potrebno spoštovati in predvsem zato ne biti žaljiv do tega , lahko pa mu vedno tudi nasprotuješ s svojim, saj v tem je smisel demokracije , imamo pa tudi z zakonom zagotovljeno svobodo govora in tiska v Slo.

Lp :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Po dec 31, 2018 5:35 pm

O cem tocno je ta "novica"?
Kaj bo leta 2040 je nesmiselno govorit. Bo tisto kar bo takrat smiselno. Kaj bo v Afriki je pa sploh skoda govorit.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Električna vozila

Napisal/-a esem Po dec 31, 2018 7:45 pm

Res je nesmiselno govorit - zato tudi ni povedal nič vsebinskega, samo reciklira stare stvari, ki so bile nekaterim znane pred 20 leti. Malo bo ICE, malo hibridi, malo elektrike... - lepo vas prosim :roll: Ne pozna itd, vsekakor pa ne razume (ali razume, kar je še mnogo huje), da je to navadno prikrito promoviranje VW-ja, skratka - to ni nikakršen novinarski prispevek, kaj šele novica.

Načeloma je prepovedano objavljat linke na konkurenco (seveda z redkimi konstruktivnimi izjemami), to pa je še mnogo huje.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin To jan 01, 2019 1:10 pm

Zanimivo : e-golf v ljubljani in njegov realni domet, ugotovljen po dveh letih uporabe-vir: žurnal24

Javni holding, Energetika in JP LPT", so prišli do zaključka, da je realni domet vozil okrog 66-odstoten v odvisnosti glede na zunanje temperature in vklopljene porabnike, kot sta gretje in klima. Z enim polnjenjem so v povprečju prevozili okoli 125 kilometrov.
Zdaj so nam odgovorili, da so vozila zanesljiva in, da v poletnih mesecih lahko z enim polnjenjem prevozijo do 150 kilometrov, v zimskih mesecih pa se zaradi gretja ta razdalja zmanjša na okoli 90 kilometrov
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a J.McLane To jan 01, 2019 3:14 pm

Prvi e-Golf ima 24 kWh baterijo in nima toplotne črpalke za gretje pozimi, v tej konfiguraciji kot praviš pozimi naredi okrog 90 km.

Leta 2017 je prišel e-Golf s 35 kWh baterijo, kar pomeni 135 km pod enakimi pogoji.

EV s 60 kWh baterijami in TČ za gretje, ki pridejo v salone letos (e-Niro, Kona, Soul) imajo v takih okoliščinah preko 200 km dosega.

V prihodnjih letih bo pa kaj? Zelo preprosto: Še več dosega, še hitrejše polnjenje, še višja učinkovitost pogona in pomožnih naprav.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin To jan 01, 2019 5:10 pm

Normalno močnejša baterija večji doseg , toda meni je bolj zanimiv podatek o samo 66% realnega dosega.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a J.McLane To jan 01, 2019 6:55 pm

Meni to ni nič zanimivega, gre za NEDC test porabe iz nekje 2015, po tem testu Golf TDI bluemotion tudi pokuri 3,2 l/100 km kar je še manj kot 66% od realnosti. Za ta podatek niso krivi proizvajalci, niti električna vozila ampak regulacija, ki je predpisala tak nerealen testni cikel.

Novi WLTP naj bi bil malo boljši ampak še vedno precej daleč od realnosti.

Žal je tako da moraš za realen doseg prebrati kakšen test ali si avto izposodit. Prav tako kot moraš pri klasičnem vozilu naredit celo raziskavo, da lahko oceniš koliko bo nek avto pokuril tebi.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin To jan 01, 2019 7:19 pm

Ne razumeš to so podatki , ki so jih dali v Ljubljani po dveh letih uporabe e-golfa , kot taxija na poziv , in to za 22 vozil e-golf , ki so jih v Ljubljani kupili v ta namen , pa nisem si jaz to izmislil , moraš prebrati kar napišem, napisal sem , da mi je zanimivo kako je samo 66% realnot in to so tudi ugotovili v Lj po dveh letih uporabe , torej v smislu , da ti napovedujejo za nek e-avto 200km dosega, v resnici pa ga avto dasega samo 125km.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov