Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver Pe jan 11, 2019 5:52 pm

Se še spomniš, lin, ko si me označil za užaljenega dizelaša?
Se mi je kar zdelo, da si dokazoval svojo inteligenco s poniževanjem in zasmehovanjem, točno to, kar očitaš drugim!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe jan 11, 2019 6:16 pm

@Firediver


Ne spomnim se vsake vrstice , ki jo napišem mislim pa , da "užaljeni dizelaš" ne vem , če se to ravno lahko definira kot žaljitev, če bi meni kdorkoli napisal samo to , da sem užaljeni nasprotnik EV to ne bi vzel kot neko žaljitev , če pa si ti to tako občutil, se za napisano opravičujem, ker se trudim ne biti žaljiv do nikogar, četudi sva na povsem nasprotnih bregovih v prepričanjih, se pa odzovem na nesramne, ponižujoče in žaljive napade .
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a limas Pe jan 11, 2019 7:46 pm

Fantje, držite se kulturne komunikacije.

Are electric cars dangerous to your health?
A report from the National Research Council shows that the energy required to produce electricity and batteries makes electric cars and hybrids more harmful to human health than gasoline vehicles. Electric cars and plug-in hybrids pose more hazards to your health than gasoline vehicles.

Do batteries cause radiation?
Radiation from Battery/Electric Motor. Was thinking about whether there is ELF or ionizing radiation emitted from the huge battery pack and electric motor underneath the vehicle. Obviously ionizing radiation would be a major concern if that was the case, but even ELF radiation over long periods could be of concern.

Ni ioniziranega sevanja, je pa elektro-magnetno polje. Učinek na zdravje? Ni dovolj raziskana tema.
https://www.saferemr.com/2014/07/should ... be-re.html

Opa bato: učinki EMP na zdravje pri vožnji EV:

https://youtu.be/CtLNhZE3EQ0

Učinki EMP na DNK in zdravje pri vožnji EV_
https://www.newsmax.com/health/headline ... id/571570/

Možnost električnega šoka in požara v prometni nesreči z EV:
uporabi iskalnik
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe jan 11, 2019 8:13 pm

EMV v elektricnem avtu je samo enkrat vecje kot v ICE. Ni tako da bi bilo 100x vecje. Kar nekaj sevanja pride od vrtecih koles. Ni pa to skoraj nic v primerjavi s telefonom, ki ga marsikdo drzi ob glavi vsak dan vsaj tolk kot se vozi v avtu, pa tudi ce samo surfa po internetu, ni nujno niti da telefonira.

Vse kar kdo napise o tem sevanju EV je v redu, ampak takoj je treba primerjat z ICE avti, pa tudi z drugimi stvarmi, stedilniki itd, drugace zgleda vse strasno strasno.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver Pe jan 11, 2019 8:19 pm

Lin, ker ne znaš brati svojih preteklih postov ti pomagam, (ker pač rad pomagam ljudem, ki so pomoči potrebni):

lin je napisal/-a:Joj , joj še en užaljeni dizelaš, kot pravijo: če stopiš mački na rep , pač zacvili in ta forum ni nič kaj drugačen kot so drugi in nič si nikoli ne domišljam , da vse vem, prej bi to lahko trdil zate in tvoje poste. Priznam , da pa včasih malo po provociram in taki kot si ti takoj nasedejo, sicer pa zakaj pa bi moralo biti na forumu vse samo dolgočasno........, ponavljanja je pa kot povsod tudi tu veliko, kar pa je normalno saj pa mislim , da večina pa res ne prebira starih postov itd...

Lp ;)


Še vedno čakam na tvoj odgovor, na podlagi katerega mojega posta naj bi jaz bil "užaljen dizelaš, ki naj bi kot pravijo če stopiš mački na rep, pač zacvili?"

In jaz naj sprejmem tvoje opravičilo, ker ta tvoja dikcija ni bila mišljena kot žalitev?
Pa to, da rad malo provociraš in čakaš da ti nasedemo?
Nas imaš za svoje dvorne norčke?

Lin, resnično mislim, da trpiš vsaj za bipolarno motnjo, če ne večpolarno, ker je toliko nasprotij v tvojem pisanju, da ni šanse da bi to ena oseba pisala. Če je avtorjev več pod istim nickom pa bi bilo dobro, da se tega uporabnika na forumu onemogoči.

Saj vem, moderatorji še niso detektirali problema...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe jan 11, 2019 8:22 pm

Če se prav spomnim je v Avstriji še ne dolgo nazaj prišlo do vžiga EV , ki ga gasilci niso uspeli 7 dni dokončno pogasiti, tudi to je zaskrbljujoče ?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe jan 11, 2019 8:29 pm

Vsak avto, tudi elektricni, ima nek protokol kako se dela z njim v in po pozaru. So se ga drzali? Se je zgodilo kaj presenetljivega glede na to kar tam pise? Ja, vidis, v jutarnjem tega ne pise, to moram jaz pisat.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe jan 11, 2019 8:34 pm

Firediver
Glej jaz pa čakam na tvoj pogum, da mi pogledaš v oči in poveš kaj te tako grozno muči in obremenjuje v mojih postih , da si celo izmišljaš takšne neumnosti kot si jih ravnokar natresel upam , da nisem bil žaljiv toda drugače se na to kar si sedaj napisal ne da odgovoriti. Obesil si se na ta stavek glede provociranja , ki sploh ni bil tako mišljen kot si ga ti jemlješ pa saj tako brezveze , da nadaljujem in tudi ne bom , ker mi je res postalo že malo otročje vse skupaj, zresni se menda pa ja nisi več v poberteti ali pač.
Me je pa res začelo zanimat recimo tvoja starost , izobraba , delo , ki ga opravljaš( glede na povedano si postal celo že psihiater)..ker res ne vem ali se naj še samo smejem tvojemu vztrajanju na eni strani in prestrašenosti na drugi vem ,da je to poseganje v osebnost , do katerega nimam pravice, bi pa bilo zanimivo vedeti kdo stoji za tvojim nikom in predvsem koliko let ima...., ker glede na to bi te mogoče pa lahko nekako še razumel.
In glede psihičnih motenj, ki jih navajaš , ne boš verjel tudi v zdravstvu sem delal in to kar dolgo in zelo pomembno in odgovorno delo povezano z reševanjem življenj.


Lp
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe jan 11, 2019 9:46 pm

cc09 je napisal/-a:Vsak avto, tudi elektricni, ima nek protokol kako se dela z njim v in po pozaru. So se ga drzali? Se je zgodilo kaj presenetljivega glede na to kar tam pise? Ja, vidis, v jutarnjem tega ne pise, to moram jaz pisat.


Glej to ni pisalo v Jutranjem - Avtoklubu (oziroma jaz ne povzemam tega iz njih) , ki ga ti pač ponižuješ čeprav ni nič kaj manj verodostojen kot ostali, temveč so to takrat objavljali praktično vsi mediji v Avstriji, pa tudi nekateri pri nas, vključno s ORF-TV, verjetno zate tudi ta ni verodostojna kadar omenja in ne poje hvale EV in gasilci so bili glede na poročanje na tv ustrezno usposobljeni. In kolikor se spomnim je bil problem v ponavljajočih samovžigih baterije , ki nikakor niso ponehali , je pa od tega mislim , da cc2 leti točnega datuma pa res ne vem.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 Pe jan 11, 2019 11:09 pm

Da se stvar lahko ponovno vzge je znano in ni presenecenje, tocno se ve kako se v takih primerih ravna, ce so se tega drzali se je baterija lahko vzigala, ni pa bilo nevarnosti.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin Pe jan 11, 2019 11:25 pm

Ja res zelo pomirjajoče , avto se ti v garaži kar naprej samovžiga in ti mirno spiš v prepričanju saj ni nič nevarno :lol:
Saj vsak avto lahko zagori sicer običajno ga ni problem pogasiti, če to delajo gasilci, tega pa nikakor niso uspeli stabilizirat in ravno v tem je bil smisel poročanja medijev , samo takšen odgovor, pa saj je brezveze..., ja EV so prihodnost nekoč bodo upam , da ga čimprej kupiš, če ga še nimaš in ti želim z njim veliko veselja in navdušenja.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 So jan 12, 2019 12:11 am

Zakaj bi avto, ki je že zagorel, spravil v garažo? V garaži se sam od sebe, če ni že prej gorel, ne bo vžgal. To se dogaja predvsem ICE avtom, pežoju recimo...
To v Avstriji se je dogajalo po prometni nesreči v kateri je avto že zgorel, potem se je pa še en čas vžigal. Ali se delaš butastega ali si napol prebral ali je pa tvoj vir jutarnji.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Firediver So jan 12, 2019 5:50 am

lin je napisal/-a:Firediver
Glej jaz pa čakam na tvoj pogum, da mi pogledaš v oči in poveš kaj te tako grozno muči in obremenjuje v mojih postih , da si celo izmišljaš takšne neumnosti kot si jih ravnokar natresel upam , da nisem bil žaljiv toda drugače se na to kar si sedaj napisal ne da odgovoriti. Obesil si se na ta stavek glede provociranja , ki sploh ni bil tako mišljen kot si ga ti jemlješ pa saj tako brezveze , da nadaljujem in tudi ne bom , ker mi je res postalo že malo otročje vse skupaj, zresni se menda pa ja nisi več v poberteti ali pač.
Me je pa res začelo zanimat recimo tvoja starost , izobraba , delo , ki ga opravljaš( glede na povedano si postal celo že psihiater)..ker res ne vem ali se naj še samo smejem tvojemu vztrajanju na eni strani in prestrašenosti na drugi vem ,da je to poseganje v osebnost , do katerega nimam pravice, bi pa bilo zanimivo vedeti kdo stoji za tvojim nikom in predvsem koliko let ima...., ker glede na to bi te mogoče pa lahko nekako še razumel.
In glede psihičnih motenj, ki jih navajaš , ne boš verjel tudi v zdravstvu sem delal in to kar dolgo in zelo pomembno in odgovorno delo povezano z reševanjem življenj.


Lp


Takemu provokatorju, kot si ti in si tudi sam priznal, da rad provociraš, ne bom nasedal. Če mi tukaj ne znaš konkretno odgovoriti, tudi na štiri oči ne bi zmogel.

Glede profesije: Nisem psihiater, ampak, glede na to, da si to omenil in da si (domnevno) delal v zdravstvu, me resno zanima: Sem nemara zadel tvojo diagnozo?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a Influenz So jan 12, 2019 9:33 am

lin je napisal/-a:Če se prav spomnim je v Avstriji še ne dolgo nazaj prišlo do vžiga EV , ki ga gasilci niso uspeli 7 dni dokončno pogasiti, tudi to je zaskrbljujoče ?


Legenda pravi, da ta EV še danes gori.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin So jan 12, 2019 11:03 am

Firediver je napisal/-a:
lin je napisal/-a:Firediver
Glej jaz pa čakam na tvoj pogum, da mi pogledaš v oči in poveš kaj te tako grozno muči in obremenjuje v mojih postih , da si celo izmišljaš takšne neumnosti kot si jih ravnokar natresel upam , da nisem bil žaljiv toda drugače se na to kar si sedaj napisal ne da odgovoriti. Obesil si se na ta stavek glede provociranja , ki sploh ni bil tako mišljen kot si ga ti jemlješ pa saj tako brezveze , da nadaljujem in tudi ne bom , ker mi je res postalo že malo otročje vse skupaj, zresni se menda pa ja nisi več v poberteti ali pač.
Me je pa res začelo zanimat recimo tvoja starost , izobraba , delo , ki ga opravljaš( glede na povedano si postal celo že psihiater)..ker res ne vem ali se naj še samo smejem tvojemu vztrajanju na eni strani in prestrašenosti na drugi vem ,da je to poseganje v osebnost , do katerega nimam pravice, bi pa bilo zanimivo vedeti kdo stoji za tvojim nikom in predvsem koliko let ima...., ker glede na to bi te mogoče pa lahko nekako še razumel.
In glede psihičnih motenj, ki jih navajaš , ne boš verjel tudi v zdravstvu sem delal in to kar dolgo in zelo pomembno in odgovorno delo povezano z reševanjem življenj.


Lp


Takemu provokatorju, kot si ti in si tudi sam priznal, da rad provociraš, ne bom nasedal. Če mi tukaj ne znaš konkretno odgovoriti, tudi na štiri oči ne bi zmogel.

Glede profesije: Nisem psihiater, ampak, glede na to, da si to omenil in da si (domnevno) delal v zdravstvu, me resno zanima: Sem nemara zadel tvojo diagnozo?


Glede na to , da sem dolgo delal v zdravstvu in imel opravka tudi z ljudmi kot si ti, jaz tvojo diagnozo lahko prepoznam , mislim pa , da ti sploh ne veš o čem pišeš zato sem napisal , to v smislu psihiatra ali pa si pač tako zelo pameten in obvladaš vsa področja in ne potrebuješ niti diplome saj tako vse veš in si pametnejši od tistih , ki res opravljajo ali smo opravljali to delo. In ker si načel to temo ti lahko povem , da se nekomu s tvojim sindromom vsevednosti itd.. običjno pritrjuje v vsem in se ne spušča v razpravljanje z njimi in sem jaz žal prekršil to pravilo v stroki ( v tem smislu sem ti tudi napisal opravičilo malo nazaj, toda kot je običjno za tvoj problem tega nisi hotel sprejeti ), se jih pa napoti v ustrezno ustanovo in zato tudi jaz končujem s teboj to brezplodno prereknje , ja imaš vse prav, si najboljši vse je ok, samo pomiri se upam , da ti bo sedaj vsaj malo lažje lepo se imej.
PS: v tolažbo ti povem , da nisi edini, s podobnim sindromom vsevednosti itd..., da se preprosto izrazim in ne kompliciram, vas je kar nekaj tu, seveda pa na srečo vseh ostalih niste v večini.
Lp
Zadnjič spremenil lin, dne So jan 12, 2019 11:55 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin So jan 12, 2019 11:43 am

Influenz je napisal/-a:
lin je napisal/-a:Če se prav spomnim je v Avstriji še ne dolgo nazaj prišlo do vžiga EV , ki ga gasilci niso uspeli 7 dni dokončno pogasiti, tudi to je zaskrbljujoče ?


Legenda pravi, da ta EV še danes gori.


Vidiš ti pa si res pravi provokator v pravem smislu besede in recimo , da si me že večkrat nasmejal in nič več kot samo to :lol:
in to ne jemljem kot slabo, niti kot žaljitev pač uživaš v tem .
lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Električna vozila

Napisal/-a esem So jan 12, 2019 12:15 pm

Lin, reče se žalitev in ne žaljitev
lin je napisal/-a:Glede na to , da sem dolgo delal v zdravstvu...
Voznik rešilca ali zdravnik?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električna vozila

Napisal/-a cc09 So jan 12, 2019 12:30 pm

Vsevedno se obnaša samo lin, ki stalno ponavlja neko neumno anketo. Neumna je zato, ker je narejena slabo in ker rezultati ne pomenijo nič. Edina anketa, ki kaj šteje, pravi da vsako leto želi 50-80% več ljudi električni avto in ga tudi kupi. In nič ne kaže, da bi ljudi za tako rast kaj kmalu zmanjkalo.. Druge stvari, ki jih ponavlja, so vse rešene ali obrazložene, ampak te linke vsevednež ignorira. Jaz nisem vseveden zato, ker bi sam vse vedel, ampak ker znam poiskat tisto česar ne vem, in nikoli ne verjamem samo eni strani ali enemu članku, ker vsak članek zase je ponavadi neumnost, 10 različnih o isti stvari pa ponavadi pove skoraj vso resnico.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin So jan 12, 2019 12:35 pm

@esem
Da g. lektor , ko bi le vse tekste tako dosledno lektoriral kot moje , o sebi in svojih življenskih izkušnjah sem že preveč napisal ( čeprav še daleč ne vsega ) , v primerjavi z vami , ki se samo skrivate za nikom kaj več pa si ne upate in ne bom odgovarjal še najmanj pa na tvoja zasliševanja, vsekakor sem pa cenjen in spoštovan v krogih, ki me poznajo in to tako starejših kot mlajših toliko o tem.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Električna vozila

Napisal/-a lin So jan 12, 2019 12:38 pm

@cc09
Saj sem napisal , da vas je več z enakim sindromom , takoj je prišla potrditev tega.....včasih pomaga že preprost pogovor, žal pa se vsi bojite tudi tega.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov