Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a matejxx To mar 12, 2019 6:53 pm

Neprilagojena hitrost je glavni krivec samo zato, ker policaji pri čisto vsaki nesreči zapišejo neprilagojena hitrost.

Z obveznim omejevalnikom hitrosti se bi strinjal, če bi se hitrosti dinamično spreminjale. Kar pomeni, da se na prazni avtocesti najvišja hitrost zviša vsaj na 160, če ne še več. In enako velja tudi na regionalnih cestah in v mestih, hitrosti se bi morale povečati.

Ne vem, zakaj je potrebno imeti omejitev 50 km/h tam kjer ni v bližini niti ene hiše. In policaji najrajši stojijo ravno na teh mestih, ker vedo, da bo vsak peljal hitreje.

Sedaj si vedno kupujem dve- tri lete star avto in ga imam potem kakšnih 5 let. Če pa res uvedejo tole, pa kupim nov avto, brez tega omejevalnika, potem ga pa vozim kolikor dolgo bo avto delal.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a Fnatic To mar 26, 2019 8:48 am

Meni so zapisali neprilagojena hitrost. 90 omejitev, šel 40. Že vnaprej videl, da ni cesta ok pa me je vseeno zaneslo zaradi mastne ceste in šel v ograjo. Manjša materialna škoda, sicer nič hudega. En je pač poklical policijo. Fasal kazen in ta napis. Sem vprašal, če so resni. Slučajno je bil tisti odsek tak. Kvazi slabe gume pa so jih pregledali in je bilo ok. Da se je očitno pač ponesrečilo, skupek dogodkov. In kaj čmo zdej?
Sepravi sem po statistiki eden izmed divjakov ali kako?
Ba-dum tssssssss =P
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a nered Sr mar 27, 2019 10:01 am

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-19-1793_en.htm

Z 2022 bodo vsa nova vozila prodana v EU morala imeti black box. Tako, da bo dosti bolj razviden razlog prometne nesrece. Debatirajo pa se ali impementirati dinamicno merjenje hitrosti (samo kaznovanje za prekoracitev).
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a pskoda Sr mar 27, 2019 10:33 am

Nek podoben način je že zdaj.
Z testerjem lahko preveriš pri kateri hitrosti, uri,... se je sprožil recimo airbag ali karkoli drugega
Lp
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a cruiser1 Sr mar 27, 2019 12:10 pm

Me ne preseneča, nekaj takega sem napovedal že pred dobrimi dvajsetimi leti, ko so se začele uporabljati gps navigacije v avtomobilih. O tem ali je to v redu ali ne, ne bom preveč filozofiral. Osebno se itak v glavnem kar držim omejitev. Po drugi strani pa vozim tako stare avtomobile, da verjetno nikoli ne bom imel tega sistema v svojem avtu, saj tudi navigacije še vedno nimam in je ne uporabljam. Sem pa mnenja, da je to dodatno poneumljanje in kontroliranje ljudi. tako, kot je naprimer gps navigacija in "pametni" telefoni...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr mar 27, 2019 2:44 pm

Me zanima če boš dal kakšen GPS motilec v avto, ali ti bo vseeno pustil da se pelješ ali bo blokiral vožnjo (pol ko bodo te boxi v avtomobilih).
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a nered Sr mar 27, 2019 2:49 pm

GPS motilce je zelo lahko zaznati, tudi sam blackbox ga lahko z lahkoto zazna, so pa ti ze nezakoniti v Sloveniji kot na EU ravni.

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-19-1793_en.htm

Z 2022 bodo vsa nova vozila prodana v EU morala imeti black box. Tako, da bo dosti bolj razviden razlog prometne nesrece. Debatirajo pa se ali impementirati dinamicno merjenje hitrosti (samo kaznovanje za prekoracitev).


Za osebna vozila iz zgornjega zakonika:

1. For cars, vans, trucks and buses: warning of driver drowsiness and distraction (e.g. smartphone use while driving), intelligent speed assistance, reversing safety with camera or sensors, and data recorder in case of an accident (‘black box').
2. For cars and vans: lane-keeping assistance, advanced emergency braking, and crash-test improved safety belts.

Je EP danes se potrdil annex temu zakoniku, da morajo vsa vozila prodana v EU po 2022 biti opremljena z ISA sistmom oz Intelligent speed assistence. Maksimalna mozna hitrost bo 180km/h samo za kratke intervale (do razdalje 3km). Drugace bo maximalna hitrost zakljenjena na 130km/h prav tako zakonik zahteva belezenje vseh prekoracitev to pa najverjetneje zato, ker EP bo v naslednji seji obravnaval zakon za "samo kaznovanje". Vse prekoracitve bos moral placati ob registraciji/zavarovanju vozila.

Podoben sistem kot ga ima Katar, UAE, SA.. Le, da bodo 'radarji' v samih vozilih. Kot kaze doba voznje nad 130km/h prihaja koncu.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a emozul Sr mar 27, 2019 3:33 pm

Kaj boš potem počel s 300 konji?
Kaj pa motorji, ki vemo, da se tudi ne peljejo 150 km/h.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a pskoda Sr mar 27, 2019 5:20 pm

Če bo avto letnik 2021 bodo prav prišli.





Potem bomo zaverglali yugota 65 in prehitel vse mbje audije bmwje,...
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a xxl Sr mar 27, 2019 5:51 pm

In smo korak do popolnega nadzora nad vsem in vsakim. In nikomur nič, kaj?!
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a uros11 Sr mar 27, 2019 6:39 pm

Ne rabim omejevalnika. Ni potrebe.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a xxl Sr mar 27, 2019 7:33 pm

Vi kateri upate, da boste lahko vozili stare avte brez teh napovedanih sistemov, kar pozabite. Nekaj let boste še lahko, potem na dinos, ker bo zakon tako povedal.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a nered Sr mar 27, 2019 7:48 pm

EU zakonodaja ne doloca kaj mora drazava narediti za vozila prodana pred 2022 tako, da ima vsaka drzava proste roke kako zeli implementirati ta del zakona. Najverjetneje pa bodo to prepustili zavvarovalnicam, da vecajo premije za vozila brez teh dodatkov. Tako, da najverjetneje sledijo obcutne podrazitve zavarovanj za avtomobile brez teh.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a limas Sr mar 27, 2019 8:29 pm

Podpiram omejevalnike na 130 km/h z možnostjo kratke prekoračitve. Vožnja drugih do 150 km/h me ne moti in jim vedno odstopim prednost. Več je po naših AC nemogoče voziti: pregost promet, ovinki, udarne luknje, prepočasni na prehitevalnem pasu...
Morali bi najti tudi način za sankcioniranje in izločanje tistih, ki vozijo 100 po AC in tistih, ki prehitevajo s 110 pa se ne umaknejo dokler ne naredijo kolone od Lj do Po.
Birokrati v Bruslju morajo usmeriti pozornost na pretočnost prometa.
Sem pač ljubitelj tekoče konstantne vožnje po AC z uporabo tempomata.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a pskoda Sr mar 27, 2019 8:41 pm

xxl je napisal/-a:Vi kateri upate, da boste lahko vozili stare avte brez teh napovedanih sistemov, kar pozabite. Nekaj let boste še lahko, potem na dinos, ker bo zakon tako povedal.


Nimajo vsi denarja na pretek, da bi si kupovali nove avtomobile.
Če bi država uvedla tak zakon za odstranitev starih vozil potem naj starega oni vzamejo in dajo novega brez doplačila



Nasploh se mi zdi, da je vse to za lase privlečeno (verjetno jim je dolkcat) in od tega še dolgo ne bo nič potem bodo pa itak prišla samovozeča vozila
Lp
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a nered Sr mar 27, 2019 9:50 pm

Kot receno avti prodani pred 2022 nebodo posali kar ne dovoljeni v prometu. Drzava bo cakala, da se ti vecinoma zamenjajo sami. Grem pa stavit, da bodo zavarovalnice to izkoristile in krepko dvignile premije za vozila brez black boxa in omejevalnika hitrosti itd.. Kar bo posledicno pospesilo preobrat.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a sonic Sr mar 27, 2019 10:42 pm

"Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety."
- Benjamin Franklin -
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a lovec1990 Če mar 28, 2019 11:10 am

vidim, da sedaj ni čas za nakup avta bom še nekaj časa vozil svojga yarisa pa bom takrat kupil novega yaris hibrida.

Samo če naredijo, da bojo avtomobili brez teh sistemov imeli zavarovanje dražje bo trg z rabljenimi vozili v krizi ker nebo povpraševanja plus več vozil se bo prodajalo
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a nered Če mar 28, 2019 11:13 am

Trg rabljenih avtomobilov bo ok dokler, bo obstajala juzna evropa. ;)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 75 gostov