Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a emozul Sr feb 27, 2019 7:19 pm

Preverite, kaj naj bi se vgrajevalo v avtomobile.
http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=6&id=316
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a pskoda Sr feb 27, 2019 8:12 pm

Tester in izklopiš to sranje.
Lp
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a meganer Sr feb 27, 2019 8:58 pm

Vrjemi, da bo kazen …….. sam kje bodo pa potem spet olupil ker bo proračin imel izubo :)
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a Robi-77 Če feb 28, 2019 1:08 am

Jaz pa to podpiram. Za dirkanje je dirkališče. In ko vidiš kretene, ki skozi naselje vozijo tudi več kot 100... Ugotoviš, da bi se pri vožnji s 50 m/h ustavil, medtem, ko pri 90 km/h tud bremzat še ne bi začel!!!
Priponke
stopko4.gif
stopko4.gif (11.77 KiB) Videno 2121 krat
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a Firediver Če feb 28, 2019 5:21 am

Vozniki bodo postali še večji butci, ker ne bodo več gledali znakov.
Super bo, ko se bodo pokazali "stranski učinki" takega sistema.

Ta sistem mi deluje tako "ozkogledno", kot da bi kot ukrep proti vožnji čez polno črto uvedel namestitev visokih robnikov po polni črti.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a Ivan36 Če feb 28, 2019 9:44 am

Robi-77 je napisal/-a:Jaz pa to podpiram. Za dirkanje je dirkališče. In ko vidiš kretene, ki skozi naselje vozijo tudi več kot 100... Ugotoviš, da bi se pri vožnji s 50 m/h ustavil, medtem, ko pri 90 km/h tud bremzat še ne bi začel!!!

Kateri glumac je prevajal VAŽNO! Spet eni ta uvoženi a? Tam bi moralo pisati POMEMBNO!!!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a abbe Če feb 28, 2019 9:46 am

Robi-77 je napisal/-a:Jaz pa to podpiram. Za dirkanje je dirkališče. In ko vidiš kretene, ki skozi naselje vozijo tudi več kot 100... Ugotoviš, da bi se pri vožnji s 50 m/h ustavil, medtem, ko pri 90 km/h tud bremzat še ne bi začel!!!


najprej se nauč brat pa gledat to kar prlimaš,potem pa začni pametovat,kaj ti podpiraš pa kaj ne.
ker če sodim po tem da ene enostavne tabele ne znaš prebrati potem vem da je tebi težko tut znake na cesti gledat,kaj šele da bi spremljal promet pred sabo in za seboj.
za take je javni prevoz ne pa volan.
Ni vse res kar napišem
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a Robi-77 Če feb 28, 2019 2:11 pm

Kaj ne znam brat? Da pri 90 km/h prevoziš 25 metrov, preden odreagiraš, medtem, ko se pri 50 km/h po 27 metrih že ustaviš?

Vem, da boli, ampak svoje frustracije izživljaj na dirkališču, ne na cesti. In, če se boš razlimal, se boš samo ti, ni treba še mene vzeti s sabo!!!!

Pa še to. Sklepam, da je tema odprta za vsa.mnenja, tudi za tiste, ki to podpiramo. Če pa temu ni tako, pa si naredi svojo, zaprto, temo in si tam dajajte duška z bentenjem, tukaj pa ni treba bit nesramen!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a abbe Po mar 04, 2019 10:39 am

no vidiš res ne znaš brati.
napisal si da se tisti ki vozi 50km/h že ustavi medtem ko tisti ki vozi 90 km/h niti zavirat še ni začel.
kar je zmotno
ker tisti ki vozi 90 km/h bo po 25 metrih začel zavirati, tisti ki vozi 50km/h pa se bo pri 27 metrih ustavil.

tko da si očitno res ne znaš interpretirati tabele.

nevem sicr o kakšnih frustracijah govoriš oziroma o nekih razlimanjih pa to.niti nimam avta ki bi bil namenjen hitri vožnji niti pa ne dirkam skozi naselja...za časa mojega življenja do teh uvedb no ne bo pršlo tko da sem ćito miren
.me pa moti razmišljanje nasploh,da je treba na tak način omejiti ljudi.
dejstvo je da če nekdo niam v glavi pač nima in mu nobena prepoved oz taka omejitev ne pomaga (sj je pisal da s pritiskom na pedal do podna se sistem izklopi (oz naj bi se ko bo to v veljavo prišlo) kar pomeni da tist k bo hotu divjat bo še naprej divjal..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a emozul Po mar 04, 2019 4:30 pm

Se popolnoma strinjam.
Samo nadzirat nas hočejo, pa omejevati pa....
Ne piše se nam nič dobrega.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a uros11 Po mar 04, 2019 5:00 pm

Na srečo ne omejujejo tistih, ki ne delajo stvari preko omejitev. Tako da omejitev na večino ne bo imela nobenega vpliva.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a DePalmo Po mar 04, 2019 5:14 pm

Najprej sem, tako kot marsikdo, hotel biti jezen na tole novo uredbo. A po razmisleku nisem. Nisem več mulc ki bi ga tiščal v poden, dirkal po cesti in spravljal v nevarnost sebe in ostale. Ko sem še bil tak, sem vedel da dirkališča obstajajo, a sem bil tam samo trikrat, pa še to vozil samo enkrat, ker sem raje dirkal po cesti.

Sedaj pa grem raje 5 minut prej od doma in mi je bolj važno da pridem na cilj živ in zdrav, omejitev se pa držim nekje 90% (pač tistih 60 km/h na lepi ravni in pregledni ravnini "dvignem" na cca. 70-80), v mestih mi pa niti na kraj pameti ne pade da bi šel preko omejitev.

Je pa še vedno dobrodošla opcija da se da omejitve tudi prekoračiti, ker če bi izvedel da se je nekomu bližnjemu nekaj naredilo, bi pač takrat omejitve ignoriral.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a honeybee Po mar 04, 2019 5:50 pm

Naj uvedejo. Vsaj z radarjem ne bodo policisti več rabili stati nikjer ;) saj bo avto sam prilagodil najvišjo hitrost.
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a ribko Po mar 04, 2019 6:11 pm

Jaz bi to uvedel samo v naselju kjer je omejitev 50km/h. Pa bi se omejevalnik nastavil na max 60km/h in je to to.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a pskoda Po mar 04, 2019 6:17 pm

emozul je napisal/-a:Se popolnoma strinjam.
Samo nadzirat nas hočejo, pa omejevati pa....
Ne piše se nam nič dobrega.


Saj to imajo namen iz nas narediti butce in posledično nas nadzirat non stop. Še malo pa bodo novorojenci dobili gps v podkožje.

Ta država ratuje čisto policijska. Človek lahko samo dela in plačuje davke po novem še regrad ne smeš nabirat za solato
Lp
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a danci1973 Po mar 04, 2019 6:27 pm

To pomeni, da bodo položnice za prehitro vožnjo kar proizvajalcu vozila posredovali? :DDD
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a maniaxxx Po mar 04, 2019 7:10 pm

emozul je napisal/-a:Se popolnoma strinjam.
Samo nadzirat nas hočejo, pa omejevati pa....
Ne piše se nam nič dobrega.


Kot sem že večkrat dejal, vse to je počasno uvajanje v avtonomno voznjo, itak ne bo vec nobenega smisla voziti, ker bo itak avto vse sam počel...

Ja slabo se nam piše, vsaj tistim ki radi vozimo in nam ni to najhujsa muka, kot vedno več ljudem, sploh mulariji. Sam ko sem bil mlad sem komaj čakal da dobim kljuce v roke, danasnje pa to nic ne zanima, no sej jih tudi kaj drugega ne :lol:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a chad Po mar 04, 2019 9:43 pm

Najbolš, da prepovemo avtomobile in gremo nazaj na konje
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a cc09 Po mar 04, 2019 10:39 pm

Saj to imajo namen iz nas narediti butce in posledično nas nadzirat non stop.

Kako se pa drugače reče ljudem, ki vejo kolk je omejitev pa se je ne uspejo držat? Intelektualci?
Priznam da se niti jaz ne držim stoprocentno, se pa zavedam da ni to prav. Če bi se vsi držali omejitev, pa ne samo navzgor, bi morda bile omejitve tudi bolj realne. Tako pa dajo tablo 40, da se bomo vsaj 60 peljali in ne 90.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Obvezni omejevalniki hitrosti !!

Napisal/-a pskoda To mar 05, 2019 7:12 am

Vsi poznamo številke na znakih in če se nekdo ne drži omejitev to sam najbolj ve zakaj se jih ne in ne rabiš biti noben Intelektualc.
Najbolj bi bilo, da še uvedejo, da vsi jemo isto hrano ob istem času z isto brzino

Osebno sem mnenja, če že prisiljena omejitev potem bi jo jaz uvedel kjer je omejitev 50km/h ali manj oz najbolj tam kjer je 30km/h ( bližina šole). Osebno vozim vedno hitreje, ampak v naselju se vedno držim 50km/h in nikoli do zdaj nisem plačal kazni v naselju
Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov