Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
a33
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Sr maj 11, 2005 9:37 am

policija ustavlja

Napisal/-a a33 Sr maj 08, 2019 9:34 pm

Štajerska je polna policije, ki samo pobira denar.... ustavijo napišejo neko kazen vedno nekaj njadejo in ti lai plačaš ali pa ti potem dušijo z ivršbami ipd. Katastrofa. Samo polnijo držvano blagajno to edino kar je od njih... Če pa se kaj zgodi kje komu ali kaj ukradejo pa nič, nikoli nič... gledam 20 let nazaj.. A je to vse kar imamo od njih ?
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a ribko Če maj 09, 2019 5:58 am

Res je. vedno nekaj iščejo, isto so mene ustavili me prosili za dokumente in homologacijski list, odpret sem moral prtljažnik, alkotest, ker pa ni nič našel je začel komplicirati, da so gume nalite (goodyear vector 4 season gen2), pa da so zadnje luči temnjene pa nevem kaj še vse, a luči so v original stanju.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a Sriple Tix Če maj 09, 2019 7:08 am

Cudno.
Mene so zadnjic ustavili leta 2007, povsem upraviceno, kajti storil sem prekrsek, vendar poleg obrazlozitve prekrska, zahteve po dokumentih ter nekaj splosnih vprasanj, doticni policist ni vrtal vame dlje, kot je moral. Je pa res, da sem se obnasal s primerno stopnjo respekta do njegovega poklica oziroma polozaja.
Obmocje Gorenjske.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a Fnatic Če maj 09, 2019 7:25 am

Hmmm..
Mene so pred leti redno ustavljali povprečno 2x tedensko, ko sem delal še v nočnem klubu. vedno pregled vozila, pihat. Nikoli nič.
So me pa razjezili, ko sem speljal izpred Cvetke in valda na cesto pa prec lučke za mano. Sem samo obrnil nazaj na parking. Trem zadaj na klopi je dal kazen, ker niso bili pripeti. Sovozniku nič. Mene je drajsal toliko, da sem mu moral še trikotnik sestavit. Zmeril vse gume. Ker ni našel nič, sem dobil, ker nisem preveril ali so bili zadaj pripeti. Se mi je smejal in podr*aval ter čakal, če bom kaj pi*dil. Ker sem ostal miren, nas je nejevoljno izpustil. Proti njemu se podal prijavo in prejel odgovor, da mi kazni ni potrebno plačati.
Po tem so me ustavili še dvakrat čez dan, redna kontrola in prehitra vožnja. Nobene kazni prejel. Tudi prekoračil sem 5kmh in sem se iskreno opravičil, da vedno potegnem na tistem delu. Prejel opozorilo. Tako da razen tistega pred Cvetko ene 10 let nazaj nisem imel nobene slabe izkušnje.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: policija ustavlja

Napisal/-a ban Če maj 09, 2019 8:00 am

Mene že ziher vsaj 10 let niso ustavl, niti jih ne videvam veliko na cesti.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a Fnatic Če maj 09, 2019 8:05 am

Odvisno kje in kdaj voziš. Greš ponoči čez center Lj, sploh za vikend, je kot da prav iščeš težave.
Ba-dum tssssssss =P
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a nejc1986 Če maj 09, 2019 8:49 am

V roku enega leta pihal 6x (štel!). Vedno 0,0 in vedno korektno. Pac zuranje ob petkih in redne kontrole v lj. Pravilno.

Sredi noci 64kmh na 50kmh. Odnesel z opozorilom.

V zadnjih 5ih letih še 1x kontrola sredi celja , napihal 0,0. Korektno.

1x stacionarni radar skofljica 58kmh na 50kmh (redarstvo), 1x stscionarni radal Avstrija (100 kmh na 70kmh sredi noci izven naselja).

7x kazen za parkiranje, 1x odvoz s pajkom.

To je to v krepko vec kot milijon prevozenih km v 14ih letih...

Vedno korektno.

Edino nekorektno je bilo 1x s carinikom, pa je to ze druga zgodba....
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: policija ustavlja

Napisal/-a ojnica Če maj 09, 2019 10:54 am

Predlani in lani so me prvič po 13 letih ustavli 50km od doma, dvakrat pihal, enkrat so kontroliral dokumente. Na tem avtu imam s seboj vse kar rabiš pa tudi avto zrihtan v nulo.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a limas Če maj 09, 2019 11:45 am

Res je, da zadnje čase več ustavljajo in kaznujejo. Gre za delovne norme (ne pri vseh), pa tudi prekrškov je vedno več. Nihče ne uporablja smernikov, vsak drugi voznik pa ima mobi med vožnjo. Ni jih tam kjer so najbolj potrebni: AC ljubljanske vpadnice in ljubljanski obroč.

Do mene so bili vedno korektni; ustavili zaradi manjših prekrškov; večkrat oprostili prekršek kot kaznovali; ne pijem. Skoraj 1 mio. km.

Prava vaba za policiste pa so vpadljivi avti in vozniki: razne predelave, pretiravanje z butastimi nalepkami, zatemnitve, nabijanje glasbe, viseča roka, ki skoraj vleče po asfaltu ob odprtem oknu, prehitro speljevanje, vožnja s kapuco...Taki so sami krivi, da nimajo miru.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: policija ustavlja

Napisal/-a zundapp Če maj 09, 2019 12:08 pm

Očotno se je avtor našel v opisu...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a mrtwelvetrees Če maj 09, 2019 1:05 pm

A gledajo tudi datum prve pomoči ? (na tehničnem vem da)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a limas Če maj 09, 2019 3:05 pm

Verjetno ne.
Sprašujejo po obvezni opremi, vedo pa, da jo ima vsak avto, ker drugače ne gre mimo TP. Tole s homologacijo pa je presenetilo tudi mene. Za kljuko jo imam doma in ne v avtu.

Bistvo preverjanja obvezne opreme je, da voznik odpre prtljažnik in da policija vidi kaj je notri. Pogosto se najde kaj prepovedanega. Da so vsi državljani nekako sumljivi je sestavni del policistovega dela.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: policija ustavlja

Napisal/-a ojnica Če maj 09, 2019 7:46 pm

Jaz mam plin v avtu pa imam homologacijo v avtu.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1145
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a Falco_ Pe maj 10, 2019 12:50 pm

Do zdaj samo ena slaba izkušnja s policisti (oz. bolj natančno, vodjo okoliša), drugače pa vedno vse korektno.

par primerov, ki se jih zdaj spomnim:

- En me je enkrat "zasledoval" (brez lučk) dokler se nisem pač ustavil, potem je rekel da se mu zdi izpuh malo preglasen, je dobil kartonček v roke, tudi vse ostale predelave sem mu naštel in povedal da je vse kot mora biti, vse vpisano... se je videlo da ni bil ravno vesel, ampak sva šla vsak svojo pot :)

- Se peljem proti Radljam in jih vidim malo ven iz Brezna, pa nič, stojita pri avtu in me gledata, jaz njiju, pa peljem dalje... je bilo že temno pa čez dober kilometer vidim, kako me neko vozilo dohaja, pa si rečem sam pri sebi "tebi pa se mudi zdaj, ko si že mimo policije" , ... no na moje presenečenje, so se takoj ko se mi je približal prižgale modre rotacijske lučke :lol: sta preverila samo če je bilo kaj alkohola, sem ponudil kartonček ker sem bil siguren da sta šla za menoj zaradi izpuha, pa me vpraša če mam sploh kaj predelano :lol: rečem izpuh, pa da je vpisan, pa je rekel ok, pa sem lahko pospravil dokumente.

- na delu kjer je klanec, se peljem navzdol, omejitev 50, na ravnini (kjer ponavadi stojijo) se peljem 50, po klancu dol pa pač spustim gas,... iiiin seveda, policist z radarjem v roki in seveda me je ustavil... izdal mi je samo opozorilo.

- me ustavi policist, pregleda dokumente, mi jih vrne ter me vpraša kolk mi avto pije :shock: potem izvem, da ima enak avto in je pač zato vprašal :lol:

- in še in še...

In kot je nekdo omenil, da če imamo predelan avto, da samo iščemo da nas ustavijo... ja, ampak dokler je vse homologirano, se nimaš česa bati. prav tako potem, ko že "vedo kdo si", zaradi vpadljivega vozila, postanejo kontrole zelo redke.


kakorkoli, z našo policijo sem osebno zadovoljen, jih spoštujem in cenim. mogoče ima kakšen vpliv tudi to da imam samo željo postati policist, ampak zaenkrat sem z zdajšnjim delovnim mestom preveč zadovoljen, da bi menjal :mrgreen:

niso pa policisti nič krivi, če kdo ne spoštuje pravil...
When life speeds by... downshift.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a zuzek So jul 13, 2019 5:12 pm

mene pa zanima

kakšna je kazen če me ustavijo z motorjem APN, kjer

- nimam izpita
- nimam čelade
- motor ni tehnično izpraven

kje je link do kakšna je kazen in pa ali mi motor zasežejo?


lp
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a alexwell So jul 13, 2019 5:54 pm

v bistvu ti je kazen v tem primeru kot neka nagrada, da si še živ in zdrav.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: policija ustavlja

Napisal/-a mihaing So jul 13, 2019 6:43 pm

Če ne boš jezikal bodo samo zaplenili motor, 1200eur kazni in dve leti prepovedi opravljanja katere koli kategorije.

Ce boš jezikal pa nočeš vedeti.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: policija ustavlja

Napisal/-a avto fan1308 So jul 13, 2019 6:57 pm

Še mene nekaj zanima. Ali lahko dobim kazen za vožnjo neregistriranega in verjetno tudi tehnično neizpravnega motorja po privatni parceli v moji lasti? Dostop do tele parcele je v celoti moj in ne obsega prečkanja nobene druge ceste? Blizu parcele je hiša kateri tole ni všeč in me zanima kako bi bilo če pride policija?
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a Stumpjumper So jul 13, 2019 7:05 pm

Pod marš jih naženeš iz parcele.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: policija ustavlja

Napisal/-a zuzek Sr jul 17, 2019 1:50 pm

mihaing je napisal/-a:Če ne boš jezikal bodo samo zaplenili motor, 1200eur kazni in dve leti prepovedi opravljanja katere koli kategorije.

Ce boš jezikal pa nočeš vedeti.


a tolk je

kje je link kjer piše ta kazen

kaj v vsakem primeru zaplenijo motor
Alergičen na rjo
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 38 gostov