Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
hismaimai7777
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So dec 01, 2018 8:35 am

menjave vinjete?

Napisal/-a hismaimai7777 So dec 01, 2018 8:46 am

Pozdravljeni!

Kako bi prestavil vinjeto iz enega avta na drugega? Ima kdo kakšne izkušnje?
Công ty rut ham cau quan 12 giá rẻ dịch vụ rút hầm cầu quận 12 uy tín
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: menjave vinjete?

Napisal/-a xxl So dec 01, 2018 9:18 am

Smešno vprašanje.
Kupiš drugo, glede na to, da je 1.12. lahko kupiš že za leto 2019. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: menjave vinjete?

Napisal/-a DX5050 So dec 01, 2018 1:48 pm

Jaz si vsako leto ko je navrsti menjava vinjet, za izziv vzamem da dol dobim celo... Enkrat mi je uspelo, da sem dol dobil popolnoma celo, v ostalih primerih, pa se ponavadi vidi, na kakšnih "varovalnih elementih" da je bila že odlepljena. To da je bila odlepljena se vidi na blizu, dars z daljnogledi pa se mi zdi da nebi opazil... No odvisno koliko so zverzerani...
Moj postopek je pa tak, da iz notranje strani nalepim dva sloja selotejpa, tako da se navzkriž prekriva, potem pa z fenom grejem od znotraj in zunaj. Obvezen pripomoček je rezilo, nevem od česa je, je podobno kot od olfa noža.
Potem pa na vogalu začneš in počasi vlečeš stran. Malo greješ, malo vlečeš stran... In ponavljaš...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: menjave vinjete?

Napisal/-a Janezek65 So dec 01, 2018 9:20 pm

Jaz sem lani uporabljal vinjeto na dveh avtomobilih. Ker sem se z drugim samo občasno vozil po avtocesti, sem uporabil nasvet prijatelja.
Ko sem kupil novo vinjeto, sem kupil tudi zaščitno folijo za zaščito telefona - poiskal sem bolj tanko. Vinjeto sem zalepil na folijo (čeprav me je bilo zelo strah, da za....em novo vinjeto), obrezal robe z rezilom in to je bilo to. Vinjeta se "prime" na steklo kot na telefon, prav tako jo lahko brez problema vzameš dol in daš na drugo steklo. Ta sistem je deloval, tudi ob kontroli vinjet ni bilo težav.
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: menjave vinjete?

Napisal/-a madpanter To dec 04, 2018 2:36 pm

@janezek: Pa so ti kdaj DARS-ovci to foro od blizu pogledal?
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: menjave vinjete?

Napisal/-a kseb To dec 04, 2018 6:52 pm

Gre le za nabiranje denarja.
Zlahka bi lahko dovolili uporabo vinjete na dveh vozilih. Itak si lahko naenkrat na AC le z enim avtom.
Zakaj bi moral za dva avtomobila v eni družini kupovati dve vinjete, če pa npr. enega redno uporabljaš na AC, drugega pa le enkrat mesčno. Pač imaš zraven račun za vinjeto, vinjeto napopaš na steklo od npr. telefona in to je to.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: menjave vinjete?

Napisal/-a Janezek65 To dec 04, 2018 7:36 pm

madpanter je napisal/-a:@janezek: Pa so ti kdaj DARS-ovci to foro od blizu pogledal?


Enkrat so mi pregledali od blizu - ko je bile celotna zapora avtoceste in smo šli vsi skozi kontrolo. Ustavil sem avto, a pogledali so samo od zunaj/od blizu in je bilo vse ok; razen pulz mi je malo dvignilo. :mrgreen:

Drugače pa bi morali res dobro pregledati, saj razlika skoraj ni vidna. Le proti koncu leta je bil že en vogal malo odlepljen oz. se več ni prijel kot je treba in bi po mojem ob podrobnem pregledu darsovec opazil razliko.
Drugače pa sem to metodo uporabljal samo zato, da sem parkrat v letu šel z drugim-manjšim avtom na avtocesto, da sem ga vsaj malo "skuril".
Da bi vsak teden menjaval vinjeto, pa ne vem če bi folija zdržala to statičnost, da bi se držala stekla.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov