Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a VW T4 To mar 19, 2019 12:28 pm

Zakaj pa takšna gonija proti suv, oziroma spraševanje kdo to sploh kupi... :roll:
Trg ponuja, kupci so....vsak na koncu vzame kar mu paše, pa ni treba za to iskat "globjega" razloga.
Pa dejmo še temo priljubljenost karavanov: zakaj so pri nas karavani tako popularni, saj ne voziš vsak dan hladilnika...
In še bi lahko nadaljevali.
Meni so tudi suvi zanimivi za videt...vendar mi to ne odtehta toliko višje cene napram klasični izvedenki. So pa trenutno precej popularni, tako da lahko unovčijo višjo ceno.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a nered To mar 19, 2019 12:45 pm

Jaz se strinjam, da ce je ljudem vsec oblika potem je to vec kot dost razlog. Ne razumem popolnoma argumenta, >>bolje je za hrbtenico<<. Meni osebno so vsec izkljucno zaradi oblike in malo visja oddaljenost od tal, ker sem veckrat na gozdnih poteh in je malo nadlezno slisati veje in pesek kako drgnejo ob dno avta.

Zdijo se mi dobra alternativa karavanom vsaj srednji-vecji razred.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a čara To mar 19, 2019 2:35 pm

Meni sicer sploh niso všeč in mi je vseeno kaj kdo kupi. Je pa res škoda, da je vedno manj karavanov, pa tudi enoprostorcev. Vsaj nekaj jih še vztraja.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a AssKicker To mar 19, 2019 3:24 pm

Pri fordu bodo baje enoprostorce ukinili ravno zaradi SUV-ov.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Ivan36 To mar 19, 2019 4:35 pm

Zakaj SUV sploh tapoceni? Ker so praktični pa še divjati ni potrebno :lol: 8) Sem testisira Opel Grandland dizel pa čez 40 minut še OPEL Insignia 2.0 dizel zadeva je taka, da je Insignia za hitro dinamično vožnjo skoraj ves čaš vožnje kar vabi, da jo prtisneš .. 8) Med tem pa je Grandland umirjen popotnik za vsak dan v letu.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Cefizelj To mar 19, 2019 6:34 pm

Meni SUVi tudi niso pretirano všeč, ker mi visoko sedenje zaenkrat še ne ustreza. Velik karavan je zame bistveno boljša izbira.

Mi je pa zanimiva debata s stališča demografije uporabnikov foruma. Glede na to debato o bolečinah v hrbetinici in otroških stolčkih vidim da smo vsi že v bolj odraslih letih in očitno mladcev avtomobili ne ganejo več.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher To mar 19, 2019 9:04 pm

Opažam tudi jaz, da so mladi mrtvo hladni glede avtomobilov. Toliko, da nekaj je, pa so že zadovoljni. Nekateri celo avta ne bi imeli. :shock:
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a AssKicker To mar 19, 2019 9:35 pm

Eeej, jest sm še mlad! :P
 
Santi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jan 25, 2014 12:01 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Santi To mar 19, 2019 9:36 pm

Morda je res manj mladih navdušencev nad avtomobili, drugo je pa to, da se debate selijo iz forumov na facebook.
Glede bolečin v hrbtenici bi bilo pa za razmisliti, da se nekaj financ investira v osebnega trenerja oz. kineziologa namesto v suv, če je to glavni razlog.
Sam prav tako (zaenkrat) ne vidim smisla v suvih, ker mi golf gti nudi vse, kar trenutno rabim (športno vožnjo, dovolj prostora, nizki stroški vzdrževanja) in ni dosti dražji (zanj sem plačal dobrih 27.000 oz. bom 30.000 z obrestmi lizinga vred) od malo bolj opremljenega troca, s katerim se po mojem mnenju ne more primerjati.
Razumem pa to, da se nekdo dobro počuti v njem (suv) in ga kupi iz tega razloga. Zame je to dovolj velik razlog, ker mi avto predstavlja veliko več, kot prevozno sredstvo in mi je vseeno, če ni racionalen nakup.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a VW T4 Sr mar 20, 2019 7:41 am

Kaj imajo mladi vloge tukaj, kdo bo pri 20 letih kupoval avto vreden 20.000e in več? Ko pa si malo starejši in recimo že planiraš družino in imaš zmožnost kupit nov avto, gledaš pač drugače uporaben avto...
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a J.McLane Sr mar 20, 2019 11:37 am

VW T4 je napisal/-a:Zakaj pa takšna gonija proti suv, oziroma spraševanje kdo to sploh kupi... :roll:
Trg ponuja, kupci so....vsak na koncu vzame kar mu paše, pa ni treba za to iskat "globjega" razloga.
Pa dejmo še temo priljubljenost karavanov: zakaj so pri nas karavani tako popularni, saj ne voziš vsak dan hladilnika...
In še bi lahko nadaljevali.
Meni so tudi suvi zanimivi za videt...vendar mi to ne odtehta toliko višje cene napram klasični izvedenki. So pa trenutno precej popularni, tako da lahko unovčijo višjo ceno.


Gonja predvsem zaradi ekologije, večja čelna površina pomeni večji zračni upor, to pa pomeni višjo porabo. Glede na priljubljenost SUV lahko zaključim samo eno: gorivo je prepoceni.

Če si kdo zatiska oči, da kao poraba ni nič višja, naj lepo obišče spritmonitor in se tam prepriča, da Tiguan pokuri 15-20% več goriva kot Passat.
Passatov se je lani v Slo prodalo 900, Tiguanov pa 1400.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a PogachnyK Sr mar 20, 2019 2:48 pm

Najbolj zmaga tisti vw 4,2 dizel (nekaj takega) že če kupiš tisti kvazi đip, potem pa daš za pogon V12 dizel motor s 1000Nm navora. Takšnim ljudem ni rešitve, niti ne vem kaj takšen đip predstavlja, niti nevem kaj hoče s tem povedati lastnik? Mogoče to, da ima rad preseravanje, samo drugače je pa varčen človek,?

Drugače pa nafte je končno mnogo, pokuriš 1l dinozavrov danes, imaš jutri 1l manj dinozavrov.

So pa eni občutljivi v tej temi, kot da bi bili podpisani pod kak SUV ;)

Saj če so vam všeč, ni potrebno biti takok užaljen, ajde razumen, da so nme jezni pri PSA ali VAG... Jim delam slabo reklamo (če slaba reklama sploh obstaja @dieselgate)... Pa ljudje dereje v nakup kodijakov, t-rokov, tritisočosem...

Človeštvu ni rešitve, mogoče nas mora zradirati kuga (pa ne tisti kvazi SUV od forda;))...
Slika
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher Sr mar 20, 2019 5:46 pm

VW T4 je napisal/-a:Kaj imajo mladi vloge tukaj, kdo bo pri 20 letih kupoval avto vreden 20.000e in več? Ko pa si malo starejši in recimo že planiraš družino in imaš zmožnost kupit nov avto, gledaš pač drugače uporaben avto...


Imajo vlogo. Mladim avto ni več vrednota v takšni meri, kot je morda nekoč bila. Kdaj boš imel več denarja za avto kot, ko si mlajši? Mlajšim avto tudi predstavlja večji simbol svobode kot starejšim. Ko si malce starejši, imaš druge prioritete, druge (večje) potrebe za kurjenje denarja.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a VW T4 Sr mar 20, 2019 7:43 pm

Možno, da je zanimanje mlajši vedno manjše... :)
Ampak iz mojega primera recimo; pri 18 letih sem vedel kakšen avto bi imel, financ pa zdaleč ne :D Potem na fax, itak denarja še kar ni, potem nekaj časa iskal službo in sedaj po par letih dela, ko je končno nekaj denarja je pa potreba po karavanu :D No vsaj hrošča za dušo sem zrihtal pred naraščajem, če ne ga verjetno nikoli ne bi kupil :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl So mar 23, 2019 5:20 pm

PogachnyK je napisal/-a:Najbolj zmaga tisti vw 4,2 dizel (nekaj takega) že če kupiš tisti kvazi đip, potem pa daš za pogon V12 dizel motor s 1000Nm navora. Takšnim ljudem ni rešitve, niti ne vem kaj takšen đip predstavlja, niti nevem kaj hoče s tem povedati lastnik? Mogoče to, da ima rad preseravanje, samo drugače je pa varčen človek,?

Zakaj mu ni rešitve? A si mu ti plačal del avtomobila, da imaš tak problem z njim?
Morda ima pa večji čoln in je zadevo lažje vleč z avtom s 1000Nm navora, kot pa z avtom s 600Nm navora.
Morda je stalno na avtocesti na relaciji LJ - Beograd ali LJ - Pariz in je lažje enkrat tankat, kot pa 3x vmes.
Morda mu je pa le všeč dizelsko brbotanje ;).
Ne razumem čisto, zakaj je to tak problem, da ima dizla v avtu za 150 ali 200 jurjev. Recimo SQ7. Je vseeno bolje, če ti žre avto 12 litrov kot pa 20+, pa tudi če ti denar sam leti k tebi. Itak tak nima le tega avta, ampak je običajno še kaj še bolj popopranega zraven ;). Bencinskega seveda.
Recimo poznam SQ7, ki dela letno cca. 60 jurjev km, običajno krepko preko omejitev (vsaj pri nas). Recimo, da je razlike 7 litrov v primerjavi z bencinarjem, kar je recimo cca. 5 jurjev letno razlike samo v gorivu. V primerjavi s ceno in izgubo vrednosti ni tako veliko, ampak nekaj pa vseeno je. Da niti ne pišem o dosegu, ki bi se pri bencinarju krepko zmanjšal.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a pskoda So mar 23, 2019 6:59 pm

Pri tem audiju skor ne veš ali je dizel ali bencin
Lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a maniaxxx So mar 23, 2019 8:53 pm

Moderni so ti cuv-i, ljudje so pa ovce...evo vam glavni razlog za prodajo. Sej ko so bli MPV moderni ga je tud vsak "taprav fotr" mogu met...zdej pač ma CUV-a, jutri bo pa mel kaj druzga kar bo moderno.

Ovce so zato, da se strižejo...

@MTL, ti "testerji" vozil so pa tudi eni čudni tiči, kar se odločijo da je cool je pač cool, pa čeprav je bedno do konca, itak pa vsi pišejo/govorijo eno in isto, sploh jim ni za verjet.

Da naštejem samo nekaj stvari, kontra obračanje merilnika vrtljajev pri 308 so pluvali non stop, zdaj ima novi bmw 3 isto, niti omenijo ne. Top ergonomija pri VW, ko samo pogledam pozicijo ekrana in gumb za nastavitev ogledal te prime da enga po buči usekaš. Posebaj prižig lučke pri kozmetičnem ogledalcu? Največja neumnost ever, oziroma brezvezna stvar, najboljše je da se avtomatsko prižge, jebeno potenciranje asistenc in ekranov zdej pa pač vsi sam to gledajo..pa še je tega.

Btw, bmw serije 1 tudi plava v confortu pri adaptivnem vzmetenju, si kje to zasledil kot "kritiko" ?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a xxl So mar 23, 2019 10:10 pm

maniaxxx je napisal/-a:Moderni so ti cuv-i, ljudje so pa ovce...evo vam glavni razlog za prodajo. Sej ko so bli MPV moderni ga je tud vsak "taprav fotr" mogu met...zdej pač ma CUV-a, jutri bo pa mel kaj druzga kar bo moderno.

Ovce so zato, da se strižejo...

Torej, če bodo drugo leto kabrioleti v modi, bomo vsi kupovali kabriolete? :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a DX5050 So mar 23, 2019 10:19 pm

hehehe....
@xxl
evo, pri vw so te že uslišali.... =P
https://www.volan.si/novosti/novice/656 ... oc-cabrio/
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Ne mar 24, 2019 5:43 am

maniaxxx je napisal/-a:Btw, bmw serije 1 tudi plava v confortu pri adaptivnem vzmetenju, si kje to zasledil kot "kritiko" ?

Tega si pa nisem predstavljal, da so tudi pri BMWju to naredili.
Nisem, pa tudi sam nisem opazil, ker še nisem imel v rokah BMWja 1 z adaptivnim podvozjem.
Dejansko je pa to pri Superbu 3 smrtno nevarno, saj recimo pri kuclju v ovinku, avtomobil po kuclju (V OVINKU) še 3x zaplava. Nisem videl še testa, kjer bi to omenili, sam sem pa zadevo opazil v 5ih minutah testne vožnje, ko mi je avtomobil v ostrem ovinku sredi ovinka zaplaval. Prodajalec zraven mi je pa poznavalsko rekel, vidiš, kako je udoben. No, na prvi ravnini sem zadevo ruknil v normal, ker res ne rabim prečnega nihanja na sredi ovinka. In NE, nisem divjal na testni vožnji, pač normalna vožnja.
Še več pametovanj na Mtl blog.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov