Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a cc09 To mar 26, 2019 6:05 am

Zame t roc, če bi že moral izbirat med tema. S t rocom pokažeš sicer, da nimaš pojma o avtih, ker za ta denar bi lahko dobil boljšega v vseh pogledih, ampak s starim q7 pa pokažeš da si na sploh b****, glumac in podobno. Ne vem zakaj bi si kdo kupil rabljenega q7, to enostavno ne razumem, če bi ga zastonj dobil, bi ga drug dan prodal. Ne moreš imet doživetja q7, če sam veš da si nisi kupil novega, in da si ga niti ne moreš, polovica smisla takih avtov je v tem, da si ga lahko privoščiš, in si tudi ga, ne pa v tem, da komaj napraskaš za rabljenega.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher To mar 26, 2019 6:42 am

PogachnyK je napisal/-a:Kateri avto je bolj premijski 7let star audi q7 ali novi T rock ?


Niti prvi niti drugi.

Po dolgi razpravi sklepam, da ljudje kupujejo kvazi SUV avtomobile, ker so trenutno moderni.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Firediver To mar 26, 2019 7:04 am

Ne samo moderni, tudi všečni, (bolj ali manj - kakor komu) uporabni in cenovno (stroškovno) dostopni.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher To mar 26, 2019 7:14 am

Ah ne no že spet. Všečni? Cenovno dostopni? Uporabni?

Kaj pa kake primerjave z drugimi razredi?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Firediver To mar 26, 2019 7:33 am

Všečni? Cenovno dostopni? Uporabni?

Tebi sigurno ne in ga tudi ne boš kupil.

Za marsikoga drugega pa je všečen, cenovno dostopen in uporaben . in si ga bo kupil!
In glede na prodajne številke je veliko takih, pri katerih tvoji argumenti ne zdržijo.

Ti še kaj ni jasno?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher To mar 26, 2019 7:40 am

Cenovno dostopni niso. Uporabni tudi manj kot kak drugi razred. Lepi pa kot komu. Meni so smešni, ampak to ni pomembno.

Kupuje pa se jih zato, ker so “in”, moderni. Prodajne številke kažejo točno to, da folk boli hrbet. ;)

PS: si sploh prebral celotno debato v tej temi?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Firediver To mar 26, 2019 8:02 am

Berem sproti in vsak ima svoje argumente za ali proti.
Ne moreš pa za druge govoriti, kaj naj bi bilo njim dobro.
Tvoj denar, tvoja odločitev.
Pusti še drugim, da za svoj denar realizirajo svoje odločitve na podlagi svojih argumentov, ki pač niso v sozvočju s tvojimi!
Tega ne spremeni niti 100 ali pa 1000 strani forumske teme.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl To mar 26, 2019 8:09 am

PogachnyK je napisal/-a:Ok.. Praviš, da veliki večini lastnikov kvazi SUV dol visi za avto... Ok če jim toliko dol visi, potem bi kupili Dacio... Pa jim zgleda ne, ker avto ni dovolj premijski.

Fajn je dobro prebrat in razumet, preden se komentira.
Napisal sem, da večini lastnikov T-Roc-a, Tiguana in podobnih vozil visi dol ZA Q7, X5 in podobne zadeve.

cc09 je napisal/-a:Ne vem zakaj bi si kdo kupil rabljenega q7, to enostavno ne razumem, če bi ga zastonj dobil, bi ga drug dan prodal. Ne moreš imet doživetja q7, če sam veš da si nisi kupil novega, in da si ga niti ne moreš, polovica smisla takih avtov je v tem, da si ga lahko privoščiš, in si tudi ga, ne pa v tem, da komaj napraskaš za rabljenega.

Hm, tukaj pa je neumnosti nametanih. Ti bom razložil, zakaj recimo kupiš tako rabljeno kravo: zato, ker za relativno mali denar dobiš state of the art tehniko, sicer eno generacijo staro, ampak vseeno. To so avtomobili, ki so bili novi 100 jurjev in več in sedaj ga dobiš recimo za enga Golfa. In ja, v takih avtih se še vedno bolje pelješ, kot pa v Golfu.
Se pa moraš ob tem zavedat, da je ta avto stal nov 100 jurjev in posledično je tudi vzdrževanje temu primerno, tako da to niso avti za Jožeka, ki je spraskal zadnji denar za nakup avta, zraven pa še vzel 5 let lizinga.
Sem imel stranko, ki je kupila 7 let starega S kupeja 500 za 18 jurjev, 190.000 km. Slovensko vozilo, nov avto je bil 180.000 EUR. Ampak se je prekleto zavedala v kaj gre, ima odličnega serviserja za Mercedesa, avto je šel direkt na predelavo na plin in sedaj se vozi s stroški ranga nekaj več kot 10 EUR na 100km. In se ji smeji. Recimo, če bi kupila novega, bi v prvem letu lastništva izgubila nekje 30-40 jurjev samo na izgubi vrednosti. A misliš, da premožni, pa ne rabijo biti oz. niso racionalni?
AMPAK: stranka bi lahko mirno vrgla kar nekaj 10 jurjev v avto, pa ni, ker je dobila praktično zastonj top of the top avto. In se zaveda, da v kolikor kaj večjega crkne, gre pač avto v kose. In ji ni problem požret tistih nekaj jurjev, ki so šli v ta avto.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a xxl To mar 26, 2019 8:37 am

cc09 je napisal/-a:Zame t roc, če bi že moral izbirat med tema. S t rocom pokažeš sicer, da nimaš pojma o avtih, ker za ta denar bi lahko dobil boljšega v vseh pogledih

Mislim, keri k..... si ti, ajmeee.... :roll: Vedno lahko dobiš kaj boljšega, kako za koga, pri vsaki stvari sklepaš kompromise. Ti ne? :roll:
Drugič bom trebe vprašal za strokoven nasvet. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher To mar 26, 2019 9:10 am

Firediver je napisal/-a:Berem sproti in vsak ima svoje argumente za ali proti.
Ne moreš pa za druge govoriti, kaj naj bi bilo njim dobro.
Tvoj denar, tvoja odločitev.
Pusti še drugim, da za svoj denar realizirajo svoje odločitve na podlagi svojih argumentov, ki pač niso v sozvočju s tvojimi!
Tega ne spremeni niti 100 ali pa 1000 strani forumske teme.


Ni moj namen spreminjati mnenje ostalih. Moj namen je pokazati, da četrt Slovenije pač ne boli hrbet niti niso kvazi SUV vozila pretirano posebna v kateremkoli smislu niti niso pretirano cenovno dostopna. To so po moje (da ne bo spet hude krvi) klasični izgovori. Kvazi SUV je (po moje spet) modna muha in nič več.

To, kaj kdo kupi, mi je pa vseeno. Lahko je tudi Fiesta za 28k. :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a xxl To mar 26, 2019 9:31 am

Modna muha iz katere lažje greš ven pa noter. ;) Za nekatere je to zadosten argument. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a emozul To mar 26, 2019 9:35 am

To, kaj kdo kupi, mi je pa vseeno. Lahko je tudi Fiesta za 28k. :)[/quote]

Ha, ha dobra.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Firediver To mar 26, 2019 10:45 am

Kakšen se bo že našel, ampak zakaj vas to boli, saj je njegov denar...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Fnatic To mar 26, 2019 11:18 am

Imam uničen hrbet, preživel nekaj opercaij. Pa smo pred kratkim kupili en ''družinski'' avto. In ne, ni SUV. Navaden karavan. Enoprostorec bi bil bolj udoben ampak mi niso všeč. SUVi so pa modna muha. Sva z mojo fajn pregledala vse in bila mnenja, da pač za tiste, ki so nama všeč, nimava denarja oz.ga ne dava toliko. Za te razne Kodiaqe, troce itd (ne bit kdorkoli užaljen, samo primerjava) nama pa ni, ker se nama zdi obema pač modna muha, ki je vsekakor predraga in ni ''ne tč ne mš''.
In hrbet me je povsod enako bolel, v mojem HBju, očetovi x5, prejšnji limuzini..Pa sem ravno tako komot peljal do Španije. Ajde, vstop izstop je bolj luksuzen ja. To je pa to. Zanimivo, karavan je ta še nižji od HBja pa me nič ne moti. Je pa za vozit ko avion, užitek res. No, pa avtomatik je.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a abbe To mar 26, 2019 11:22 am

mtl je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:slabša lega na cesti mogoče pri nižjih klasah drgač pa sigurno ne.
udobje? na zračnem vzmetenju fenomenalno...
porabo uzameš v zakup in ni negativna stvar če vzameš v obzir da je to terenec...
govorimo o x5,q7,cayenne... al o malih suvih?

Čisto v vsem, kar si napisal, so klasični karavani/limuzine (seveda PRIMERLJIVI) boljši kot SUVji :).
Torej recimo, da primerjaš Cayenna s Panamero, oboje na zračnem vzmetenju.
Razen, če šteješ pod udobje tudi vstop in izstop iz vozila, tam pa je Cayenne seveda bolj udoben.


tako ja.,vstop izstop.pa preglednost je velik boljša pri suvu pa varnost tudi glede na to da je velik višji (če govorimo v trku z "navadnim" vozilom).
pa sigurno je cayenne bolj udoben v voznji kot panamera ,ker je pac panamera športno vozilo in je trša ža v osnovi od cayenna.pa mata lahko oba zračno vzmetenje.
jst mam suva pa sem prej mel limuzine pa hothache pa karvane pa še kaj pa mi je to super avto.
nima pa mogoče kako bi reku svojega namena al kaj jaz vem.sam nikol nisem gledal na to kot ti v prvem postu.pač udobje pa poraba pa vzdrzevanja.
so stvari k jh vzameš v zakup za to kar ti nudi..
sj to je z vsakih segmentom tko

je pa še zmeraj tko da z očmi kupujemo avte in če ti je nekaj všeč je to več kot dovolj da pozabiš na vse "pomanjkljivosti2 ali slabosti.
Zadnjič spremenil abbe, dne To mar 26, 2019 11:44 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a xxl To mar 26, 2019 11:35 am

Meni zadošča tudi limuzina/karavan, mogoče v varianti Focus Active in podobni, samo, da mi ni treba sedeti "na tleh", čeprav mi je to všeč. Jaz imam tudi vgradno wc školjko 10 cm višjo od standarda. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a PogachnyK To mar 26, 2019 12:48 pm

Ok.. Sem dojel in razumel kdo kupi SUV... Samo tisti, ki mu je vizualno všeč (izgovorov s hrbtenico ne odobravam)

Veste, vedno sem mislil, da se še noben vw ni prodal zaradi izgleda, ampak zaradi kakovosti... Pa so zgleda nemci obrnili ploščo...

Ker SUV so obstajali že dolgo pred t rockom (ford kuga....) ampak dokler wv ni položil roke na ta segment, je bil to avto za ""penzičarje"... Res kapo jim dol, o takšnem naboru kupcev lahko ostale znamke le sanjajo....

Pa ena slikca, samo da malo potrolam...
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl To mar 26, 2019 12:54 pm

Utemeljitelj novodobne SUV manije (če izvzamemo luksuzni segment, kjer je ML usekal prvi, sledil pa BMW z X5) je bil Nissan Qashqai in ne VW.
VW je le (morda celo nekoliko pozno) prepoznal premik trga in sedaj vrgel ven celo paleto SUVjev. V vseh koncernskih znamkah.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Manfred To mar 26, 2019 1:46 pm

mtl je napisal/-a:Utemeljitelj novodobne SUV manije (če izvzamemo luksuzni segment, kjer je ML usekal prvi, sledil pa BMW z X5) je bil Nissan Qashqai in ne VW.
VW je le (morda celo nekoliko pozno) prepoznal premik trga in sedaj vrgel ven celo paleto SUVjev. V vseh koncernskih znamkah.


Točno to, ko je Nissan začel s SUV-i oz. QQ , se VW še sanjalo ni kaj je to!
Prav tako je bil Nissan prvi v razredu manjših SUV-ov z Juke-om.
Ne vem če ni bil VW eden zadnjih ki se je pridružil tem segmentom.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl To mar 26, 2019 1:57 pm

No, pretiravat ravno ni potrebno.
Qashqai je prišel ven 2006, Tiguan 2007, Yeti recimo 2009.
Razvojni cikel novega vozila pa ni 1 leto ;). Sploh pa takrat.
Še več pametovanj na Mtl blog.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 95 gostov