Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a xxl Po mar 18, 2019 1:51 pm

"Ponavadi imajo majhne prtljažnike z visokim nakladalnim robom"
Ne vem kateri HB iz C segmenta ima večji prtljažnik od 400 litrov.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Po mar 18, 2019 2:11 pm

kabrio je napisal/-a:Mi lahko kakšen znalec prosim pojasni te rezultate, ki jih bom nalimal tule nekaj za primer. Gre za rezultate losovega testa in slaloma na youtube testni strani, kjer so do danes testirali vse žive avte v enakih pogojih. Okej temperature asfalta se verjetno razlikujejo, pa mogoče se kdaj tudi kak voznik zamenja, ampak v osnovi jemljem za dovolj realno za primerjavo.

Ugibam: morda v tem, da je avtomobil konkretno širši in z daljšo medosno razdaljo, kar pomeni, da so večji in širši avtomobili takoj v slabšem položaju.
Recimo plastična predstavitev: imaš krog s premeriom 10cm in probaj skozenj vreči svinčnik s premerom 1cm. Potem pa probaj to ponoviti z valjem s premerom 9cm ;).
Hehe, sicer se pa pojdi peljat enkrat z Arteonom, pa potem še z 3008 pa boš (verjetno) takoj videl razliko ;). Pa ni noben boljši od drugega, le ciljni kupci in posledično pričakovanja o vozilu so popolnoma drugačna in posledično je tudi avtomobil čisto drugače nastavljen.
sonic je napisal/-a:Špekuliram, da si eden od relativno redkih ljudi, ki jim je to pomembno.

Bi se kar strinjal ja :)
Je pa tudi res, da me včasih zmotijo precej ''čudne'' stvari, ki jih noben (tudi profi novinarji) ne opazijo. Recimo nevarno plavajoče vzmetenje pri nastavljivem podvozju pri Superbu 3 v Comfort načinu.
sonic je napisal/-a:Poleg tega si v tistem 'testu' bil na to še posebej pozoren, morda zato bolj intenziven občutek.

Niti ne, vozim ogromno vozil, tako da znam to izločit ;).
chan je napisal/-a:Zakaj tolikšna priljubljenost športno uporabnih križancev? Po mojem mnenju v daleč največji meri zaradi (trenutne) modnosti ter frajerskega zunanjega izgleda, ki zna dodobra izžarevati voznikov aktivni življenjski slog. Tako se mi že kar nekaj časa dozdeva, da s tovrstnimi trendovskimi štirikolesniki proizvajalci prodajajo življenjski stil in ne toliko samega avtomobila. Nenazadnje psihologi obenem še pravijo, da naj bi bili avtomobili podaljšek voznikove osebnosti, kar proizvajalci še kako izkoriščajo.

Bi se strinjal ja, ta modnost verjetno pri veliko kupcih prevaga. Si pač IN, če imaš kvazi SUVja. Čeprav to ni čisto nič narobe, edino kar mi včasih malo dvigne živce, ko mi takšni ljudje začnejo razlagat kvazi racionalne razloge, zakaj so kvazi SUVji pa boljši kot vse ostalo. In me čudno gledajo, da sem na popolnoma NEMODNI limuzini :).
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a ironmaiden Po mar 18, 2019 3:03 pm

Mtl

Ne razmišlaj preveč.. :mrgreen:

Kaj poreči za takšen avto in takšne gume .
https://www.youtube.com/watch?v=roIicG5RwNk
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Po mar 18, 2019 3:06 pm

:)
Nimam kaj preveč za reč, ker ga še nisem peljal. Ko ga bom pa peljal, pa lahko povem kaj več ;).
xxl je napisal/-a:Saj pravim, so opcije, Stelvio. ;)

Občudujem to znamko, ampak se nekako ne sklada z mano. :lol:
Poleg tega, če bi že Alfo gledal, bi edino Giulio 8) .
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a PogachnyK Po mar 18, 2019 6:33 pm

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14041577

Evo, kdor hoče visoko sedeti... Hrbtenica vam bo hvaležna...

Ok.. smo vsaj prišli do dna... SUV kupujemo (ljudje), zato ker so IN, ker so na voljo, pa še moški se še malo bolj moško počutimo..

O kakšni drugi dodani vrednosti in uporabnosti takšnega avtomobila, je žal škoda tipkovnice in interneta...
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a pskoda Po mar 18, 2019 6:43 pm

V tej temi je omenjena hrbtenica v vsakem postu. Izgleda, da ima cel svet hin hrbtenice.

Suvi so trenutno in in narod pali na njih pa če ga rabi ali ne
Lp
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Po mar 18, 2019 6:44 pm

Ne boš verjel, ampak precej ljudi ima težave s hrbtom. Jaz tudi :(...
Drži pa tudi, da so SUVi trenutno zelo modna izbira.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher Po mar 18, 2019 7:18 pm

pskoda je napisal/-a:V tej temi je omenjena hrbtenica v vsakem postu. Izgleda, da ima cel svet hin hrbtenice.


:lol:

pskoda, ob prvi večji gospodarski krizi bodo težave s hrbtenico čudežno izginile.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a cc09 Po mar 18, 2019 8:08 pm

Sem precej prepričan, da če bi 30 let vsi vozili suve in bi potem prišel ven nek nizek "golf", bi vsi dol popadali od navdušenja. Moda, nič drugega.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a xxl Po mar 18, 2019 8:31 pm

Eni očitno bolj veste, kakšno je stanje moje hrbtenice, kot jaz sam. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Speedfighter Po mar 18, 2019 9:06 pm

Sam sem bil v dilemi med SUV in enoprostorcem.
SUVi so večinoma lepši in malce bolj dvignjeni od tal, enoprostorci pa z večjim prtljažnikom in nasploh bolj prostorni, tudi udobni.
Kompromis sem našel v CUV Espacu - malce bolj dvignjen od tal, pa hkrati z velikim prtljažnikom in udoben, sploh za daljše družinske poti (glede lege v ovinkih se ne sekiram, za tisto imam Mazdo MX-5) :)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a emozul Po mar 18, 2019 10:35 pm

Tudi sam nimam najboljše hrbtenice. Z nakupom SUV, sigurno ne bi rešil problema hrbtenice.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Firediver To mar 19, 2019 2:49 am

Verjemi, ko imaš probleme s hrbtenico, je vsaka olajševalna okoliščina dobrodošla.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a meganer To mar 19, 2019 6:15 am

Sam se raje vozim vsakodnevno z enoprostorcem kot pa z vsako limozino. Raje 10 let star enoprostorc kot nova E klasa. Za skakat sem ter tja nimaš boljšega. Ko sem dal prvič otroka v sedež v Senika sem rekel nikoli več dol.

Za na dolge relacije je pa druga zgodba :)
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a nered To mar 19, 2019 9:17 am

Ok razumem tezave z hrbtenico, tudi sam jih imam. Sportam veliko, premalo se pravilno drzim ampak ne razumem kako ti SUV od malega razreda recimo P2008 do velikega P5008 pomagajo pri odpravljanju bolecine v hrbtu.

Ne razumem pa zaradi tega ker ce primerjam Mazdo 3 in CX-5, BMW3 in BMW X5, VW Golf in VW T-Roc, Octavia in Karoq sedezi so dobesedno popolnoma enaki. Le, da so ti ponavadi montirani 10 cm visje od tal ampak sorazmerno z podnom vozila so na isti visini. Verjamem, da se je v visje pozicioniran sedez lazje vsesti ampak kar se tice same bolecine med voznjo pa ne razumem ravno kje je razlika.

Razen v primeru kjer bi imel v SUV neke posebne ortopedske sedeze potem bi se razumel. Tako pa so v vecini primerov popolnoma enaki sedezi, kot pri manjsih modelih. Ampak ce imas ze ortopedske sedeze z nastavljivostjo za boke, vrat, ledveni del, stegna, kolena.. potem to se ne pomeni, da je SUV boljsi razen ce je to ze v osnovni opremi, ki pri manjsemu avtu manjka.

Mehkejse podvozje naredi malo razlike, ne pa toliko. Zvocna izolacija pa je skoraj vedno boljsa drugod kot v SUVjih.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a xxl To mar 19, 2019 10:05 am

Jaz nimam konstantno bolečine v križu, ker se pazim, imam tudi probleme z koleni in v tem primeru mi višje nastavljen sedež pomaga, da se bolečine ne ponavljajo pri vstopu/izstopu iz vozila. Lahko bi sicer še nekaj let potrpel, saj ni tako hudo, za zdaj, in si kupil spet limuzino (recimo, Giulio), nastavil meni primerno višino (torej sedenje na podnu), potem si žena nastavi višje in ko zapusti avto, moram, preden se usedem, spustit sedež nazaj, zaradi tega ,ker imam 192 in butam z glavo o "štok", in sem v stropu. Rešitev bi bila, vsak svoj avto, ali električni nastavljivi sedež s spominom. Žal je to pri večini pogojeno z usnjem, gretjem, hlajenjem, kar precej podraži avto. Zato je rešitev za oba CUV, SUV, Crossover, ni treba vsakokrat nastavljat višino, pa še možnim ponovitvam bolečin se izognem. Volk sit, ovca cela. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Firediver To mar 19, 2019 10:10 am

Tukaj imaš odgovor, si ga že sam formiral...

nered je napisal/-a:... Verjamem, da se je v visje pozicioniran sedez lazje vsesti ...


In ne, SUV ne rešuje problemov s hrbtenico, OLAJŠA pa uporabo avtomobila - kot sem že predhodno napisal, da nudi "olajševalne okoliščine".
Kdor ima probleme s hrbtenico, se bo prijel vsake bilke, samo da mu ne bo treba med vožnjo trpeti bolečin v hrbtu!

Vseeno pa - govorim zase - je za mojo hrbtnenico bolje, da sedim višje in tudi bolj pokončno in ne limuzinsko nizko in napol leže na križu...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl To mar 19, 2019 10:40 am

Locher je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:V tej temi je omenjena hrbtenica v vsakem postu. Izgleda, da ima cel svet hin hrbtenice.


:lol:

pskoda, ob prvi večji gospodarski krizi bodo težave s hrbtenico čudežno izginile.

Ne vem če. Prodaja enoprostorcev tudi ni zgrmela v krizi leta 2009, šele kvazi SUV-ji so jo ubili ;).
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a dask To mar 19, 2019 11:27 am

mtl je napisal/-a:
dask je napisal/-a:Evo moj razlog - sicer nimam SUV ampak "allroad, offroad, crossroad..." varianto karavana.... previs z ulice proti garaži je prvi in glavni vzrok. Z RS modelom sem podrsal vsakič. Trenutni ima isti motor, nastavljivo podvozje in v prav ničemer ne zaostaja. Je pa precej boljši glede udobja, peljem se lahko tudi po bolj grobem terenu, usedem se kot gospod (poškodba kolena in hrbta).
Tako da jaz v bistvu ne razumem dileme :D

Vse ostalo ti verjamem, to pač ne.
Sedaj ali si izgubil občutek ali si z lažmi upravičuješ nakup ali pa prejšnji avtomobil ni imel nastavljivega podvozja in ga posledično ne moreš primerjat.
Če mi pa hočeš povedat, da se Scout pelje enako po ovinkih kot RS-ka, pa loool. Žal zakonitosti fizike ne moreš premagat, pa čeprav se nekateri (ne trdim, da ti) še kako trudijo to utemeljiti.


OK, mogoče sem malo nerodno napisal - za moj način vožnje prav nič ne zaostaja. Nisem ne RS ne Scouta tiščal preko meje na cesti, nisem nor. Za normalno hitre ovinke pa ni bistvene razlike. Vsaj zame ni take, da bi upravičila toliko nižje sedanje in vstajanje iz avta. In ja, RS ni imela nastavljivega podvozja, nisem siguren več, če je l.2011 sploh bila to opcija.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a nered To mar 19, 2019 11:40 am

Ok. Se pravi SUV ti odpravi samo za trenutek bolecine v hrbtu tistih 5-10s ko potrebujes, da se vsedes v njega. Ce pa imas dejanske bolecine v hrbtu pa ti popolnoma nic ne pomagajo. V vecinih teh SUVjev je visina sedeza pozicionirana na isti visini od tal vozila, kot pri manjsim modelim tako, da ce nimas ortopedskega sedeza potem nekako ne pomaga pri lajsevanju bolecin ne v nogah, kolenu, stegnu ne v hrbtenici. :?

Recimo jaz imam probleme med voznjo ne pri vsedanju, zacne se neugodno pocutje v stegnih in spodnjem delu hrbta (po cca 200km) potem pa bolecina v spodnjem delu hrbta nato pa kolena, ramena itd.. Med Mazdo 6 in CX-5 nobene razlike, med BMW3 in X5 nobene razlike med Megane in Kadjar nobene razlike.

Razlika je bila opazna v Citroen C5 in to izkljucno zaradi sedezev. Po ~1100 prevozenih kilometrov nobene bolecine. Podobno pri Superbu z el. paketom.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov