Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Pe maj 31, 2019 5:10 am

Gricko je napisal/-a:
@Firediver
ja, imaš prav, velika podjetja imajo dejansko strožje pogoje, ker so bolj izpostavljena.
fušarji in manjši sp-ji lahko pri tekočinah, odpadkih malogoljufajo in ne prijavljajo prav vsakega litra odpadnega olja...

ampak, da ti povem, da tudi večja podjetja ravno tako rada "skrivajo" količine odpadkov in določen del oddajo po "boljših cenah"

moraš pa tudi razumeti, da imajo pooblaščenci veliko večje marže pri rezervnih delih od katerega koli SPja ali fušarja....
saj dobijo vsi zelo velike %, ampak na original robo se ne morejo primerjati z original servisi in nabavno ceno

vsaka stvar ima več zornih kotov, iz katerih lahko gledaš, važno je le iz katerega gledaš ti ( vsak sam), in kaj ti to prinese / pomeni


Pozabil si še na original softver, računalnike in posodabljanja, pa nemalo nekih pristojbin generalca za vsako malenkost.

Ampak želel sem izpostaviti eno dejstvo: Kolika je objektivna cena dela mehanika, upoštevajoč izpolnjevanje vseh veljavnih predpisov, nabave originalnega softvera in rednih izobraževanj, da stranki ponudi kvalitetno storitev?

Marsikomu od vas je dovolj, da je cena nizka. Pa da na kakršenkoli način mehanik vaš avto popravi, da dela. In potem to ceno, ki jo smatrate za pošteno, primerjate s pooblaščenci. E, tukaj pa vam jaz že skozi celo temo pravim, da ne morete primerjati.

Pa nekdo je primerjal delo mehanika z zobozdravnikom.
Pa nekdo utemeljuje, da za menjavo olja ne rabi mehanik ničesar večjega ne od orodja, ne od znanja.
Skoraj vsi pa smatrate tisto ceno fušarja ali sp-ja za realno in pošteno, vse ostalo je odiranje.

Zato pa sem postavil tisto vprašanje v odebeljenem tisku. Tisto ceno jaz smatram za pošteno. Še kdo?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a cc09 Pe maj 31, 2019 5:23 am

Za menjavo olja, filtrov in še marsičesa pač ne rabiš 30 ekstra tečajev, original softwara niti steklenega panela v logotipu znamke. Zakaj bi potem to plačeval? A je naš problem, da proizvajalec avtov in uvoznik odirata lastne servise? Tist sw je kupljen in plačan od vw že stokrat, kaj me briga če hočejo zaslužit z njim. Ali pa z "original" oljem. Zakaj bi bil to naš problem?

Naj proizvajalec olajša in poceni delo na svojih avtih, ali pa se bojo ljudje znašli po svoje. Ne pa da se namenoma komplicira stvari na raznih nivojih, da se ljudi odira še par let po tem ko je avto kupljen. To bi bilo edino pošteno.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Pe maj 31, 2019 5:53 am

Tebi dol visi za vse in boš šel k najcenejšemu fušarju, a ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Kristjan123 Pe maj 31, 2019 6:20 am

Firediver je napisal/-a:
Gricko je napisal/-a:
@Firediver
ja, imaš prav, velika podjetja imajo dejansko strožje pogoje, ker so bolj izpostavljena.
fušarji in manjši sp-ji lahko pri tekočinah, odpadkih malogoljufajo in ne prijavljajo prav vsakega litra odpadnega olja...

ampak, da ti povem, da tudi večja podjetja ravno tako rada "skrivajo" količine odpadkov in določen del oddajo po "boljših cenah"

moraš pa tudi razumeti, da imajo pooblaščenci veliko večje marže pri rezervnih delih od katerega koli SPja ali fušarja....
saj dobijo vsi zelo velike %, ampak na original robo se ne morejo primerjati z original servisi in nabavno ceno

vsaka stvar ima več zornih kotov, iz katerih lahko gledaš, važno je le iz katerega gledaš ti ( vsak sam), in kaj ti to prinese / pomeni


Pozabil si še na original softver, računalnike in posodabljanja, pa nemalo nekih pristojbin generalca za vsako malenkost.

Ampak želel sem izpostaviti eno dejstvo: Kolika je objektivna cena dela mehanika, upoštevajoč izpolnjevanje vseh veljavnih predpisov, nabave originalnega softvera in rednih izobraževanj, da stranki ponudi kvalitetno storitev?

Marsikomu od vas je dovolj, da je cena nizka. Pa da na kakršenkoli način mehanik vaš avto popravi, da dela. In potem to ceno, ki jo smatrate za pošteno, primerjate s pooblaščenci. E, tukaj pa vam jaz že skozi celo temo pravim, da ne morete primerjati.

Pa nekdo je primerjal delo mehanika z zobozdravnikom.
Pa nekdo utemeljuje, da za menjavo olja ne rabi mehanik ničesar večjega ne od orodja, ne od znanja.
Skoraj vsi pa smatrate tisto ceno fušarja ali sp-ja za realno in pošteno, vse ostalo je odiranje.

Zato pa sem postavil tisto vprašanje v odebeljenem tisku. Tisto ceno jaz smatram za pošteno. Še kdo?

Od prvega posta dalje zagovarjam da sem pripravljen placevat 45 eur na uro za enostavna opravila kot je recimo menjava olja. 90-150 eur kot je bilo v mojem primeru ki pa sploh ni bil skrajen. Recimo na bratovem cliu smo se priblizali celo 200 eur. Ni potrebno biti kvantni fizik za izracunat da te nekdo tukaj strize kot ovco. Ne pozabimo dejstva da fizicne osebe ponavadi malo pogledamo racun. Podjetja, zavodi pac vozijo tam po sistemu avto je na leasing treba je vozit k poooblascencu ni druge. Ponavadi se podpise delovni nalog in racun taksen kot je pride in se placa. V teh primerih je dostikrat zgornja meja koliko se bo lupilo prepuscena domisliji pooblascenca. Sem videl racun za redni servis kanguja 4X4 kjer ni bilo mimigrede nic narobe za skoraj 500 eur. En kup "virtualnih storitev kontrole" na racunu.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Pe maj 31, 2019 6:27 am

Še vedno udrihate po pooblaščencih...kako trivialno!

V mojem postu, ki si ga citiral, sem vprašal, katera cena je za vas poštena. Jaz nadalje mislim, da je (v evrih) tista nekje med ceno fušarja in pooblaščenca. Potem pa se cena pooblaščenca ne zdi več tako "odiralska", a ne?

Najbrž bodo tudi nadaljni posti udrihanje po pooblaščencih...je najlažje. Spremenili pa ne boste nič. Mogoče boste to tudi nekoč ugotovili...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Kristjan123 Pe maj 31, 2019 7:13 am

V mojem postu, ki si ga citiral, sem vprašal, katera cena je za vas poštena?

že n-tič 45 EUR za menjavo olja menim da se s tem pokrije vse stroške dela +ostalega kar je (opravičeno iz dejavnosti) zraven.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Pe maj 31, 2019 7:16 am

Potem pa sam odpri servis samo za menjavo olja in si postavi to ceno.
Pa poročaj, če boš preživel.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Kristjan123 Pe maj 31, 2019 7:27 am

Če bi bil "ozko razmišljal" kot me ti označuješ bi po gostilniško rekel

Pri ceni 45 eur na uro prinese en mehanik na mesec dobrih 8k eur zdaj če ima delavnica 5 mehanikov je to 40k eur stroški njihovih bruto plač pa so cca 6k eur se pravi ostane lastniku 34k eur na mesec.

Zaključek urna postavka bi bila lahko enih 10-15 eur ...

Zaradi vseh dejavnikov ki so mi kot podjetniku verjemi, da znani vem da v realnosti temu ni tako!

Zato sem postavil urno postavko na 45 eur.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Kristjan123 Pe maj 31, 2019 7:30 am

Firediver je napisal/-a:Potem pa sam odpri servis samo za menjavo olja in si postavi to ceno.
Pa poročaj, če boš preživel.


Nimam potrebnega znanja ker servis ni samo menjava olja...

Tudi to sem že napisal v enem izmed prejšnjih postov.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Pe maj 31, 2019 8:03 am

V tej temi je nekdo drug omenil, da za menjavo olja ne rabiš ne znanja ne dragega orodja.
Kaj sedaj, bomo po otročje zbivali ceno in resnost usluge? Bomo drugim nastavljali tarifo, pa sami vemo, da sami s tako tarifo ne bi prišli skozi? To pa je poštenost!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a cc09 Pe maj 31, 2019 9:21 am

Firediver je napisal/-a:V tej temi je nekdo drug omenil, da za menjavo olja ne rabiš ne znanja ne dragega orodja.
Kaj sedaj, bomo po otročje zbivali ceno in resnost usluge? Bomo drugim nastavljali tarifo, pa sami vemo, da sami s tako tarifo ne bi prišli skozi? To pa je poštenost!

Kdo je napisal, da ne rabiš nobenega znanja?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a cc09 Pe maj 31, 2019 9:22 am

Firediver je napisal/-a:Tebi dol visi za vse in boš šel k najcenejšemu fušarju, a ne?

Med fušarjem in zlatarjem je še 80% normalnih mehanikov. Z računi.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Locher Pe maj 31, 2019 9:24 am

Cc09, obupni poskusi kontaminacije tistih, ki se ne strinjajo. Podtikanje izjav, posploševanje, polaganje besed v usta, ipd.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Pe maj 31, 2019 9:58 am

cc09 je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:V tej temi je nekdo drug omenil, da za menjavo olja ne rabiš ne znanja ne dragega orodja.
Kaj sedaj, bomo po otročje zbivali ceno in resnost usluge? Bomo drugim nastavljali tarifo, pa sami vemo, da sami s tako tarifo ne bi prišli skozi? To pa je poštenost!

Kdo je napisal, da ne rabiš nobenega znanja?


O tem je bilo omenjeno tukaj:
rhino je napisal/-a:Potem pa se naj dvigne cena storitve, ne pa cena materiala... Samo mi pa ni jasno, kaksno specialno orodje in pa solanje rabis za zamenjavo olja in filtrov...


..in naslednji post:

Kristjan123 je napisal/-a:
Zato ker servis ni samo menjava olja ampak zajema vsa popravila tega se predobro zavedam brez skrbi ....

Glede na to da je redni servis olje, filtri recimo simpl delo za katero ne potrebuješ nekega posebnega znanja in orodja oziroma če nimaš 2 levih narediš to sam.

Recimo da je poštena cena za uro dela 45 eur ne pa 90-150 eur .... kar se dejansko plačuje in to nekateri celo zagovarjajo ... jaz pač toleriram dokler je v garanciji potem ne več ...
Primerjava
če greš recimo zamenjat sklopko in si toliko pameten da prej vprašaš predračun pa je cena popravila dokaj realno ocenjene ure za menjavo x 30-45 eur cena ure.


No, realna cena je zame točno tam, kjer je tudi @cc09 ugotovil:

cc09 je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:Tebi dol visi za vse in boš šel k najcenejšemu fušarju, a ne?

Med fušarjem in zlatarjem je še 80% normalnih mehanikov. Z računi.


Seveda ob predpostavki, da ima vse zahteve predpisov in dajatve poštimane.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a VW T4 Pe maj 31, 2019 12:51 pm

Torej sklep vsega tega zagovarjanje je: cena ure pooblaščenca je prenizka in zato imajo upravičeno ceno olja 4x višjo od trgovine ?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a void Pe maj 31, 2019 12:59 pm

@VW T4 preveri PM :D
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Pe maj 31, 2019 1:01 pm

Ne, cena pooblaščencev je izgleda dobro postavljena (dosti biznisa, veliki dobički).

Sklep bi bil bolj: Cena fušarjev/mehanikov je prenizka in ne omogoča poštene konkurence po istih predpisih.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Kristjan123 Pe maj 31, 2019 1:53 pm

Resnica je nekje vmes med
to narediš v 15 min skupaj z pitjem piva dokler čakaš da olje izteče pod kozolcem in
menjava olja je zahteven poseg ki jo lahko opravi samo usposobljen pooblaščenec s specialnim diagnostičnim orodjem običajno je potebno evakuirati celo sosesko če hočeš da je prav narejeno zato cena 150 eur na uro niti ni pretirana.

Zdaj bolj v katero od teh smeri je... pa ne bomo prišli tukaj na forumu do konca .... :)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Cefizelj Pe maj 31, 2019 5:35 pm

V bistvu ne rabimo nikamor prit. Kdor ima preveč denarja tudi po izteku garancije vozi na pooblaščeni servis. Ostali smo/so obsojeni na servisiranje do izteka garancije, čeprav nam to ni všeč. Sam sicer nimam novega avta ampak iz izkušenj vožnje družinskih avtov na servis in službenih avtov na servis je cena neutemeljena. Zlasti pri mnogih kjer sem bil šepa odnos do stranke. Cene pa.... vsi se sigurno ne bodo šli tega pribitka. Če boš hotel avto servisirati 5 km stran boš pač plačal, če ne se boš peljal nekam na podeželje in poservisiral za že tako manjšo ceno kot v mestu + brez pribitka.

Vemo pa, ko najdeš kvalitetnega fušarja, katerega znanje prekaša tisto na pooblaščencih kljub njihovemu dragem izobraževanju... se ga držiš kot pijanc plota :)
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Gricko Ne jun 02, 2019 10:07 pm

Cefizelj je napisal/-a:Vemo pa, ko najdeš kvalitetnega fušarja, katerega znanje prekaša tisto na pooblaščencih kljub njihovemu dragem izobraževanju... se ga držiš kot pijanc plota :)


ena bolj realnih in resničnih!!!!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 44 gostov