Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a maniaxxx Ne mar 24, 2019 10:39 am

Sej koliko pa je v slo serij 1 z adaptivnim podvozjem? Verjetno glih ena, tud na testu se ne spomnim da bi jo testiral z adaptivnim podvozjem...pa tudi ce bi jo....
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a PogachnyK Ne mar 24, 2019 1:23 pm

mtl je napisal/-a:
PogachnyK je napisal/-a:Najbolj zmaga tisti vw 4,2 dizel (nekaj takega) že če kupiš tisti kvazi đip, potem pa daš za pogon V12 dizel motor s 1000Nm navora. Takšnim ljudem ni rešitve, niti ne vem kaj takšen đip predstavlja, niti nevem kaj hoče s tem povedati lastnik? Mogoče to, da ima rad preseravanje, samo drugače je pa varčen človek,?

Zakaj mu ni rešitve? A si mu ti plačal del avtomobila, da imaš tak problem z njim?
Morda ima pa večji čoln in je zadevo lažje vleč z avtom s 1000Nm navora, kot pa z avtom s 600Nm navora.
Morda je stalno na avtocesti na relaciji LJ - Beograd ali LJ - Pariz in je lažje enkrat tankat, kot pa 3x vmes.
Morda mu je pa le všeč dizelsko brbotanje ;).
Ne razumem čisto, zakaj je to tak problem, da ima dizla v avtu za 150 ali 200 jurjev. Recimo SQ7. Je vseeno bolje, če ti žre avto 12 litrov kot pa 20+, pa tudi če ti denar sam leti k tebi. Itak tak nima le tega avta, ampak je običajno še kaj še bolj popopranega zraven ;). Bencinskega seveda.
Recimo poznam SQ7, ki dela letno cca. 60 jurjev km, običajno krepko preko omejitev (vsaj pri nas). Recimo, da je razlike 7 litrov v primerjavi z bencinarjem, kar je recimo cca. 5 jurjev letno razlike samo v gorivu. V primerjavi s ceno in izgubo vrednosti ni tako veliko, ampak nekaj pa vseeno je. Da niti ne pišem o dosegu, ki bi se pri bencinarju krepko zmanjšal.


Haha... Pa ne, da si se našel v zapisanem?
Saj nekje globoko v sebi veš, da imam prav...
Slika
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a sonic Ne mar 24, 2019 1:26 pm

maniaxxx je napisal/-a:Moderni so ti cuv-i, ljudje so pa ovce...evo vam glavni razlog za prodajo. Sej ko so bli MPV moderni ga je tud vsak "taprav fotr" mogu met...zdej pač ma CUV-a, jutri bo pa mel kaj druzga kar bo moderno.


Se kar strinjam, s tem da enoprostorci (MPV) so vsekakor dokaj racionalen nakup - veliko prostora v kabini in prtljažniku, pa še vedno obvladljive zunanje dimenzije vozila; malo višje sedenje v primerjavi z limuzinami/karavani (fajn tako za preglednost med vožnjo kot za pripenjat male otroke v otroški sedež)... Saj CUV so v marsikaterem oziru podobni, razen prostornost (predvsem prtljažnik) gotovo malo trpi v primerjai z MPV. Gotovo pa je moda res velik faktor pri kupcih.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a sonic Ne mar 24, 2019 1:34 pm

PogachnyK je napisal/-a:Najbolj zmaga tisti vw 4,2 dizel (nekaj takega) že če kupiš tisti kvazi đip, potem pa daš za pogon V12 dizel motor s 1000Nm navora. Takšnim ljudem ni rešitve, niti ne vem kaj takšen đip predstavlja, niti nevem kaj hoče s tem povedati lastnik? Mogoče to, da ima rad preseravanje, samo drugače je pa varčen človek,?

Kaj pa če kakšen od takih niti ne želi kaj posebnega povedati, ampak mu je enostavno pač v veselje imet in vozit tako vozilo?
In glede na to, da si to privoščijo iz svojega žepa, kaj qurac se imajo drugi v to za vtikat...

J.McLane je napisal/-a: Glede na priljubljenost SUV lahko zaključim samo eno: gorivo je prepoceni.

Gorivo je dejansko še kar poceni. Bencin je 50 centov za liter, dizel pa 58 centov. (ostalo, kar plačaš na pumpi, so davki :) )
http://www.mgrt.gov.si/delovna_podrocja/notranji_trg/nadzor_cen_naftnih_derivatov/cene_naftnih_derivatov/
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a PogachnyK Ne mar 24, 2019 4:46 pm

Tipkovnico na računalniku sem sam plačal... Kaj qrc se maš za spuščat v moje pisanje....

Haha to gre lahko v nedogled... Saj nisem nikoli rekel, da si ljudje tega ne smejo kupit, saj nisem nad zakonom...

Ampak če ste pa butthurt... To pa ni moj problem...

Pač v mojih očeh so takšni ljudje drugačni, ampak vsi enaki...
Slika
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher Ne mar 24, 2019 4:49 pm

@sonic, popravi me, če se motim. Komur je v veselje, bo kupil pravo stvar (100% SUV) in ne kvazi približek. Če pa nima denarja, mu približek verjetno ne bo v ne vem kako veliko zadovoljstvo.

To z bencinom, cenami in davki je duhovičenje.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Ne mar 24, 2019 7:25 pm

PogachnyK je napisal/-a:Haha... Pa ne, da si se našel v zapisanem?
Saj nekje globoko v sebi veš, da imam prav...

Loool, na napačnega si se spravil.
Sam se prevažam okoli s štirivaljnikom s 105 konji in enim oslom za volanom =P.
Locher je napisal/-a:@sonic, popravi me, če se motim. Komur je v veselje, bo kupil pravo stvar (100% SUV) in ne kvazi približek. Če pa nima denarja, mu približek verjetno ne bo v ne vem kako veliko zadovoljstvo.

Kakšen približek? Kvazi SUV-ji so pač svoj razred in seveda njihova primarna naloga NI terenske sposobnosti, temveč družinska uporaba (torej nadomestilo družinskega avtomobila), če je pa slučajno še 4x4, se pa tistih parkrat letno, ko greš smučat, bolj varno počutiš :). Čeprav večina niti ne razume, da ti 4x4 po klancu navzgor res precej pomaga, čudežev po klancu navzdol pa ravno ne zna delat ;).
In moderni kvazi SUV-ji to odlično obvladajo, ko jih daš pa na teren, pa vemo, kje so. Ampak to niti NI njihov namen. Za na teren ima kar nekaj znamk prave zadeve, ki pa v cestni ''džungli'' pogrnejo na celi črti.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher Ne mar 24, 2019 10:51 pm

Pod SUV razumem avtomobile Q7, X5, XC90 in podobne. Ostalo se mi zdi, da spada pod približke (arji in roci).

In težko verjamem, da si sosedov "joža", ali pa sedaj pišoči "francelj" želi prav arja pred Touaregom.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Po mar 25, 2019 9:50 am

Locher je napisal/-a:In težko verjamem, da si sosedov "joža", ali pa sedaj pišoči "francelj" želi prav arja pred Touaregom.

In Joži in Franceljnu dol visi za Q7, X5 ali Touarega, ker je tak avto enostavno preveč drag za njega.
Vsekakor si pa marsikdo želi Tiguana, T-Roca in ostala podobna vozila. In lahko si jih tudi privošči ;).
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a PogachnyK Po mar 25, 2019 1:25 pm

Zakaj predrag?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13996260

Ni to cena ranga golfa 7? Ok je malo starejši, ampak neglede na vse je to še vedno audi q7....

Tako da tvoj argument s ceno ne zdrži...
Slika
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Po mar 25, 2019 1:29 pm

:lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :roll:
Najbolje, da začnemo delat kompot iz hrušk in jabolk.
Malo si zračunaj vzdrževanje take gajbe in to BREZ morebitnih izrednih stroškov, pa ti bo jasno, zakaj se ti smejim. In Francelj bi se ti tudi...
Se z razlogom prodajajo takšni avtomobili po nikakršnih cenah. In taki avti so za nekoga, ki se zaveda v kaj gre in ne za povprečnega Franceljna, ki je komaj zbral za novega osnovnega Golfa.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a PogachnyK Po mar 25, 2019 2:22 pm

In kdo potem kupi takšnega audija?

Francelj ne, Janez tudi ne....

Samo kakorkoli obrneš, če si lahko privoščiš T roca, si lahko tudi q7.. Mislim, da tu ni več nič za razglablat...
Slika
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a sonic Po mar 25, 2019 2:52 pm

Čakaj malo, tu si pa precej mimo pihnil... cene za novega T-Roca se začnejo pri dobrih 20k EUR, za novega Q7 pa pri cca 90 k EUR... Prvega si lahko privošči marsikdo, drugega pa le peščica.
Seveda, če primerjaš novega T-Roca in cca 10 let starega Q7, je nakupna cena podobna, vendar tam verjetno stroški zavarovanja/registracije in vzdrževanja niso primerljivi.
No, saj to si imel v mislih, ampak sem prepričan da večina ljudi, ki resno razmišlja o nakupu novega T-Roca ali česa podobnega, nima za alternativo nakup 10 let starega avta, pa četudi je Q7 (morda tudi ravno zato, ker gre za premium vozilo, saj se ljudje zavedajo, da bodo tudi stroški premium...)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Po mar 25, 2019 3:09 pm

PogachnyK je napisal/-a:In kdo potem kupi takšnega audija?

Francelj ne, Janez tudi ne....

Samo kakorkoli obrneš, če si lahko privoščiš T roca, si lahko tudi q7.. Mislim, da tu ni več nič za razglablat...

Se strinjam, da ne rabimo razglabljat, ker imaš popolnoma narobe. Se je že marsikateri ''Joža'' tako zaklal. Sem bil osebno zraven, ko je lastnik starega SL500 moledoval mehanika, če mu lahko pusti avto tam še en mesec, da zbere denar za popravilo neke relativno minorne zadeve.

Kot rečeno, taki avti so za nekoga, ki prekleto dobro ve v kaj se spušča ali pa zna sam ali ima zelo dobrega mehanika, popravit večino napak, hkrati se pa še znajde na Ebayu, itd. Poleg tega ima ob nakupu zraven že pripravljenih kar nekaj tisočakov za morebitna popravila ali pa le redno vzdrževanje.

Evo en primer izračuna (sicer že 5 let star, ampak še vedno v grobem velja) za podobno alternativo:
https://www.mtl.si/sl/blog/item/104-kak ... mobil.html
In ta razlika NE vključuje morebitnih izrednih stroškov popravil, ki so pri takih kravah lahko enormni, vsekakor pa je verjetnost za okvare pri takih zamortiziranih kravah bistveno višja, kot pa pri novem avtomobilu, kjer imaš poleg tega še garancijo.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a xxl Po mar 25, 2019 3:26 pm

Tako je, jaz nimam za alternativo nič rabljenega za enak denar, pa če tudi gre za BMW 5 ali X, MB E, A5 ali Q in podobno z goro prevoženih km. Ajde, če mi kdo garantira, da nima več kot 50-60 000 km, mogoče bi še premislil, ampak, niti ne potrebujem takšen avto, kot večina ne. Nalijmo si čistega vina, večina jih kupuje, ker nima za novega, rad bi se pa postavil v javnosti. So izjeme, seveda, priznam, da bi tudi jaz imel kaj takšnega bolj zaradi ega, kot potrebe :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher Po mar 25, 2019 3:48 pm

mtl je napisal/-a:
Locher je napisal/-a:In težko verjamem, da si sosedov "joža", ali pa sedaj pišoči "francelj" želi prav arja pred Touaregom.

In Joži in Franceljnu dol visi za Q7, X5 ali Touarega, ker je tak avto enostavno preveč drag za njega.
Vsekakor si pa marsikdo želi Tiguana, T-Roca in ostala podobna vozila. In lahko si jih tudi privošči ;).


Sem vedel, da bi moral dati disclaimer že prej.

Komur je taka vrsta avtomobila všeč, in ga kupuje izključno zaradi tega, ker mu je všeč, mu verjetno ne bo viselo dol za Q7, X5 ali Touarega. Torej zakaj se kupuje kvazi SUV? Ker "franclja" boli hrbet? Ker je to moderno? Ali ker je "franclju" kvazi SUV enostavno všeč? :D

Poceni ti avtomobili v nobenem primeru niso, torej cena ni primarnega pomena.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher Po mar 25, 2019 3:59 pm

xxl je napisal/-a:Nalijmo si čistega vina, večina jih kupuje, ker nima za novega, rad bi se pa postavil v javnosti. So izjeme, seveda, priznam, da bi tudi jaz imel kaj takšnega bolj zaradi ega, kot potrebe :D


Za škrtice še nisi slišal? Ne bi jih niti streslo, če bi si kupili novejši avto, pa se vseeno vozijo v precej starih in neuglednih avtomobilih in tudi sicer živijo, kot bi bili na minimalcu.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Po mar 25, 2019 4:11 pm

Locher je napisal/-a:Sem vedel, da bi moral dati disclaimer že prej.

Komur je taka vrsta avtomobila všeč, in ga kupuje izključno zaradi tega, ker mu je všeč, mu verjetno ne bo viselo dol za Q7, X5 ali Touarega. Torej zakaj se kupuje kvazi SUV? Ker "franclja" boli hrbet? Ker je to moderno? Ali ker je "franclju" kvazi SUV enostavno všeč? :D

Poceni ti avtomobili v nobenem primeru niso, torej cena ni primarnega pomena.

Verjemi, da jim veliki večini dol visi.
Sem vsakodnevno v stiku z lastniki T-Rocov, Tiguanov, Karoqov, Kodiaqov, Atec in večine jih avtomobili sploh ne zanimajo, jim pa ta avto predstavlja odličen družinski avto. Torej si želijo tak tip avtomobila in morda poznajo še bližnjo konkurenco, potem se pa neha.
Recimo na drugi strani imaš pa lastnike Q7, Touaregov, itd. (pa ne rabljenih), ki imajo takšen avto, zato ker jim pritiče k poslu. Namreč več ali manj vsi ti avtomobili so pisani na podjetje in niso privat.

xxl je napisal/-a:Nalijmo si čistega vina, večina jih kupuje, ker nima za novega, rad bi se pa postavil v javnosti.

Sedaj odvisno o čem se pogovarjamo. Kot zgoraj zapisano so novi Q7 in podobna vozila večina na podjetje in enostavno ''spadajo k poslu''.

Če pa gremo dva nivoja nižje, recimo na BMW serijo 5, Audi A6 tam 3-4 leta stari s 100.000-150.000km, potem je pa to čisto druga zgodba. To so pa večinoma vozila v privat lasti in dejansko so jih lastniki kupili namesto recimo malo bolje opremljenega Golfa. Cene se vrtijo tam okrog 25.000 EUR na pamet. So že tudi za konkretno manj, kakšni naloadani primerki pa kakšen EURo več. Ampak to so motorji 2.0 dizel in vzdrževanje takšnega vozila ni ENORMNO dražje od recimo Golfa. Če nimaš ravno nesreče in rikne vse po spisku. Sem tudi z lastniki takšnih vozil skoraj vsakodnevno v stiku in velika večina jih je čisto normalnih ljudi, ki se prav nič ''vun ne bacajo''. So pač kupili Audija, ker jim bolj ustreza, je tišji, kvalitetnejši materiali, se lepše pelje, če je pa še znamka gor, pa še toliko bolje. Seveda pa je med njimi V MANJŠI MERI tudi nekaj vunbacačev, ki mislijo, da so z znamko boga za j***a prijeli, ampak daleč, daleč od večine.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a xxl Po mar 25, 2019 5:08 pm

Locher je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Nalijmo si čistega vina, večina jih kupuje, ker nima za novega, rad bi se pa postavil v javnosti. So izjeme, seveda, priznam, da bi tudi jaz imel kaj takšnega bolj zaradi ega, kot potrebe :D


Za škrtice še nisi slišal? Ne bi jih niti streslo, če bi si kupili novejši avto, pa se vseeno vozijo v precej starih in neuglednih avtomobilih in tudi sicer živijo, kot bi bili na minimalcu.

Saj sem napisal, so izjeme. Takšen je bil moj dedek. :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a PogachnyK Po mar 25, 2019 9:10 pm

Ok.. Praviš, da veliki večini lastnikov kvazi SUV dol visi za avto... Ok če jim toliko dol visi, potem bi kupili Dacio... Pa jim zgleda ne, ker avto ni dovolj premijski.

Kateri avto je bolj premijski 7let star audi q7 ali novi T rock ?
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov