Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
davorin88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne okt 31, 2010 12:32 pm

Nakup novega avta

Napisal/-a davorin88 So feb 23, 2019 8:23 pm

Že dolgo prebiram ta forum in zvem marsikaj novega, zato bom zdaj še sam postavil par vprašanj
Torej situacija je takšna, v roku enega leta imam namen kupit nov avto. Ker se bom večinoma vozil sam, ni nobene potrebe po velikem avtu. Po prečesavanju vseh znamk so, zaradi takšnih in drugačnih prednostih, v trenutni izbor prišli naslednji avtomobili:
- Suzuki Swift
- Peugeot 2008
- Škoda Fabia
- Citroen C3
- Fiat Tipo
- Toyota Yaris

Vem, Fiat in Peugeot dimenzijsko odstopata od ostalih in prosim osredotočite se le na te modele, ne mi drugih ponujat, če mi bo še kateri v oko padel ga bom sam dodal.
Ker se letno ne bo delalo več kot 10000km v glavnem vožnja na krajše relacije, avtocesta občasno, pride v poštev turbo bencinar (razen Yarisa) z močjo med 100 – 130KM. Kar se tiče opreme ne rabim neki ful z opremo založen avto, želim klimo, meglenke, dnevne LED, povezljivost s telefonom in (vsaj) zadaj tipala. Pač nekako srednji, srednje višji paket. Tako opremljeni se zgoraj našteti modeli gibljejo med 14000 – 17000€. Raznorazni varnostni asistenti, velike felgne in fensi barve me ne ganejo, vzel bom barvo, ki jo bo pač imel model na zalogi s čim manjšimi felgnami (bo potem manj stroška pri novih gumah)
Ker se mi ne mudi bom itak vsakega posebej šel sprobat na testno vožnjo.
Vas lastnike (tudi bivše) in tiste, ki ste kdaj vozili katerega od teh zgoraj naštetih modelov pa naprošam, če mi lahko poveste vašo izkušnjo z avtomobilom, dobre in slabe strani, ter na kaj moram pri testni vožnji bit pozoren (da ne bom tak brezglavo iskal napake na vozilu).
Ker tudi popust na končno ceno igra pomembno vlogo me še zanima pri kateremu trgovcu je moč dobit največ popusta pri plačilu z gotovino? Lizingi in raznorazna financiranja NE, ponavljam NE pridejo v poštev.

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a mrtwelvetrees So feb 23, 2019 8:34 pm

Kaj pa novi Clio ki pride ven ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
davorin88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne okt 31, 2010 12:32 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a davorin88 So feb 23, 2019 8:43 pm

Novih in nepreizkušenih modelov nočem. V tem primeru bi prej bila opcija aktualni Clio, vendar mi ta nekako vizualno ni všeč, pa ob branju tega foruma sem glede Renault servisov marsikaj slabega prebral
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a limas So feb 23, 2019 9:02 pm

Fiat tipo je razred višje (C segment) in verjetno ti bo čez čas vsak cm ali dm3 dobrodošel. Ima tudi preizkušen in zanesljiv 1.4T motor. Tudi ugodno ceno se da dobiti za gotovinsko plačilo.
Na tvoj seznam bi dodal še mazdo 2. Nima turbaka, ima pa zanesljiv in varčen 1.5 motor v treh izvedenkah.
Če daješ prednost racionalnemu nakupu, nizkim stroškom vzdrževanja, večji prostornosti, je tipo edina izbira. Največ avta za svoj denar.
Eno leto je velik časovni termin. Do takrat boš še mnogokrat spreminjal prioritete in se ukvarjal z novimi okoliščinami.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a maniaxxx So feb 23, 2019 9:23 pm

Če nočeš financiranja pol zbrisi s seznama peugeota, citroena...ostale pa pejt sprobat pa boš sam vedel kaj in kako. So precej različni med sabo, tako da bo sigurno kateri odpadel med testom.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov