Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Električna vozila

Napisal/-a pskoda So jan 05, 2019 11:53 am

Predno se je sploh govorilo o ev so pogruntali ice motorje, ki delujejo na vodo in tudi nekaj jih je bilo narejenih, ampak to je težko nadzirat koliko bo kdo porabil povšal pa ne pride v poštev.

Kot sem ze omenil državo boli k za ekologijo, ampak koliko € bo padlo v blagajno
Lp
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 So jan 05, 2019 12:08 pm

Prav, ti zamenjaj dizla s tem na vodo, to je priblizno enako pametno.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz So jan 05, 2019 12:44 pm

pskoda je napisal/-a:Predno se je sploh govorilo o ev so pogruntali ice motorje, ki delujejo na vodo in tudi nekaj jih je bilo narejenih, ampak to je težko nadzirat koliko bo kdo porabil povšal pa ne pride v poštev.

Kot sem ze omenil državo boli k za ekologijo, ampak koliko € bo padlo v blagajno


Bravo. V božička tudi verjameš?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Električna vozila

Napisal/-a pskoda So jan 05, 2019 1:44 pm

Pametni ste bli kako goljufajo glede porabe. Zdaj ste dobili wltp, ki ste ga hoteli, ampak ker ste pametni ste s tem še nas zafknili, ker so se zaradi tega podražili avtomobili.

Za pogon na vodo ne rabiš nobenega božička.

Tuki ste sami pametnjakoviči in niste v življenju naredili tudi 1 verodostojne raziskave pametni te pa bolj kot ne vem kaj pa ne mi zdaj da drugi delajo raziskave. Papir prenese vse, če je lastnik dobro podmazan.

To je moj zadnji post tukaj, ker je vas tukaj večina nadnaravno pametnih
Lp
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 So jan 05, 2019 2:19 pm

No, če bi bli še malo bolj pametni, bi se vozili na vodo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a xxl So jan 05, 2019 2:26 pm

Na vodo se boš vozil, v najboljšem primeru, ko bo liter najmanj kot fosilno gorivo na Petrolu. ;) Voda je itak strateška surovina prihodnosti, to je pa že druga tema.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
errhec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: So jun 24, 2006 2:17 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a errhec So jan 05, 2019 2:54 pm

pskoda je napisal/-a:Za pogon na vodo ne rabiš nobenega božička.


No pa daj kakšen link do tega vodnega pogona.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Fnatic Sr jan 09, 2019 8:25 am

Sem si vzel čas in prebral celotno temo. Pustimo to, da bi jo lahko skrajšali za vsaj 10 strani, ker je ogromno nekega ponavljanja. Ampak takole.

Nekaj dni sem imel v uporabi Renaultovega Zoe. Polnil pred firmo. Vozil samo po mestu. Luškan avtek, po mestu super, sicer pa nasploh dolgočasen. Pa seveda meni premajhen.
Pred tem (morda zato toliko ''razočaranje'' nad Zoe) vozil Teslo, 1.model. Užitek fenomenalen. Enim je produciranje zvoka motorja prek zvočnikov všeč, enim ne. Sam sem neodločen. Malo mi manjka pri popolni tišini. Morda po več km, da bi se navadil. To sta bila žal edina EV, ki sem ju vozil. Torej neke konstruktivne debate glede tega ne morem načet ampak se mi vseeno zdi super.
Trenutno si lastim dizla, pred tem bencinarje. Kupujem še en avto, pa bo tudi dizel. ''Šopam'' kilometre. Žal mi je EV trenutno povsem neprimeren. Živim v bloku, polnilnica je ena na Petrolu, ki pa je povečini vedno zasedena tako, da nimam dosti opcij polnjenja. Za po mestu uporabljam vedno javni prevoz. Je pa tega tako malo, da še to pozabljam, kako je :) Sepravi delam kilometre, drug avto jih bo pa tudi.
Torej, ali so EV zame zanimiva? Za uporabo trenutno niti malo, z veseljem pa spremljam razvoj in prebiram teste, forume.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Sr jan 09, 2019 3:37 pm

@Torej, ali so EV zame zanimiva? Za uporabo trenutno niti malo, z veseljem pa spremljam razvoj in prebiram teste, forume.

To je to kar jaz ves čas ponavljam in sem zaradi tega deležen vseh mogočih in nemogočih napadov itd..(na katere ne mislim sploh več odgovarjat), se popolnoma strinjam s teboj in mislim , da podobno misli o EV velika večina in to kljub prepričevanju s strani njihovih navdušencev in tudi politike.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a xxl Sr jan 09, 2019 4:37 pm

Če bi Zoe pospeševal 4-5 sekund do 100, bi ga tudi drugače "čutil". :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Električna vozila

Napisal/-a pskoda Sr jan 09, 2019 4:46 pm

Zoe sploh avto ni ampak je kinderjajček sploh za povprečno 4 člansko družino
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a xxl Sr jan 09, 2019 5:09 pm

"kinder jajčke" ala Clio, Polo.. so najbolj prodajani avti v slo, tako da, ni vse v velikosti. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Sr jan 09, 2019 5:24 pm

To je vsekakor res , toda Clio, Polo itd.. to ni EV , da pa so pri nas najbolj prodajani je pa normalno, saj je to tudi odraz povprečnega standarda državljanov Slo, kjer imamo manjši pretirano bogati sloj vse ostalo pa je daleč od tega , sicer pa to smo si želeli in izglasovali na plebiscitu ( seveda so nekateri takrat verjeli nakladanju politikov , da bomo nova Švica , jaz jim nisem).
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jan 09, 2019 5:43 pm

Zoe je čist OK, tudi za malo družinico je ok, AMPAK ! problem so cene najema baterij, nič drugega (cena najema baterij mi morala biti za 1/2 nižja).
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Električna vozila

Napisal/-a pskoda Sr jan 09, 2019 8:02 pm

Bilo je kar nekaj tem ko so spraševali kakšen avto za družino in večina predlaganih avtomobilov so bili vsaj ranga passata + obvezno karavan ali touran in podobno in zdaj je kar na enkrat kinder jajček ok?!

Jaz mislim, da je zoe prevelik! Twizy je sigurno dovolj za 4 člansko družino in še babico pa dedka lako vzameš s sabo :roll:


ps.: eni ste res bolni na to blesavo elektriko. Izgleda da se raje vozite na klopi plačate za avto kot bi imeli stroj za izdelavo denarja in še baterijo morate v najem vzeti jo mesečno plačevat samo, da je ev in še prilagajat se morate avtu ne on vam. Svašta p... rodi
Lp
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz Sr jan 09, 2019 8:59 pm

pskoda je napisal/-a:To je moj zadnji post tukaj, ker je vas tukaj večina nadnaravno pametnih


Hmm.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Če jan 10, 2019 8:14 am

pskoda je napisal/-a:Bilo je kar nekaj tem ko so spraševali kakšen avto za družino in večina predlaganih avtomobilov so bili vsaj ranga passata + obvezno karavan ali touran in podobno in zdaj je kar na enkrat kinder jajček ok?!

Jaz mislim, da je zoe prevelik! Twizy je sigurno dovolj za 4 člansko družino in še babico pa dedka lako vzameš s sabo :roll:


ps.: eni ste res bolni na to blesavo elektriko. Izgleda da se raje vozite na klopi plačate za avto kot bi imeli stroj za izdelavo denarja in še baterijo morate v najem vzeti jo mesečno plačevat samo, da je ev in še prilagajat se morate avtu ne on vam. Svašta p... rodi

V Nemčiji 90% passatov pokupijo firme, torej posamezniki kupujejo golf karavane, če že, sigurno tudi kakšne manjše ali srednje SUV-e. Pri nas s trikrat manjšimi plačami, in 600 km manj do morja, rabimo 5 metrske karavane, ne gre drugače.
Sploh je pa smešno tebe brat o racionalnosti, ki si imel že z eno ubogo fiestico (ali corso?) 10 litrov porabe.
Zoe je dovolj velik za vsaj 80% poti neke družine, za ostalih 20 je lahko večji avto, in itak ima skoraj vsaka družina 2.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Fnatic Če jan 10, 2019 9:18 am

Ah se strinjam, če bi Zoe imela take pospeške, bi tudi malce bolj skakal od veselja :)
Bi moral pa preizkusit še kakšne bolj ''vsakdanje'' EV. Poznam jih bolj kot ne od tukaj :)
Hja, to za dva avta, en večji ICE pa en manjši recimo EV je ok, če ti ''nuca'' tako. Pri nas žal niti malo. Pustimo to, da živimo v bloku. Namesto EV za po mestu, se raje vozim z busom, kdaj taxi, ko je toplo pa kolo. Bom pa vsekakor spremljal razvoj z veseljem. Aja mojih 5 centov še-te letnice, ki jih postavljajo in številke se mi zdijo malce pretirane. Tako hitro se mi zdi, da pa le še ne bo vsega. Ampak bo pa. Samo kulturo je potrebno spremenit kar je pač najtežje (meni je recimo smešno, kako dandanes vsi takoj v nakup SUVja, čim pride otrok).
V glavnem, ne se kregat. Ko bo cel svet spremenjen in bodo vsi vozili na EV, bomo mi že pod rušo :lol: :lol:
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a xxl Če jan 10, 2019 11:00 am

Jaz bi imel mogoče twizyja namesto skuterja, ampak, 50 evrov za baterijo, na štajerskem je pa pol leta neuporaben, hm..Na morju še nekako, pa deževat ne sme, no, na skuterju ali motorju tudi ne. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a nered Če jan 10, 2019 2:42 pm

Eni enostavno ne morejo zamisliti, kako lahko imas EV ce delas dolge razdalje vsak dan enostavno nemogoce. Medtem na Norveskem brez tezav delajo 150-200km/dan. Sodelavec je probaval i30 z prvotno baterijo teden dni od bloka do firme 71km ni imel nobenega problema z polnjenjem ali dosegom. Tudi, ko se je napotil v nemcijo mu je pot bila za dve uri daljsa kot pa z dizlom...

ICE ima za seboj 100 let razvoja. Da smobz bencinarjem prisli z dosega 400-500 na 700-800 je trajalo skoraj 20 let. Dizli tam 2000 se spomnem smo delali 800-900 z varcnimi sedaj imas dolocene ki lahko dosegajo 1.2k-1.3k.

EV obstajajo 5 let sli so z ~90km dosega na sedaj cca. 400-600km v malih 5ih letih ampak to ni dovolj napredka more bit cez noc 1k in 5s za polnjenje.

Da ne govorim, da vsi pozabljate investicija v EV se eksponentno veca medtem ko v ICE strmo pada ali je koncana.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov