Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a nejc1 Pe maj 10, 2019 3:38 pm

To se že več kje dogaja (doplačilo oz. drugačna cena servisnih ur v primeru lastnega materiala in ponekod dražje ekološke storitve v primeru lastnega olja) in verjetno bo to sčasoma na vedno več servisih, žal... Bo pač treba potrpet v času garancije, potem pa drugje dalje servisirat...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe maj 10, 2019 5:51 pm

Bomo pa drugam vozil, ...
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
alessio21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So maj 10, 2008 10:31 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a alessio21 Pe maj 10, 2019 9:24 pm

Porsche Koper računa na servisu olje Castrol 5w30 po 34€ za liter. Če ga natočijo 5 litrov plačaš samo za olje 170€.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a pinny Pe maj 10, 2019 10:11 pm

Sam ze 11 let vozim svojega bravota na pooblascenca, torej od novega, saj ko sem primerjal cene v trgovini, ni bilo neke opazne razlike. Ze pa od novega skozi vlivam notri Selenia olje. Cene urne postavke dela so pri tistih neuradnih kjer sem bil za kake male zadeve na hitro, in da se ne vozim 1 uro v eni smerž bile praktično iste. Ko sem pa nazadnje dolival hladilno tekočino, prav tako selenio, je bila pa v trgovinu celo malenkost nizja. In zakaj bi potem hodil na nepooblaščeni servis? Je pa res da je verjetno opazna razlika če ti nekdo dela servis brez racuna oz. kak prijatelj. Bom imel pa letos velik servis, in bom za primerjavo vseeno malo pogledal cene v trgovini.
Sicer pa tudi cene pri pooblaščencih za isto znamko niso iste.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a tomzzi So maj 11, 2019 8:13 am

Jaz sem pri pooblaščencu redna stranka že 15 let.
Se že dobro poznamo.
Glede svojega materiala (olje, filtri itd...) ni problema z njihove strani. Vendar me je vodja servisa opomnil, da če bi bilo karkoli narobe z motorjem v garancijskem obdobju bi znala firma ali uvoznik komplicirati glede garancije.
Tako da med garancijo naj pač naredijo servise z svojim materialom.
Izven garancije pa pač material s seboj prinesem.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a void So maj 11, 2019 8:21 am

Tako je, sej ne odloča servis kaj narediti pri velikih popravilih, ampak tehnična ekipa ki naredi analizo, ki zajema seveda tudi servisiranje.
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a 215709 So maj 11, 2019 11:44 am

Ce ne bi pretiravali s cenami olja na pooblacencih ne bi noben nosil s sabo olja. Razumem da morjo nekje sluzit sam kar je prevec je pa prevec. Olje vedno nosim svoje na servis in odvisno nekje komplicirajo nekje ne. Glede toyot toyota center lj in toyota jereb niso kompliciral glede tega. Tile lovse kranj/domzale majo pa omenjeno politiko da ti servisne storitve za 100% dodatno podrazijo (kot da ura servisa ze ni dosti draga) in takim se jaz izogibam. Ce bi mel na olje pribitek 20% 30% ni blema to placat da pa nabijajo vsaj 150% marze je pa prevec.

Njihov odgovor na vprasanje zakaj je njihovo zlato olje tako drag je bil da jim ga uvoznik po taki ceni poslje ahahha

Pa se nekaj njihovo orginal super zlato olje stane tam okrog 25€ liter pkus davek ali nekej takega (ljubljana). Sem pa za enkrat za foro ko sem glih bil v skopju sel na orginal pooblascen servis toyota po isto olje kupit je blo pa 14€ liter. Sam tak za info kak lupijo
Slika
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a tomzzi So maj 11, 2019 2:50 pm

Tega, da bi mi zaradi svojga materiala za 100% podražil servisne storitve pa še nisem doživel.
Drugače pa kot pravim je jasno, da se bo firma/uvoznik zapičil v vsako malenkost pri uveljavljanju garancije. In če ti prineseš svoj material pa čeprav je enak originalu se bodo v to tudi vtaknili.

Zato jaz v garanciji pač ne nosim svojga materiala. Kot pravim mi je vodja servisa/sprejemni rekel, da z njihove strani tukaj ne vidijo problema.
Ni pa nujno, da se ne bi potem kaj zakompliciralo in bi imel jaz posla kot tudi oni z "višjimi"...

Res, da imajo cene olja nenormalne vendar jaz osebno raje plačam "polno" ceno (itak dobim popust na servise) kot, da potem živce zgubljam ob morebitnih problemih.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a vuli So maj 11, 2019 7:39 pm

jah, sej ob morebitnih problemih bi tudi na pooblaščencu zgublljal živce. Ni malo takih, ki so jih....
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Doche Ne maj 12, 2019 6:52 pm

Ja pooblascenc pa tud more nekako prezivet ne?

Ko kupujete avto, hodite do 6 prodajalcev razlicnih, da zbijate ceno in vam prodajo avto z 300eur profita. Ko je treba servis, potem spet bi radi vse zastonj. In zato ker manj hodite na pooblascenca, morejo pa nekje noter pokrit ne? Ce bi vec ljudi tam opravljalo servis, bi mogoce tud prilagodili ceno.

Zakaj je v Skopju ceneje. Ker je tam tud mehanik manj placan. Ker tam nek servis ceneje zgradi svojo poslovno stavbo itd..

Kako ne zaupate da je na servisu v 200l sodu pravilno olje? Saj ne rabite zaupat, ko bo motor spustil duso, vas ne bo zanimalo katero olje so dali noter, ampak kdaj bo avto popravljen na njihove stroske in to je to.

Kar pa void zeli povedat, vi lahko prinesete olje s seboj. Bo pa mehanik povedal servisnemu sprejemniku naj na racun napise, da je bila embalaza ze odprta. A sami pa zaupate spletnim prodajalcem in uvoznikom, da je pa to 100% originalno olje?

Tud sam se cudim kako Renault v Sloveniji ponudi za 500eur 5 let vzdrzevanja. To je meni v Avstriji en dober servis (300eur, plus vsiljujejo letno pregled klime - 100eur, ker bo samo tako vse praivlno delovalo in garantirano brez tezav itd..) pa tud ne pomislim v casu garancije, da bi se vozil drugam, ker se mi ne da ob okvari pregovarjat, da oni ne zaupajo tujim pooblascencem, da se vozim v tujino je spet izguba casa oz mogoce sploh z okvarjenim vozilom ne prides tako dalec. (ravno teden dni nazaj se pregovarjal na servisu.. avto je prizgal lucko, da je potreben servis cez 1500km, torej na 56kkm, servis je pa bil delan na 44k lansko leto avgusta. Kaj pove serviser? Da smo ze nardili dovolj km (ceprav je po servisnem planu longlife servis na 30kkm), ker sem tu to vrgel pod nos, je dejal, da je pa potem ze eno leto naokoli.. tudi ni.. ja potem pa bomo dali avto na tester, mogoce je senzor zaznal slabso kakovost olja. Ok, tester to potrdi in spet izgovor sprejemnika, da so za to krive kratke relacije in prepogosti mrzli start - zena se zjutraj vsede v avto, prizge, zapelje 40km do sluzbe in po koncu sluzbe nazaj, za vse ostale voznje uporabljama moj avto. No po vsem pregovarjanju sem pac moral popustit, ker je lepo povedal, da nam gre drugace garancija. Ceprav je bila ob nakupu moja zelja da delamo servis na 15kkm ali eno leto. Ne, ko se prizge lucka je to potrebno opravit..). Cisto druga zgodba je pa pri Seatu, kjer mi je prodajalec sam predlagal, da delamo uradno na 30kkm servis, vmes na 15kkm pa naj delam na crno. In tocno to delam.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a J.McLane Ne maj 12, 2019 8:37 pm

No o tem ali se pooblaščeni servis bori za preživetje bi se dalo debatirat :lol:

Jaz sem vozil na AC Lovše, na srečo sem imel še neke druge zadeve in sem prosil za ponudbe in sem mimogrede vprašal kako je z lastnim oljem in mi je dejal nekaj o nekem pribitku, pa sem malo obnemel, potem sem mu pa rekel hvala lepa bom šel h konkurenci, kaj si je mislil na drugi strani mi je ravno.

Sedaj že nekaj let vozim na Toyota Center Vič in kljub temu da pridem s svojim oljem se fantje maksimalno potrudijo in pri zadnjem servisu mi je dobil neke dodatne popuste, ker je pač moj avto že 10 let star in točno ve da pri polnih cenah nebi dolgo več hodil na njihov servis. Tako da sem na koncu prišel do sklepa da se mi tudi starega avta nič kaj dosti ne splača vozit pod kozolc, imam vse uradno v elektronski servisni knjigi, verjetno bom avto lažje prodal za pošteno ceno ko pride čas za to.

Sicer pa 4,3l olja na servisu 100€, svojega dobim za 30€.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a VW T4 Po maj 13, 2019 6:38 am

Nekaj se je omenjalo, da naj bi mehanik se vtaknil v to, da je embalaža že odprta... Če prineseš kanto, na kateri je še original zaprt pokrovček, torej ni bil še odvijačen, kar je tudi fizično videt, kako je potem to odprta embalaža?
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a novinec1980 Po maj 13, 2019 6:53 am

Zanimive cene olja. Jaz sem pravkar naredil servis na Meganu IV in sem za 5 litrov olja plačal 50 EUR, kar se mi ne zdi tolk velik, da bi servisu ponujal svoje olje.

lp
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Blinder Po maj 13, 2019 7:22 am

Doche je napisal/-a:Ja pooblascenc pa tud more nekako prezivet ne?

Ko kupujete avto, hodite do 6 prodajalcev razlicnih, da zbijate ceno in vam prodajo avto z 300eur profita. Ko je treba servis, potem spet bi radi vse zastonj. In zato ker manj hodite na pooblascenca, morejo pa nekje noter pokrit ne? Ce bi vec ljudi tam opravljalo servis, bi mogoce tud prilagodili ceno.

Zakaj je v Skopju ceneje. Ker je tam tud mehanik manj placan. Ker tam nek servis ceneje zgradi svojo poslovno stavbo itd..

Kako ne zaupate da je na servisu v 200l sodu pravilno olje? Saj ne rabite zaupat, ko bo motor spustil duso, vas ne bo zanimalo katero olje so dali noter, ampak kdaj bo avto popravljen na njihove stroske in to je to.

Kar pa void zeli povedat, vi lahko prinesete olje s seboj. Bo pa mehanik povedal servisnemu sprejemniku naj na racun napise, da je bila embalaza ze odprta. A sami pa zaupate spletnim prodajalcem in uvoznikom, da je pa to 100% originalno olje?

Tud sam se cudim kako Renault v Sloveniji ponudi za 500eur 5 let vzdrzevanja. To je meni v Avstriji en dober servis (300eur, plus vsiljujejo letno pregled klime - 100eur, ker bo samo tako vse praivlno delovalo in garantirano brez tezav itd..) pa tud ne pomislim v casu garancije, da bi se vozil drugam, ker se mi ne da ob okvari pregovarjat, da oni ne zaupajo tujim pooblascencem, da se vozim v tujino je spet izguba casa oz mogoce sploh z okvarjenim vozilom ne prides tako dalec. (ravno teden dni nazaj se pregovarjal na servisu.. avto je prizgal lucko, da je potreben servis cez 1500km, torej na 56kkm, servis je pa bil delan na 44k lansko leto avgusta. Kaj pove serviser? Da smo ze nardili dovolj km (ceprav je po servisnem planu longlife servis na 30kkm), ker sem tu to vrgel pod nos, je dejal, da je pa potem ze eno leto naokoli.. tudi ni.. ja potem pa bomo dali avto na tester, mogoce je senzor zaznal slabso kakovost olja. Ok, tester to potrdi in spet izgovor sprejemnika, da so za to krive kratke relacije in prepogosti mrzli start - zena se zjutraj vsede v avto, prizge, zapelje 40km do sluzbe in po koncu sluzbe nazaj, za vse ostale voznje uporabljama moj avto. No po vsem pregovarjanju sem pac moral popustit, ker je lepo povedal, da nam gre drugace garancija. Ceprav je bila ob nakupu moja zelja da delamo servis na 15kkm ali eno leto. Ne, ko se prizge lucka je to potrebno opravit..). Cisto druga zgodba je pa pri Seatu, kjer mi je prodajalec sam predlagal, da delamo uradno na 30kkm servis, vmes na 15kkm pa naj delam na crno. In tocno to delam.


Kot da poslusam ovcko :roll:
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Blinder Po maj 13, 2019 7:24 am

pinny je napisal/-a:Sam ze 11 let vozim svojega bravota na pooblascenca, torej od novega, saj ko sem primerjal cene v trgovini, ni bilo neke opazne razlike. Ze pa od novega skozi vlivam notri Selenia olje


A prav mora bit Selenia? Preveri, kaksne ostale znamke ustrezajo specifikacijam za tvoj avto in nabavi drugo znamko.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a void Po maj 13, 2019 7:41 am

Doche je napisal/-a:Ja pooblascenc pa tud more nekako prezivet ne?

Ko kupujete avto, hodite do 6 prodajalcev razlicnih, da zbijate ceno in vam prodajo avto z 300eur profita. Ko je treba servis, potem spet bi radi vse zastonj. In zato ker manj hodite na pooblascenca, morejo pa nekje noter pokrit ne? Ce bi vec ljudi tam opravljalo servis, bi mogoce tud prilagodili ceno.

Zakaj je v Skopju ceneje. Ker je tam tud mehanik manj placan. Ker tam nek servis ceneje zgradi svojo poslovno stavbo itd..

Kako ne zaupate da je na servisu v 200l sodu pravilno olje? Saj ne rabite zaupat, ko bo motor spustil duso, vas ne bo zanimalo katero olje so dali noter, ampak kdaj bo avto popravljen na njihove stroske in to je to.

Kar pa void zeli povedat, vi lahko prinesete olje s seboj. Bo pa mehanik povedal servisnemu sprejemniku naj na racun napise, da je bila embalaza ze odprta. A sami pa zaupate spletnim prodajalcem in uvoznikom, da je pa to 100% originalno olje?

Tud sam se cudim kako Renault v Sloveniji ponudi za 500eur 5 let vzdrzevanja. To je meni v Avstriji en dober servis (300eur, plus vsiljujejo letno pregled klime - 100eur, ker bo samo tako vse praivlno delovalo in garantirano brez tezav itd..) pa tud ne pomislim v casu garancije, da bi se vozil drugam, ker se mi ne da ob okvari pregovarjat, da oni ne zaupajo tujim pooblascencem, da se vozim v tujino je spet izguba casa oz mogoce sploh z okvarjenim vozilom ne prides tako dalec. (ravno teden dni nazaj se pregovarjal na servisu.. avto je prizgal lucko, da je potreben servis cez 1500km, torej na 56kkm, servis je pa bil delan na 44k lansko leto avgusta. Kaj pove serviser? Da smo ze nardili dovolj km (ceprav je po servisnem planu longlife servis na 30kkm), ker sem tu to vrgel pod nos, je dejal, da je pa potem ze eno leto naokoli.. tudi ni.. ja potem pa bomo dali avto na tester, mogoce je senzor zaznal slabso kakovost olja. Ok, tester to potrdi in spet izgovor sprejemnika, da so za to krive kratke relacije in prepogosti mrzli start - zena se zjutraj vsede v avto, prizge, zapelje 40km do sluzbe in po koncu sluzbe nazaj, za vse ostale voznje uporabljama moj avto. No po vsem pregovarjanju sem pac moral popustit, ker je lepo povedal, da nam gre drugace garancija. Ceprav je bila ob nakupu moja zelja da delamo servis na 15kkm ali eno leto. Ne, ko se prizge lucka je to potrebno opravit..). Cisto druga zgodba je pa pri Seatu, kjer mi je prodajalec sam predlagal, da delamo uradno na 30kkm servis, vmes na 15kkm pa naj delam na crno. In tocno to delam.


Ne vem kako to gre v Austriji, pri nas je menjava olja planirala na 30k oz. 2 leti. Pregled vozila je pa vsako leto. In če v enem letu narediš 16k se olje menja vsako leto. To govorim za servsni plan. Se pravi nujno je narediš vsaj 16k letno, da se olje menja vsako leto. Pa tut če se olje menja vsako drugo leto, je še zmerj 500€ manj, kot bi plačau dva servisa posamezno.

In tudi jaz priporočam strankam da naredijo na pooblaščenih samo toliko koliko je treba, vmes pa servise na nepooblaščenih. Če seveda nimajo servis plana.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a xxl Po maj 13, 2019 9:16 am

Meni so na Kadjaru menjali na 30 tisoč, katere naredim v cca letu in pol. Na VW v Nemčiji menjujejo na 30 tisoč, pri nas na 15, ampak, oni pravijo, na 15 samo olje, na 30 mali servis in olje, potem na 45 spet samo olje itn. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Doche Po maj 13, 2019 1:47 pm

@VWT4 - misljeno je bilo bolj kot to, da bi ti na racun napisali, da je embalaza odprta. Ali se bos se posebej pregovarjal, ko prineses svoje olje naj dopisejo original zapakirano?

@Blinder - redkobesednez, ohrani nivo, tud jaz se ne spuscam na osebni nivo.

@void - tudi mene je cudilo, kako se kar naenkrat vec ne drzimo plana, ko pa lepo pise v servisni kako in kaj, zdaj pa se opirajo na neke lucke pa opozorila. Mi je pa bilo popolnoma enako povedano, da v kolikor prekoracim 15kkm pred pregledom na eno leto, se pac menja se olje zraven.

Pa ce ze toliko ljudi ne zaupa pooblascencem itd.. kako jim samo denar pobirajo itd.. a ce kdo pride na servis s svojim oljem je pa kar naenkrat vzopstavljeno popolno zaupanje? Da bo res menjan filter, da bo res olje vzeto iz kanistra, ne pa iz njihovega soda, pa potem kanister odnese mehanik domov in porabi to za privat sraufarijo?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a esem Po maj 13, 2019 2:07 pm

Ne gre toliko za zaupanje - tu nimate kaj (sam svojemu zaupam) - predvsem gre za ubijalske marže (ne pozabimo, da je olje v sodu še cenejše, torej so marže ponekod tudi čez 500 % !!) in dodatek na delo
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Doche Po maj 13, 2019 2:16 pm

Razumem jaz to vse. Ampak kdor hoce garancijo, bo moral pa to razumet, da je treba opravit servis tako, kot se to dela. Za en servis to pomeni, da dovoli svoje olje, za drugega pac ne. (in kot je J.McLane napisal, se obrnes in gres drugam ce se ne strinjas)

Ampak ljudje tudi hitro pozabljajo. Redne stranke na pooblascencih pridejo tud zastonj skozi pri marsikateri stvari. So mi ze parkrat "pozabli" zaracunat kaksne malenkosti. Ko pa nekdo vleti kar tako na nek servis in se pregovarja, da bi svoje olje, no tukaj pa razumem tisto drugo stran.

Si pa zdaj @esem sam napisal. Ce je marza na olje prevelika in stranka sama prinese olje, si bo pa servis drugje vzel. Se je pa lazje zdaj navadit na dodatek na delo, ko se se lahko prinese olje, ker v dobi elektricnih vozil stranka ne bo vec mela kaj s seboj prinest :lol: potem bo sele jokanje kako so dragi servisi.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov