Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a AssKicker Pe mar 15, 2019 11:54 am

Meni ni jasno, zakaj se ne primejo dvignjeni karavani, kot naprimer Volvo XC70, V90 cross country, audi allroad, itd... Malo bolj robustna izdelava, dvignjen, AWD pogon, prostornost, težišče vseeno ni tako visoko, poraba je nižja...
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Pe mar 15, 2019 12:03 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Se strinjam. Odlična izbira, če rabiš malo višji avto.
Po moje je težava v tem, da niso IN. Še vedno je karavan...
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
kabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So feb 06, 2016 12:39 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a kabrio Pe mar 15, 2019 12:14 pm

Z ženo že kakšno leto in pol voziva po vaše "kvazi suv" s samo dvokolesnim pogonom in moram reči, da uživava vsako sekundo vožnje. Prav fajn je za peljat tako v mestnen vrvežu kot avtocesti. Vsled višje pozicije sedenja je tudi občutek varnosti večji. Če bi danes kupoval bi vzel istega, le z avtomatskim menjalnikom.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Pe mar 15, 2019 12:15 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Tukaj ni nobenega napačnega odgovora.
Vsekakor bi bilo super, da bi napisal vse razloge, zakaj ti je tak SUV najboljša izbira. Tudi če le zato, ker je lep :). Pa fajn je še napisat, katerega imaš.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a nered Pe mar 15, 2019 12:20 pm

Ker jih vecina zgleda kot mrliski avto :D Osebno sta mi le dva karavana vsec.. Octavia RS (in samo v RS izvedbi), in Volvo V60 (nov model),
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a sonic Pe mar 15, 2019 2:56 pm

AssKicker je napisal/-a:Meni ni jasno, zakaj se ne primejo dvignjeni karavani, kot naprimer Volvo XC70, V90 cross country, audi allroad, itd... Malo bolj robustna izdelava, dvignjen, AWD pogon, prostornost, težišče vseeno ni tako visoko, poraba je nižja...


Meni je pa jasno - vsi našteti so zelo dragi.
Večina popularnih CUV, ki jih v praksi videvamo na cesti, je v cenovnem razredu nekje med Capturjem in T-Rocom...

Še glede izraza: v bistvu se povsem strinjam z izrazom avtorja teme "kvazi SUV", a malo lepše in bolj strokovno se sliši CUV - Crossover Utility Vehicle, ki je boljši izraz kot SUV, ker slednje je IMO rezervirano bolj za velika tovrstna vozila, velikosti vsaj Touarega ali X5, predvsem pa za vozila, ki so bili pravi začetniki tega razreda (ameriški SUVi kot GM Suburban / Tahoe, pa recimo Jeep Cherokee, in seveda Range Rover ali LandCruiser ipd)

Sicer pa mislim da glavnina razlogov za razširjenost CUV zajema predvsem modne razloge. To je sedaj popularno, pojavljajo se v reklamah ipd, in ljudstvo po vsem svetu pač zagrabi za nov trend.
Razumem, da so ljudem všečni glede zunanje oblike, marsikomu odgovarja višje sedenje, namigovanje na terenske zmogljivosti (ne glede na to, ali jih posamezni CUV sploh ima, kaj šele da bi jih lastnik kdaj dejansko potreboval) pa tudi ne škodi...

Res pa je, da je bil še donedavna podoben trend tudi glede uspešnosti npr razred enoprostorcev, pri katerem sicer lažje objektivno upravičiš izbiro z vidika dejanske uporabnosti vozila.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Pe mar 15, 2019 3:12 pm

sonic je napisal/-a:Meni je pa jasno - vsi našteti so zelo dragi.
Večina popularnih CUV, ki jih v praksi videvamo na cesti, je v cenovnem razredu nekje med Capturjem in T-Rocom...

S tem se žal ne morem strinjati. So mali CUVi kar lepo dragi.
Recimo zadnjič sem delal enega Karoqa 1.6TDI DSG s kar nekaj opreme, cena 32.000 EUR in to cena s popustom. Za ta denar bi lahko odpeljal Superba z enako oz. verjetno celo boljšo opremo.
Sem prepričan, da je Scout cenejši od Karoqa, če daš le malo opreme gor in primerjaš primerljivo in enako zelo verjetno velja tudi za primerjavo Golf Alltrack proti T-Rocu.

Dejansko so CUVi za avtomobilsko industrijo izjemen posel: uporabijo platformo hatchbacka (torej razvoj je že plačan), jo malce dvignejo, (relativno) minimalni vložek v obliko in tooling in evo ti +20 do 30% višja cena.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
kabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So feb 06, 2016 12:39 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a kabrio Pe mar 15, 2019 3:24 pm

mtl je napisal/-a:Tukaj ni nobenega napačnega odgovora.
Vsekakor bi bilo super, da bi napisal vse razloge, zakaj ti je tak SUV najboljša izbira. Tudi če le zato, ker je lep :). Pa fajn je še napisat, katerega imaš.


Pred nakupom suv-a sva preizkusila nekaj novih avtov raznih porekel za podoben denar, ki se nudijo na našem trgu, pri čemer pa naju noben ni prepričal v taki meri, da bi rekla e to je to lahko kar nehava gledat, ta bo naš. In polj prideva na parkplac pižoja, kjer je že od daleč dominirala fukiš pojava novega P 3008, ki ga takrat še praktično nisva videla na naših cestah in nama takoj padel v oči. Navzven hude linije, agresiven, nabildan, znotraj tudi nekaj ekstra, all in all povsem kontra nekemu konzervativnemu dolgcajtu kar naju pogrelo, probna vožnja pa je bila samo še pika na i. In tako zdaj že leto in pol voziva suv. Po 35.000 km še zmeraj navdušena kot prvi dan :)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Pe mar 15, 2019 3:36 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Lepo brat, da je nekdo zadovoljen z vozilom :). Kateri motor pa sta vzela?
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
kabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So feb 06, 2016 12:39 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a kabrio Pe mar 15, 2019 4:06 pm

Vzela sva kar testnega 1.2T GT Line s 130 KM, ki sva ga preizkušala. Takrat je bila tista P 3008 histerija z naslovom evropskega in slovenskega avta leta in nama ga po najinih željah ne bi mogli izdobaviti prej kot v kakšnega pol leta, kar pa zrajcana valjda nisva mogla čakat hehe. Pa še barva nama ustrezala v nulo.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1157
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a meganer Pe mar 15, 2019 6:20 pm

Sam imam že drugi enoprostorec. Po grandseniku je bilo potrebno najti nadomestek .... novi senik nič prostora, kuga notri brez placa, ...... ko se vsedeš v c4p je pa še več prostora. Ne rečem, da je vse v prostoru samo suv avto da ima notri toliko prostora je rang x5, kodiaq, .... Glede prostornosti me je pa presenetil novi Tiguan.
Naslednji bo pa kombi ala trefic (baje naj bi sedaj bilEDC), spaceturer, ...

Edini SUV k bi ga imel je Koleos, obvezno z panoramo ter rdeči Kodiar rs (sanje).


Ajde vzameš SUV zaradi 4x4, drugače pa res ne razumem zakaj ne raje enoprostorec kateri je bistveno bolj prostoren.

Kar se pa tiče not/ven pa kraljuje rang Berlinga. Bi pa sam najraje vzel ta razred samo ko bi imeli motor tm 2.0 150km+ avtomatika. Sej je Caddy sam ko vidiš cene te pa mine, da bi sploh avto imel.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl Pe mar 15, 2019 6:23 pm

Kodiaq RS je sranje. S temi novimi WLTP sranji so ga popolnoma uničili, način nastavljenosti menjalnika je poden od podna.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a sonic Pe mar 15, 2019 9:22 pm

mtl je napisal/-a:
sonic je napisal/-a:Meni je pa jasno - vsi našteti so zelo dragi.
Večina popularnih CUV, ki jih v praksi videvamo na cesti, je v cenovnem razredu nekje med Capturjem in T-Rocom...

S tem se žal ne morem strinjati. So mali CUVi kar lepo dragi.
Recimo zadnjič sem delal enega Karoqa 1.6TDI DSG s kar nekaj opreme, cena 32.000 EUR in to cena s popustom. Za ta denar bi lahko odpeljal Superba z enako oz. verjetno celo boljšo opremo.
Sem prepričan, da je Scout cenejši od Karoqa, če daš le malo opreme gor in primerjaš primerljivo in enako zelo verjetno velja tudi za primerjavo Golf Alltrack proti T-Rocu.


No, jaz sem odgovarjal na post, v katerem se je omenjalo XC70,, V90 Audi Allroad ipd... Ti so vseeno dragi avtomobili (predvidevam, ker na avto.net ne najdem novih, raziskovat po internetu se mi pa ne da).

Ampak že to je pomenljivo, da jih sploh ni.

Imaš pa tudi prav, da je res nenavadno da npr Karoq stane podobno kot Superb, tega nisem vedel/pričakoval...

To pomojem samo potrjuje, da je priljubljenost CUVov zaradi mode in ne zaradi racionalnih razlogov....
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a xxl Pe mar 15, 2019 10:59 pm

Odvisno kako gledaš. T-roc je širši in itak da višji od večine v C segmentu, z podobno medosno razdaljo, ali malo krajšo (Kamiq celo večjo), edino je cca deset cm krajši, kot je večina "golf" razreda, kar kompenzira z večjim prtljažnikom. Vsi, podobne moči in opreme, tudi podobno stanejo, tako da, naj vsak sam presodi kaj mu je drago, kaj ni. Primerjat itak ne moreš popolnoma, saj vem, da se boste eni takoj zapičili v materiale itn.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1157
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a meganer So mar 16, 2019 7:12 am

Trock po dimenzijah ni majhen avto, ko se pa vsedeš pa ta velikost izgine. Sicer je pa to pri sodobnih vozilih ........ žal praksa zato, da posežeš razred višje.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a PogachnyK So mar 16, 2019 8:16 am

Vidim, da je edini argument za nakup višje sedenje.


Sedaj pa res ne vem, ali smo Slovenci postali tako zaležan narod, da nam problem predstavlja, da se moramo 2x na dan vsesti v Cliota....
Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a xxl So mar 16, 2019 8:20 am

meganer je napisal/-a:Trock po dimenzijah ni majhen avto, ko se pa vsedeš pa ta velikost izgine. Sicer je pa to pri sodobnih vozilih ........ žal praksa zato, da posežeš razred višje.

Delno se strinjam, če ga primerjaš z karavani, drugače pa povsem dovolj, za tistega ki hoče "Golf" z večjim odmikom od tal. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a Locher So mar 16, 2019 8:33 am

Meni so ti manjši kvazi SUV avtomobili smešni, ne tič ne miš. Malo večji (X3, Q5, Edge, ipd) izgledajo bolje in tudi občutek pri vožnji je boljši.

Po moje se še vedno najlepše peljem v avtomobilu razreda D.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a dask So mar 16, 2019 8:35 am

Evo moj razlog - sicer nimam SUV ampak "allroad, offroad, crossroad..." varianto karavana.... previs z ulice proti garaži je prvi in glavni vzrok. Z RS modelom sem podrsal vsakič. Trenutni ima isti motor, nastavljivo podvozje in v prav ničemer ne zaostaja. Je pa precej boljši glede udobja, peljem se lahko tudi po bolj grobem terenu, usedem se kot gospod (poškodba kolena in hrbta).
Tako da jaz v bistvu ne razumem dileme :D
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Priljubljenost kvazi SUV-jev

Napisal/-a mtl So mar 16, 2019 8:53 am

PogachnyK je napisal/-a:Vidim, da je edini argument za nakup višje sedenje.


Sedaj pa res ne vem, ali smo Slovenci postali tako zaležan narod, da nam problem predstavlja, da se moramo 2x na dan vsesti v Cliota....

Težava je v tem, da so običajni avtomobili res postali izjemno nizki...
Še več pametovanj na Mtl blog.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 34 gostov