Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Kson33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To dec 18, 2018 3:07 pm

Nakup skuterja 50 ccm

Napisal/-a Kson33 To dec 18, 2018 3:40 pm

Pozdravljeni!
Kmalu bom naredil vozniški izpit, kar avtomatično pomeni tudi izpit za kategorijo AM. Sedaj pa razmišljam o nakupu kakšnega skuterja do 50ccm, za večjo mobilnost, ker avta si ne bom mogel vedno sposojati, svojega avta pa ne nameravam kupiti, ker nimam parkirnega mesta za avto, niti denarja za take stroške in podobno... Torej skuter za po mestu, v šolo, za na hitro kam skočit...itd. Ne torej za dolga potovanja...

Zanima me nakup novega skuterja, ker se mi ne ljubi preizkovat 1000 oglasov in se vozit na vse konce slovenije gledat pofel, zato da potem kupim nekaj kar praktično razpada. Torej novi skuterji, v razponu od 1000-1500 evrov. Ne zanimajo me razni razpadli flexerji in podobno, za novega pa tudi nebom dajal 1150 evrov, torej SKUTER

Nimam hudih zahtev glede izgleda, porabe in tako dalje... samo da gre in da ni pretirano zapleten, zahteven za uporabo in tako...

Dandanes opažam poplavo raznih skuterjev iz kitajske oz. koreje (Znen, Longjia, Keeway, in tako naprej), ki so celo do 500 evrov cenejši od evropskih ustreznikov. In zgledajo dost normalno. Ampak slišim o tem več slabega kot dobrega...glede groznih materialov in enostavno slabe kakovosti...pa da so celo nevarni... po drugi strani pa razmišljam, da če kupim novega pri normalnem prodajalcu nebi smel imeti pretiranih problemov ali?

Od "normalnih" znamk pa se mi zelo dopadejo peugeotovi, ampak kar me zanima je ali so res vredni tretjino več od tistih cenejših?
Nekaj modelov, za katere se zanimam: Peugeot Kisbee 4t, Motowell Gamini 4t, Longjia Eagle 4t...

V glavnem obstaja poplava skuterjev ki bi mi ustrezali, saj vidite da nimam pretiranih zahtev...takoj sem pripravljen dat 1500 za novega peugeota ce bo res deloval tretjino bolje in tretjino dlje kot drugi, ampak ali bo res?
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Nakup skuterja 50 ccm

Napisal/-a DX5050 To dec 18, 2018 4:03 pm

Kupi dvotakta... Bolš potegne...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup skuterja 50 ccm

Napisal/-a mrtwelvetrees To dec 18, 2018 4:14 pm

Pri kitajcih je edini problem plastika, če jo rabiš menjat po par letih jo ne dobiš več, dobiš pa VSE dele za motor in so zelo poceni.
Sam imam Kitajca 4T res je počasen, star, ampak pije pa zelo malo.

Res imajo 2T boljše pospeške in jih je več na cesti, če nimaš dosti klancev pa da se ne vozita 2, potem lahko razmisliš o 4T motorju.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup skuterja 50 ccm

Napisal/-a limas To dec 18, 2018 6:14 pm

Resnično kvaliteten in tudi primerno drag skuter: jamaha aeroks, aprilia sr50, gilera raner, honda nsc50.
Pežo razen dizajna ne premore ne kakovosti in ne zanesljivosti. Povprečna revščina.
Osebno bi se odločil za hondo. Najnižja poraba, zanesljivost, ne tako strašen dizajn, da jih na veliko kradejo kot gilero in aprilio.

Zlato sredino predstavljajo tajvanci: kimko in sim. So daleč od kitajcev, ki ti jih ne priporočam.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12006080

Pri skuterjih boš imel največjo skrb krajo in ne okvaro. 4T je varčnejši in tišji, zahteva pa malenkost več vzdrževanja.

Novo seveda, ali pa leto-dve starega od odraslega moškega.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup skuterja 50 ccm

Napisal/-a berlonso To dec 18, 2018 8:12 pm

Prijatelj ima Kymco Agility 50 in po 10 letih uporabe in cca 4000km razen vsakoletnega menjavanja olja nima nobenih težav, tudi barva je kot prvi dan.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13604746

Je pa takrat dal za novega slabega jurčka evrov, niso več tako poceni ker so se dobro prijeli in bi naj bili vzdržljivi.
Sem bil tudi jaz v taki dilemi kot ti, ali rabljenega "Italijana" ali novega "Korejca" (Kitajca če nisi mehanik ti vsi odsvetujejo) zaradi službe oddaljene 1km, a sem nato zbral peš varianto (ko sem len ali je kako res gnilo vreme se prešvercam z avtom) :evil:

Tudi Sym za neko nezahtevno uporabo bi moral biti ok.

Lp
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Nakup skuterja 50 ccm

Napisal/-a Nebomgabiksal Sr dec 19, 2018 8:43 am

+1 za Hondo

Imam SFX50 letnik okoli 2000 (±1)
Edino vzdrževanje je dolivanje olja in na 5+ let menjava gum (postanejo trde in drsi k hudič).
Zaganjam ga na nogo, ker akumulator crkne po dveh-treh sezonah in mi ga je škoda kupovati.
Vsake kvatre pa še preventivni servis.

Do zdaj sem moram menjati edino zajlo za števec, pa še to sem sam zašuštral...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup skuterja 50 ccm

Napisal/-a meganer Sr dec 19, 2018 5:26 pm

Kymco in Sym je daleć od kitajskega motorja!!!! Sem imel maxija xciting500 ter Malaguti spidermax500. POdobno kot bi primerjal mercedes in zastavo v prid Kymcota.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov