Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Kristjan123 To maj 21, 2019 6:04 pm

Firediver je napisal/-a:Nekateri vidite samo eno storitev, da bi videli celo sliko pa vam zmanjka šterca...

Niti tega ne vidite, da mora - med drugim - staro olje in oljni filter pravilno deponirati, voditi evidenco, plačevati prispevke in pravilno pisati račune, plačevati računovodjo, davek na poslovni prostor ali bognedaj še najem prostora, sebi plačo, strojem vzdrževanje in vse ostalo.

Komur je to hobi, lahko naredi sam doma...še marsikaj drugega je po hiši dovolj enostavno (tako, za takega, ki ima eno levo in eno desno roko), pa ljudje vseeno naročijo obrtnike.

Jaz se zavedam svojega prostega časa, tudi sam kaj postorim, ampak za ostalo pa rajši vzamem mojstra, ki mi pove ceno in se čisto nič ne piz.dim, da je temu tako. Je moja ura vseeno zame vredna toliko, da prihranim na času in živcih, če dam mojstru, da naredi.

Da se ne bo kdo vpičil v moje dohodke...niti ne zaslužim toliko, da bi si lahko omislil novega Golfa! (Torej sem dejansko revež...)

Nisem eden tistih ki bi vse zastonj zato sem tudi pripravljen placat 45 eur na uro za odvijacit cep olja in nalit novo. Nesprejemljivo pa mi je to placat 90-150 eur. Za kaj bolj "strokovnega" pa sem mehaniku pripravljen placat tudi vec na uro ampak po tvojem ne vidim cele slike... Ocitno rabis leta solanja in specialna orodja za zamenjat 5l olja zato se z urno postavko 45 eur ne izide...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver To maj 21, 2019 6:29 pm

Še vedno ne vidiš cele slike!

Kateri poklicni mehanik pa cele šihte menja samo olje in oljni filter, da ne rabi čisto nič drugega kot orodje za odvijačit filter olja in ključ za izpust olja?
Pa odpadno olje zvrne nekam za grm, a ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Kristjan123 To maj 21, 2019 6:55 pm

Seveda jo vidim.

45 eur priznam urno postavko za olje za ostalo tudi vec. Vem pa da se ne da cel siht menjavat samo olje. Ravno zato sem enemu ki je napisal da ce smo tako pametni naj sami odpremo servis odgovoril da se zavedam kaj vse je potrebno znati in to se zdalec nimam potrebnega znanja in orodja. Ne menja pa to dejstva da je menjava olja relativno enostavno opravilo za katero ne rabis posebnih znanj in orodij in imas pri urni postavki 90-150 eur da si ovca serviser pa strize...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a cc09 To maj 21, 2019 7:17 pm

Meni računa 24 evrov na uro. Pa vseeno večinoma sam menjam olje, bolj zato, ker se mi ne da tam hodit. No, kakorkoli, očitno moj menja olje z metlo, računalnik in drugi stroji so ukradeni, dela pa pod mostom. Očitno.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Kristjan123 To maj 21, 2019 7:49 pm

Tocno to sem hotel napisat v 45 eur na uro za enostavna popravila kar menjava olja nedvomno je mora bit pokrita bruto placa + vse kar pride s poslom logicno zraven.
Ne bom pa placeval 90-150 na uro zato da bom financiral ali nesposobnost ali pohlep...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Sr maj 22, 2019 5:05 am

Še vedno ne vidiš cele slike!

Pooblaščenci imajo zaradi izpolnjevanja zahtev za pooblaščenost (tj. dodatne obveznosti, ki jih nepooblaščenci, sploh pa fušarji, nimajo) višje splošne stroške in tega ne pokrijejo z višjo urno postavko, ker pri menjavi olja preprosto ni dovolj delovnih ur, da bi samo s to postavko pokrili te stroške.
In teh dodatnih obveznosti - hja, tudi velik stekleni salon z velikimi napisi in opremo je del tega, kaj šele nabava "zlatarskega" orodja, šolanja, programov, ki bi ga lahko - pa ga ne sme - nabavil drugje za znatno manjši znesek- oni iz svojega denarja ne bodo pokrivali.

In ko boš videl to širšo sliko, ti bo kapnilo, da ne moreš gledati samo "pa saj je menjava olja enostavno opravilo", ampak vse to skupaj.

Ali ti moram še enkrat napisati ali sedaj končno razumeš?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a ban Sr maj 22, 2019 6:30 am

Ja, pa zaslužt morajo da si svojo jahto natankajo.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Kristjan123 Sr maj 22, 2019 7:28 am

Firediver je napisal/-a:Še vedno ne vidiš cele slike!

Pooblaščenci imajo zaradi izpolnjevanja zahtev za pooblaščenost (tj. dodatne obveznosti, ki jih nepooblaščenci, sploh pa fušarji, nimajo) višje splošne stroške in tega ne pokrijejo z višjo urno postavko, ker pri menjavi olja preprosto ni dovolj delovnih ur, da bi samo s to postavko pokrili te stroške.
In teh dodatnih obveznosti - hja, tudi velik stekleni salon z velikimi napisi in opremo je del tega, kaj šele nabava "zlatarskega" orodja, šolanja, programov, ki bi ga lahko - pa ga ne sme - nabavil drugje za znatno manjši znesek- oni iz svojega denarja ne bodo pokrivali.

In ko boš videl to širšo sliko, ti bo kapnilo, da ne moreš gledati samo "pa saj je menjava olja enostavno opravilo", ampak vse to skupaj.

Ali ti moram še enkrat napisati ali sedaj končno razumeš?


Še predobro razumem..
in točno v tem je problem v "širšo" sliko lahko vključiš kar hočeš dokler so stranke to pripravljene plačat. Kaj od tega je upravičeno je pa druga zgodba... če smo že pri "širši slik"i moj primer forda ko sem plačeval storitev menjave olja 90-150 eur je še zmerna 3 redni servis bratovega clia 1,5dci je bil nad 300 eur

Ravno zaradi tega odnosa pooblaščenca "dajmo lupit dokler lahko" lahko po se večina avtov po izteku garancije servisira pri bolj ali manj usposobljenih nepooblaščencih. Ravno takrat pa se začnejo resnejša popravila, ki potrebujejo bolj strokoven pristop potem pa se rešujejo stvari po sistemu odšraufaj dol to ne rabiš in podobne cvetke... ker pač ni potrebnega diagnostičnega orodja in znanja. Ne pa pri vseh da ne bo pomote
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a ojnica Sr maj 22, 2019 8:14 am

Naučte se prej vprašat za predračun. Noben ne bo danes delal zastonj, tega ni več.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a limas Sr maj 22, 2019 9:11 am

Povprečen neto zaslužen zaposlenega v Sloveniji je cca 40 evrov na dan ob upoštevanju osemurnega delovnika.
Zato so cene storitev (brez materiala) za nekaj malenkosti, ki se opravijo v eni uri v vrednosti 100-150 ojrov zelo diskutabilne. Tudi to, da je ura zahtevnega dela v servisu cca 50-60 ojrov je malo prehuda postavka.
Da ima avtomobilska branža najvišje marže je dejstvo.

Z nekaj iznajdljivosti in skrbnosti lahko lastnik avta v 10 letih privarčuje 3000-4000 ojrov, pri tem pa ima enako tehnično brezhibno vozilo kot tisti od "pooblaščenca".
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr maj 22, 2019 9:19 am

ojnica je napisal/-a:Naučte se prej vprašat za predračun. Noben ne bo danes delal zastonj, tega ni več.


Nekateri tudi računajo za predračun.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a J.McLane Sr maj 22, 2019 10:05 am

limas je napisal/-a:Z nekaj iznajdljivosti in skrbnosti lahko lastnik avta v 10 letih privarčuje 3000-4000 ojrov, pri tem pa ima enako tehnično brezhibno vozilo kot tisti od "pooblaščenca".


Točno 10 let vozim na uradni servis in so me vsi servisi skupaj s še kakšno izredno zadevo (zavore, pesto-ležaj) prišli 3.000 €, tako da mi ni jasno kje bi lahko prišparal 3000-4000 ojrov. Gre pa za skupno 180.000 km in servis se opravlja na 15k km.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Fnatic Sr maj 22, 2019 10:33 am

Ja je možno, če imaš za zamenjat pol avta.
Jaz tudi v 10ih letih razen par žarnic in enkrat štangic (10 eur) nisem menjal nič. Olje pa filtri. Še celo aku je prvi (ta bo šel pa letos v menjavo, ker je ošvohnel). Torej tudi tukaj 3k ni šans.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a limas Sr maj 22, 2019 11:40 am

Je možno. Celo večji znesek od 3-4000 e je v igri. Mnogo večji.
Dizel D segmenta, 35.000 km letno. V teh 350.000 km je samo rednih servisov 23. Razlika v ceni servisa je 100-150 ojrov, lahko celo več. Če računam minimalno hipotetično razliko 100 ojrov, je razlika v ceni 2300 e, realno mnogo več. V tem času gre skozi še skoraj celotno podvozje (blažilniki, končniki, polosi, ležaji...) - davek slabih cest, alternator; akumulator, diski in ploščice...
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a J.McLane Sr maj 22, 2019 12:28 pm

Ne trdim da ni možno, je pa zelo malo verjetno in velja samo za tiste na robu Bellove krivulje. Povprečen avto naredi nekih 12k km letno, jaz sem ti podal svoj primer za 18k km letno, s servisi na 15k km, kar je najnižji možni interval pa sem v 10 letih zapravil ravno toliko kot si ti napisal, da je prihranka. Sem pa jaz prihranil nekih 700€ ker sem ponavadi na uradni servis prinašal svoje olje.

Pretiraval si, ampak pustimo sedaj to.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Sr maj 22, 2019 1:12 pm

Evo, dobra debata glede prihrankov..nekateri pa res ne morete mimo "lupljenja" s strani pooblaščencev pa četudi sedaj voda zagori...
Za pooblaščence vam ni treba skrbeti, bodo že spustili cene, če so neutemeljene. Če pa so utemeljene, pač bodo zaprli dejavnost pooblaščenca, ker ne bo rentabilna.
Ste opazili, koliko pooblaščencev je že zaključilo s tem zadnje čase? Veliko.
Pa je kateri novi postal pooblaščeni serviser v tem času? Mislim da noben. Razsvetlite me!
Kaj vam to pove? Zakaj je tako, če pa so marže kao "visoke" in cene "zlatarske"? To bi moral biti naval, ne pa upad!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Kristjan123 Sr maj 22, 2019 1:21 pm

Se strinjam vsak lahko svoje izkušnje nategne v eno ali drugo smer

point je bil v tem da če bi imeli pooblaščenci cca 45 eur za uro dela menjave olja pa recimo do 50% večje cene olja kot jih dobiš sam bi še danes servisiral na pooblaščencu se pravi kljub temu da je nekaj dražje bi to delal na pooblaščencu ki naj bi bil strokovno usposobljen pa tudi če gre samo za menjavo olja . Pač imel bi nek odnos avto poznajo od začetka tudi za naprej karkoli bo ni izgovorov da je kdo drugi šaril To je zame poštena ponudba z moje strani ...

Realnost je pa sledeča
Stranko-ovco je potrebno strič na vsaki rutinski menjavi olja. Ti kot stranka pa to toleriraš, ker veš da samo tako imaš garancijo če bo slučajno šlo kaj u k.... Po poteku garancije-striženja ovc pa poiščeš sposobnega nepooblaščenca da servisira

Hočem reči v mojem primeru je tako lahko pa bi bilo tudi drugače...
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a motom Sr maj 22, 2019 3:31 pm

Ravno to, da zapirajo je znak previsokih cen. Pač ni prometa.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a cc09 Sr maj 22, 2019 4:28 pm

Pač imel bi nek odnos avto poznajo

To, "poznajo", mi nikoli ni bilo jasno, pa ne samo pri avtih, pri vseh takih stvareh. Tega po moje ni. Človek si lahko zapomne marsikaj, nekaj 10 kompliciranih primerov, ali pa nekaj 100 morda celo malo lažjih. Servis, ki ima vsak dan 10 avtov, si ne more zapomnit nič. Ali pa zdravnik, če te vidi enkrat na leto, ali pa še manj. To so pravljice. Prebere se listke ali pa računalnik kaj je blo delano na zadnjih dveh servisih in to je vse kar vejo o avtu. To bi moralo pa pisat tudi na listkih, in je čisto vseeno če greš vsako leto drugam.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Kristjan123 Sr maj 22, 2019 5:09 pm

Ne vem morda samo obcutek ampak mislim da ce si redna in korektna stranka je tudi odnos drugacen kot do "padalcev" vsaj moje izkusnje so take... recimo nepooblascenc k katerem vozim je prvo ko je prvic servisiral moj avto naredil en hiter pregled kaj je sploh dobil v servis od takrat dalje ima evidenco kaj se je vse delalo na avtu. Ni da si s tem nevem koliko pomaga pri naslednjih popravilih ampak meni daje obcutek urejenega vestnega serviserja.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov