Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Nerazurro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne feb 10, 2019 12:05 pm

Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a Nerazurro Ne feb 10, 2019 12:10 pm

Živjo,

imam vprašanje glede avtomobilov Mercedes. Zanima me, če je res, da je servis zanje poceni? Govorim o rednem servisu. Poznam namreč 4 ljudi, ki imajo različne modele Mercedes-a, (A, B in C klaso) in vsi pravijo, da je vzdrževanje poceni. Je to res?

Kaj pa v primeru, da kakšen drug del odpove? Je to tudi relativno poceni ali temu ni tako?

Hvala za odgovore.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a thunderbolt Ne feb 10, 2019 12:21 pm

Redni servisi za novega e-ja tudi res niso dragi (pooblascenec). Glede izrednih stroskov pa ne morem sodit-najbolje je, da poklices na kak servis, pa vprasas.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a limas Ne feb 10, 2019 12:42 pm

Kaj je drago, je relativen pojem. Višjemu socialnemu sloju, ki si privoščijo tiste prave mercedese (od E navzgor), se stroški servisa ne zdijo dragi, saj imajo v garaži vsaj še tri avte, na Krasu vikendico in še kakšno hišo v Dalmaciji.

Pod črto: delovna ura v pooblaščenih mercedesovih servisih je daraga, enako velja za cene rezervnih delov.

Še cene servisov in delov ljudskih proizvajalcev (reno, psa, folcvagen, kia, mazda...) so nesramno visoke.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a mevden Ne feb 10, 2019 1:31 pm

Kaj je drago je odvisno od finančnega položaja. Bratranec ima e klaso, kaksne 2 leti staro. Je šel delat redni servis zaradi let in ne zaradi kilometrov, pomoje še 20k km ni imel, in je plačal več kot 600eur na pooblaščenem servisu. Od tega so bilo samo brisalci več kot 100eur. Enim je to drago, drugim ne.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a Firediver Ne feb 10, 2019 1:44 pm

Mahh..že vprašnje avtorja teme je bilo dvoumno (ali celo neumno) postavljeno tako, da dvomim v resnost vprašanja.
Kdor si tak avto lahko privošči, bo imel tudi za servise in takih vprašanj ne bo postavljal na forumu.
Kdor pa ima samo željo tak avto imeti, nima pa financ, pa pričakuje samo njemu željene odgovore.
Že od vedno so bili servisi in rezervni deli za premijska vozila dragi in tudi sedaj se ni nič spremenilo, da bi bili kar naenkrat "poceni".
No, razen po vezah in kakšni popoldanci, potem se pa neha....
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a pskoda Ne feb 10, 2019 2:08 pm

Če ima renojevo mašino redni servisi niso dragi. Drugače pa ne A ne B ne C ni mercedes. Pravi mercedes se začne pri E klasi
Lp
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a thunderbolt Ne feb 10, 2019 4:12 pm

En bolj pameten od drugega!

Mevden, ali so mu kaj takega delali, ali pa so ga res nategnili.

Redni servis za e-ja pride cca. 250€, servisni interval na 25k km. Servis za passata 180€, 15k km. Servis olja v menjalniku e: 450€, servisni interval na 120k km, passat 350€ na 60k km.

Kaj pa je oz. ni pravi Benz pa prepuscam vseznalcem tega foruma.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a void Ne feb 10, 2019 4:55 pm

pskoda je napisal/-a:Če ima renojevo mašino redni servisi niso dragi. Drugače pa ne A ne B ne C ni mercedes. Pravi mercedes se začne pri E klasi


Zakaj bi sploh bila razlika v ceni servisa glede na motor?
Filter olja je max 15€ al je DCI al pa "pravi" CDI. Olje gre ubistvu isto, 5w-30 low saps olje za moderne dizle. Tu je sam fora kolk dodatno se nabije cena materiala, vemo kolk košta liter olja napram trgovini.
Mislim da je cena servisa čisto ista, al ima mercedes 1.5, 1.6 dci motor, ali pa 2.2. Samo da gre verjetno v 2.2 več olja in je servis zato posledično dražji. Druge razlike dvomim da so.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a denis099 Ne feb 24, 2019 10:51 am

da še povem svojo situacijo... po servisnih oznakah, za kateri servis gre.. a, b itd varirajo tudi cene. moj cla ima trenutno le 47t prevoženih ampak ker mora biti že 4. servis mi hočejo zamenjati svečke itd itd, kar znese cca. 400 eur! Ne bi bil problem, če bi avto imel 150-200t ok mi je sprejemljivo... da mi hočejo pa pri 47t zamenjati "pol mašine" je pa totalna bedarije.. zato bom zamenjal samo olje in filter, čeprav mi ne bodo vpisali servisa v elektronsko servisno knjigo..
denis
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a Aesthetics Ne feb 24, 2019 11:41 am

Zanimivo. Moj Golf bo imel tudi nekje 45kkm do servisa letos (4. servis), pa bom raje menjal svečke, kot pa da potem nastanejo težave s tem.

Glede na to, da si se odločil, da ne bo vpisa v el. knjižico, kaj pa če bi potem raje pri nepooblaščenem naredil srevis, skupaj s svečkami in ostalim za manj kot 300€?
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a sonic Ne feb 24, 2019 12:52 pm

denis099 je napisal/-a:moj cla ima trenutno le 47t prevoženih ampak ker mora biti že 4. servis mi hočejo zamenjati svečke itd itd, kar znese cca. 400 eur! Ne bi bil problem, če bi avto imel 150-200t ok mi je sprejemljivo... da mi hočejo pa pri 47t zamenjati "pol mašine" je pa totalna bedarije.. zato bom zamenjal samo olje in filter, čeprav mi ne bodo vpisali servisa v elektronsko servisno knjigo..


Iz tvojega teksta se ne da razbrati, a je 400 EUR samo menjava svečk ali komplet celoten servis ("pol mašine",, "itd itd"...?). Ker če je 400 EUR za vse skupaj, bi jaz na tvojem mestu dal zamenjati vse za ta denar, posebej če nameravaš avto imeti več let.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne feb 24, 2019 3:46 pm

Dej dej... če lahko prineseš lastno olje na Renault servis, lahko prineseš tudi svečke sam (original ali dobre kopije)

Praviš da nočejo vpisat v elektronsko knjigo servisa (brez menjav svečk) ? To pa ti ne verjamem.

Pa 400 eur ? nisi napisal kaj vse šteje pod ta servis.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a denis099 Ne feb 24, 2019 3:53 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


zagotovo nočejo vpisat, ker se (če se ne zamenja vse kar je po programu MB) to ne šteje za predviden servis.

Dejstvo je, da se mi folk smeje ko mu rečem, da moram pri teh KM menjat svečke, vse filtre-kabinski,za klimo, zračni filter itd.. (čeprav so bli lani zamenjani in nisem naredil več kot 12t km). Avto pozimi sploh ni vožen. Res mislim, da pretiravajo tole samo zaradi zaslužka. Če menjam olja in filter mislim, da je več kot dovolj, če se avto uporablja kot drugo vozilo.
denis
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Servisiranje Mercedes-a

Napisal/-a denis099 Ne feb 24, 2019 3:54 pm

sonic je napisal/-a:
denis099 je napisal/-a:moj cla ima trenutno le 47t prevoženih ampak ker mora biti že 4. servis mi hočejo zamenjati svečke itd itd, kar znese cca. 400 eur! Ne bi bil problem, če bi avto imel 150-200t ok mi je sprejemljivo... da mi hočejo pa pri 47t zamenjati "pol mašine" je pa totalna bedarije.. zato bom zamenjal samo olje in filter, čeprav mi ne bodo vpisali servisa v elektronsko servisno knjigo..


Iz tvojega teksta se ne da razbrati, a je 400 EUR samo menjava svečk ali komplet celoten servis ("pol mašine",, "itd itd"...?). Ker če je 400 EUR za vse skupaj, bi jaz na tvojem mestu dal zamenjati vse za ta denar, posebej če nameravaš avto imeti več let.


avto bom zagotovo imel še najmanj 5 let..sedaj ga imam skoraj 3.. in zato vem, da se zelo malo vozi in je folku noro ko pravim, da je treba zamenjat kup stvari, garancije pa tako ni več
denis
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov