Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Equalizer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne feb 24, 2019 12:45 pm

Nakup Opel Astra

Napisal/-a Equalizer Ne feb 24, 2019 1:07 pm

Pozdravljeni,
Rad bi si kupil prvi avto pa sem nekako strmel k nakupu hatchbacka opel astre letnik 2010 2011 2012. Pa me zanima koliko kilometrov se mesecno dela da se kupi dizla ali bencinara? Imajo te avti kaksne vpoklice ce je imel kdo oz se ima taksen avto kaksne so vase izkusnje bencinara sem gledal 1.6 115KM kaksna je kaj poraba vzdrzevanje kako se obnese na cesti je prijeten za voznjo? Zdaj pa se eno vprasanje za notranjo opremo nekatere astre so 2010 imajo barvni zaslon z navigacijo in radijem itd nekateri pa so 2012 pa imajo rumeno rdec ekran kako je s tem ce je ze mozno bi imel barvnega z navigacijo ali se da nadrgradit iz rdeco rumenega na barvni lcd ali se to ne splaca? Zanima pa se me kako je avto prostoren kako se da sedet spredaj in na zadnjih sedezih udobno ali ne?

Najlepse hvala za pomoc, predloge in odgovore ze vnaprej.

Lp :D
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a luks104 Ne feb 24, 2019 1:15 pm

Jaz sem kupil Opel Astro J 2015 letnik 10 mesecev nazaj in zaenkrat nimam nobenih pripomb. Imam pa 1.4 bencinski turbo mlinček, z 140 konji. Letno naredim okoli 25000 km in se mi prav nič ne lušta dizla.
Po mnenju mnogih ljudi je 1.6 bencinski motor nepremičnina, 1.4 turbo pa je veliko bolj prožen. Pri teh letnikih bodi pozoren na menjalnike, saj gredo radi ležaji. Naj bi izboljšali po letu 2013, ampak težava ni v celoti odpravljena. So pa omenjeni 6-stopenjski menjalniki vgrajeni v 1.4 bencin turbo (120 in 140 km), 1.6 bencin turbo in obe dizelski izvedenki z prostorninama 1.6 in 1.7 litra. V zadnjih vratih se tudi rada nabira voda, ampak napako enostavno rešiš z odstranitvijo gumijastih čepkov.
 
Equalizer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne feb 24, 2019 12:45 pm

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a Equalizer Ne feb 24, 2019 1:27 pm

Super najlepse hvala za odgovor in obrazlozitev :) .. kako pa je z prostornino oz kako se da sedet predaj in zadaj je dovolj prostora?

Lp
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a luks104 Ne feb 24, 2019 1:41 pm

Sicer imam jaz karavansko različico, ampak prav velike razlike najbrž ni. Ponavadi sem na relaciji Jesenice - Maribor in prevažam 4 ljudi + sebe in vedno vprašam, če se kaj stiskajo, pa je ponavadi odgovor tipa, da bi lahko še koga zgužvali vmes - prostora je ogromno. Na ravni kakšnega Superba ali Passata verjetno ni, ampak ne manjka veliko.
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a luks104 Ne feb 24, 2019 1:43 pm

Pozabil sem napisati, da ima moj kolega enakega, samo "ta krajšo" verzijo, pa se sem in tja pritoži na pomanjkanje prostora, če gredo vsi štirje v avstrijo po večji nakup. Drugače pa tudi ima samo pozitivne stvari za povedat o avtu. Je pa že od novega lastnik 4 leta.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a thunderbolt Ne feb 24, 2019 5:43 pm

luks104 je napisal/-a:Ponavadi sem na relaciji Jesenice - Maribor in prevažam 4 ljudi + sebe in vedno vprašam, če se kaj stiskajo, pa je ponavadi odgovor tipa, da bi lahko še koga zgužvali vmes - prostora je ogromno. Na ravni kakšnega Superba ali Passata verjetno ni, ampak ne manjka veliko.

ITAK :DDD
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a frgo Ne feb 24, 2019 5:46 pm

1.) 1.6 je prešvoh, ker je avto zelo težak. Pije kot žolna. Nima pa zloglasnega m32 menjalnika.Pri faceliftu so v menjalniku zamenjali ležaje in od takrat za težave nisem slišal.
2.) Radio se z originalnim ne da nadgradit (oz. je procedura takšna, da jo obvlada samo par osebkov na planetu, in če opel ne da vci kode, je tudi to nepomembno). Opcija so Kitajci.
3.) V karavanu je prostora dovolj in lepo leži na cesti. Po avtocesti je super, po ovinkih zaradi velike teže malo manj. Luknje lepo požira.
4.) Sam imam astro od novega 6 let in prevozil sem 120kkm. V garanciji so zamenjali napenjalec mikro jermena in izven garancije je crknil še senzor temperature na izpuhu. Tovarniška napaka je še luščenje barve v utorih pri strešnih sankah pri karavanu. Meni so to lakirali, pa je čez 2 leti spet odpadla stran. Se ne sekiram, ker se ne opazi, spodaj je pa itak nek silikonski kit, tako, da rjavelo ne bo.
 
Equalizer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne feb 24, 2019 12:45 pm

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a Equalizer Ne feb 24, 2019 6:26 pm

Kako to da je 1.6 presvoh glede na to da se ne odlocam za karavana ampak Hatchbacka? Torej nabavit Opel Astro ali priporocate kaksnega drugega hatchbacka? Rad bi da ima koliko toliko dobro notranjo opremo letnik 2010 - 2012 da je zanesljiv klko sem gledal euro ncap ima oceno 5 glede varnosti ali kaj to vse gledajo pa lep mi je saj veste vsak gleda tudi na to da mu je avto vizualno vsec :D .. glede radija oz navigacije pa je bol iformativno da vem potem boljse najt taksnega ki ma CID display ze v originalu da ni kasnejsih kolobocij :lol:

Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a emozul Ne feb 24, 2019 6:30 pm

Jaz res ne vem zakaj eni lažete. Imel sem astro j, malo manj kot šest let. V avtu ni veliko prostora, še octaviji ni blizu, kaj šele superbu.
Moji minusi:
- lak zelo slab
- poraba kar velika
- čričkov preveč
- malo prostora, zadaj za kolena, tudi spredaj se zdi utesnjena
- števec za porabo in kilometre na uro, laže, da je veselo
- moč zelo dobro skriva (imel 130KM, pa je bil len)
- zelo glasen motor
Moram pa reči, da me motor ni nič zajeba..., prodal sem ga pri 170000 km (imel sem dizla 1.7, vendar sem menjal olje na 15000 km).
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a Picolo Po feb 25, 2019 12:08 am

Si lastim dobro leto Astro J karavan 1.4 turbo 140 KM letnik 2011..prevozil z njo nekje 15.000 km in bi jo ocenil tako:
Minusi:
-motor (brez tuninga): zaradi majhne kubiture v kombinaciji s težo dobre 1,5 tone je len pri nižjih obratih in pa avto zelo slabo zavira z motorjem na spustih. Jaz sem jo dal kmalu tunat na 160 KM in 250 Nm in se zdaj kar pošteno premakne..tudi polno naložena 8) Pri višjih obratih motor postane kar glasen in ne daje posebne želje po tišanju v obrate
-menjalnik M32: v vzvratno včasih ne gre v prvo, dokaj dolgi hodi, predolga prestavna razmerja za dinamično vožnjo in pa zanič zasnova mazanja...moral dati zamenjat ležaje kmalu po nakupu pri cca 100.000 km :x
-utesnjenost v kabini glede na zunanje mere avta, predvsem zadaj za noge
-navadni sedeži (delno usnje) niso posebej udobni..premalo nastavljivi
-avtoradio CD400 serijsko brez bluetootha in USB priključka
-debel A stebriček je nepregleden...se zna včasih za njim kaj skriti

Plusi:
-dobro podvozje: dobra lega na cesti glede na maso ter dobro in tiho blaženje na slabih cestah
-zmerna poraba za takšen avto: po omejitvah 7L, dinamično 8-9L (računano na roke), poraba prej in po tuningu podobna
-dobra za avtocesto: dolga prestavna razmerja (150 kmh @ 3000 rpm) z dobro zvočno zatesnjenostjo
-odlični bi-xenon AFL žarometi
-prostoren prtljažnik kljub rezervi normalne dimenzije
-meni lep dizajn tako zunaj kot znotraj
-občutek varnosti za ta rang avta: masivna vrata, debeli stebrički, glede na NCAP tudi dejansko varna
-dobro serijsko ozvočenje z veliko basa (7 zvočnikov)

Komentar na prejšnje odgovore:
-slab lak: imam srebrno barvo in ni nikjer videti kakšnih napak oz. slabosti, kot pišejo za Astro K
-črički: tu pa tam se ob minusu zunaj pojavi kaj malega, vendar hitro neha, je pa res da prednja sedeža rahlo škripata v ovinkih vendar nič hujšega
-laganje števca: meni pri 140 kmh kaže GPS 133 kmh kar ni nič posebnega
-sem peljal tudi Astro H in J 1.7 dizel in se mi ne zdi posrečen motor...glasen, veliko vibracij, turboluknja in pa povrh še požrešen
-1.6 N/A bencinarja sem vozil v Astri H in je bil že tam bolj žalost tako, da v še težji Astri J mora biti zelo zamorjen..za po mestu še mogoče
 
Equalizer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne feb 24, 2019 12:45 pm

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a Equalizer Po feb 25, 2019 12:27 am

Najlepse hvala vsem za res natancne obrazlozitve sedaj sem zacel rahlo kolebat nabavit ali ne vecina od vas ima karavane pa pravite da je prostora tako tako jaz bi imel Hatchbacka potem zna bit rahlo res utesnjeno moral bom it avto osebno sprobat ali lahko priporocate katere druge avtomobile Hatchbacke npr Kia Pro_Ceed sem tudi nekaj gledal na avto net drugace pa se enkrat hvala vsak predlog oz iskusnja je dobrodosla :D
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a mevden Po feb 25, 2019 7:48 am

Če rabiš prostor itak octavia zmaga. Ampak bo problem ker si obsojen na dizla, 1.6 benciner ni ravno za avtocesto. Jaz ga imam za po mestu in si ne predstavljam z njim dolgih poti po avtocesti. Mogoče če bi našel 2.0, samo so res redki.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a emozul Po feb 25, 2019 8:33 am

Picolo je napisal/-a:Si lastim dobro leto Astro J karavan 1.4 turbo 140 KM letnik 2011..prevozil z njo nekje 15.000 km in bi jo ocenil tako:
Minusi:
-motor (brez tuninga): zaradi majhne kubiture v kombinaciji s težo dobre 1,5 tone je len pri nižjih obratih in pa avto zelo slabo zavira z motorjem na spustih. Jaz sem jo dal kmalu tunat na 160 KM in 250 Nm in se zdaj kar pošteno premakne..tudi polno naložena 8) Pri višjih obratih motor postane kar glasen in ne daje posebne želje po tišanju v obrate
-menjalnik M32: v vzvratno včasih ne gre v prvo, dokaj dolgi hodi, predolga prestavna razmerja za dinamično vožnjo in pa zanič zasnova mazanja...moral dati zamenjat ležaje kmalu po nakupu pri cca 100.000 km :x
-utesnjenost v kabini glede na zunanje mere avta, predvsem zadaj za noge
-navadni sedeži (delno usnje) niso posebej udobni..premalo nastavljivi
-avtoradio CD400 serijsko brez bluetootha in USB priključka
-debel A stebriček je nepregleden...se zna včasih za njim kaj skriti

Plusi:
-dobro podvozje: dobra lega na cesti glede na maso ter dobro in tiho blaženje na slabih cestah
-zmerna poraba za takšen avto: po omejitvah 7L, dinamično 8-9L (računano na roke), poraba prej in po tuningu podobna
-dobra za avtocesto: dolga prestavna razmerja (150 kmh @ 3000 rpm) z dobro zvočno zatesnjenostjo
-odlični bi-xenon AFL žarometi
-prostoren prtljažnik kljub rezervi normalne dimenzije
-meni lep dizajn tako zunaj kot znotraj
-občutek varnosti za ta rang avta: masivna vrata, debeli stebrički, glede na NCAP tudi dejansko varna
-dobro serijsko ozvočenje z veliko basa (7 zvočnikov)

Komentar na prejšnje odgovore:
-slab lak: imam srebrno barvo in ni nikjer videti kakšnih napak oz. slabosti, kot pišejo za Astro K
-črički: tu pa tam se ob minusu zunaj pojavi kaj malega, vendar hitro neha, je pa res da prednja sedeža rahlo škripata v ovinkih vendar nič hujšega
-laganje števca: meni pri 140 kmh kaže GPS 133 kmh kar ni nič posebnega
-sem peljal tudi Astro H in J 1.7 dizel in se mi ne zdi posrečen motor...glasen, veliko vibracij, turboluknja in pa povrh še požrešen
-1.6 N/A bencinarja sem vozil v Astri H in je bil že tam bolj žalost tako, da v še težji Astri J mora biti zelo zamorjen..za po mestu še mogoče



Pač tvoje izkušnje, si lepo napisal, meni je pa lak na strehi odstopil po enem letu, pa še pikc na havbi je bilo toliko, da bi moral havbo menjat.
Porabo, pa primerjam z octavijo, ki jo imam sedaj.
Aja, pa še rjavel mi je po treh letih, da so mi mogli cela vrata zamenjat.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a tomzzi Po feb 25, 2019 9:13 am

emozul

Pač tvoja slaba izkušnja glede laka. Lak je res bolj mehak in je hitro spikan.
Ni pa potrebno zaradi tega havbe menjat.

Jaz sem imel astro J 8let.
Glede laka... Je bil spikan. Ni pa nikjer barva odstopala. Tudi rjavel ni.
Vsaj vrata, havba ne.
Mogoče malce na podvozju.

Ko sem ga prodal je imel čez 200.000.
Škripal je noter vendar nič bolj kot 2 leti mlajši passat s pol manj prevoženih.

Tudi jaz odsvetujem 1.6 atmosferca. Pije pa švoh je.
Ti si imel dobre izkušnje z 1.7.
Jaz imam slabe.

Svetujem 1.4 turbo.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a emozul Po feb 25, 2019 9:42 am

Ja, nisem imel problema z motorjem, ostalo je bilo pa res tako, tako.
Zato bi avtorju raje priporočil kakega japonca, tudi kia se mi ne zdi slaba.
 
Equalizer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne feb 24, 2019 12:45 pm

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a Equalizer Po feb 25, 2019 9:44 am

Ok super hvala :D
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a frgo Po feb 25, 2019 9:52 am

emozul je napisal/-a:Zato bi avtorju raje priporočil kakega japonca, tudi kia se mi ne zdi slaba.


Verjetno se ni brezveze zapičil v astro, vse ostalo ima primerne cene :D
 
Equalizer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne feb 24, 2019 12:45 pm

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a Equalizer Po feb 25, 2019 9:56 am

V astro sem se zapicil zato ker mi je avto vsec tudi notranja oprema in notranjost mi je vsec kaj se pa tice voznje in ostalih zadev pa ne vem zato sem se obrnil na ta forum da slisim izkusnje ljudi ki jo imajo ali so jo imeli :)
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a luks104 Po feb 25, 2019 11:21 am

thunderbolt je napisal/-a:
luks104 je napisal/-a:Ponavadi sem na relaciji Jesenice - Maribor in prevažam 4 ljudi + sebe in vedno vprašam, če se kaj stiskajo, pa je ponavadi odgovor tipa, da bi lahko še koga zgužvali vmes - prostora je ogromno. Na ravni kakšnega Superba ali Passata verjetno ni, ampak ne manjka veliko.

ITAK :DDD

Ponavadi zdijo zadaj 3 punce, tako da je mogoče res malo mimo. :D
Čriček se mi pojavlja ponavadi samo eden, na vrhu konzole, nad radiem, pa še to samo v zelo mrzlih dneh in izgine zelo kmalu. Avto je polno naložen res bogi, še posebej v 6. prestavi. Je pa velik plus teh dolgih prestav, kot je rekel že nek drug, da pri hitrosti 130 km/h kaže obratomer dobrih 2500 obratov na minuto. Da ne bo pomote, v noben klanec mu ne zmanjka moči, in nimaš občutka da se matra. Za pospeševanje jaz pač prestavim v 5. in pičimo dalje. Navsezadnje je avto zelo težek za svoj razred. Kombiniraj to z motorjem, ki ima 1.4 litrsko prostornino in zelo dolga prestavna razmerja pa smo kjer smo.
Ampak, kot sem že rekel, meni je avto top. Res, da ima par minusov, ampak meni je avto super.
Če boš kupoval, glej vsaj opremo cosmo z afl žarometi.
 
Equalizer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne feb 24, 2019 12:45 pm

Re: Nakup Opel Astra

Napisal/-a Equalizer Po feb 25, 2019 11:43 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


To sem ze gledal ja da bi oprema bila cosmo in afl zaromeni ki sem jih videl na insigniji in so mi bomba.. motor pa torej raje 1.4 kot 1.6? :D
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov